Městská divadla pražská [Divadlo Rokoko]

Bez hany (Hommage à Hegerová)

Premiéra: 7.9.2019. Překlad a dramaturgie: Michal Zahálka. Výprava: Tom Ciller. Hudební spolupráce: Jan Hovorka. Režie: Jakub Nvota.
předpremiéry od června 2019
diváci na jevišti


Autorská inscenace přinášející obrazy plné nevšední poetiky, citu i ironie – a spolu s nimi i probírku repertoáru jedné z největších osobností česko-slovenské hudební scény, která by se neměla zdaleka zastavit jen u těch notoricky známých hitů. Příběhy několika různorodých postav, jejich příběhy, lásky a nenávisti postupně ožívají v písních zpěvačky, jejíž pražské začátky jsou spjaty právě s Rokokem: Hany Hegerové...
Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
56 %
56201000
Termíny představení
1.2. (Po) 19:00 zrušeno; přesunuté představení
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (20)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Scrabble 70 %
(zadáno: 21.2.2020, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Viděla jsem jiné představení než většina hodnotících zde? Nově vytvořený příběh ilustrovaný písněmi Hany Hegerové byl podařený a dojemný ,zaujalo i hraní mezi řadami hlediště. Pěvecké výkony velmi dobré /až na jednu pánskou výjimku/. Na představení jsem šla s dcerou /23 let/,která velmi výrazně snižovala věkový průměr ostatního diváctva, a obě jsme byly spokojené. Jako milovnice Hany Hegerové a Zuzany Mauréry jsme dostaly to, co jme čekaly. To, že většina písní byla pojata jinak, než jak je zpívá paní Hegerová, nám nevadilo.
Mikika 60 %
(zadáno: 28.1.2020, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
Prazvláštní drama, plné smutných existencí, navozuje opravdu tu správnou náladu pustit si doma CD Hegerové. Příjemně překvapila Erika Stárková a její zpěv. zajímavý nápad dát diváky na pódium, pak ale byl slyšet každý krok té baby, co uprostřed hry odešla.. oproti tomu my v horních řadách jsme téměř neslyšeli šeptající Zuzanu Mauréry.
Michalmusek 20 %
(zadáno: 28.1.2020, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
Komorní představení pojednává o panoptikum ztroskotanců propojené písněmi Hany Hegerové, které v podání mužské části ansámblu zní velice prazvláštně, zato dámská část to měla i s potleskem. Dějová linka je velice slabá a chatrná. Diváci sedí na jevišti velice namačkáni. A ti, kteří v průběhu představení neodešli (3), tak ti (stejně jako já) sledují hodinky, jak dlouho to bude ještě trvat. Nejvíc zde vynikají Zuzana Mauréry, Erika Stárková a živá kapela. Je to zkrátka taková nepovedená avangarda vzdávající hold legendě českého šansonu.
Fedorocko 10 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě velké zklamání. Hlediště v jevišti a opačně naprosto nepovedené, příběh o ničem. Je naprosto jasné,proč tohle představení je bez přestávky. Tolik lidí se neustále dívat na hodinky a odpočítavat kdy už bude konec, jsem dlouho neviděl.Včetně mě. Zuzana Mauréry vždy ten čas o trochu zkrátila, ale jinak nuda,nuda,nuda.
Jewel 10 %
(zadáno: 8.11.2019, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
10 % za Zuzanu Mauréry, která to bohužel nezachránila. Erika Stárková velmi nepříjemný uječený hlas a projev. Mužské osazenstvo falešné tóny...Chabý scénář, zápletka naprosto o ničem, jeviště v hledišti nepovedené... Obrovské zklamání.
Honzy 40 %
(zadáno: 8.11.2019, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
