Divadlo Na Fidlovačce

Srnky

Premiéra: 26.4.2019
Dramaturgie: Kateřina Jonášová. Kostýmy: Tomáš Svoboda, Jana Chamlarová. Scéna a režie: Tomáš Svoboda.
Groteskní komedie plná outsiderů. Dirigent touží vystupovat na Pražském jaru, ve skutečnosti ale řídí jen operetní orchestr v Ostravě. S jeho životem ještě víc zamává osudová nehoda s tragikomickými následky, která svede jeho kroky s dalšími nešťastníky. A samozřejmě nechybí ani jejich ženy, milenky a „zaučovatelky“. Cesty všech se jedné noci nečekaně spojí a jejich příběhy najdou rozuzlení díky srnkám, které se objeví bůh ví odkud...
14!  
Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
66 %
66101000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  60 %
(zadáno: 20.5.2019, počet hodnocení: 1458)
+ přínosný / zajímavý komentář
To byla ale srnkovina! Rozumějte tím divadelní grotesku, které Tomáš Svoboda, autor a režisér v jedné osobě, dal ve všech směrech originálně vyšinutý tvar. Ona vyšinutost (není myšleno pejorativně) přitom v trefné nadsázce pojmenovává neurózy dané naší stále anomálnější dobou. Škoda, že první dva zobrazené příběhy po stránce temporytmu a intenzity humoru přece jen o něco pokulhávají za následující šmrncovní a svižnou dvojicí, a nedovolují mně tak jít s hodnocením inscenace výše, jakkoli gradačně linka neuchopitelnosti lidského štěstí ve finále zarezonovala.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Studený Čumáček  80 %
(zadáno: 31.12.2020, počet hodnocení: 316)
přínosný / zajímavý komentář
záznam
Věc absolutně kouzelná tím, že se těžko odhaduje, co se bude dít dál. Outsiderská čtyřka, klapající dirigent Petr/V. Fridrich, skrčený mykolog Patrik/L. Rous, ubrečený úředník Karel/M. Písařík a hříčka vlastních střev Aleš/V. Šanda jsou podivnou náhodou svedeni na jedno určité místo, aby se tu zbavili svých vad díky kouzelným srnkám.
A jestli to teď zní řádně psychedelicky, tak vězte, že srnky jsou sexy, zkušené a krásné...
Screamingsun  80 %
(zadáno: 13.2.2020, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem původní inscenaci na Kladně, kde jsem se bavil mírně víc. Ale pořád je to úlet!
Valmez  80 %
(zadáno: 3.11.2019, počet hodnocení: 260)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl jsem alternaci Martina Písaříka, skvělý výkon!
Ivo Železný  90 %
(zadáno: 11.10.2019, počet hodnocení: 283)
přínosný / zajímavý komentář
Nesmírně příjemná a originální ptákovina s chutí zahraná. Výborné autorské představení. Kouř byl.
U diváků velký sukces.
Čiko  60 %
(zadáno: 25.5.2019, počet hodnocení: 770)
přínosný / zajímavý komentář
Tady opravdu nevíte, co se stane dopředu a to na této hře oceňuji nejvíc. Jen výstupy srnek se mi zdály poněkud kostrbaté..
Rightak  50 %
(zadáno: 29.4.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle představení není úplně můj šálek čaje. Občas jsem se zasmál, ale ne tolik jako ostatní diváci, kteří se často smáli až hystericky. Humor je místy dost primitivní a herci se místy hodně pitvoří. Myslím, však že pro mnohé diváky to bude skvělá oddechovka, nicméně pro mě šlo o typ představení, kdy už jsem si říkal, kdy bude konec.
Katsmet  20 %
(zadáno: 28.2.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě utrpení! Od představení jsem moc neočekávala, ale tohle? Scénář plný zbytečně použitých sprostých slov, primitivní humor založený na lechtivých scénách pro mě opravdu neznamená kvalitní zábavu a kulturní zážitek. Bohužel publikum bylo nadšené, já jsem tento typ představení neocenila. Herecké výkony nebyly špatné,občas se vyskytly i vtipné momenty, které ale bohužel převálcovaly ty negativní,kterých byla většina.
Luca7  90 %
(zadáno: 21.2.2020, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Od divadelního představení jsem neměla velké očekávání. O to větší bylo mé překvapení. Hra se mi velice líbila. Byla vtipná, nenáročná a pěkně ?ulítlá?. Upřímně jsem se zasmála, pobavila a přišla na jiné myšlenky. Bylo vidět, že i herci si vystoupení užívají. Je to úlet, který za to stojí.
Lajka  40 %
(zadáno: 29.4.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
"Okay...but...why?"

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.