Městské divadlo Brno [Činoherní scéna]

Ne/normální

Premiéra: 12.2.2022 | 2:30
Překlad: Zuzana Čtveráčková. Dramaturgie: Miroslav Ondra, Ondřej Doubrava. Scéna: Emil Konečný. Kostýmy: Eliška Ondráčková Lupačová. Hudební spolupráce: Ema Mikešková. Choreografie: Aneta Majerová. Úprava a režie: Petr Gazdík.
Komorní muzikál, intimní rodinný příběh. Dcera Natalie zažívá svou první lásku a naráží na překážky a problémy s rodiči Dianou a Danem. Ti řeší svůj vlastní vztah, navíc se stále vyrovnávají s dávnou tragickou ztrátou svého malého syna. Dotud by to byl zcela obyčejný příběh, kdyby Diana netrpěla bipolární poruchou, nemocí, která samozřejmě ovlivňuje veškeré rodinné dění...
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
84 %
8481000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 80 % Tip Iva Bryndová
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
17.5.Út19:00E2vstupenky
26.5.Čt19:00AB4vstupenky
28.5.So19:00AB6vstupenky
29.5.Ne18:00vstupenky
30.5.Po19:00AB1vstupenky
17.5.Út19:00 vstupenky
E2
26.5.Čt19:00 vstupenky
AB4
28.5.So19:00 vstupenky
AB6
29.5.Ne18:00 vstupenky
30.5.Po19:00 vstupenky
AB1

Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  80 %  Tip Iva Bryndová
(zadáno: 21.2.2022, počet hodnocení: 347)
+ přínosný / zajímavý komentář
Druhá inscenace muzikálu Next to Normal uvedená v České republice využívá skvělé hudby i silného příběhu, který v Brně navíc zdobí skvělé herecké výkony zejména čtveřice obsazené v hlavních rolích Diany, Dana a jejich dětí. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  80 %
(zadáno: 19.3.2022, počet hodnocení: 840)
přínosný / zajímavý komentář
Cenami ověnčený muzikál dorazil po Praze i do Brna a dopadl o poznání lépe. Je skvělou příležitostí zejména pro Ivanu Vaňkovou, která v posledních letech zraje a roste s každou inscenací. Výborní jsou také Lukáš Janota a Eliška Skálová. Komornější drama a netradiční téma je uvedeno na menší, činoherní scéně, kam se lépe hodí.
Martin21  90 %
(zadáno: 21.2.2022, počet hodnocení: 406)
přínosný / zajímavý komentář
Emočně silný zážitek. O kus lepší oproti pražské verzi. To především díky skvělé Ivaně Vaňkové v hlavní roli. Opět dokazuje, že je s každou rolí lepší a lepší - zde geniální herectví! Dává do role veškeré emoce a propůjčuje jí celé své já. Velmi mne zaujal také Marco Salvadori v roli zesnulého syna. Povedená režie. Vše má spád, žádná hluchá místa. Nutno také pochválit suprovou kapelu. 100% stojí za vidění.
Layer  60 %
(zadáno: 15.2.2022, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Tento muzikál rozhodně patří k lepším, které se v Brně urodili. Není příliš monumentální, přistupuje se k němu komorně a tak to má být. Hudební nastudování není příliš svěží a celé inscenaci to ubírá na tempu, neboť díky tomu celek působí trochu monotónně. Obsazení skoro třicátníků do role 18letých kluků je podle mě dost mimo, škoda, že divadlo nedalo příležitost mladším hercům, ačkoliv Marco Salvadori je po pěvecké stránce prvotřídní. Inscenaci by ale slušel civilnější herecký projev, který by dodal muzikálu uvěřitelnost. Skvělá Eliška Skálová a Ivana Vaňková.
Rejpalka  70 %
(zadáno: 13.2.2022, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Znalá původní verze a přečtení recenzí na verzi v Praze, jsem jela do Brna s obavami. K dobrému musím přičíst režii a scénu, která se inspirovala, ale nekopírovala. Všechny oči byly samozřejmě upřeny na Ivanu Vaňkovou. Ta je bezesporu vynikající herečka.. Bohužel mám jisté výhrady k jejímu zpěvu. Stejně tak k určitým částem překladu např. části, kde Nathalie krade své matce léky, které by při své nemoci nebrala..skvělí Marco Salvadori a Lukáš Janota. Každopádně je dobře, že se díla s tématem duševního zdraví hrají a jsou přijímána kladně.
Ostravacka  100 %
(zadáno: 13.2.2022, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Úžasný zážitek z veřejné generálky. Geniální muzikál se skvěle vybraným obsazením. Nejvíce vynikla neskutečná I. Vaňková, která zaujme svým herectvím (i beze slov jde z jejího vyrazu vše vyčíst) i zpěvem. Ostatní představitelé podávají rovněž výborné výkony, především E. Skálová je naprosto úžasná, L. Janota, M. Salvadori, J. Florián i D. Vitázek jsou ve svých rolích dokonalí! Muzikál je komorní s minimalistickou scénou a to mu ještě více dodává na dramatičnosti a stísněné atmosféře. Toto dílo se zkrátka povedlo :).
Yalka  100 %
(zadáno: 12.2.2022, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nádherné nastudování Broadwayského muzikálu Next to Normal. Naprostá bomba! Jsem z toho vedle, jak úžasně talentovaní herci se v představení sešli a jakou mají spolu chemii. Ivana Vaňková byla naprosto neskutečná. Eliška Skálová dokonalá. Lukáš Janota dokonalý. Marco Salvadori moc hezky zpíval (a v trenýrkách mu to sekne ;-). Všichni herci si krásně sedli (nejsou zde alternace, dle ofic. webu). Živá 6členná kapela taky super.
Diana: Ivana Vaňková, Dan: Lukáš Janota, Gabe: Marco Salvadori, Natalie: Eliška Skálová, Henry: Jonáš Florián, Dr: Dušan Vitázek
Viděno s V + A, 11. 2. 2022 (generálka)
DivadelniFan  90 %
(zadáno: 11.2.2022, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
95%
Tak tohle bylo luxusní! Skvělé dílo v úžasném zpracování. Ivana Vaňková si zaslouží nominaci na Thálii - pěvecky i herecky skvostná! Její mimika je neskutečná. Z dalších rolí byla výtečná Eliška Skálová a jako vždy i menší roli famózně zahrál a zazpíval Jonáš Florián. Velmi zaujal i Marco Salvadori a Lukáš Janota byl jako vždy výborný. Jednoduchá, ale krásně funkční scéna, minimum rekvizit. Fakt krásné kvalitní divadlo.

Edit.: Kdo to viděl těsně po premiéře, jděte znovu... Je to ještě o několik tříd lepší! Všichni sólisté zvládají své náročné pěvecké party naprosto bez zaváhání!
RaB  80 %
(zadáno: 11.2.2022, počet hodnocení: 209)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné obsazení Ivany Vaňkové do hlavní role Diany - přesvědčivě zazpívané a hlavně zahrané - jedna Křídla prosím. Zejména ve druhé půli neskutečně emotivní (přesně takové, jaké by Next to Normal mělo být).
Skvělá též E. Skálová a L. Janota. Úplně mě nepřesvědčil J. Florián, který typově k E. Skálové nejde a roli jsem mu nevěřil (navíc pěvecké rezervy).
V čem je však největší problém je hudební nastudování a celkově zvuk - bohužel mnohdy není slyšet zpěv (a to i v těch nejklíčovějších partech - jako třeba Maybe). Nepovedl se ani překlad - vůbec nesedí do hudby.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.