Divadlo Letí

vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
scény, kde tento soubor pravidelně hraje:
VILA Štvanice
Adresa: Ostrov Štvanice 858, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[tram 14 Štvanice]
Připravuje se:
Les sebevrahů - Kasha Jandáčková (Vila Štvanice, premiéra odložena)
Ceny vstupenek:
250 Kč (VILA Štvanice)
Poznámky a upozornění:

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

CAMPQ - Claudia Cedó, Joan Yago, Marie Nováková, David Košťák, Marie Špalová  (6:00x)
Premiéra: 6.6.2019. Překlad: Romana Redlová, Cyril Navrátil. Dramaturgie: Marie Špalová, Marie Nováková, David Košťák. Výprava: Aneta Grňáková, Anna Hrušková, Pavla Kamanová, Ivana Kanhäuserová, Jitka Pospíšilová, Ján Tereba, Jana Špalová, Anna Sichra, Petr Jakšík, Radek Kolařík. Hudba: Ivan Acher. Režie: Martina Schlegelová, Ivo Kristián Kubák, Petr Hašek, Tomáš Loužný.
Šestihodinová imerzivní inscenace v koprodukci Divadla Letí, souboru Tygr v tísni a Jihočeského divadla České Budějovice uvedená 3x v Praze na ostrově Štvanice v červnu 2019 a 2x na náplavce v Českých Budějovicích v září 2019.
Poslední uvedení: září 2019.
Unikátní imerzivní inscenace Camp Q je jeden z mnoha táborů, v němž své útočiště našli příchozí z jiných planet: tajemné Fénické ženy, přeživší civilizace technicky pokročilých Zeyris a zvířecích Attas, jež i na planetě Zemi nepřestávají uctívat svoji královnu. Mají právo na místo mezi námi? Je jejich integrace v našich možnostech? Na tyto otázky bude mít divák možnost hledat odpovědi během návštěvy unikátního adaptačního tábora...
Konec Faidry / Prosebnice - Marina Carr, Anna Saavedra  (1:45x)
Premiéra: 2.9.2018. Překlad: Ester Žantovská (Konec Faidry). Úprava: Martina Schlegelová, Marie Špalová. Dramaturgie: Marie Špalová. Scéna: Dragan Stojčevski. Kostýmy: Petr Vítek. Hudba: Ivan Acher. Pohybová spolupráce: Adéla Stodolová. Režie: Martina Schlegelová.
Inscenace pod širým nebem na ostrově Štvanice vzniklá ve spolupráci Divadla Letí a souboru Tygr v Tísni. Předpremiéra v srpnu 2018.
Poslední uvedení: září 2018.
Současná adaptace antických mýtů o bájném Minotaurovi, vražedné touze, pokrytectví a osudu, kterému se nevyhneme, i když ho chceme vzít do vlastních rukou. Irská dramatička Marina Carr ve svém originálním zpracování antické tragédie bravurně propojuje mystickou linku tajemných zvířecích monster a děsivého světa mrtvých s cynickým obrazem panovnické rodiny, která jen zdánlivě naplňuje mediální obraz slunné idyly z reklamního letáku. K pobřeží se navíc blíží loď plná novodobých Prosebnic, jejichž hlas nechá zaznít česká autorka Anna Saavedra. Notoricky známé mýty se tak dostávají do nových souvislostí...
Čaj a apokalypsa - Caryl Churchill  (1:05x)
Premiéra: 4.1.2018. Překlad: Jakub Škorpil. Dramaturgie: David Košťák. Výprava: Pavla Kamanová. Režie: Martina Schlegelová.
Předpremiéra v prosinci 2017.
Poslední uvedení: říjen 2019.
Čajový dýchánek a sedm ran moderní apokalypsy. Tři letité přítelkyně a nečekaná návštěva, která přináší svědectví o světě tam venku za živým plotem idylické zahrady...
Taxistyx / Přízrak - David Košťák, Saara Turunenová  (1:40x)
Premiéra: 2.5.2016. Překlad: Alžběta Štollová (Přízrak). Dramaturgie: David Košťák, Marie Špalová. Výprava: Petr Vítek (Taxistyx), Jana Špalová (Přízrak). Režie: Alžběta Burianová (Taxistyx), Martina Schlegelová (Přízrak).
