Divadlo pod Palmovkou [velká scéna]

Happy Chicken CZ - Drůbeží farma

Premiéra: 15.11.2019 | 2:40
Dramaturgie: Ladislav Stýblo. Scéna: Jan Dušek. Kostýmy: Ivana Brádková. Výběr hudby a režie: Michal Lang.
Černá komedie o lidech, kteří to nevzdali. Tento svět rozhodně není v pořádku. V řece plavou divné ryby a nic nevypadá tak, jako v dobách dětství a mládí. Práce pro místního velkodrůbežáře a výrobce prvotřídních hnojiv je pro místní jasnou volbou - koneckonců už dávno žádnou jinou ani nemají. Chlapi v hospodě jsou prostě chlapi v hospodě, nad vesnicí se tajemně tyčí Pavilón C a do Čech prý míří davy migrantů...
14!  
Divadlo pod Palmovkou
Hodnocení inscenace
Redakce
45 %
Uživatelé
49 %
49171000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 40 %
Jan Pařízek 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (18)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  40 %
(zadáno: 14.1.2020, počet hodnocení: 1672)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
45%. Michal Lang na „své farmě“ koncentroval nespočet problémů, s nimiž se naše společnost a planeta potýkají. A bez servítků nastínil katastrofu, do níž se možná řítíme. Zřetelný záměr se ale z několika důvodů rozmělnil. Samotná hra honí příliš mnoho zajíců najednou a především je nadmíru upovídaná, na textu by bylo žádoucí ještě pracovat. Kdyby hru nerežíroval samotný autor, možná by jeho odstup pomohl eliminovat další problémy. Inscenace není ani příliš vtipná, ani napínavá. Řešení předělů mezi obrazy neumětelské. Ale ceňme si, že se divadelníci i přes riziko nezdaru pouští do podobných počinů. Smysl to rozhodně má!!!
Jan Pařízek  50 %
(zadáno: 15.11.2019, počet hodnocení: 791)
+ přínosný / zajímavý komentář
Upřímně mohu prohlásit, že jsem se několikrát dobře zasmál, to ano. A rozhodně to nepostrádá několik dobrých, trefných momentů. Ale také je to až příliš upovídané, roztahané. Je zde vidět snaha dostat tam co nejvíce témat, upozornit na spoustu věcí, ve výsledku je z toho pak tak trochu jeden velký guláš, nebo zde spíše slepice na paprice a ne moc dobře okořeněná. Často mi to taky přišlo příliš prvoplánové a laciné a určitě se nedá říct, že by mě to nějak více zasáhlo nebo donutilo k zamyšlení. Spíše u mě pak převládalo čekání na konec, což není to co bych si chtěl pamatovat. 45%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Pavel Mór  30 %
(zadáno: 12.4.2021, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
No...tak za snahu hercům, že to vydrželi dohrát do konce a nám ta to, že jsme to dokoukali.
Janísek  30 %
(zadáno: 22.1.2020, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Bohužel obraz současného divadla: Spousta vtipů, nášup frašky, dvě a půl hodiny přehnaných karikatur dravě-kapitalistických oligarchů a zblblého národa duševně znevýhodněných zaměstnanců. K tomu "super-téma" utečenců a českého kryptofašismu. ANO, ano, pochopili jsme :) Jenže na ježení chloupků v zátylku (Gravesův indikátor působivosti dramatu) TOHLE opravdu nestačí. Už proto ne, neboť v hledišti určitě nesedí diváci, kteří se cpou (šťastnými) kuřaty a volí velkého koblihodárce. Takže - proč to všechno? Abychom si potvrdili, že "Český Bruntál" je osídlen gynekomastodními pablby? Sorry jako.
Marketa1991  100 %
(zadáno: 11.1.2020, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikají, super narážky, vtipný.
Janinka123  70 %
(zadáno: 30.12.2019, počet hodnocení: 114)
přínosný / zajímavý komentář
Já bych to zase tak černě neviděla. Sice jsem Pod Palmovkou viděla už lepší kusy, ale tato inscenace nakonec předčila moje očekávání. Občas jsem se zasmála a ty 2 a půl hodiny utekly jako voda.
