Studio DVA divadlo

Revizor

Premiéra: 19.8.2020. Překlad: Zdeněk Mahler. Dramaturgie: Eva Holubová, Adam Holub. Výprava: Jana Bačová-Kroftová. Hudba: Kryštof Marek. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Úprava a režie: Eva Holubová.


Brilantní satirická komedie, které léta neubrala nic na aktuálnosti. Zrcadlo nás samotných, zrcadlo, které se neposmívá, ale nutí ke smíchu, jako vytříbená anekdota, která uhodí hřebíček na hlavičku. V každé společnosti se vždycky najdou skrytí namyšlení úplatkáři i ustrašení pochlebovači, a mnohdy až teprve nevinný omyl odhalí skutečné charaktery a vztahy...
D12+
Studio DVA divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6061000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Jana Králová 40 %
(zadáno: 27.8.2020, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Klasický příběh v podání Studia DVA mě nezaujal. I když pan Klepl i pan Hádek byli naprosto skvělí, celá hra byla příliš rozjuchaná, čímž se ze hry vytratil vtip a celkově příběh. Revizora jsem viděla již ve třech různých zpracování a toto bohužel zklamalo.
Jakubson 80 %
(zadáno: 20.8.2020, počet hodnocení: 78)
přínosný / zajímavý komentář
První půlka je delší a vláčnější, ale to se snad během několika repríz usadí. Velmi dobré výkony Zuzany Kronerové a Kryštofa Hádka, kterým se v menších rolích vyrovnávají Radim Madeja, Václav Liška a Roman Štabrňák. Herecké zklamání je Sabina Remundová, která zde předvádí svoji divadelní klasiku posledních let (pravdou je, že její poloha ve druhé polovině byla mnohem lepší). V jiných inscenacích to možná funguje, ale zde ne. Jinak velmi příjemný večer s dobře uchopenou klasikou.
Marsden 40 %
(zadáno: 20.8.2020, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Mozna nejaka spatna konstelace hvezd, ale tak zbytecne predstaveni jsem dlouho nevidel. Na divakuv usmev funguji dve hlavni veci - sprosta slova a prestavka.
Jan@valek.eu 80 %
(zadáno: 25.8.2020, počet hodnocení: 18)
Firestone 60 %
(zadáno: 21.8.2020, počet hodnocení: 32)
Tomas.bajus@gmx.com 60 %
(zadáno: 25.9.2020, počet hodnocení: 4)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.