Městská divadla pražská [Divadlo Rokoko]

Bez hany (Hommage à Hegerová)

Premiéra: 7.9.2019. Překlad a dramaturgie: Michal Zahálka. Výprava: Tom Ciller. Hudební spolupráce: Jan Hovorka. Režie: Jakub Nvota.
předpremiéry od června 2019
diváci na jevišti


Autorská inscenace přinášející obrazy plné nevšední poetiky, citu i ironie – a spolu s nimi i probírku repertoáru jedné z největších osobností česko-slovenské hudební scény, která by se neměla zdaleka zastavit jen u těch notoricky známých hitů. Příběhy několika různorodých postav, jejich příběhy, lásky a nenávisti postupně ožívají v písních zpěvačky, jejíž pražské začátky jsou spjaty právě s Rokokem: Hany Hegerové...
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
J.anek 70 %
(zadáno: 11.10.2019, počet hodnocení: 244)
přínosný / zajímavý komentář
Díváme se na to panoptikum ztroskotanců v hledišti a poznáváme sami sebe. Je to celé hlavně pro nás, kteří známe všechny texty písní zpaměti. Ostatní ať klidně přijdou, ale neužijí si to tolik. Prostor ovládá hudební mág Jen Hovorka, pěvecky všem kraluje Nina Horáková, ale každý má svou chvíli slávy. Legrace (byť trochu trpká taková) je se Zuzanou Mauréry, která na závěr úplně luxusně vyfikne Potměšilého hosta.
Luckaprague 80 %
(zadáno: 21.9.2019, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Mam radost z celkove modernizace apromeny Mestskych divadel prazskych! Dalsi z povedenych predstaveni! Zajimava scenografie, poutave pasmo, hezka pocta HH:)
Trafalgaros 100 %
(zadáno: 28.6.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Miluji Hegerovou, krasne predstaveni. Vsichni skveli, chci videt znovu.
DivadelniFan 60 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 187)
přínosný / zajímavý komentář
65% VG
Jsem rád, že jsem představení viděl, Hegerovou miluji, ale znovu asi nemusím. Samotný text mi přišel trochu nezáživný, zpracování však velmi dobré a nápadité. Živá kapela super, ale hercům bych dal porty. Mikrofony v ruce občas rušily. Výkony všech účinkujících byly skvělé. Nejvíce mě zaujaly Nina Horáková a Zuzana Mauréry. Celkově jsem čekal ale asi vic no...
Studený Čumáček 70 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
"Bez hany" je ryzí a ryze herecký muzikál a drobný skvost, jaký se hned tak nevidí. Tři herečky, tři herci a příběh lidí v krizi. Kněz, žena středního věku uvažující o rozvodu, nezaměstnaný herec, mladý pár procházející partnerskou krizí a barmanka uzavřeného baru. Optimismus vyprchal, na naději se už taky moc nevěří...
Skvělá Dana Marková/barmanka, křehká a svádějící Nina Horáková/Tereza, bojovnice se životem Zuzana Mauréry, jen málo chápající Tomáš Havlínek jako Terezin manžel, Tomáš Petřík /herec, plyšový maskot/ a Petr Konáš jako kněz, bojující se živly i výdaji za mobil.
Zamáš 60 %
(zadáno: 4.10.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Nejvíc vás bude bavit skvělá Zuzana Mauréry, jejíž zpěv vám vyvolá nejedny zimomriavky. Opomenout nelze ani pěvecký výkon Niny Horákové.
Martin21 70 %
(zadáno: 11.10.2019, počet hodnocení: 329)
Xcepek 80 %
(zadáno: 22.9.2019, počet hodnocení: 442)
Chupetica 50 %
(zadáno: 21.9.2019, počet hodnocení: 41)
Frosttt 80 %
(zadáno: 27.6.2019, počet hodnocení: 6)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.