Divadlo Na Fidlovačce

Srnky

Premiéra: 26.4.2019. Dramaturgie: Kateřina Jonášová. Kostýmy: Tomáš Svoboda, Jana Chamlarová. Scéna a režie: Tomáš Svoboda.


Groteskní komedie plná outsiderů. Dirigent touží vystupovat na Pražském jaru, ve skutečnosti ale řídí jen operetní orchestr v Ostravě. S jeho životem ještě víc zamává osudová nehoda s tragikomickými následky, která svede jeho kroky s dalšími nešťastníky. A samozřejmě nechybí ani jejich ženy, milenky a „zaučovatelky“. Cesty všech se jedné noci nečekaně spojí a jejich příběhy najdou rozuzlení díky srnkám, které se objeví bůh ví odkud...
14!
Anketa 2019
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2018 do listopadu 2019, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 29. února.
Do konce hlasování zbývá ještě 5 dní.
Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
70 %
7081000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 20.5.2019, počet hodnocení: 1420)
přínosný / zajímavý komentář
To byla ale srnkovina! Rozumějte tím divadelní grotesku, které Tomáš Svoboda, autor a režisér v jedné osobě, dal ve všech směrech originálně vyšinutý tvar. Ona vyšinutost (není myšleno pejorativně) přitom v trefné nadsázce pojmenovává neurózy dané naší stále anomálnější dobou. Škoda, že první dva zobrazené příběhy po stránce temporytmu a intenzity humoru přece jen o něco pokulhávají za následující šmrncovní a svižnou dvojicí, a nedovolují mně tak jít s hodnocením inscenace výše, jakkoli gradačně linka neuchopitelnosti lidského štěstí ve finále zarezonovala.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Screamingsun 80 %
(zadáno: 13.2.2020, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem původní inscenaci na Kladně, kde jsem se bavil mírně víc. Ale pořád je to úlet!
Richard Novák 80 %
(zadáno: 3.11.2019, počet hodnocení: 156)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem alternaci Martina Písaříka, skvělý výkon!
Ivo Železný 90 %
(zadáno: 11.10.2019, počet hodnocení: 191)
přínosný / zajímavý komentář
Nesmírně příjemná a originální ptákovina s chutí zahraná. Výborné autorské představení. Kouř byl.
U diváků velký sukces.
Čiko 60 %
(zadáno: 25.5.2019, počet hodnocení: 688)
přínosný / zajímavý komentář
Tady opravdu nevíte, co se stane dopředu a to na této hře oceňuji nejvíc. Jen výstupy srnek se mi zdály poněkud kostrbaté..
Rightak 50 %
(zadáno: 29.4.2019, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle představení není úplně můj šálek čaje. Občas jsem se zasmál, ale ne tolik jako ostatní diváci, kteří se často smáli až hystericky. Humor je místy dost primitivní a herci se místy hodně pitvoří. Myslím, však že pro mnohé diváky to bude skvělá oddechovka, nicméně pro mě šlo o typ představení, kdy už jsem si říkal, kdy bude konec.
Luca7 90 %
(zadáno: 21.2.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Od divadelního představení jsem neměla velké očekávání. O to větší bylo mé překvapení. Hra se mi velice líbila. Byla vtipná, nenáročná a pěkně ?ulítlá?. Upřímně jsem se zasmála, pobavila a přišla na jiné myšlenky. Bylo vidět, že i herci si vystoupení užívají. Je to úlet, který za to stojí.
Lajka 40 %
(zadáno: 29.4.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
"Okay...but...why?"

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.