Rightak  40 %
(zadáno: 29.12.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Představení, které je příliš pitvořivé, humor je až moc prvoplánový. Témat se v inscenaci motá více, což hře škodí. Řešení uprchlíků už je trochu za zenitem, nicméně hře dodává mnoho gegů. Z představení Divadla pod Palmovkou jde jednoznačně o slabší kousek. Některé vtipy jsou vykrádačkou seriálového Kosma. Nicméně si myslím, že si inscenace svého diváka dokáže najít, parkrát jsem se zasmál i já, ale preferuji trochu promyšlenější humor.
Rozaliewrmn  100 %
(zadáno: 23.11.2019, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě super, užila jsem si to. Možná bych se držela spíš jednoho tématu, ale nebylo to nic co by mi hru kazilo. Fajn představení.
J.anek  10 %
(zadáno: 22.11.2019, počet hodnocení: 351)
přínosný / zajímavý komentář
Povrchní, hloupé, trapné. Neherci, zbyteční psi na jevišti, skvělí herci pronášející jednu ubohost za druhou. Smutek. Deset procent za hostinskou a jejího muže.
Barka  60 %
(zadáno: 18.11.2019, počet hodnocení: 258)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi kontroverzní inscenace, která bude bezpochyby budit vášně. My jsme se s přáteli na premiéře rozdělili na dva tábory. Jeden představení absolutně nerozdýchal a považuje ho za to nejhorší, nejtrapnější a nejurážlivější, co kdy viděl. Druhý (kam patřím já) představení vnímal čistě jako frašku, která si dělá trošku nekorektní srandu z aktuálních témat a tím na ně upozorňuje. Je ale pravda, že těch témat tam je trochu moc a často se děj zbytečně vleče, hlavně v začátku. No, už jsem viděla na Palmovce lepší kusy.
Ales04  60 %
(zadáno: 17.11.2019, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Představení řeší aktuální problémy společnosti. Líbila se mi scénografie společně s hudbou.
Dawson321  50 %
(zadáno: 16.11.2019, počet hodnocení: 85)
přínosný / zajímavý komentář
Z inscenace mám poměrně rozporuplné pocity... Měla pár vtipných (trefných) okamžiků, pěknou scénografii i dobře použitou hudbu, ovšem celkově se na mě hra příliš vlekla. Chápu, že inscenace chtěla reflektovat celou dnešní dobu, ovšem těch témat v ní obsažených bylo na mě přespříliš.
Inscenace bohužel ve mě nezanechala většího pocitu (ani pozitivního, ale ani negativního) a asi na ní za nějaký čas i zapomenu.
Jaroslavz  10 %
(zadáno: 16.11.2019, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Ha...ha...ha... Tak tenhle typ humoru už nikdy, prosím. Nudná, utrápená žvanírna a herecké pitvoření se. Autorská i režijní nemohoucnost. Dřív se tomu pohrdavě říkalo komunální satira.
Jituska123  0 %
(zadáno: 15.1.2020, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Dobrý den,
dojem z inscenace byt šílený až šokující. Vůbec nechápu, jak takovou inscenaci může někdo vymyslet a někdo vůbec připustit uvést na scénu svého divadla. Je mi líto herců, kteří v takové inscenaci hrají, protože je to pod jejich úroveň. Jim se omlouvám, že jsem po tak šokujícím kulturním zážitku ani ze zdvořilosti nezatleskala, protože by mi to přišlo jako pokrytectví.
Je mi líto, ale asi dlouhou dobu nebudu mít vůbec chuť se do tohoto divadla vrátit.
Přeji divadlu i hercům mnoho hezkých inscenací a spokojených diváků.
S pozdravem
Jitka
Anca.rambo  60 %
(zadáno: 8.4.2020, počet hodnocení: 58)
Marťus  70 %
(zadáno: 10.2.2020, počet hodnocení: 88)
Petr-sima  40 %
(zadáno: 3.2.2020, počet hodnocení: 78)
Xcepek  50 %
(zadáno: 20.1.2020, počet hodnocení: 555)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.