Studio Ypsilon

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka stránka divadla na Facebooku
Adresa: Spálená 16, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro B Národní tř., tram 2-9-18-22 Národní tř.]
Pokladna: po-pá 9-19.30 a vždy jednu hodinu před představením
Předprodej: obvykle od posledního týdne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.30
Ceny vstupenek:
360-270 Kč (hlavní scéna)
280-230 Kč (malá scéna)
Poznámky a upozornění:
  • Nejlepší místa přízemí 3. - 6. řada střed. Na malé scéně 3. řada.
  • Rezervované vstupenky nutno vyzvednout do tří dnů na pokladně divadla.
  • Stálými hosty Studia Ypsilon jsou Divadlo Vosto5 a Cabaret Calembour (ceny vstupenek 190 Kč).
  • Cena programu: 35-25 Kč (obvykle velký plakát s výtvarným motivem a vybranou studií).

ARCHIV INSCENACÍ - hlavní scéna

Zpět na aktuální inscenace

Nový bleší cirkus - Milan Šotek  (2:15)
Premiéra: 6.6.2014. Dramaturgie: Jaroslav Etlík, Tereza Karpianus. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Petra Krčmářová. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Milan Šotek.
Poslední uvedení: rok 2015.
Nová autorská hra, která přes zvětšovací sklo grotesky nahlíží na svět jako na bleší cirkus.
Deadline - Braňo Holiček & kol.  (1:30x)
Premiéra: 21.1.2011. Výprava: Maxim Velčovský. Hudba: Jiří Kučerovský, Tomáš Klus. Texty písní: Tomáš Klus. Režie: Braňo Holiček.
Poslední uvedení: rok 2014.
Autorská inscenace, která metodou „teamplayer“ progresivně analyzuje život up-side potential young managementu, a tak vůbec.
Kam vítr tam pláž - Jiří Havelka  (1:25x)
Premiéra: 12.12.2008. Dramaturgie: Jaroslav Etlík, Ilona Smejkalová. Výprava: Dáda Němeček. Hudba: Petr Marek. Režie: Jiří Havelka.
Poslední uvedení: únor 2011.
Inscenace zkoumající hranice divadelního minimalismu. Divadlo, kde se nic nestane. Surfařské minimum pro začátečníky. Jsou chvíle, které člověku vezmou vítr z plachet. A jsou chvíle, kdy nefouká vůbec. A když pak foukne, musí být člověk připraven. To je windsurfing. Potřebuješ plovák a plachtu. A vítr. A vodu. Nic víc, nic míň. Čekáme na vítr...
Z jejího života aneb Kabaret Průvan - Jiří Just, Jan Schmid  (1:35x)
Premiéra: 6.6.2008. Obnovená premiéra: 31.3.2011. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Výprava: Miroslav Melena. Režie: Jan Schmid.
Poslední uvedení: jaro 2011.
Komediální skok čili propadák zpátky do padesátých let i výš, aneb "trapná" léta pro kočku a pod psa. Osoba herečky, nyní a v padesátých letech minulého století, když byla mladá, tedy "rozdvojená", takže z ní jsou osoby dvě.
Vdovou proti své vůli - Mark Twain
Premiéra: 20.12.2007. Překlad: Julek Neumann. Dramaturgie: Jaroslav Etlík, Julek Neumann. Výprava: Miroslav Melena. Hudební spolupráce: Miroslav Kořínek. Úprava a režie: Jan Schmid.
Poslední uvedení: leden 2016.
Nově objevená hra známého spisovatele. V převlekové komedii plné lží je hlavním cílem oklamat jednoho zloducha...
Nadsamec Jarry - Alfred Jarry, Jiří Havelka & kol.  (2:30)
Premiéra: 24.11.2006. S použitím překladu Jaroslava Zaorálka. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Scéna: Jan Bažant. Kostýmy: Martyna Dworakowska. Hudba: Jan Jiráň a citace. Režie: Jiří Havelka.
Poslední uvedení: červen 2012.
Osobitá scénická variace vycházející z románu Alfreda Jarryho „Nadsamec“ a doplněná obrazy vystihujícími autorovu zvláštní osobnost i jeho život. V atmosféře bohémské Paříže začátku minulého století je prezentován neuvěřitelný svět, který se rozhodně neřídil pravidly a ve kterém mohli žít své literární životy monstra typu Nadsamce...
Pygmalión - George Bernard Shaw
Premiéra: 3.3.2006. Překlad: Frank Tetauer. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Výprava: Miroslav Melena. Hudba: Miroslav Kořínek. Texty písní: Julek Neumann. Úprava a režie: Jan Schmid.
Poslední uvedení: březen 2011.
Téma Pygmalióna je starší než samotná hra, bylo mnohokrát zpracováno. Ypsilonka se Shawa drží věrně, ale domýšlí ho a inspiruje se i jinde (například v operetě Krásná Galatea od Franze von Suppé).
Vinobraní v Ypsilonce aneb Dožínky operety - Jan Schmid & kol.
Premiéra: 25.2.2005. Podle operety Oskara Nedbala. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Scéna: Miroslav Melena. Kostýmy: Jana Sováková. Režie: Jan Schmid.
Poslední uvedení: leden 2014.
Vinobraní v Ypsilonce aneb Dožínky operety o tom, jak může vypadat zkoušení operety, aby měl Oskar Nedbal a všichni ostatní radost ze hry, zpěvu, muzicírování. Významnou roli hrají banality.
Altánek - Hermann Ungar  (2:10)
Premiéra: 11.11.2003. Překlad: Jaroslav Bránský. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Výprava: Mona Hafsahl. Hudba: Ľubica Čekovská. Režie: Juraj Nvota.
Poslední uvedení: rok 2007.
Hořká komedie o iluzích a milostných vášních maloměšťáckého světa. V době svého vzniku hra způsobila skandál.
Kometa Hanzelínova - Josef Skružný  (2:25)
Premiéra: 19.4.2002. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Scéna: Dáda Němeček. Kostýmy: Jana Břežková. Úprava a Režie: Jan Schmid.
Zapomenutá staročeská situační komedie o podivínském hvězdáři, který bizarním způsobem zanevře na ženský svět. Plné dobových písní.
Tři mušketýři jdou - Alexandre Dumas st., Jan Schmid  (2:45)
Premiéra: 15.12.2000. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Výprava: Miroslav Melena. Hudba: Jan Jiráň. Texty písní: Jana Synková. Režie: Jan Schmid.
Bláznivá parodie na téma čtyř romantických klaďasů, kteří vstupují do boje s úlisným kardinálem.
Mozart v Praze - Jan Schmid, Miroslav Kořínek, Zdeněk Mahler  (2:40)
Premiéra: 10.4.1991. Obnovená premiéra: 15. 10. 1998. Použity hudební motivy Wolfganga Amadea Mozarta. Dramaturgie: Jaroslav Etlík. Výprava: Miroslav Melena. Hudba: Miroslav Kořínek. Režie: Jan Schmid.
Legendární hudební inscenace o pobytech slavného skladatele v Praze, se zastavením u Kouzelné flétny, Figara a především Giovanniho.
Ypsilonka světová? -
Hudba: Jan Jiráň. Režie: Jan Schmid.
Jevištní improvizace s tematikou zahraničních cest Ypsilonky.
Večery pod lampou -
Jevištní improvizace vždy s významným hostem. Písně, řeči, absurdity, trapno. Večera se povětšinou účastní část pánské části Ypsilonky.

Zpět na aktuální inscenace

aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 2.4.2020