Divadlo Hybernia

libreto: Janek Ledecký, Robert Johanson
hudba a texty písní: Janek Ledecký

IAGO

Premiéra: 21.9.2017. Podle tragédie Williama Shakespearea „Othello“. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Roman Šolc, Beata Rajská. Hudební spolupráce: Michal Kovalčík. Choreografie: Silvia Beláková. Režie: Robert Johanson.
2:45


Muzikálové zpracování klasické látky, které drama žárlivosti zasazuje do žhavé současnosti a základní rasový konflikt posouvá do náboženské roviny. A navíc na Střední východ...
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Annystan 100 %
(zadáno: 5.11.2018, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Maximální spokojenost. Ze začátku jsem se toho trochu desila, ale ve finále jsem byla opravdu nadšena a rozhodne se chystám jít znovu(již po třetí). Bohužel, mohu porovnat jen Alžbetku Stankovou a Ditu Hořínkovou a v mem případě vede Betka, nějak mi do té role sedí víc. Doporučuji všem!
Ramona 20 %
(zadáno: 26.10.2018, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Mně osobně se představení nelíbilo. Nejsem fanouškem moderního pojetí klasiky, což se v mém hodnocení samozřejmě odráží nejvíce. Hudba mě nijak neoslovila, v celém představení mě oslovila jen píseň Dobré jméno v podání Ladislava Korbela, jehož výkon patřil k tomu nejlepšímu, co se mi na celém představení povedlo najít. Stručně - s pánem, který seděl vedle mě a tímto mu děkuji, že jsem v tom nebyla sama, jsme po sobě vrhali zoufalé pohledy a při závěrečné standing ovation se tiše vypařili.
Simplyclare 40 %
(zadáno: 16.10.2018, počet hodnocení: 28)
Kvapnik25 60 %
(zadáno: 28.7.2018, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé výkony Markéty Poulíčkové, Aničky Slováčková, Milana Peroutky i Betky Stankové
Lucie* 70 %
(zadáno: 1.6.2018, počet hodnocení: 3)
MartinB 70 %
(zadáno: 13.5.2018, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Uvažoval jsem mezi 70 a 80 %.
První půlka často zbytečně vleklá, nadměrné opakování hudebních motivů jí nepomáhá (občas i dojem, že jste něco podobného slyšeli). Druhá půlka příjemně svižná bez zbytečných zastávek.
Za velké klady představení považuji kostýmy, scénu a choreografii (tanec Emílie s Iagem skvělý!).
Co se týče obsazení (12/5; 14h), dovolím si vyzdvihnout A. J. Slováčkovou (její interpretace písně Celý život před sebou je bravurní!), T. Novotného, P. Vondráčka, D. Hořínkovou, M. Sommerovou a v menší roli (které jsou zde tak trochu ruku v ruce s company) opět bodujícího M. Šemíka.
Katteřina 80 %
(zadáno: 12.5.2018, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Mínusy: Iagovy písničky, občasná nekorektnost, samotný konec a pár dalších věcí by se našlo.
Plusy: Kostýmy, opakující se hudební motivy, humor z toho více korektního soudku a mnoho dalšího.
VELIKÉ plusy: Tomáš Novotný, Ladislav Korbel a Monika Sommerová.
Závěrem: Měla jsem velice nízká očekávání, ale...bavila jsem se, zasmála jsem se. Pro mě to jako celek fungovalo (teda až na ten konec...).
FrantaJ 60 %
(zadáno: 25.3.2018, počet hodnocení: 8)
Petrasiwkova 60 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 5)
Phoenix 50 %
(zadáno: 17.2.2018, počet hodnocení: 29)
Yvetta Klímová 60 %
(zadáno: 25.12.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Celkem milý kulturní večer. Líbí se mi, že je na hudbě hodně poznat Jankův rukopis. Herecké obsazení mladých je skvělé. Zejména Korbel výtečný. Ženské obsazení je horší. Anna Slováčková hlasově nestačí. Dita Hořínková poslední dobou až příliš přehrává. Nejvyváženější byl jak herecky tak pěvecky vždy výborný Strenáčik.
Fedorocko 80 %
(zadáno: 13.12.2017, počet hodnocení: 429)
přínosný / zajímavý komentář
Hodně dobrý muzikál s výborným Petrem Vondráčkem.
Eva14 70 %
(zadáno: 6.11.2017, počet hodnocení: 9)
Abigail7 50 %
(zadáno: 30.10.2017, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
