Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Pokrevní bratři

Premiéra: 2.6.2012 | 3:05
Překlad: Adam Novák. Úprava a dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Hana Kratochvilová. Dirigenti: Dan Kalousek, Ema Mikešková. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: únor 2014.
Osudový a magický muzikál o rozdělených dvojčatech. Okouzluje diváky především svou čistotou, jednoduchostí a průzračnou křehkostí. Ačkoli se jedná o sociálně-kritické téma, jsou Pokrevní bratři zároveň i úsměvnou historkou o dospívání, prvních láskách, problémech s rodiči a dětských hrách...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
85 %
Uživatelé
81 %
81161000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 90 %
Lukáš Dubský 90 %
Jiří Landa 80 %
Michal Novák 80 %
Volby

Hodnocení (20)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  90 %
2.3.2014 | 555 hodnocení
+ souhlasím
95% - hodnoceno z derniéry.
Příběh je jednoduchý a výborný. Scéna efektní a přitom jednoduchá, odpovídající a povedené kostýmy. Povedené hudební nastudování a jednou zase dobrý text (byť po dramaturgických úpravách).
A skvělé výkony: zejména Hana Holišová, Aleš Slanina, Jiří Mach, Lenka Janíková a Svetlana Janotová. I když výborní byli všichni.
Škoda krátkého uvádění. Dalo by se vidět opravdu hodněkrát.
Lukáš Dubský  90 %
1.3.2014 | 1141 hodnocení
+ souhlasím
Pokrevní bratři podle mého názoru patří k těm vůbec nejlepším divadelní textům. Je tam vtip, který vychází ze situací a prostředí. Nechybí silný příběh, který dojímá, ale neždímá lacině slzy. A navrch také několik chytlavých melodií. U tohoto muzikálu potřebujete mít především dobré činoherce, v MDB jsou navíc velmi zdatní i pěvecky. Za zmínku stojí především výkon Aleše Slaniny, kterému role Mickeyho neskutečně sedla. Říkal jsem si, že Hana Holišová je na roli Paní Johnstonové příliš mladá, ale zvládla to na výbornou a při jejím závěrečném songu až mrazí v zádech.
Jiří Landa  80 %
18.9.2012 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Další ze série výborně nastudovaných muzikálů MDB. V režii S. Moši vznikla poetická inscenace, v níž mají své místo jak velké herecké výkony (skvělí A. Slanina!!!, J. Mach a H. Holišová), tak výtečný zpěv, v němž nejvíce vynikl L. Vlček. Krásná hudba spíš sloužila příběhu, než aby byla plnohodnotnou složkou, přesto by bez ní inscenace nezapůsobila tak silně. Co dál pochválit? Kromě choreografie snad ještě to, že režisér nikterak nepotlačil sociální rozměr textu. Uchopil ho naopak velmi prakticky, čímž se vyhnul nejen nebezpečí kýčovitosti, ale i přehnané morality. Doporučuji nepropásnout.
Michal Novák  80 %
26.6.2012 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
Sociálně-kritický rozměr tohoto díla promlouvá do dnešní doby více než výmluvně. Dramaturgie spolu s režií nepříjemné téma do nepříjemné doby vybrousila do vtipné, nepřepjaté podívané, z níž mrazí. Vyšší hodnocení dávám i přes to, že hudebně (dá-li se vůbec hovořit o muzikálu) jde o dílo nevzrušivé. Inscenaci velmi prospěly úpravy textů písní. Představitelé hlavních rolí báječní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Dawson321  80 %
2.2.2019 | 130 hodnocení
+ souhlasím
O maličko horší provedení než v případě divadla F. X. Šaldy, ovšem i tak je inscenace na vysoké úrovni a líbila se mi.
Klára Tesařová  90 %
4.4.2015 | 120 hodnocení
+ souhlasím
Tady bych neváhala dát klidně i 95 %. Bombasticky uchopený silný děj protknutý výraznými hereckými i pěveckými výkony. Aleš Slanina i Dušan Vitázek (u kterého mi tentokrát ani nevadilo jeho přílišné vitázkovství, asi proto, že měl oholené fousy) ze sebe dostaly maximum. Příjemným překvapením byl Stano Slovák v malé roli něčeho jako vypravěče. Závěrečná píseň "Snad to byl jen sen..." mě osobně úplně pohltila, stejně jako celý muzikál. Třikrát velké WOW, WOW, WOW! Věčná škoda, stejně jako u Mary Poppins, že se to již nehraje.
