Divadlo Lucie Bílé [muzikál]

Srdeční záležitost

Premiéra: 28.9.2023 | 2:05
Autorská spolupráce: Bill Castellino. V muzikálu dále zazní hudba Geralda Sternbacha, Mochele Brourmana, Toma Snowa a Craiga Safana. Překlad: Adam Novák. Scéna: Petr Hloušek. Kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší. Hudební spolupráce: Petr Malásek, Petr Ožana. Choreografie: Ivana Hannichová. Režie: Antonín Procházka.
Muzikál ze současnosti, který se s nadhledem a humorem zamýšlí nad odvěkou hádankou zvanou „sebepoznání“. Annie se v den svých dvacetin provdala za Steva - muže, do kterého se zamilovala na první pohled. O dvacet let a dvě děti později se oba stále milují. Jen zapomněli, jak to tomu druhému říci...
Divadlo Lucie Bílé
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
51 %
5181000
Hodnocení redakce
Michal Novák 50 %
Jiří Landa 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
22.2.Čt19:00 vstupenky
23.2.19:00 vstupenky
24.2.So15:00 vstupenky
24.2.So19:00 vstupenky
25.2.Ne15:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  50 %
18.11.2023 | 1147 hodnocení
+ souhlasím
Soukromé, přesto hledající divadlo v případě tohoto komorního muzikálu nabídne větší dotek s emocemi i opravdovostí než u „rozverných“ Mamin. Úspěch zajistí finálová hitovka „The Rose“ (pro paní principálku), Markéta Procházková před tím chytne za srdce baladickou „Ship In A Bottle“. I když výpověď zůstává zaklíněná v banálním vzorci rozpadu a znovunalezení vztahu, dá se mluvit o věrohodných otiscích stavu soužití. Denny Ratajský i Lucie Bílá okořeňují své postavy jemným humorem, další, hutnější dávka prochází kolem. Přebásněno solidně, inscenace překvapí i světelným plánem, zato nahrávka nezní dobře a režie mohla volit důslednější vedení.
Jiří Landa  60 %
6.10.2023 | 3011 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná muzikálová oddechovka, která jistě potěší zejména fanoušky L. Bílé. Nutno ovšem podotknout, že se zpěvačka neuchyluje k prvoplánovým vtípkům, nevystupuje z role (aspoň na repríze 1. 10. tomu tak nebylo) a snaží se postavu komplexně tvarovat. Z dalšího obsazení určitě stojí za zmínku M. Schimmerová či D. Ratajský, nicméně i ostatní účinkující, ať již jde o P. Pechu, K. Pechovou či M. Schreinera, odvedli velmi slušnou práci v mnoha vedlejších rolích. Muzikál přináší hned několik libozvučných melodií a tentokrát od A. Nováka překvapivě i relativně solidně přebásněné libreto a texty písní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Rejpalka  50 %
12.11.2023 | 197 hodnocení
+ souhlasím
Zase kus, kde jsou všichni ostatní účinkující lepší než samožerka LB. Neznámý muzikál je ale tematicky dobře zvolený, text občas typická novákovina, ale jsou i horší. Asi bude záležet i na obsazení, ale docela jsem se u toho i bavila. Rozhodně víc, než u jiných exhibic LB. Celkem banální příběh, ale z kusů s LB v divadle LB pro sektu LB je to asi nejlepší. Jen ji proboha už někdo zakažte tý výstupy s roztleskáváním publika a žebráním o hlasy do Slavíka. Nebýt v tom Bilá, přidala bych ještě 10. Členové její sekty si přidají 50.
Divadelník..  50 %
28.10.2023 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Denny Ratajský 100%.
Hezké písničky.
Zajímavý děj.
Lucie Bílá nehrála postupu, byla sama za sebe.
Aperolka  60 %
15.10.2023 | 47 hodnocení
+ souhlasím
Tušila jsem, že mě Srdeční záležitost osloví svým tématem, protože s Annie v řadě ohledů soucítím, ale možná jsem od tohoto představení očekávala o něco víc. Ve srovnání s Maminami, mě totiž toto představení příliš neoslovilo. Myslím, že hlavním důvodem je samotný příběh, který zkrátka nemá až takový spád, ale také výkon Lucie Bílé v hlavní roli. Zatímco v pěveckých partech byla velmi přesvědčivá, v těch činoherních jsem tento dojem již bohužel neměla. Velmi dobře ale dopadlo obsazení dalších rolí, mezi nimiž zazářila Tereza Hálová v roli nejlepší kamarádky a Robert Jícha coby Anniin manžel Steve.
Fedorocko  50 %
2.10.2023 | 727 hodnocení
+ souhlasím
Plně souhlasím a podepisuji hodnocení od MartinB.
Snad jen přidám jedno pozitivum , že to bylo "lepší jako Maminy", což nebylo až tak těžké.
V hodnocení 5% přidávám za Roberta Jíchu, který byl tradičně výborný a jen se nabízí otázka, jak on vše zde prožívá, ve srovnání s vesměs vynikajícími brněnskými muzikály, ve kterých hraje a zpívá a které jsou svou kvalitou a úrovní úplně někde jinde.
DivadelniFan  70 %
30.9.2023 | 327 hodnocení
+ souhlasím
Srdeční ne, ale milá záležitost ano. Ač nemá muzikál zvlášť nosný děj, jednotlivé výstupy jsou nápadité a baví. Pro příjemné odpoledne fajn. Absence živé kapely je na škodu. Nahrávka není úplně z nejkvalitnějších a živá hudba by tomu dodala větší šťávu. Z výkonů jednoznačně vyčnívají Robert Jícha, Marco Salvadori a Tereza Hálová. Všechny jejich výstupy mě nesmírně bavily. Díky vám! Výkon Lucie Bílé je diskutabilní. Když už se zdá být v roli a je výtečná, hned na to přijde gesto či hláška, která z Annie okamžitě dělá zpátky Lucii Bílou. Navíc úvod s prosbou o hlasy do Slavíka opravdu nevhodný. Takže - představení potěší, ale nenadchne.
MartinB  40 %
29.9.2023 | 123 hodnocení
+ souhlasím
45 % Procházka Bílou buď režírovat nechce, neumí nebo nemůže. Postava Annie chodí jako Lucie, má hlášky a gesta jako Lucie, dějem Vás provází jako Lucie pořadem Lucie na bílo. To vše umocněné o ubohou agitku hlasování na Slavíky, kterou Bílá uvedla celý večer. Muzikál je zoufale nudný a téměř o ničem. Pár scén je fajn, ale většinou ději nic nedají. Ten prakticky začíná 10 minut před přestávkou. Konec pak přichází úplně odnikud a najednou. To dvouhodinové téměř nic zachraňují aspoň úsměvné vícerole. V téměř všech rolích byli dobří Poulíčková, Pecha a Fečo. Zvláště výborní byli Hálová a Jícha v roli Stevea. Slušná vizuální stránka.
HodnaTeta  40 %
11.10.2023 | 162 hodnocení
Applejuice  50 %
2.10.2023 | 341 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.