Depresivní děti touží po penězích

Očistec si zaslouží každý

Premiéra: 14.6.2022 | 2:10
Výprava: Martina Zwyrtek. Hudba: Petra Horváthová a citace. Režie: Jakub Čermák.
Hra o zatracovaném prezidentovi oscilující mezi groteskou, antickým dramatem, politickým divadlem a psychologickou sondou, v níž se autor snaží otevřít otázky stáří a osamělosti, stejně jako smyslu života. Hlavní postava je monstrem, mstitelem, starcem, obětí a prezidentem v jedné osobě, jde o plastický portrét osamělosti, ale i moci, sebeironie a sebeklamu...
15!    
Anketa 2021/22
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2021 do srpna 2022, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 10. prosince 2022.
Do konce hlasování zbývá ještě 9 dní.
Depresivní děti touží po penězích
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
79 %
7971000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
7.7.2022 | 1846 hodnocení
+ souhlasím
55%. Rovina politické satiry v inscenaci J. Čermáka příliš nevychází. Lépe dopadají osobní linie postav, kde Čermákovi uniká méně důležitých souvislostí, několikrát trefně vyhmátne podstatu a jeho nadhled se stává myšlenkově přínosnějším. Významným kladem jsou herecké výkony Z. Bydžovské v roli prezidenta a V. Hybnerové v úloze jeho manželky. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vladimír Rogalewicz  80 %
19.10.2022 | 717 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto nekorektní inscenace, která výrazně překračuje běžné meze slušnosti. Když je ale ještě více překračují zobrazovaní jedinci, je to oprávněné. Myslel jsem, že jdu na komedii. Jakub Čermák mě rychle vyvedl z omylu. Asi všichni v publiku jsme byli zaskočeni, jak trefně a ostře pojmenovává některé souvislosti spojené s osobou našeho současného prezidenta a jeho nejbližšího okolí.Nejlepší jsou však obecnější části, popis léčeben dlouhodobě nemocných i směšnosti starců, kteří neumí včas odejít do ústraní.Bezchybná a fenomenální je zejména Zuzana Bydžovská v roli prezidenta, která nikde nesklouzne ke karikatuře.Angažované divadlo,jak má být.
Sablose  80 %
11.10.2022 | 28 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá Bydžovská
Domi.Mac  70 %
23.6.2022 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Rozporuplné. Čermákova inscenace o osobě současného prezidenta v sobě mísí několik skvělých nápadů v kombinaci s absurdním zesměšováním stáří. Spíš než o politickou satiru se jedná o kabaret. Bydžovská v hlavní roli naprosto famózní, neparoduje, ale i tak je její inspirace zjevná. Postava prezidenta v jejím podání je divácký zážitek. Zárukou vysoce standardně skvělých výkonů jsou i Hybnerová a Krejčík, kteří za svými tragikomickými scénami sklízí potlesky. Jako celek si to jistě zaslouží pozornost, avšak pro mě už byly některé scény za hranou. Publikum ale aplaudovalo vestoje. 70%
Zdekal  90 %
29.7.2022 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé představení, které rozhodně stálo za to a už před první půlkou jsem věděl, že to bude na ovace ve stoje. Chvílemi je to velmi komické, chvílemi překvapivě hluboké a mísí se to dost rychle, takže vpravdě tragikomedie. Hra mě nechala vnímat monstrózního prezidenta z různých úhlů. Předvídatelně jako zlého démona, ke kterému cítíte nenávist. Pak jako nevrlého starce trpícího samotou a strachem z LDN, člověka odtrženého od světa jen s falešnými dvořany. Ty osobní promluvy byly skvělé. Míra úpadku Hradu syrová a odpovídala realitě. Skvělá byla i scéna a prostředí Zámku.
Valmez  80 %
22.11.2022 | 349 hodnocení
Lumca  70 %
20.10.2022 | 350 hodnocení
7adam7  80 %
11.10.2022 | 38 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.