Největší slabinou inscenace v divadle ROKOKO Jakuba Nvoty BEZ HANY je režisérův původní scénář.Jde o málo atraktivní vyprávění,se zbytečnými vulgarismy,zkrátka diváka nudí.A rozhodně ho neudržuje ve velké pozornosti.Přidáme-li k tomu některé slabší herecké výkony(T.Petřík,D.Marková),tak zjistíme,že sledujeme nezáživný sled vyprávění mezi songy Hany Hegerové.Představení zachraňuje živá kapela a pěvecké výkony jednotlivých představitelů.(E.Stárková)Nutno ovšem dodat,že jsou na hony vzdáleny originálnímu projevu Hany Hegerové.Pokud tento kus vznikl jako pocta HH,tak se příliš nepovedl.7.11.2019
J.anek 70 %
(zadáno: 11.10.2019, počet hodnocení: 323)
přínosný / zajímavý komentář
Díváme se na to panoptikum ztroskotanců v hledišti a poznáváme sami sebe. Je to celé hlavně pro nás, kteří známe všechny texty písní zpaměti. Ostatní ať klidně přijdou, ale neužijí si to tolik. Prostor ovládá hudební mág Jen Hovorka, pěvecky všem kraluje Nina Horáková, ale každý má svou chvíli slávy. Legrace (byť trochu trpká taková) je se Zuzanou Mauréry, která na závěr úplně luxusně vyfikne Potměšilého hosta.
Luckaprague 80 %
(zadáno: 21.9.2019, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Mam radost z celkove modernizace apromeny Mestskych divadel prazskych! Dalsi z povedenych predstaveni! Zajimava scenografie, poutave pasmo, hezka pocta HH:)
Trafalgaros 100 %
(zadáno: 28.6.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Miluji Hegerovou, krasne predstaveni. Vsichni skveli, chci videt znovu.
DivadelniFan 60 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
65% VG
Jsem rád, že jsem představení viděl, Hegerovou miluji, ale znovu asi nemusím. Samotný text mi přišel trochu nezáživný, zpracování však velmi dobré a nápadité. Živá kapela super, ale hercům bych dal porty. Mikrofony v ruce občas rušily. Výkony všech účinkujících byly skvělé. Nejvíce mě zaujaly Nina Horáková a Zuzana Mauréry. Celkově jsem čekal ale asi vic no...
Studený Čumáček 70 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 248)
přínosný / zajímavý komentář
"Bez hany" je ryzí a ryze herecký muzikál a drobný skvost, jaký se hned tak nevidí. Tři herečky, tři herci a příběh lidí v krizi. Kněz, žena středního věku uvažující o rozvodu, nezaměstnaný herec, mladý pár procházející partnerskou krizí a barmanka uzavřeného baru. Optimismus vyprchal, na naději se už taky moc nevěří...
Skvělá Dana Marková/barmanka, křehká a svádějící Nina Horáková/Tereza, bojovnice se životem Zuzana Mauréry, jen málo chápající Tomáš Havlínek jako Terezin manžel, Tomáš Petřík /herec, plyšový maskot/ a Petr Konáš jako kněz, bojující se živly i výdaji za mobil.
Kacanovy64 10 %
(zadáno: 28.12.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Velké zklamání nejen nudným představením po stránce děje a zápletky, ale i pěveckými výkony. Ocenit snad lze jen muzikanty v rámci živé hudební produkce.
Zamáš 60 %
(zadáno: 4.10.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Nejvíc vás bude bavit skvělá Zuzana Mauréry, jejíž zpěv vám vyvolá nejedny zimomriavky. Opomenout nelze ani pěvecký výkon Niny Horákové.
Snekac 70 %
(zadáno: 7.10.2020, počet hodnocení: 114)
Unionboy 60 %
(zadáno: 7.10.2020, počet hodnocení: 228)
Betka_S 50 %
(zadáno: 26.2.2020, počet hodnocení: 57)
Martin21 70 %
(zadáno: 11.10.2019, počet hodnocení: 355)
Xcepek 80 %
(zadáno: 22.9.2019, počet hodnocení: 551)
Chupetica 50 %
(zadáno: 21.9.2019, počet hodnocení: 105)
Frosttt 80 %
(zadáno: 27.6.2019, počet hodnocení: 6)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.