Divadelní polot(o)var uvedený v omezené sérii pěti představení.
Poslední uvedení: únor 2017.
Poetická česká hra o vztahu matky a dcery napříč světelnými lety. Tragikomická zpověď finské dramatičky o hledání ideálního ostrova pro své vlastní já.
8 GB tvrdýho porna - Declan Greene  (1:15x)
Premiéra: 2.4.2015. Překlad a dramaturgie: David Košťák. Výprava: Jitka Nejedlá. Hudba: Mutanti Hledaj Východisko (Jiří Konvalinka, Jan Vejražka). Režie: Petr Hašek.
Poslední uvedení: prosinec 2019.
Citlivá komedie mladého australského dramatika nahlíží do soukromí lidí, kterým ve štěstí brání strach z intimity a kteří se neumějí odhalovat. On je ženatý, ona má dvě děti, oba jsou nešťastní a rozhodnou se s tím něco dělat. Jejich cestu za štěstím sledujeme od nedůstojného seznámení na internetu, přes trapně rozpačité poznávání, které je třeba přepít, až po vystřízlivění, po němž zůstane jen bolest hlavy...
Sestup a vzestup pana B. - Roman Sikora  (1:15x)
Premiéra: 28.11.2014. Dramaturgie: David Košťák. Výprava: Matěj Sýkora. Hudba: Pavel V. Boika. Režie: Ivan Buraj.
Poslední uvedení: rok 2015.
Komedie o světě, v němž jsou ta nejdůležitější pravidla psaná tím nejmenším písmem. Pan B. se nespokojí s málem. Když něco dělá, musí to být pořádně. A když už nemůže být tím nejúspěšnějším bankéřem, bude alespoň tím nejúspěšnějším bezdomovcem. Pan B. totiž věří v neviditelnou ruku trhu, od které přijímá pohlavky i pohlazení...
Fraška à la krab - Milan Šotek
Premiéra: 1.9.2014. Dramaturgie: Iva Šulajová. Scéna: Jaroslav Bönisch. Výprava: Aneta Grňáková. Hudba: Přemysl Rut. Texty písní: Milan Šotek. Režie: Martina Schlegelová.
Inscenace vznikla v spolupráci Slováckého divadla a Divadla Letí.
Poslední uvedení: květen 2016.
Novodobá fraška, původní „krabaret“, o bláznivém milostném trojúhelníku. Vztah logopedky Zuzany a nohejbalisty Jáchyma už delší dobu neklape. Oba začínají propadat pocitu, že jedinou věcí, která je ještě pojí, je nepříliš vzrušivé hraní „slovního fotbalu“. Když si však ze společné dovolené omylem přivezou kraba, nabírá jejich soužití dosud netušené obrátky. Netrvá dlouho, a krab poprvé promluví…
Proti pokroku. Proti lásce. Proti demokracii. - Esteve Soler  (cca 2:20)
Premiéra: 13.6.2014. Překlad: Martina Černá, Tereza Melicharová, Cyril Navrátil. Dramaturgie: David Košťák, Marie Špalová, Renata Venclová. Výprava: Vladimíra Fomínová, Lenka Jabůrková, Martin Kotúček, Lukáš Kuchinka, Jiří Rouš, Jana Špalová. Loutky: Lukáš Kuchinka, Jana Špalová. Hudba: Ivan Acher, Pavel V. Boika, Pavel Graus. Režie: Marián Amsler, Ivan Buraj, Sláva Daubnerová, Natália Deáková, Janek Růžička (JQr), Martina Schlegelová, Jana Špalová, Daniel Špinar.
Inscenace byla uváděna v Centru současného umění DOX v omezeném počtu repríz. V září 2015 se uskuteční dvě uvedení v rámci Mezinárodního festivalu Divadlo v Plzni.
Poslední uvedení: září 2015.
Interaktivní divadelní instalace podle trilogie vycházející hvězdy katalánské dramatiky. Hry jsou inspirovány Grand Guignolem a jeho mrazivou obrazností. S břitkým humorem podrobují tvrdému zkoumání všechny „nezpochybnitelné hodnoty“, kterými se zaklíná současná západní společnost.
