Činoherní studio Ústí nad Labem

Antigona (Fuck You, Daddy)

Premiéra: 25.5.2020. Dramaturgie: Jiří Antonín Trnka, Mário Drgoňa. Výprava: Katarína Grega Nedelská. Hudba: Jiří Hájek. Režie: Dodo Gombár.
1:30x


Sofoklovo rodinné a politické drama zaostřuje na souboj idejí a střet generací. Inscenace se skrze starou antickou hru na naši současnost. Antigona přes zákaz krále pohřbí svého padlého bratra. Nepsané zákony postaví výš, než stojí zákony světské. Je však chycena a poslána na smrt. Královské moci se v tu chvíli ale nepostaví samotná...
14!
Činoherní studio Ústí nad Labem
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
70 %
7051000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Termíny představení
9.6. (Út) 19:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Činoherní studio - Hlavní sál]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 28.5.2020, počet hodnocení: 2883)
přínosný / zajímavý komentář
Gombárův přepis Sofoklovy Antigony do současnosti je smysluplný a snadno obhajitelný i před odpůrci podobných „moderních“ inscenací. D. Gombár se soustředil především na téma sebestřednosti politické moci, která je pod narcistním viděním sebe sama slepá ke všem argumentům, a generačního střetu mezi otcem a synem, jenž vrcholí protestsongem Fuck You, Daddy. Ten zároveň považuji za vrchol inscenace. Má neskutečnou sílu. Herecky víceméně vyrovnané, snad jen A. Berecková v titulní roli působí až příliš nečitelně, nejistě, na jevišti se ztrácí. Závěrem musím ještě ovšem zmínit L. Černocha ve velmi sugestivním výstupu věštce.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Jenda.matousek 70 %
(zadáno: 28.5.2020, počet hodnocení: 332)
přínosný / zajímavý komentář
Na Dodo Gombára kupodivu celkem přehledná inscenace se srozumitelným apelem. Myslím, že tvůrci našli šťastný inscenační klíč a míru aktualizace a modernizace předlohy. Didaktický úvod byl poněkud navíc, domnívám se, že by to obecenstvo pochopilo i bez něj :-) Herecky obstojné, nejvíce mě ovšem zaujali pánové v menších rolích - Adam Ernest a především pak Lukáš Černoch.
Čiko 70 %
(zadáno: 27.5.2020, počet hodnocení: 700)
přínosný / zajímavý komentář
65% Nejslabším článkem Antigony zdála se mi býti samotná Antigona, tedy Andrea Berecková, které bylo v úvodních minutách dokonce špatně rozumět. Jinak jsem se s tímto zpracováním poměrně potkal. Výtečně implementována píseň Fuck You Daddy. Zábavné, plynoucí a s příjemnou stopáží.
Lykos 70 %
(zadáno: 27.5.2020, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Představení samo o sobě výborné, ale mám velký problém s představitelkou hlavní role, jejíž křečovité herectví ode zdi ke zdi mi prostě nesedí. Pánská část souboru na výbornou, za dámy tentokrát bez ztráty kytičky pouze Anna Fišerová. Pochválit musím zejména Lukáše Černocha, jehož převtělení ve věštce Teirésia je dechberoucí. Postupně budovaný vztek Petra Uhlíka, který vygraduje punkovým protestsongem je vrcholem představení. Za mě Antigona výborná....až na tu Antigonu.
Lucacs 70 %
(zadáno: 27.5.2020, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Na můj vkus dlouhý úvod do hry. Poté už představení dobře graduje. Po technické stránce se mi líbila jednoduchá scéna a práce se světlem. Taky přesvědčivé vykreslení charakterů postav. Odvážná a až radikální Antigona, populista Kreon, kývač kancléř, "dobrá" Kreonova manželka, přelétavá Isména. Vzpoura Antigony a následně i Haimona vůči autoritě. Strach se vzepřít, ať už muži, panovníkovi nebo sobě samému. I když byly herecké výkony celkem vyvážené, tentokrát jsem si velmi užila hraní Anny Fišerové a Lukáše Černocha. Skvělá titulní píseň.
Mikulin 70 %
(zadáno: 26.5.2020, počet hodnocení: 64)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.