Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

libreto: John Logan, Brian Yorkey
hudba a texty písní: Sting

Poslední loď

Premiéra: 16.2.2019. Překlad: Zuzana Čtveráčková. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Michal Matěj. Dirigenti: Dan Kalousek, František Šterbák. Režie: Stanislav Moša.
2:55


Muzikál s písněmi Stinga, inspirovaný jeho vlastními zážitky z dětství v anglickém námořním městě Wallsend, které je proslavené svými loděnicemi. Zdejší život se vždy točil kolem loděnice, v níž těžce pracující muži stavěli s ohromnou hrdostí velkolepé lodě. Muzikál ukazuje kolektivní sílu zdejší komunity, která čelí zániku lodního průmyslu, jenž zde měl velmi dlouhou a výraznou historii a formoval zdejší společnost. Zároveň vypráví romantický příběh Gideona Fletchera, který sní o jiné budoucnosti, touží cestovat po světě. Gideon opouští svůj život i lásku, aby když se po čtrnácti letech vrátí, najde loděnice v hluboké krizi a svou životní lásku po boku někoho jiného a uvědomuje si, že přišel o víc, než si kdy dovedl představit...
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
76 %
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 50 %
(zadáno: 27.2.2019, počet hodnocení: 759)
přínosný / zajímavý komentář
55%. Stingova hudba je melodická, dobře nese příběh i emoce, trochu jí chybí výraznější hlavní motiv. Problém mám ovšem s nepříliš přesvědčivým libretem - když odhlédnu od jisté ideologičnosti, tak mi vadila řada nelogičností, také propojení romantické a sociálně-politické dějové linie je poněkud kostrbaté. Velmi povedená je scéna Ch.Weyerse, která hezky dotváří atmosféru oprýskaného přístavního města. Herecky i pěvecky září V.Matušovová, jako pár dobře fungují i R.Coufalová a D.Vitázek, ačkoliv při mé repríze se jejich projev neobešel bez chyb.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Oliver 70 %
(zadáno: 16.4.2019, počet hodnocení: 13)
Čiko 60 %
(zadáno: 27.3.2019, počet hodnocení: 622)
přínosný / zajímavý komentář
65% Protagonistům asi není co vytknout, nicméně muzikál jako celek mi přijde ne příliš zajímavý, navíc se nemohu zbavit dojmu, že jeho předlohou byl muzikál Donaha! - dělníci řeší problém co bude, až budeme bez práce a místo dítěte, které někdo ztrácí dítě, které je nalezené. Ani hudba mě příliš nezaujala. Oceňuji výkon Vitázka ale také to, že jsem Radku Coufalovou mohl poznat v jiné herecké poloze než dosud.
Fedorocko 70 %
(zadáno: 14.3.2019, počet hodnocení: 468)
přínosný / zajímavý komentář
MDB opět nezklamalo a nový muzikál s pěknou hudbou a výbornými hereckými výkony se musí líbit.
Cherry 80 %
(zadáno: 6.3.2019, počet hodnocení: 69)
přínosný / zajímavý komentář
Moc pěkné představení, byli jsme spokojení, pěkná muzika od Stinga, nejvíc mě bavila Viki a Ondřej Studénka.
Divadelní fanatička 90 %
(zadáno: 4.3.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Absolutní bomba!!! Skvělý muzikál, nádherné choreografie, skvělé kostýmy a projekce, fantastická scéna Ch. Weyerse a nádherný překlad Zuzany Čtveráčkové, opravdu není jednoduché přeložit písně známého zpěváka a Z. Čtveráčková to zvládla opět na výbornou. Co se týče hereckých a pěveckých výkonů, není co vytknout. Ústřední dvojice Radka Coufalová a Dušan Vitázek jsou spolu Viktórií Matušovovou tahouni představení. Z ostatních rolí nutno zmínit skvělou Janu Musilovou. Můžu tento muzikál jedině doporučit.
Johanka17 80 %
(zadáno: 4.3.2019, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá Radka Coufalová v souhře s Dušanem Vitázkem! Patos mi tentokrát nevadil díky Ladislavovi Kolářovi- krásná kombinace mužnosti a současně zranitelnosti.
Candie254 80 %
