Hudební divadlo Karlín [Velká scéna]

Lucie, větší než malé množství lásky

Premiéra: 31.10.2013 | 2:55
Dramaturgie: Patrick Fridrichovský. Výprava: Michaela Horáčková Hořejší. Choreografie: Pavel Strouhal. Dirigenti: Martin Kumžák, Kryštof Marek, Jan Chalupecký. Režie: Petr Novotný.
Poslední uvedení: květen 2016.
Muzikálový příběh o lásce, bolesti a věcech mezi nebem a zemí, s písněmi populární skupiny Lucie.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Hudební divadlo Karlín
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
54 %
kontroverzní inscenace (259.)
54371000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 50 %
Jiří Landa 30 %
Michal Novák 40 %
Jan Pařízek 40 %
Volby

Hodnocení (41)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  50 %
19.2.2014 | 1962 hodnocení
+ souhlasím
Libreto má dobré ústřední téma a působivý konec, ale je značně nedotažené. Zejména postavy Andrey a Šéfa tiskárny jsou příliš prvoplánově nadsazené a trapné scény s rodiči přímo volají po eliminaci. Určité improvizační vsuvky jsou sympatické, ale pro příběh nemají valný význam. Také rovina s titulní Lucií by si zasloužila rozvést více do hloubky (ne jen takto „naťuknout“). Hudebně se nejedná o výjimečný počin, nicméně tato složka dojem významně pozvedá, stejně jako výprava. Muzikál může vzbuzovat rozpaky, nicméně mně osobně je milejší než nezajímavé a ryze komerční počiny typu Aida.
Jiří Landa  30 %
5.11.2013 | 3011 hodnocení
+ souhlasím
Dobré hudební nastudování a v mezích možností slušné herecké i pěvecké výkony. To vše ovšem pohřbívá neskutečně stupidní libreto (jiné adjektivum v této souvislosti není možno použít) a ledabylá režie tolik evokující někdejší novácké estrády (až se nechce věřit, že je pod inscenací podepsán režisér P. Novotný). O výstupu P. Lišky, který se do celku už vůbec nehodí, je zbytečné se více rozepisovat, stejně tak jako o ztvárnění některých písní (za vše bych vyzdvihl např. song Medvídek). Přesná ukázka bulváru a komerce v městě dotovaném divadle - a navíc špatně udělaného. Jednoznačně palec dolů.
Michal Novák  40 %
4.11.2013 | 1146 hodnocení
+ souhlasím
Poláková, Noid, Liška, Roden, Korn, Sedláková... Proč si tento hit muzikál nezaslouží zatracení: 1) interpretace písní, 2) velmi zkušený režisér, jemuž patří zásluha, že se tato podívaná nechytila do svých vlastních pastí (díky dávkování nadsázky, práci s prostorem, práci s emocí aj.), 3) jedna z nejpůsobivějších scén, kterou jsem kdy na divadle viděl, 4) výkon Báry Polákové. Teď to horší: Tenhle mišmaš neměl spatřit světlo světa na karlínském jevišti. Interakce mezi písněmi a libretem, až na jednu výjimku, je toliko úsměvná. „Jukebox“ muzikál málokdy přinese dobré libreto, ale že až takhle…
Jan Pařízek  40 %
30.10.2013 | 879 hodnocení
+ souhlasím
Takhle opravdu ne. Slabý děj, slepenec nesourodých scének a spousta laciného humoru. Budiž, trochu se to dalo i čekat, neb bylo nutné všechny ty písně nějak pospojovat. Ale většina z nich nemá náboj, atmosféru, prostě skoro žádnou přidanou hodnotu. Často mě napadlo, že kdybych si doma pustil její videoklip tak budu spokojenější. Až na výjimky slabá choreografie a i pěvecky spíše průměr. Představení nabírá dech až v poslední třetině, najednou přijdou písně které zapůsobí a přinesou nějaké emoce. Ale na výraznější vylepšení celkového dojmu je již příliš pozdě. Převažuje jednoznačně zklamání.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Annystan  100 %
5.11.2018 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Úžasný muzikál, který byl opravdu jedinečný a maximálně jsem si ho pokaždé užívala. Škoda jen, ze už se nehraje.
IvaRoubova  90 %
13.5.2016 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Pohádky přece mohou být i pro dospělý. A to tahle je. A navíc je doplněný nesmrtelnými melodiemi a písněmi nejlepší a nejoriginálnější kapely u nás. Navíc v ní hrají herci, kteří hrát i zpívat umí. A navíc je doprovázena naprosto neopakovatelnou choreografií, které si normálně vlastně ani nevšímám. Viděla jsem Lucii 3x. A miluju ji. Pohádková romance pro nás velký, která se na konci vždy zvrtne ve skutečnej koncert!! :) Díky za Lucii, je mi líto, že končí...
