Divadlo na Vinohradech [Studiová scéna]

Viliam Klimáček

Hrobníkova dcera (Zjevení)

Premiéra: 6.12.2018. Překlad: Karel Král. Dramaturgie: Barbora Hančilová. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Petra Krčmářová. Hudba: Jiří Hájek. Režie: Šimon Dominik.
1:45x


Úspěšná komediálně laděná slovenská hra. Paradoxní obraz dnešní rozpory tříštěné a hodnotově zmatené společnosti. Otec se ve vesnici, kde opouštěné domy zkupují bohatí městští lufťáci, jako hrobník neuživí a hanbí se za život na sociální podpoře. Jeho žena, bývalá ruštinářka, se nevyrovnala se změnou poměrů a sní svůj všeslovanský sen o „mocném ruském dubisku“. Dcera se učí na kadeřnici a snaží se před svým snoubencem, policistou, skrýt, že občas upadá do transu. A její ženich je velitelem samozvaného oddílu domobrany Karpatští vlci, připravujícího se k obraně vlasti před nepřicházející invazí imigrantů...
Divadlo na Vinohradech
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
70 %
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 18.12.2018, počet hodnocení: 1357)
přínosný / zajímavý komentář
55 %. Poselství příběhu zůstalo sdělné a přítomné především díky režii a hereckým výkonům. Samotný text hry mi přišel jako klišovitě navařené kaše, z níž se občas nějaká ta myšlenka vynoří, ale nijak hluboce nezasáhne.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Vitounek 70 %
(zadáno: 27.12.2018, počet hodnocení: 97)
přínosný / zajímavý komentář
Z reprízy 13.12.2018. Z mého pohledu bylo milé, že byl po představení ukázán divákům autor, překladatel i režisér, možná škoda, že nebyli tito představeni více...
Antioch 70 %
(zadáno: 12.12.2018, počet hodnocení: 148)
přínosný / zajímavý komentář
repríza 11.12.2018

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.