Švandovo divadlo [studio]

Hřebíčková s Onufrákovou lehce meditují aneb děvky od Arbesa

Premiéra: 18.10.2014 | 1:20x
Dramaturgie: Lucie Kolouchová. Scéna: Jan Polívka. Kostýmy: Lenka Odvárková. Hudba: David Rotter a citace. Režie: Dodo Gombár.
Poslední uvedení: rok 2016.
Inscenace inspirovaná nejen smíchovským geniem loci, ale především temperamentem, nápady a také smyslem pro humor a sebeironií dvou výrazných hereček Švandova divadla. Ty se tu podobně jako v ringu utkají ve čtyřech různých příbězích, vlastně čtyřech samostatných žánrově rozdílných miniinscenacích, které spojuje, že jsou nečekané, drzé, odlehčené, místy i trochu šokující, ale rozhodně plné tvůrčí a ženské energie...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Švandovo divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
66 %
6691000
Volby

Hodnocení (15)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
30.12.2016 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Sečteno a podtrženo, kdo jó chce, ten si na té inscenaci mouchy najde, což ale nic nemění na tom, že je to pozornosti a doporučení hodný počin. Více viz blog.
Anežka Kotoučová  60 %
16.3.2016 | 230 hodnocení
+ souhlasím
"Tak s kym jsem se to teda vožrala?" - "No s Janičkou Machalickou."
Čtyři jednohubkové skeče založené na symbióze dvou výborných švanďáckých hereček. Obsahově a významově to tedy opravdu není terno, za slovo stojí jen první a poslední výstup. Při prvním jsem dostala osobně vynadáno od postavy Petry Hřebíčkové,že jsem jí nepomohla,poté co záměrně spadla vedle mě ze židle. Při posledním jsem se dozvěděla,že se "ta hovadina zas nebude nadlouho hrát". Zkrátka, dramaticky to stojí za houby, herecky je to hravé:-)
No a řekněte, komu se poštěstí, aby mu osobně vyhubovala samotná Petra Hřebíčková?
Pavel Širmer  40 %
31.10.2014 | 2036 hodnocení
+ souhlasím
Předešlí chválí, já varuji. Textově, režijně i dramaturgicky nevyvážená inscenace byla pro herečky, které mě mnohokrát zaujaly, medvědí službou. Ironii a vtip prvního příběhu může docenit jen ten, kdo něco ví o souboru ŠvD a kriticích; komediální talent obou hereček vynikl, ale vedla PH. Neobratně vystavěný druhý příběh vyzněl problematicky. A třetí pseudodrama jako naprosté fiasko, PH ani ZO jsem tak špatně ještě hrát neviděl; měla to být chtěná nebo nechtěná parodie? Poslední kousek, kde obě vystupovaly samy za sebe, byl přijatelný, ale průměrně zábavný a průměrně zajímavý. Nepřínosný počin.
Jiří Landa  80 %
21.10.2014 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
75% Inscenace složená ze čtyř různých aktovek propojených jedním základním místem děje a tématem, na který je nazíráno z různých úhlů pohledu a dob. Zaujalo mě i celkové vyústění příběhu s dalším možným synonymem pro slovo děvka... Čtyři různorodé dramatické dialogy vznikly ve správných tvůrčích rukou, takže Z. Onufráková s P. Hřebíčkovou mohly opět dokázat, jak polarické je jejich herectví a za jak krátkou chvíli se dokáží přehrát do diametrálně odlišných postav. Myslím, že se tato inscenace zařadí k hitu Cry Baby Cry, který režírovala "ta s krátkým jménem" :))
Jan Pařízek  70 %
20.10.2014 | 914 hodnocení
+ souhlasím
Z pohledu divadelního kritika opravdu výborný začátek představení. Ale i poté inscenace nezklame a udržela moji plnou pozornost. Nabízí srovnání hned několika zajímavých pohledů na ony "děvky od Arbesa". Sice tam je několik míst které považuji za dramaturgicky slabší a méně jasného vyznění. Ale obě aktérky to svými velmi dobrými výkony plně vynahrazují. Pokud mám jednu vyzdvihnout, tak pro mě vyhrává Petra Hřebíčková, která zde zahrála naprosto fantasticky.
Helena Grégrová  80 %
20.10.2014 | 1688 hodnocení
+ souhlasím
Hřebíčková s Onufrákovou parádně řádí aneb Bohyně od Švandy ;)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Anah  60 %
19.10.2017 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Začátek a konec výborný ostatní scénky mě moc nenadchly ale celkově představení pobaví
Pavel.Tomas  80 %
25.4.2016 | 158 hodnocení
+ souhlasím
Bavil jsem se náramně :-)
Godot  60 %
22.12.2014 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Hřebíčková a Onufráková, dvě obrovské energie na jevišti, velké očekávaní.Myslím, že si inscenace musí postupně najít mantinely. První scéna, (Kritičky) je neuvěřitelně vtipná, brečel jsem smíchy, jen scény co přijdou potom. Byl jsem nejistý jestli je to parodie, melodrama, jestli je mám brát vážně, nebo ne. Ale poslední scéna opravdu stojí zato, improvizace. Obě hečky jsou naprosto neuvěřitelným úkazem. Jen mezi kritičkami a improvizací chybí smysluplná výplň.
Ideální  70 %
22.12.2014 | 5 hodnocení
+ souhlasím
75%
Představení, kde uvidíte, kolik talentu obě protagonistky mají. Dovedu si představit, jak náročné toto představení herecky je, takže klobouk dolů.
Představení baví. Smutně zvolené je snad jen to, že divák, který v první "povídce" brečí smíchy, moc neví, zda jsou následující scénky také vtipné, dramatické či se jedná o parodii.
Představení je ale moc povedené a ráda na něj půjdu ještě jednou, už proto, že poslední scénka je vždy improvizovaná, takže jsem zvědavá, co tyhle dvě "děvky" vymyslí příště.
Salisbury  70 %
21.10.2014 | 118 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavý kaleidoskop čtyř povídek, kterým Švandovo divadlo nově obšťastnilo divadelní svět. Síla tohoto představení je postavena na herecké Hřebíčkovsko-Onufrákovské ekvilibristice, která toto dílo drží dost výrazně pohromadě.
Vladislavka  60 %
1.11.2017 | 164 hodnocení
Lisarah  60 %
11.5.2016 | 78 hodnocení
Zupri  70 %
28.9.2015 | 122 hodnocení
Divačka  60 %
27.2.2015 | 42 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.