Nepovedlo se, ač to mělo velký potenciál. Má to několik velice zajímavých a hodně dobrých scén, dobré texty, pár dobrých písniček, z nichž zejména ta ústřední, nesoucí se celým příběhem se povedla. Ostatně pomáhá jí právě i ten nápad, že provází celým příběhem lásky Desdemony a Othella. Nepovedl se ale muzikálový přepis jako takový. Spousta skladeb nepřekvapí, protože je divák zná už z Hamleta a Galilea, Iago jako titulní postava nemá žádný výrazný hit, navíc jeho pasáže jsou nejnudnější a nejzdlouhavější. Jak bývá často v Othellovi nejzajímavější Iago, zde je to přesně naopak, názvu navzdory.
VasekM 70 %
(zadáno: 29.10.2017, počet hodnocení: 152)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Velmi zdařilé moderní dílo plné zajímavých scén. Divák si ani chvíli nenudí. Velmi dobrá hudba a scéna. Zaujali mě Petr Vondráček, Tomáš Novotný, Monika Sommerová a Dita Hořínková. Perlou představení je ovšem Ladislav Korbel, který svým výkonem "převálcuje" naprosto všechny. Úžasnou Desdemonou je Anna Julie Slováčková - excelentní výkon!!! Trochu slabší byla Lucie Černíková, která ač je dobrá v Semaforu, tak na velké muzikály se mi nehodí. Její hlas působil občas až nepříjemně. Pochválím její zdařilý herecký výkon. Občas mi neseděly nějaké texty. Všem ale tento muzikál doporučuji.
Adelakle 50 %
(zadáno: 24.10.2017, počet hodnocení: 31)
Rejpalka 30 %
(zadáno: 21.10.2017, počet hodnocení: 78)
přínosný / zajímavý komentář
Janek Ledecký si napsal muzikál, který postavil na sobě a na svém vyprávění. Dramaturgický zásah by jedině pomohl. Jedna dvě poslouchatelné písničky, nepochopila jsem účel arabské agitky a Peter Strenáčik má do Araba skutečně daleko. Stejně tak nelogicky byla zařazena píseň v angličtině. Nelogické je také to, že Lukáš Adamec zpívá slovensky ačkoli je v obsazení více Slováků (Strenáčik, Richterová) kteří zpívají česky. Hudba nezapamatovatelná, jediné co si odnesete je cca 100x zvolání "Desdemono". Potěšily jedině výkony-D.Richterová, L.Korbel, P. Strenáčik. Závěr ve stylu ein Kessel buntes.....
Martin21 90 %
(zadáno: 27.9.2017, počet hodnocení: 299)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem muzikál i v SR a u nás se podle mě téměř neliší. Je jiný, než ostatní muzikály, není sladkobolný, má spád a dobrou hudbu. Na VG 20/9 se mi více líbila A. J. SLOVÁČKOVÁ, než L. Černíková 23/9 - nemá dostatečný hlasový rozsah. Lukáš Adamec jako Othello velmi dobrý výkon, především zpěvem. Dále stojí za zmínění A. Stanková, M. Peroutka či DASHA, která skvěle ovládá dvojroli Bahyii a Chiefky, je herecky přesná a má dokonalý hlas evokující arabskou tanečnici :-))) IAGO, Petr Vondráček - zdařilý projev, rád se podívám někdy na J. Ledeckého.
Honzy 50 %
(zadáno: 25.9.2017, počet hodnocení: 163)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Muzikál IAGO v Div.Hybernia jako politická agitka?To snad ne?Plést současnou politiku do muzikálu,s příslibem,že se divák bude bavit,se nehodí.Příběh dle W.Shakespeara (Othello) je transformován do současnosti,nemá žádnou chytlavou melodii,která by Vám zněla v hlavě.Hudba zní jako bychom jí již někde slyšeli.To se Ledeckému nepovedlo.Přidáme-li nevýraznou režii,slabé herecké a pěvecké výkony P.Vondráčka,D.Hořínkové,L.Černíkové,absenci živého orchestru(v Bratislavě nechybí),sledujete dílo absolutně bez emocí a pochválit lze snad jen L.Adamce,L.Korbela,M.Sommerovou.A to je málo! Repr.več.23.9.
Čiko 80 %
(zadáno: 23.9.2017, počet hodnocení: 580)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Dle mého názoru povedený muzikál, možná jen trochu bez přesahu. Petr Vondráček překvapivě dobrý, netlačil na pilu, skvělá byla ve svých rolích Dasha.
Ala 60 %
(zadáno: 22.9.2017, počet hodnocení: 106)
přínosný / zajímavý komentář
Představení jako takové pro mě až tak zajímavé nebylo, ale hodně mi vyšlo obsazení podle mých představ a hlavně Peter Strenáčik a Dita Hořínková předvedli perfektní výkony, takže díky tomu jsem si to užila. Vidím to celkově někde mezi padesáti a šedesáti procenty. :-)
Verapi 40 %
(zadáno: 22.9.2017, počet hodnocení: 80)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.