Divadlo Hybernia

libreto: Janek Ledecký, Robert Johanson
hudba a texty písní: Janek Ledecký

IAGO

Premiéra: 21.9.2017. Podle tragédie Williama Shakespearea „Othello“. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Roman Šolc, Beata Rajská. Hudební spolupráce: Michal Kovalčík. Choreografie: Silvia Beláková. Režie: Robert Johanson.


Muzikálové zpracování klasické látky, které drama žárlivosti zasazuje do žhavé současnosti a základní rasový konflikt posouvá do náboženské roviny. A navíc na Střední východ...
Divadlo Hybernia
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
61 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Yvetta Klímová 60 %
(zadáno: 25.12.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Celkem milý kulturní večer. Líbí se mi, že je na hudbě hodně poznat Jankův rukopis. Herecké obsazení mladých je skvělé. Zejména Korbel výtečný. Ženské obsazení je horší. Anna Slováčková hlasově nestačí. Dita Hořínková poslední dobou až příliš přehrává. Nejvyváženější byl jak herecky tak pěvecky vždy výborný Strenáčik.
Fedorocko 80 %
(zadáno: 13.12.2017, počet hodnocení: 376)
přínosný / zajímavý komentář
Hodně dobrý muzikál s výborným Petrem Vondráčkem.
Eva14 70 %
(zadáno: 6.11.2017, počet hodnocení: 6)
Abigail7 50 %
(zadáno: 30.10.2017, počet hodnocení: 182)
přínosný / zajímavý komentář
Nepovedlo se, ač to mělo velký potenciál. Má to několik velice zajímavých a hodně dobrých scén, dobré texty, pár dobrých písniček, z nichž zejména ta ústřední, nesoucí se celým příběhem se povedla. Ostatně pomáhá jí právě i ten nápad, že provází celým příběhem lásky Desdemony a Othella. Nepovedl se ale muzikálový přepis jako takový. Spousta skladeb nepřekvapí, protože je divák zná už z Hamleta a Galilea, Iago jako titulní postava nemá žádný výrazný hit, navíc jeho pasáže jsou nejnudnější a nejzdlouhavější. Jak bývá často v Othellovi nejzajímavější Iago, zde je to přesně naopak, názvu navzdory.
VasekM 70 %
(zadáno: 29.10.2017, počet hodnocení: 125)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Velmi zdařilé moderní dílo plné zajímavých scén. Divák si ani chvíli nenudí. Velmi dobrá hudba a scéna. Zaujali mě Petr Vondráček, Tomáš Novotný a Dita Hořínková. Perlou představení je ovšem Ladislav Korbel, který svým výkonem "převálcuje" naprosto všechny. Trochu slabší byla Lucie Černíková, která ač je dobrá v Semaforu, tak na velké muzikály Její hlas působil občas až nepříjemně. Pochválím její zdařilý herecký výkon. Občas mi neseděly nějaké texty. Všem ale tento muzikál doporučuji.
Adelakle 50 %
(zadáno: 24.10.2017, počet hodnocení: 12)
Rejpalka 30 %
(zadáno: 21.10.2017, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Janek Ledecký si napsal muzikál, který postavil na sobě a na svém vyprávění. Dramaturgický zásah by jedině pomohl. Jedna dvě poslouchatelné písničky, nepochopila jsem účel arabské agitky a Peter Strenáčik má do Araba skutečně daleko. Stejně tak nelogicky byla zařazena píseň v angličtině. Nelogické je také to, že Lukáš Adamec zpívá slovensky ačkoli je v obsazení více Slováků (Strenáčik, Richterová) kteří zpívají česky. Hudba nezapamatovatelná, jediné co si odnesete je cca 100x zvolání "Desdemono". Potěšily jedině výkony-D.Richterová, L.Korbel, P. Strenáčik. Závěr ve stylu ein Kessel buntes.....
Martin21 90 %
(zadáno: 27.9.2017, počet hodnocení: 274)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem muzikál i v SR a u nás se podle mě téměř neliší. Je jiný, než ostatní muzikály, není sladkobolný, má spád a dobrou hudbu. Na VG 20/9 se mi více líbila A. J. SLOVÁČKOVÁ, než L. Černíková 23/9 - nemá dostatečný hlasový rozsah. Lukáš Adamec jako Othello velmi dobrý výkon, především zpěvem. Dále stojí za zmínění A. Stanková, M. Peroutka či DASHA, která skvěle ovládá dvojroli Bahyii a Chiefky, je herecky přesná a má dokonalý hlas evokující arabskou tanečnici :-))) IAGO, Petr Vondráček - zdařilý projev, rád se podívám někdy na J. Ledeckého.
Honzy 50 %
(zadáno: 25.9.2017, počet hodnocení: 147)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Muzikál IAGO v Div.Hybernia jako politická agitka?To snad ne?Plést současnou politiku do muzikálu,s příslibem,že se divák bude bavit,se nehodí.Příběh dle W.Shakespeara (Othello) je transformován do současnosti,nemá žádnou chytlavou melodii,která by Vám zněla v hlavě.Hudba zní jako bychom jí již někde slyšeli.To se Ledeckému nepovedlo.Přidáme-li nevýraznou režii,slabé herecké a pěvecké výkony P.Vondráčka,D.Hořínkové,L.Černíkové,absenci živého orchestru(v Bratislavě nechybí),sledujete dílo absolutně bez emocí a pochválit lze snad jen L.Adamce,L.Korbela,M.Sommerovou.A to je málo! Repr.več.23.9.
Čiko 80 %
(zadáno: 23.9.2017, počet hodnocení: 508)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Dle mého názoru povedený muzikál, možná jen trochu bez přesahu. Petr Vondráček překvapivě dobrý, netlačil na pilu, skvělá byla ve svých rolích Dasha.
Ala 60 %
(zadáno: 22.9.2017, počet hodnocení: 93)
přínosný / zajímavý komentář
Představení jako takové pro mě až tak zajímavé nebylo, ale hodně mi vyšlo obsazení podle mých představ a hlavně Peter Strenáčik a Dita Hořínková předvedli perfektní výkony, takže díky tomu jsem si to užila. Vidím to celkově někde mezi padesáti a šedesáti procenty. :-)
Verapi 40 %
(zadáno: 22.9.2017, počet hodnocení: 65)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.