Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Deburau

Premiéra: 20.10.2017. Dramaturgie: Lenka Smrčková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Jakub Šafr. Choreografie: Svatava Milková. Režie: Pavel Khek.
2:10


Životní příběh nejslavnějšího mima s českými kořeny. Jean Gaspard Deburau, muž, který rozdával smích a štěstí, a sám zůstával smutným králem ticha...
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
75 %
75111000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Termíny představení
3.11. (Út) 19:00 S
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 4.10.2018, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
55%. Po Chaplinovi další životopisné drama stejného autorského týmu. Byl zvolen zajímavý formát, který osciluje někde mezi klasickou činohrou a pantomimou. V inscenaci se střídají ukázky z komedií, ve kterých Deburau hrál, a jeho životní osudy. Pomocí zvolené metody se ale příliš nedaří přiblížit, jaký byl vlastně Deburau člověk (odnesl jsem si z toho jen, že byl smutný a nemluvil). Pochvalu ovšem zaslouží R.Madeja v náročné titulní roli a skvělý je rovněž hudební podkres J.Šafra, který na jevišti interpretuje živá kapela.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Majdin_kulturni_svet 90 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
Jeee, to bylo tak hezký!! Radim Madeja v roli pierota je skvělej! Ať se jde Vizváry zahrabat. Bylo super, že to představení bylo postavené hlavně na krátkých scénkách bez mluvení, takže jsme si pierota opravdu vychutnali. ???? A Svaťa Milková a její choreografie byla taky úžasná! No a když ještě přidáme skvělou režii a dramaturgii, máte z toho nezapomenutelný zážitek. A zase v Boleslavi!
Monty70 80 %
(zadáno: 25.1.2020, počet hodnocení: 110)
přínosný / zajímavý komentář
Pěkně zpracované životopisné drama o známém mimovi. Když se najde dobrý představitel hlavní role, a to v tomto případě Radim Madeja je, tak se zrodí výborné představení. Bravo.
Romana35 70 %
(zadáno: 18.9.2019, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Životopisné drama o známé osobnosti od režiséra Kheka sází na jistotu ve vhodně zvoleném představiteli hlavní role. Jako tomu bylo u Chaplina, kterého výborně ztvárnil Matouš Ruml, zde známého mima skvěle zahrál Radim Madeja. Využívá kromě mimických prvků i svého tanečního talentu. Samotné představení mě však nevtáhlo do děje tak, jako tomu bylo u Chaplina. Druhá polovina hry se mi zdála zajímavější, vyzdvihuji scénu u soudu. Živá kapela na jevišti v čele s J. Šafrem je vynikající, hudba dokresluje děj. Celkově je to určitě představení, které jen tak nevypadne z paměti.
Alena7 50 %
(zadáno: 14.5.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Představení dějově velmi řídké. V první půlce nekonečné pantomimy, které navíc nebyly úplně profesionálně zvládnuté. Výborná živá kapela na jevišti. Když ale hrála stejný motiv po páté, bylo to úmorné. Z první půlky mě zaujal jediný moment, když Deburau vyznává lásku své budoucí ženě. Na druhou polovinu jsem už neměla sílu.
Monulinka 70 %
(zadáno: 24.11.2018, počet hodnocení: 386)
přínosný / zajímavý komentář
Tempo inscenace poněkud kolísá, stejně jako u Chaplina jsem se vždy těšila na pantomimu. Scéna u soudu je opravdu perfektní, R. Madeja za ztvárnění Deburaua rozhodně zaslouží pochvalu. Nicméně musím vytknout jistou proškrtanost a nečitelnost hl. postavy (možná to byl záměr?), bohužel mě Pierotův smutný osud nezasáhl tolik jako u seriálu s geniálním V. Javorským.
Denisa H. 70 %
(zadáno: 23.9.2018, počet hodnocení: 306)
přínosný / zajímavý komentář
75 %. Že za Deburau stojí stejný tvůrčí tým jako za Chaplinem, jde poznat. I v případě Deburaua se jedná o poctivé divadlo a tedy moc pěkné představení. Akorát ten Chaplin je prostě o něco lepší... Deburau jako představení mě nedokázalo zaujmout, přitom pohnutý život samotného mima je závratný, leč potenciál zůstal částečně nevyužit... Jak Chaplin, tak Deburau se mohou pyšnit skvělou trefou do herce v hlavní roli, i R. Madejovi výborně postava sedí. V hodnocení přede mnou vyzdvihuje jeho autorka pantomimickou výpověď u soudu, a já se připojuji - úplně nejlepší část inscenace!!!
Barka 90 %
(zadáno: 1.11.2017, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Další trefa do černého. MDMB opět potvrdilo, že jeho tým prostě umí. Scénu pantomimické výpovědi u soudu bych mohla vidět tisíckrát :) Děkuji za krásný zážitek.
Katteřina 70 %
(zadáno: 22.4.2018, počet hodnocení: 55)
KSnow 70 %
(zadáno: 20.12.2017, počet hodnocení: 102)
Scoobi 90 %
(zadáno: 20.10.2017, počet hodnocení: 86)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.