Eva123  80 %
25.2.2013 | 152 hodnocení
+ souhlasím
Aleš Slanina byl absolutní (nadmuzikálový), nemyslela jsem si, ze se mi po Marošovi Kramarovi jeste nejaky Mickey bude libit.
honzy  70 %
28.10.2012 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Nejhranější titul Willyho Russella v Anglii byl s úspěchem uveden pod režijním vedením Stanislava Moši na hudební scéně MDB.Tento smutný příběh rozdělených dvojčat i na strohé scéně je velmi působivý.Postarali se o to především herci Hana Holišová,Dušan Vitázek a Lukáš Janota.Tato trojice předvádí excelentní herecké výkony.(po zásluze odměněné standing ovation)Bohužel důležitá role vypravěče obsazená Stanislav.Slovákem byla vysloveně slabě a nepřesvědčivě zahraná i zazpívaná.Velice citlivě nastudoval hudební složku muzikálu dirigent Dan Kalousek.Velmi dobrý je i překlad A.Nováka.Hodnocení 70%.
Víťa84  80 %
27.10.2012 | 93 hodnocení
+ souhlasím
85%
Guildenstern  70 %
26.6.2012 | 447 hodnocení
+ souhlasím
mám taky takový pocit, že měl dramatik W. Russell zůstat spíše u klasické činohry. co si budeme nalhávat, muzikál to úplně není, mluvené pasáže jsou prokládány 3-4 melodiemi, které se opakují. to, že je zvládl napsat autor textu, mu budiž ke cti, nicméně mám pocit, že nálepka muzikál je zde spíše na škodu. jinak i přes delší stopáž jsem se vůbec nenudil a kromě trochu nepřehledného konce byl příběh dobře vystavěný, s poměrně hutnou atmosférou. herecky velmi solidní, přeci jen trochu vyčníval famózní A. Slanina, který se s náročnou úlohou popral na jedničku
Candie254  90 %
19.6.2012 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Jsem naprosto zahlcena dojmy z představení. Nejlepšími z celého večera pro mě byli Aleš Slanina - jeho herecký projev, byl absolutně dokonalý, překvapil mě Lukáš Janota, který po chabém projevu v Tři v tom předvedl velice povedený výkon a poté Lukáš Vlček, coby Vypravěč - jeho hlas bych mohla poslouchat celý den :)No a Markéta Sedláčková taktéž zazářila! a po delší době mi v roli sedla i I. Vaňková. Líbilo se mi také jednoduché provedení scény, které stačilo k vylíčení celého příběhu a i po režijní stránce to bylo dobré - Mošovi se povedlo inscenaci správně vygradovat. Takže za mě 90%.
Jan456  70 %
9.6.2012 | 226 hodnocení
+ souhlasím
Velkým plusem inscenace je samotný příběh. Je působivě jednoduchý. Velmi pěkné výkony Hany Holišové, Dušana Vitázka i Lukáš Janoty, to jsou aspekty, pro které je snad i povinné na inscenaci zajít. Bohužel se mě zmocňovaly i pocity opačné. Velkým záporem je délka inscenace a zdlouhavé scény, které jsou neúnosně natahované, až Vás přestávají bavit. Úmorná je i délka celého představení. Je to jeden z muzikálů, kde mě napadalo stále a dokola, jaká by to byla nádherná činohra. Hudební čísla tu vyloženě rušila a překážela. Ale lidé asi chtějí jednoduché písničky, jinak by je příběh nebavil. Škoda.
Zdeněk  100 %
2.6.2012 | 27 hodnocení
+ souhlasím
chtěl bych pochválit Pokrevní Bratry generálka byla víc než zkvělá všichni byli senzační a bylo vidět že si to užívaj a prožívaj slzy na konci toho byly důkazem Hanka opět předvedla že to je hvězda stejně tak Dušan to stačilo aby vyšel na jeviště a já se smál stejně tak Lukáš a Ivana Vanková si u mě napravila pověst po Lucy zkvěla zahraná histerka věřil sem jí uplně vše stejně tak Svetla byla krásná jak malá holčička tak i matka asi tak ke generálce a už se těšim až navštívim Brno a Bratry podruhé
TomF  90 %
9.12.2023 | 68 hodnocení
Cindy.92  90 %
4.4.2015 | 314 hodnocení
Terka-Teryk  70 %
2.1.2014 | 9 hodnocení
KLOU  60 %
19.5.2013 | 66 hodnocení
Evelyne25  100 %
16.5.2013 | 20 hodnocení
Meg  90 %
14.4.2013 | 43 hodnocení
Evilmaggie  70 %
5.3.2013 | 26 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.