Divadlo na Vinohradech [velká scéna]

Slaměný klobouk

Premiéra: 8.9.2021
předpremiéry od června 2021
Překlad: Michal Lázňovský. Dramaturgie: Barbora Hančilová. Výprava: Jan Dušek. Hudba: Ondřej Brousek. Pohybová spolupráce: Karel Basák. Úprava a režie: Tomáš Töpfer.
Bláznivá komedie oplývající galantní a elegantní atmosférou Paříže 19. století i chytrými slovními přestřelkami. Pan Fadinard má zrovna před svatbou s venkovskou slečnou Helenkou, když jeho kůň sežere v Bouloňském lesíku kloubouk dámě, která tam má tajné dostaveníčko. Tahle dáma je ovšem vdaná a bez klobouku domů nesmí, protože její muž je nesmírně žárlivý. Odmítá tedy odejít z Fadinardova bytu, dokud jí klobouk nesežene. Fadinard uklidňuje příbuzenstvo, vykrucuje se a chlácholí a běží o závod s časem po Paříži, aby sehnal identický klobouk a zažehnal nejhorší...
Divadlo na Vinohradech
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
45 %
4541000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  40 %
(zadáno: 27.8.2021, počet hodnocení: 764)
přínosný / zajímavý komentář
35% Vzpomínám si na ta první představení na Vinohradech po mém příchodu do Prahy. Mnoho her bylo žánrově podobných jako Slaměný klobouk. Tehdejší soubor to ale uměl nějak líp. Hlavní problém vidím především v Ondřeji Brouskovi, který hru neutáhne a nemá pro svoji postavu potřebné charisma. Celé to postrádá rytmus a tak nějak to plyne a plyne.. Líbí se mi spíš postavy ve vedlejších rolích - A. Černá a O.Kraus. Pokud znáte filmovou předlohu, je to asi trochu promarněný večer.
Honzy  40 %
(zadáno: 23.6.2021, počet hodnocení: 216)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nově nastudovaná komedie Eugéne Labiche SLAMĚNÝ KLOBOUK na scéně vinohradského divadla v režii T. Töpfera má hlavní nedostatek v tom, že postrádá švih a tempo. Tolik potřebný pro tento divadel žánr.I obsazení hlavní role Ondřejem Brouskem je diskutabilní. On je výborný skladatel a hudebník, ale činohra, potažmo komedie mu již tolik nejde. Za herecké výkony lze jen pochválit O.Krause, M. Holého a A. Černou. I scénografie a kostýmní výprava je slabá. Slaměný klobouk na Vinohradech neublíží ale ani nenadchne. Psáno z předpremiéry 21.6.2021 Hodnocení 40%.
Makaluzo1  50 %
(zadáno: 22.6.2021, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Tvůrci této galantní komedie museli počítat s tím,že se nevyhnou srovnání s dnes již klasickým filmem O.Lipského.Zpočátku to vypadlo,že se s nelehkým úkolem dobře popasují.Stylová hudba O.Brouska navozuje atmosféru místa i doby a zároveň tvoří rámec celé hry.Úvodní promyšleně vtipná oblékací scéna sluhy Felixe v podání O.Krause slibovala,že se dílo podaří.Žel následovala rozvleklá první část frašky.Dynamiku hře má dodat svatební průvod,nahluchlý strýc a šišlavá opatrovnice.Humor nobstará ani dortová bitva na konci prvního aktu.Snad si komedie po dalších reprízách sedne,ač na film nemá.
Vero-nika  50 %
(zadáno: 9.9.2021, počet hodnocení: 20)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.