Terez.ka  50 %
25.4.2015 | 33 hodnocení
+ souhlasím
V tomto muzikálu pro mě jednoznačně nejlepší výkon podává company, některá taneční sóla jsou vážně dechberoucí. Jinak kromě písní "Lucie" a "Chci zas v tobě spát" (v podání Václava Noida Bárty) příliš nezaujalo.
Martin21  30 %
17.4.2015 | 447 hodnocení
+ souhlasím
Tohle se skutecne do HdK nehodi! Prvni pulku mam tak na 5% - hruzostrasna nuda, radoby vtipne hlasky, ktere velmi casto hranici s trapnosti, V. Vydra ve fialovem obleku s blondatou parukou a k tomu desna propagace Lucie Bile, ktere v Karline nebude asi nikdy dost! Vyborny Noid ve druhe pulce, ktera to trochu zachranila svymi hity. Jeste obstala Emma Smetana, ktera me zaujala svym hlasem, ktery je neoposlouchany a vcelku prijemny...
Tomass  20 %
11.2.2015 | 49 hodnocení
+ souhlasím
Za snahu a vtipného P. Lišku.
Ladushee  90 %
9.2.2015 | 10 hodnocení
+ souhlasím
naprosto mě to vtáhlo do děje.. velmi zajímavý nápad.. člověk se tam smál ale mohl i plakat.. bylo to hezké a chvíli i děsivé.. doporučuji
Adamek2555  0 %
6.11.2014 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle se do nadherne historicke budovy HDK vubec nehodi! Tolik vulgarismu a lacineho humoru. Karlin by mel jit uplne jinym smerem, nez cestou lacineho hit muzikalu.
Storm  60 %
15.9.2014 | 29 hodnocení
+ souhlasím
Kdo má rád písničky Lucie a nečeká nic víc, bude spokojen.
Jan.bat  30 %
15.6.2014 | 39 hodnocení
+ souhlasím
Nic moc... spíš nic, než moc... :-/
Divadelnik  30 %
1.5.2014 | 138 hodnocení
+ souhlasím
Viděno 1.5.2014 - musíme plně souhlasit s názorem Vladimíra10. Dokonce na balkoně seděli i diváci v kraťasech - to je úroveň!
HD Karlín už delší dobu není tím divadlem co bejvávalo a je to velká škoda.
Vladimír10  20 %
1.5.2014 | 588 hodnocení
+ souhlasím
Něco tak stupidního a podbízivého se nemělo na veřejnoprávním jevišti vůbec objevit. Do vulgárního libreta bylo bezmyšlenkovitě naflákáno větší než malé množství písní skupiny Lucie, které vůbec nesouvisely s probíhajícím dějem. Ten je ke všemu obohacen o trapný improvizovaný výstup P. Lišky. Kdysi tak proslulá hudební scéna se bohužel stále přibližuje ke komerční produkci typu TV Nova. Povrchně napsané postavy rodičů, dělající z jejich představitelů totální vymaštěnce, jí navíc dělají mezi řádky reklamu na nekonečné seriály. Jediným, co se dá pochválit, je scéna s létající B. Polákovou.
Ba-jo  50 %
30.3.2014 | 240 hodnocení
+ souhlasím
Ono uplácat nějaký srozumitelný děj z největších hitů jedné kapely prostě nejde...a taky to bylo znát. Po hudební stránce dobře zaranžované, ale největší zásluhy na představení mají prostě jen lety prověřené hity ...
Lucianna  70 %
2.2.2014 | 39 hodnocení
+ souhlasím
75%...Souhlasím s předchozími komentáři, že děj je slabší. Ale kdo má rád písničky skupiny Lucie, odejde velmi spokojený. Mě představení příjemně překvapilo.
Petulia  50 %
15.12.2013 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Na muzikál Lucie jsem jela s velkým očekáváním, které se ale nevyplnilo. Podle mého se z takřka lidových písní skupiny Lucie dalo vytěžit mnohem víc. První půlka se nekonečně táhla, ale na jejím konci byla nejlepší scéna vůbec - let Lucie. Druhá půlka byla skvělá, víc písní, zajímavější choreografie (na tu z Chci zas v Tobě spát bych se mohla dívat do nekonečna). Škoda, že takový nebyl celý kus. Celkem 50% - z toho 10% jenom písním Lucie, které jsou prostě srdcovky a 10% pro dokonalou Báru Polákovou.
