Divadlo Na Fidlovačce

Srnky

Premiéra: 26.4.2019. Dramaturgie: Kateřina Jonášová. Kostýmy: Tomáš Svoboda, Jana Chamlarová. Scéna a režie: Tomáš Svoboda.


Groteskní komedie plná outsiderů. Dirigent touží vystupovat na Pražském jaru, ve skutečnosti ale řídí jen operetní orchestr v Ostravě. S jeho životem ještě víc zamává osudová nehoda s tragikomickými následky, která svede jeho kroky s dalšími nešťastníky. A samozřejmě nechybí ani jejich ženy, milenky a „zaučovatelky“. Cesty všech se jedné noci nečekaně spojí a jejich příběhy najdou rozuzlení díky srnkám, které se objeví bůh ví odkud...
14!
Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
60 %
6041000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 20.5.2019, počet hodnocení: 1408)
přínosný / zajímavý komentář
To byla ale srnkovina! Rozumějte tím divadelní grotesku, které Tomáš Svoboda, autor a režisér v jedné osobě, dal ve všech směrech originálně vyšinutý tvar. Ona vyšinutost (není myšleno pejorativně) přitom v trefné nadsázce pojmenovává neurózy dané naší stále anomálnější dobou. Škoda, že první dva zobrazené příběhy po stránce temporytmu a intenzity humoru přece jen o něco pokulhávají za následující šmrncovní a svižnou dvojicí, a nedovolují mně tak jít s hodnocením inscenace výše, jakkoli gradačně linka neuchopitelnosti lidského štěstí ve finále zarezonovala.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ivo Železný 90 %
(zadáno: 11.10.2019, počet hodnocení: 146)
přínosný / zajímavý komentář
Nesmírně příjemná a originální ptákovina s chutí zahraná. Výborné autorské představení. Kouř byl.
U diváků velký sukces.
Čiko 60 %
(zadáno: 25.5.2019, počet hodnocení: 666)
přínosný / zajímavý komentář
Tady opravdu nevíte, co se stane dopředu a to na této hře oceňuji nejvíc. Jen výstupy srnek se mi zdály poněkud kostrbaté..
Rightak 50 %
(zadáno: 29.4.2019, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle představení není úplně můj šálek čaje. Občas jsem se zasmál, ale ne tolik jako ostatní diváci, kteří se často smáli až hystericky. Humor je místy dost primitivní a herci se místy hodně pitvoří. Myslím, však že pro mnohé diváky to bude skvělá oddechovka, nicméně pro mě šlo o typ představení, kdy už jsem si říkal, kdy bude konec.
Lajka 40 %
(zadáno: 29.4.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
"Okay...but...why?"

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.