Divadlo Letí

Greta

Premiéra: 7.7.2020. Úprava a dramaturgie: Marie Špalová. Scéna: Petr Vítek („recyklace“ dekorace z inscenace Bang). Kostýmy: Marián Amsler, Eliška Zemanová. Hudební spolupráce: Přemysl Ondra. Režie: Marián Amsler.
1:35x


„Roadtrip na konec světa.“ Je rok 2028, Evropská Unie se proměnila v PR agenturu a planeta Země je na pokraji ekologického kolapsu. Mladá dívka a její přítel, představitelé generace Grety, se vydávají na výlet do Zelené země. V letadle duchů se potkávají s tajemným panem Jonášem, bývalým príma ministrem, který prchá před svou minulostí, a starší dámou Pěvkyní, která nepřestává doufat, že na severu najde svou ztracenou dceru...
Divadlo Letí
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
65 %
6521000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Helena Grégrová 60 %
Termíny představení
10.10. (So) 20:00 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Divadlo VILA Štvanice]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 20.7.2020, počet hodnocení: 848)
přínosný / zajímavý komentář
Psychedelická fantasy se sci-fi prvky. Marián Amsler dokáže o vážných věcech vyprávět zábavně, apokalyptickou atmosféru tak střídají lehce absurdnín dialogy doplněné nenásilným situačním humorem. Inscenace je aktivistická, ale není ideologicky jednorozměrná, tvůrci se nedopouští plakátového vidění světa. Je to postmoderní mix vypomáhající si popkulturními odkazy, stejně jako reminiscencemi na Bibli. Jediným problémem je, že tvůrci občas „bojují na příliš mnoha frontách“, a žánrová a stylová nekonzistentnost snižuje vypovídací hodnotu celku.
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 16.7.2020, počet hodnocení: 1431)
přínosný / zajímavý komentář
Apokalyptická fantasy vize nebo poměrně uvěřitelná verze let blízko budoucích? Zamrazilo mě, jak jsem se ve finále svedla přiklonit k druhé z variant. Hraje se o aktuálních problémech, vše plyne na vlně účelné nadsázky, přitom výpověď neztrácí na apelativnosti. Ekologické hrozby, zplundrovaná planeta, pandemický virus jako válečná zbraň hromadného ničení a současná společnost, která se zdá být už nadobro ztracená. Herecký čtyřlístek podává vyrovnané výkony, svým postavám propůjčují všichni odzbrojující energický drajv. Škoda jen, že se inscenace místy poněkud repetetivně cyklí, mírné zkrácení by celkovému vyznění prospělo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Michal1982 60 %
(zadáno: 8.7.2020, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
Psychedelické, snové, trochu scifi, tak trochu výpověď o Grétě a tak trochu o dnešní mladé generaci. Co je snem, co skutečností? Přijde konec, nebo je to jen začátek něčeho nového? Herci se snaží, mluví, co jim síly stačí, víceméně vyrovnaně, možná bych vyzdvihl komediální talent N. Drabiščákové a M. Bednáře. Ti měli super momenty! Bastiene musíš vyslovit mé jméno.Putin, Willy, Jonáš, Kamenožrout a další podobná sebranka pod mostem. Celkově pel mel všeho. Za mě.. No dobrá, oukej :-)
J.anek 70 %
(zadáno: 7.7.2020, počet hodnocení: 318)
přínosný / zajímavý komentář
Psychedelický sen o konci (či novém začátku) světa se zdá Gretině matce - operní zpěvačce - a odehrává se v kulisách roku 2028. Inscenace se Gretě nevysmívá, adoruje ji jako vizionářku. Jestli se něčemu vysmívá, jsou to politici a ztracená generace závislá na sociálních sítích, generace lidí, kteří nejedí maso a nedělají nic užitečného.
Inscenace je to herecky silná a vyrovnaná. Venku se hraje evidentně jen proto, že je léto - prostor pod mostem úplně ignoruje. Obrovské množství textu zprostředkovávají mikroporty - bez nich by musela inscenace trvat dvakrát déle a herci by přišli o hlas.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.