Poristm  40 %
7.12.2013 | 89 hodnocení
+ souhlasím
Desne!dokud budou obsazovat do hlavnich roli predstavitele, kteri jsou znami z bulvaru a ne podle kvality zpevu, nema cenu vyhazovat penize a chodit na takova predstaveni. Jedine pozitivni: vtipne sceny pana Pisarika a tanecnici.
Misa  50 %
6.12.2013 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Tak tohle bylo velké zklamání.Totálně stupidní a nudné dialogy jsou asi největší problém a celý ten nosný příběh je prostě hroznej.50% dávám za pár dobrých nápadů, co se mi tam líbilo,za výkon Báry Polákové a za to,že jsem prostě mohla slyšet písně Lucie na jevišti.David Kraus a jeho výkon to je kapitola sama pro sebe.Má dobré charisma na takovouhle roli, líbí se mi i jeho hlas,ale když pominu,že hned v úvodní písni popletl text,tak má při zpívání občasné problémy, které výsledný dojem prostě kazí.Mělo to asi působit tak nějak v pohodě,ale můj dojem je opačný,ovšem publikum jásalo jako vždy...
Fedorocko  70 %
10.11.2013 | 727 hodnocení
+ souhlasím
Poslechnout si pěkné písničky, zasmát se zejména Pavlovi Liškovi, nepŕemýšlet moc nad uměleckým obohacením a tudíž odcházet ve zcela jiné náladě než kritikové. David Kraus výtečný. Bylo nás hodně, kteří jsme odcházeli spokojeni. 75 %
Brouček  40 %
9.11.2013 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Vše už tady asi zaznělo. Scény netvoří celek, písně jsou k nim našroubované. Nad vodou to držel výkon B. Polákové, zpěv V. Noida Bárty a jedna krásna scéna.
Patrik2709  30 %
7.11.2013 | 38 hodnocení
+ souhlasím
K hodnoteniu trochu podrobnejsie info v blogu - ak ma niekto vobec zaujem si ho k tomuto umeleckemu dielu precitat :-) (více v článku na blogu)
PavelK  40 %
1.11.2013 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Hodnocení v mé recenzi na Musical.cz
honzy  50 %
31.10.2013 | 279 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál LUCIE,VĚTŠÍ NEŽ MALÉ MNOŽSTVÍ LÁSKY nenaplnil velké očekávání.Zůstal stát na půli cesty.Největším kamenem úrazu je velmi slabý děj se spoustou vulgarismů.S tím nedokáží moc udělat ani populární herci K.Roden,P.Liška,Vl.Beneš.Sled písní skupiny Lucie děj nijak nespojuje ani neposouvá.Pochválit je třeba hlavně pěvecký výkon V.N.Bárty v hlavní roli.Jeho zpěv dobře funguje s výborným zvukem orchestru M.Kumžáka.Na velké scéně HdK se poněkud ztrácí úsporná scénografie, včetně kostýmů.Zkrátka muzikálu chybí více emocí a velké finále celkový matný dojem nezachrání.Předpremiera30.11.
Stakido  100 %
5.6.2016 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Noid v hlavní roli je bezvadný, nastudování písní je mnohem lepší, než originál.
Rampy  90 %
11.11.2015 | 3 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
jako fanda hitů Lucie mohu doporučit. Noid Bárta mě nezklamal a ačkoliv děj nebyl top a byl plný klišé v konečném důsledku hodnotím kladně.
Delfin83  20 %
3.11.2013 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Viděno, rychle zapomenuto. Velká škoda.
Applejuice  80 %
8.1.2023 | 339 hodnocení
Eliskas  70 %
23.1.2019 | 41 hodnocení
Alice  80 %
26.1.2018 | 20 hodnocení
Violetka  90 %
3.12.2017 | 55 hodnocení
Prynychovi  50 %
16.6.2017 | 25 hodnocení
ToPe  70 %
13.2.2017 | 42 hodnocení
Jonáš  30 %
18.3.2015 | 16 hodnocení
Tarbík  50 %
10.3.2015 | 157 hodnocení
kifup  50 %
1.12.2014 | 43 hodnocení
MSpa  40 %
20.11.2014 | 47 hodnocení
Ondonoriko  40 %
30.5.2014 | 18 hodnocení
Terez  60 %
15.5.2014 | 104 hodnocení
Maybe  60 %
2.4.2014 | 85 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.