Soudný den - Ödön von Horváth  (1:45x)
Premiéra: 22.5.2014. Překlad: Jarmila Hrubešová. Dramaturgie: Ivo Kristián Kubák, Marie Nováková, Tomáš Loužný. Výprava: Dorota Březinová. Hudba: Myko a citace. Režie: Ivo Kristián Kubák, Marie Nováková.
Poslední uvedení: září 2014.
Hra modernistického rakouského dramatika z prostředí maloměsta. V hospodě a na nádraží plyne čas pomalu a vyplňuje se drby a čekáním na zpožděné vlaky. Tento líný provinční život přerve polibek mladé dcery hostinského Anny a přednosty stanice Tomáše Hudetze, který způsobí srážku dvou vlaků. Rozjede se kolotoč vyšetřování, popírání viny, usvědčování a osvobozování, prudkých změn veřejného mínění, předsudků a mučivých výčitek svědomí. Malebné sousedské vztahy se mění v ostražité, napjaté soužití. Ironická komedie se mění ve fatální tragedii...
V Republice Štěstí - Martin Crimp  (1:40x)
Premiéra: 15.1.2014. Překlad: Jakub Škorpil, David Hlaváč. Dramaturgie: Marie Špalová, David Košťák. Výprava: Jana Špalová. Hudba: Roald van Oosten. Režie: Martina Schlegelová.
Nejnovější hra legendárního britského dramatika, který v ní se svou typickou formální originalitou mimo jiné naznačuje, kam až může vést současný kult individua a pozitivního myšlení. Tři relativně samostatné, ale vnitřně provázané části zachycují současný myšlenkový i morální chaos západního světa v zábavné formě s kongeniální hudbou holandského skladatele Roalda van Oostena.
Bomberka - Jiří Pokorný
Premiéra: 21.11.2013. Dramaturgie: David Košťák. Výprava a režie: Filip Nuckolls.
Koprodukční inscenace Divadla Letí a A studia Rubín.
Poslední uvedení: červen 2014.
Třaskavá politicky nekorektní komedie. Evropskou unií otřásají bombové útoky a nikdo se k nim nehlásí. V Evropském parlamentu to hučí, jak v babylnském úlu, ale nikdo nic neví. Tlumočníci tlumočí a mlčí. Zatím...
Poker Face - Petr Kolečko
Premiéra: 30.9.2013. Překlad: Viliam Klimáček. Hudba: Slavo Solovic. Režie: Hans Escher.
Inscenace uváděná v bratislavském GUnaGU.
Jana je dnes profesionální hráčka pokru, na kterém stihla vydělat už milióny. Je to chladná čtyřicetiletá bestie, ale vidíme ji i v listopadu 1989 jako dvacetiletou idealistku, která se chce obětovat pro společnost. Její dcera Pavlína je možná nemanželské dítě Václava Havla a Pavlínin přítel zase zakládá internetovou politickou stranu, která by pomáhala mladým vysokoškolákům bez práce. Nakonec ale stejně jde všem jen o to jedno... o prachy, o sex a ten rokenrol snad ani nemusí být...
Králíček - Saara Turunenová  (1:15x)
Premiéra: 25.4.2013. Překlad: Alžběta Štollová. Dramaturgie: Marie Špalová. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: říjen 2015.
Současná hra o dospívání mladé ženy, která celý život chtěla být něčím jiným: sladká dívenka, sexy žena, atraktivní manželka. Mít někoho, koho by stálo za to milovat. Ale vždycky s ní bylo něco špatně; neví, jak být „žena, jak má být“. Hlas osudu na ni křičí „Skončíš sama!“. Zuřivé obrazy uvnitř ní vybuchují ve vize plné násilí a krve. Dnes večer buď změní svůj životní směr, nebo se postaví tváří v tvář smrti...
Roky 90: Láska, pank a Nesmírnost - Ondřej Novotný  (1:10x)
Premiéra: 13.4.2013. Dramaturgie: Anna Saavedra. Scéna: Jana Špalová. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Martina Schlegelová.
Koprodukční inscenace HaDivadla Brno a Divadla Letí.
Poslední uvedení: duben 2015.
