Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Nové divadlo]

libreto: Terrence McNally
hudba a texty písní: David Yazbek

Donaha!

Premiéra: 12.5.2018. Podle povídky Wendy Holdenové a stejnojmenného filmu režiséra Petera Cattanea a scénáristy Simona Beaufoye. Překlad a české texty písní: Pavel Dominik. Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Zuzana Straková. Choreografie: Ivana Hannichová. Dirigent: Pavel Kantořík. Režie: Dalibor Gondík.
3:00


Populární muzikálová komedie o partě propuštěných britských ocelářů, kteří nemohou zavadit o novou práci. Ze zoufalství se proto rozhodnou k neobvyklému kroku: vydělat si pomocí striptýzového vystoupení. Co na tom, že většina z nich nemá pro podobnou práci potřebnou průpravu ani fyzické předpoklady – nakonec půjdou zcela do naha...
Anketa 2018
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2017 do listopadu 2018, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 28. února.
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
95 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Tery1 100 %
(zadáno: 20.12.2018, počet hodnocení: 29)
Zlenka 100 %
(zadáno: 10.12.2018, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Doporučuji, v tomto muzikálu nic nechybí a ani nepřebývá. Tomáš Savka je úžasný, profi stryptér - dobrý nápad, R.Tesařík trošku nestíhá.
Jituska 90 %
(zadáno: 30.11.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Vážné téma v humorném pojetí, dokonce přijdou i chvíle, kdy celý sál řve smíchy. Velice oceňuji zapojení publika, které se v Plzni pomalu stává standardem a je to velice osvěžující.
Bišu 90 %
(zadáno: 7.11.2018, počet hodnocení: 166)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající po všech stránkách. Herecké i pěvecké výkony na vysoké úrovni. Humorný pohled na docela smutné téma se povedl ve srovnání s filmem na jedničku.
Cindy.92 90 %
(zadáno: 23.9.2018, počet hodnocení: 303)
přínosný / zajímavý komentář
Jeden z mých oblíbených kusů jsem si v Plzni nemohla nechat ujít. Úvodní scéna a autentická foto a video projekce naznačovaly, že DJKT pozvedne Donaha ještě o stupínek výš (srovnání s brněnskou inscenací), zbylé scény byly však zrežírované a pojaté klasicky, což ale také není na škodu. Inscenaci dominují výkony J. Hruškociho a T. Savky (herecky i pěvecky si výborně sekundují), pozadu nezůstává ani E. Staškovičková. Lehkým zklamáním je zbytek skupiny Žihadel, který mě více uchvátil a také i více ladil v inscenaci MdB. Přesto ale nutno podotknout, že volba R. Tesaříka nebyla určitě mimo. 85 %
Lera 100 %
(zadáno: 22.6.2018, počet hodnocení: 53)
Senora 100 %
(zadáno: 14.6.2018, počet hodnocení: 41)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné. Vybalancované a vymazlené představení.
J.anek 90 %
(zadáno: 13.5.2018, počet hodnocení: 200)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Soubor plzeňského muzikálu je v neuvěřitelné formě. A Dalibor Gondík v roli režiséra všechny bezpečně převedl přes úskalí, kterých tenhle muzikál nemá málo. Kolik tam mohlo být trapnosti a upatlanosti! Ale nic takového se nekoná. Bylo to vtipné, dojemné, silné, hravé, ale nudné nebo trapné ani na okamžik. Šestice nezaměstnaných ocelářů je v Plzni hodně různorodá. S jistotou všemu vládne Jozef Hruškoci, výborně se na plzeňském jevišti daří Tomáši Savkovi. Nejzářivějším Žihadlem je ovšem Pavel Klimenda. Jeho sebedestruktivní Ethan je muž, který má co ukázat a kterému prostě musíte držet palce.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.