(zadáno: 27.2.2019, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Souhlasím s většinou komentářů zde napsaných. Po dlouhé době opravdu kus, který mě nadchnul svou hudbou a muzikálností, přestože při cestě domů si nějakou hlavní píseň asi pobrukovat nebudete... Krásné herecké příležitosti pro Dagmar Křížovou, Kristina Pekara a Radku Coufalovou. Vynikli i herci v menších rolí. Scéna i projekce skvělé. Nicméně ano, mohlo to být v závěru svižnější a některé dějové linie se mohli maličko zkrátit. Nic to ale nemění na tom, že po delší době jsem měla pocit, že jsem na muzikálu, který je kompaktní a všechny složky jsou vyvážené (myšleno herecké, taneční apod.).
Eva123 60 %
(zadáno: 25.2.2019, počet hodnocení: 120)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál "Poslední loď" mi hodně připomínal operetu, kterou teď v Brně, bohužel, nedávají. Inscenace se mi líbila, měla pěkně udělanou scénu a z herců mě nejvíce zaujali Stanislav Slovák, Viktória Matušovová a Zdeněk Junák.
MSpa 90 %
(zadáno: 24.2.2019, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Perfektní souhra celého souboru a kvalita všech muzikálových složek. Za takhle precizně nastudované představení by se nemusel stydět ani West End.
Dušan Vitázek s Radkou Coufalovou jsou znamenití a vyzdvihnout musím i perfektní dvojici Zdeněk Junák/Jana Musilová, která si větší prostor než obvykle vyloženě užívá.
Sympatická a přirozeně muzikální hudba Stinga a podnětné myšlenky zejména pro ty co už mají něco odžito vytváří skvostné, emotivní a poctivé hudební divadlo.
Janek777 80 %
(zadáno: 24.2.2019, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pokud Sting přijede do MdB na představení Poslední lod, může žasnout v němém úžasu.Určitě by měl.Co dokázali z nudného sentimentálního příběhu se sociálním námětem a z nemuzikálové hudby vytěžit,je k neuvěření.Divadlo,jak má být.Se vším všudy.Na diváka se valí pozitivní a očistná energie vycházející z vynikajících výkonů umělců.Těžko říci,kdo je lepší. R.Coufalová,J.Musilová,D.Vitázek A.Slanina,O.Studénka,Z.Junák,S.Slovák? Pochvalu zaslouží i scéna Ch.Weyerse a režie S.Moši.Jen překlad Z.Čtveráčkové se moc nepovedl. Psáno z reprízy 24.2.2017 Hodnocení 80 %.
Honzy 80 %
(zadáno: 24.2.2019, počet hodnocení: 174)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Muzikálová Stingova POSLEDNÍ LOĎ doplula do MdB a s úspěchem.O něj se zasloužil především režisér Stanislav Moša,který výborně propojil dojemný lidský příběh na pozadí britské loděnice se sociálními prvky,odehrávající se v 80.letech.Muzikál jako celek má velice vyrovnané výkony.Jak pěvecké,herecké i pohybové a to celého souboru.Výborná je scénografie,kostýmy i světelný a zvukový design.Pochvalu zaslouží i orchestr MdB.Pokud představení navštíví sám avizovaný Sting,nemá se MdB za co stydět.V Brně vzniklo další hudební dílo,které stojí za vidění.Psáno z odpolední reprízy 24.2.19 Hodnocení 80%.
Cindy.92 60 %
(zadáno: 23.2.2019, počet hodnocení: 306)
přínosný / zajímavý komentář
Konečně opět alespoň trochu svěží vzduch do plachet muzikálové produkce MdB. Bohužel po shlédnutí ani tohoto muzikálu nezůstane v paměti diváků žádná chytlavá píseň, možná tak melodie při výměně scén. Myšlenka hry není prostoduchá (i když vztahová linie trochu pokulhává), ale je velmi rozvláčná a ke konci 3 hodinového kusu jsem přese všechnu relativní spokojenost doufala, že už bude konec a ta loď konečně vypluje - je mi jedno kam a je mi jedno s kým.. Obecně kus dost zavání Titanicem z téže produkce, ale tentokrát se dostaví kvalitnějšího diváckého zážitku.
Brtník 90 %
(zadáno: 20.2.2019, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Vše a všichni na jedničku, Dagmar Křížová - k té jedničce ještě několik hvězdiček (představení 20.2.2019)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.