Inscenace věnovaná fenoménu 90. let dvacátého století, třeskutá, karnevalově pestrá i hořce absurdní, stejně jako desetiletí, které českou společnost čekalo po roce 1989. Sametová revoluce nebyla sladkým happyendem, byla velkým třeskem, kterým vše teprve začíná...
iPlay - Bernhard Studlar  (0:55x)
Premiéra: 16.10.2012. Překlad: Martina Černá. Úprava: Marián Amsler, Marie Špalová. Dramaturgie: Marie Špalová. Hudba: Ivan Acher. Výprava a režie: Marián Amsler.
Koprodukční inscenace Divadla Letí a HaDivadla Brno.
Existenciální monolog pro tři herce je koláží, ve které se mísí poezie, ironický humor, spílání světu a nejintimnější pocity nejistoty a touhy se identifikovat. Výkřik jedince, který je sám sobě ikonou, ale přesto (nebo právě proto?) se mu svět odmítá podřídit. Proto potřebuje aplikace pro život, potřebuje umění. iPlay není hra. Je to 100 aplikací pro život...
Rozhovory s astronauty - Felicia Zeller  (1:10x)
Premiéra: 3.6.2012. Původně uvedeno 16.2.2012 jako scénická skica v rámci cyklu 8@8. Překlad: Zuzana Augustová. Úprava a dramaturgie: Marie Špalová. Výprava: Daniela Klimešová. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: květen 2016.
Bouřlivá sympfonie mnoha hlasů: výlevy vynervovaných chův přerušují monology zoufalých matek, do kterých se mísí řev batolat. Jen hlas otců není tak úplně slyšet. Možná se vznášejí v kosmu, nebo přijdou až o půl desáté, možná, že dnes dokonce ještě později anebo třeba už nikdy...?
Plantáž - David Gieselmann, Tomáš Polák  (2:45)
Premiéra: 15.3.2012. Překlad: Martina Černá. Úprava: Martina Schlegelová, Marie Špalová. Dramaturgie: Marie Špalová. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Tomáš Polák. Texty písní: Xindl X. Režie: Martina Schlegelová.
Ve spolupráci se Studiem Damúza.
Poslední uvedení: prosinec 2012.
Písněmi doplněná současná hra, volně inspirovaná Čechovovým Višňovým sadem. V prostředí svérázné komunity „bezstarostných huličů“, která kdysi vznikla na opuštěném statku v Brandenbursku, panuje zdánlivá idyla, do které se však vkrádají falešné tóny...
Po Fredrikovi - Mattias Brunn
Premiéra: 20.9.2011. Původně uvedeno 8.3.2011 jako scénická skica v rámci cyklu 8@8. Překlad: Miroslav Pošta. Dramaturgie: Marie Špalová. Výprava: Jitka Nejedlá. Hudební spolupráce: Stanislav Halbrštát. Režie: Petr Hašek.
Poslední uvedení: září 2015.
Švédské monodrama. Johan je normální kluk, který právě končí střední školu. Jednoho dne ale pochopí, že holky pro něj budou už provždycky jen kamarádky. V den svých jednadvacátých narozenin potká Fredrika a zamiluje se. V ten den začne nejkrásnější a zároveň nejtragičtější kapitola Johanova života....
Cvrch aneb Pastorela ze současnosti - Thomas Arzt  (1:20x)
Premiéra: 8.5.2011. Překlad: Markéta Bábková. Dramaturgie: Marie Špalová. Výprava: Jana Špalová. Hudba: Jiří Kučerovský. Režie: Martina Schlegelová.
Koprodukční inscenace Divadla Letí a Divadla Komedie.
Poslední uvedení: rok 2011.
Současná hra, která je metaforou doby, jež vědomě odmítá minulost. Kopec zalitý sluncem, zelená tráva, fialové krávy a lahodně pějící Cvrčci. Cvrččí vrch, Cvrch... Ideální místo pro firemní párty, kde se zpít do němoty, někoho znásilnit, zabít, najít investora. A příští rok znovu! Nebo to byl jen sen jedné horké letní noci? Na vrcholku Cvrchu sedí lovec a všechno pozoruje, občas vystřelí...
Zpověď masochisty - Roman Sikora  (1:35x)
Premiéra: 26.1.2011. Obnovená premiéra: 6.10.2011. Dramaturgie: Marie Špalová. Scéna: Jana Špalová. Kostýmy: Aneta Grňáková. Hudební spolupráce: Stanislav Halbrštát. Režie: Martina Schlegelová.
Původně byla inscenace součástí cyklu HYDE PARK Švandova divadla.
Koprodukční inscenace Divadla Letí a Švandova divadla.
Poslední uvedení: září 2014.
Politicky nekorektní hra o masochistovi, který chtěl trpět a společnost mu to dopřála...
Nebe nepřijímá - Joe Penhall, Falk Richter, Viliam Klimáček, David Gieselmann, David Drábek  (1:25x)
Premiéra: 21.9.2010. Scéna: Petr B. Novák.
Koprodukční inscenace Divadla Letí a Divadla Na zábradlí.
Business Class - Joe Penhall
Překlad: Dana Hábová. Dramaturgie: Lucie Ferenzová. Kostýmy: Jana Špalová. Hudba: Jiří Kučerovský. Režie: Martina Schlegelová.
Electronic Love - Falk Richter
Překlad: Martin Schwarz. Dramaturgie: Marie Špalová. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Ivan Acher. Režie: David Czesany.
Já v Praze, játra v Londýně - Viliam Klimáček
Dramaturgie: Marie Špalová. Hudba: Norbi Kovács. Kostýmy a režie: Marián Amsler.
Haló, what? - David Gieselmann
Překlad: Martina Černá. Dramaturgie: Lucie Ferenzová. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Ivan Acher. Režie: Thomas Zielinski.
Chmýří - David Drábek
Dramaturgie: Lucie Ferenzová, Ivana Slámová. Kostýmy: Jana Špalová. Hudba: Jiří Kučerovský. Režie: Martina Schlegelová.
Poslední uvedení: prosinec 2011.
Seriál miniher s tématem „letiště“, který reaguje na rychlé životní tempo dnešního světa.
Terminus - Mark O´Rowe  (1:40x)
Premiéra: 13.3.2010. Obnovená premiéra: 8.5.2012. Překlad: Ester Žantovská. Dramaturgie: Marie Špalová. Výprava: Jana Špalová. Hudba: Myko a citace. Režie: Martina Schlegelová.
Poslední uvedení: rok 2013.
Drama o jedné noci v Dublinu a třech lidech, kteří se ocitli ve fantastickém světě sériových vrahů, andělů pomsty a láskou posedlých démonů.
Zazděná / Mauerschau - Barbora Vaculová
Premiéra: 14.9.2009. Překlad: Katharina Schmitt. Dramaturgie: Marie Špalová. Výprava: Malve Lippmann. Hudba: Aleš Březina. Režie: Susanne Chrudina, Martina Schlegelová.
Kabaret bez jízdního řádu ohlížející se za minulostí tzv. Sudet. Tři místní dobrovolné hasičky hlídaly požářiště. Do toho tajemného autobusu, který zničehonic zastavil u hřbitovní zdi, možná neměly nastupovat. Teď už je pozdě...
Bazén (bez vody) - Mark Ravenhill  (1:15x)
Premiéra: 16.1.2009. Překlad: Dana Hábová. Dramaturgie: Lucie Kolouchová. Výprava: Jana Špalová. Hudba: Magdaléna Zelenková, Salome Geregayová. Režie: Martina Schlegelová.
Poslední uvedení: prosinec 2010.
Vtipná i šokující hra o závisti a zášti v komunitě umělců. Jak se skupina vyrovná se závratnou kariérou jedné z nich? Předstírané radovánky u bazénu luxusní vily vyústí v tragédii a „přátelé“ využijí jejího neštěstí pro svou další uměleckou tvorbu, avšak s nečekaným rozuzlením...
Aupairky - Viliam Klimáček
Premiéra: 13.12.2008. Překlad: Marián Amsler, Marie Špalová. Dramaturgie: Marie Špalová. Výprava: Martyna Dworakowska. Režie: Marián Amsler.
Poslední uvedení: listopad 2010.
Holčičí komedie (v níž se objeví muž a vůbec to nevadí), která se věnuje fenoménu au-pair. Novodobá pohádka, v níž se chudá dívka vydala do světa štěstí hledat, nekončí svatbou se spanilým princem...
Domeček pro buzničky (u Matky Kapavky) - Mark Ravenhill  (Palác Akropolis|2:30)
Premiéra: 3.11.2008. Překlad: Daniel Špinar, Petr Kolečko. Dramaturgie: Marie Špalová. Výprava: Lucia Škandíková. Hudba: Mathew Scott. Režie: Daniel Špinar.
Česká premiéra hry kontroverzního britského dramatika. „Černá komedie se zpěvy“ je nejen oslavou různosti lidské sexuality, ale také fascinujícím pohledem do skryté kapitoly londýnské historie.
Koprodukce s Palácem Akropolis.
Svou vlastní ženou - Doug Wright  (1:45)
Premiéra: 1.11.2007. Překlad: Adam Novák. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Režie: Janek Růžička.
Pozoruhodné monodrama popisující strhující životní příběh kontroverzního německého transvestity Lothara Berfelda alias Charlotty von Mahlsdorf, který vyšlapal na vysokých podpatcích cestičku mezi dvěma nejrepresivnějšímy režimy, jaké kdy civilizace poznala - mezi nacismem a komunismem.
Praha letí - Marián Amsler, Marie Špálová  (1:35x)
Premiéra: 1.4.2007. Dramaturgie: Marie Špalová. Hudba: Ondřej Anděra Aka Sifon, Petr Marek, Pavol Smolárik, Matija Solce, Pavel Ridoško. Texty písní: kol. Výprava a Režie: Marián Amsler.
Autorský kabaret o tom, jak v supermarketu často ztratíme nejen směr, cestu nebo nákupní vozík, ale i přátele, lásku, ideály a někdy i sami sebe.
Náš malý svět - Gary Mitchell
Premiéra: 8.3.2007. Překlad: Lucie Kolouchová. Dramaturgie: Marie Špalová. Výprava: Jana Špalová. Hudba: Sára Šimků. Režie: Martina Schlegelová.
Napínavý detektivní thriller irského autora o teroristech v nás. Odpovědný Gordon žije se dvěma mladšími bratry - mentálně postiženým Richardem a násilnickým Rayem. Náhle dojde k vraždě mladé dívky, do níž se Richard s Rayem zapletou. Kdo z bratrů vlastně zabíjel? A kdo nakonec ochrání rodinu před odplatou...?
Elevátor - Gabriel Pintilei
Premiéra: 27.2.2007. Překlad: Elisabeta Kučerová. Scéna: Ivana Kanhäuserová. Kostýmy: Andrea Dobrkovská. Úprava a režie: Jiří Antonín Trnka.
Hra podle skutečné události, která se odehrála v roce 2002 v centru Londýna. Komický i drastický příběh líčí extrémně dramatickou situaci, která vyvolá naléhavé otázky lidské existence. Dva teenageři zůstanou dlouhé týdny zablokováni ve výtahu v opuštěné budově, kterou dělníci zrekonstruovali. On prodlouží svůj život tím, že jí z jejího těla...
Smrt a ďábel - Peter Turrini
Premiéra: 23.10.2006. Překlad: Petr Štědroň. Úprava: Jiří Antonín Trnka, Jiří Ondra. Dramaturgie: Jiří Antonín Trnka. Scéna: Jana Smetanová. Kostýmy: Martyna Dworakowska. Hudba: Marko Ivanović. Režie: Jiří Ondra.
Hra je sledem absurdně groteskních situací i typů. Farář Bley hledá hřích. Nevidí ho v manželských nevěrách ani v drobných krádežích v samoobsluze, v pornografii, prostituci ani v drogách. Nachází ho - příznačně - v nejvyšší společnosti, kterou už nevyvede z míry vůbec nic. Bley si zoufá nad zánikem křesťanských hodnot a policie se ho snaží zatknout...
Rtuť - Philip Ridley  (2:15x)
Premiéra: 23.6.2006. Překlad: Martina Schlegelová. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Scéna: Henrich Boráros. Kostýmy: Erika Čičmanová. Režie: Julius Ševčík.
Strhující pohled do rtutí otrávených lidských duší. Brutální drama, na jehož pozadí se odehrává fascinující příběh o neutuchající touze člověka po štěstí a lásce ve světě morálního a fyzického rozkladu.
Usáma je hrdina - Dennis Kelly  (1:20x)
Premiéra: 4.6.2006. Překlad: Marie Špalová. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Výprava: Petra Mládková. Režie: Tomáš Svoboda.
Současná kontroverzní hra anglického dramatika. Semínka strachu v nás klíčí. Teenager Gary není hloupý. Jen o věcech přemýšlí jinak než ostatní. A také se ptá na „divné“ otázky, kterými se nikdo nechce zabývat. Když v garážích na periférii začnou vybuchovat podomácku vyrobené bomby, všichni obviní Garyho...
Holky elky - Radmila Adamová
Premiéra: 28.5.2006. Výprava: Daniela Ledecká. Hudba: Sára Šimků, Richard Fiala. Režie: Martina Schlegelová, Marie Špalová.
„Jsou to ELY, fotí do ELLE a jsou skvĚLLÉ! VÍTEJTE VE SVĚTĚ TOP MODELINGU!“
Slaná voda - Conor McPherson
Premiéra: 12.3.2006. Překlad: František Maxian. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Výprava: Pavel Kodeda. Režie: Jiří Havelka.
Tři znudění muži v ospalém přístavním městě... „Dostat se do průšvihu je snadné. Ale jak z něj ven?“
2 bratři - Fausto Paravidino  (1:05x)
Premiéra: 4.3.2006. Překlad: Kateřina Bohadlová. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Výprava: Erika Čičmanová. Režie: Jiří Ondra.
Hra současného mladého italského dramatika. „Nemůžeš se rozhodnout, jestli chceš nebo nechceš bratra. To se prostě stane...“
Bůh je DJ - Falk Richter
Premiéra: 18.1.2006. Překlad: Martina Černá. Výprava: Ivana Kanhäuserová. Hudba: Michal Bureš. Režie: Viktorie Čermáková, Eva Salzmannová.
Soundtrack k našemu životu. On je DJ, ona televizní moderátorka. Nechali se zavřít do svého bytu, ze kterého vysílají přímé vstupy z vlastního života. Život pojímají jako reality show. Ale jen do doby, než Ona otočí hru proti němu.
Letí - Olja Muchinová  (1:45x)
Premiéra: 8.10.2005. Překlad: Anna Bubníková, Romana Maliti. Dramaturgie: Marie Špalová. Kostýmy: Marija Havran. Hudba: Norbi Kovács. Režie: Marián Amsler.
Nejnovější hra úspěšné ruské autorky, opět o lásce, ale se srdcem zmrzlým, zkamenělým a znecitlivělým. „Je to opravdu přirozené a normální...?“
Jan za chrta dán - podle Václava Klimenta Klicpery
Premiéra: 8.6.2005. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Scéna: Jan Bažant. Kostýmy: Erika Čičmanová. Režie: Miroslav Krobot.
Kolektivní trip na motivy Klicperova „hororu“ o stoleté upírce prahnoucí po jinošské krvi. Velena miluje telenovely. Hraboň miluje trabanta. Libina miluje Madonnu. Sosnomil miluje Krasku. Taky Vikoš miluje Krasku. Kraska miluje Rychlana, Rychlan má alergii na kočky. Všichni mají alergii na Lidomůru.
Původně studentská inscenace Divadla Disk.
Zatmění - Nikolaj Koljada
Premiéra: 24.2.2005. Překlad: Hana Drozdová-Nejezchlebová. Dramaturgie: Daniel Přibyl. Výprava: Erika Čičmanová. Režie: Lenka Sovová.
Dvě samotářky, zároveň dvě konkurentky, jejichž „byznys“ je o pohřebních hostinách, kde jedí a pijí zadarmo, se potkávají v tramvaji, která dál nejede kvůli stávce. Také slunce vyhlásilo stávku - nastalo zatmění.
Původně studentská inscenace Divadla Disk.

zpět na aktuální inscenace


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci, nebo některé informace zde chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 24.1.2021