Městská divadla pražská [Divadlo Rokoko]

Bez hany (Hommage à Hegerová)

Premiéra: 7.9.2019. Překlad a dramaturgie: Michal Zahálka. Výprava: Tom Ciller. Hudební spolupráce: Jan Hovorka. Režie: Jakub Nvota.
předpremiéry od června 2019
diváci na jevišti


Autorská inscenace přinášející obrazy plné nevšední poetiky, citu i ironie – a spolu s nimi i probírku repertoáru jedné z největších osobností česko-slovenské hudební scény, která by se neměla zdaleka zastavit jen u těch notoricky známých hitů. Příběhy několika různorodých postav, jejich příběhy, lásky a nenávisti postupně ožívají v písních zpěvačky, jejíž pražské začátky jsou spjaty právě s Rokokem: Hany Hegerové...
Anketa 2019
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od prosince 2018 do listopadu 2019, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě. Uzávěrka ankety je 29. února.
Volby

Hodnocení (15)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Fedorocko 10 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 523)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě velké zklamání. Hlediště v jevišti a opačně naprosto nepovedené, příběh o ničem. Je naprosto jasné,proč tohle představení je bez přestávky. Tolik lidí se neustále dívat na hodinky a odpočítavat kdy už bude konec, jsem dlouho neviděl.Včetně mě. Zuzana Mauréry vždy ten čas o trochu zkrátila, ale jinak nuda,nuda,nuda.
Jewel 10 %
(zadáno: 8.11.2019, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
10 % za Zuzanu Mauréry, která to bohužel nezachránila. Erika Stárková velmi nepříjemný uječený hlas a projev. Mužské osazenstvo falešné tóny...Chabý scénář, zápletka naprosto o ničem, jeviště v hledišti nepovedené... Obrovské zklamání.
Honzy 40 %
(zadáno: 8.11.2019, počet hodnocení: 206)
přínosný / zajímavý komentář
Největší slabinou inscenace v divadle ROKOKO Jakuba Nvoty BEZ HANY je režisérův původní scénář.Jde o málo atraktivní vyprávění,se zbytečnými vulgarismy,zkrátka diváka nudí.A rozhodně ho neudržuje ve velké pozornosti.Přidáme-li k tomu některé slabší herecké výkony(T.Petřík,D.Marková),tak zjistíme,že sledujeme nezáživný sled vyprávění mezi songy Hany Hegerové.Představení zachraňuje živá kapela a pěvecké výkony jednotlivých představitelů.(E.Stárková)Nutno ovšem dodat,že jsou na hony vzdáleny originálnímu projevu Hany Hegerové.Pokud tento kus vznikl jako pocta HH,tak se příliš nepovedl.7.11.2019
Podivin 20 %
(zadáno: 8.11.2019, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Zřejmě zvýšená hladina alkoholu v krvi mohla za to,že se autorům pocta Haně Hegerové vůbec nepovedla.Stupidní příběh šestice protagonistů okořeněný zbytečnými vulgarismy postrádá smysl i pointu.Posadit diváky na scénu a hrát mezi lavicemi,tomu se říká moderní divadlo?Nechat zpívat E.Stárkovou a transponovat písně pro potřeby jejího ječivého řvaní, je snad největší hřích celého kusu.To nezachránila ani bezchybná Hovorkova tříčlenná kapela, ani skvělá Z.Mauréry.Psáno z reprízy 7.11.2019
J.anek 70 %
(zadáno: 11.10.2019, počet hodnocení: 282)
přínosný / zajímavý komentář
Díváme se na to panoptikum ztroskotanců v hledišti a poznáváme sami sebe. Je to celé hlavně pro nás, kteří známe všechny texty písní zpaměti. Ostatní ať klidně přijdou, ale neužijí si to tolik. Prostor ovládá hudební mág Jen Hovorka, pěvecky všem kraluje Nina Horáková, ale každý má svou chvíli slávy. Legrace (byť trochu trpká taková) je se Zuzanou Mauréry, která na závěr úplně luxusně vyfikne Potměšilého hosta.
Luckaprague 80 %
(zadáno: 21.9.2019, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Mam radost z celkove modernizace apromeny Mestskych divadel prazskych! Dalsi z povedenych predstaveni! Zajimava scenografie, poutave pasmo, hezka pocta HH:)
Trafalgaros 100 %
(zadáno: 28.6.2019, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Miluji Hegerovou, krasne predstaveni. Vsichni skveli, chci videt znovu.
DivadelniFan 60 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 198)
přínosný / zajímavý komentář
65% VG
Jsem rád, že jsem představení viděl, Hegerovou miluji, ale znovu asi nemusím. Samotný text mi přišel trochu nezáživný, zpracování však velmi dobré a nápadité. Živá kapela super, ale hercům bych dal porty. Mikrofony v ruce občas rušily. Výkony všech účinkujících byly skvělé. Nejvíce mě zaujaly Nina Horáková a Zuzana Mauréry. Celkově jsem čekal ale asi vic no...
Studený Čumáček 70 %
(zadáno: 24.6.2019, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
"Bez hany" je ryzí a ryze herecký muzikál a drobný skvost, jaký se hned tak nevidí. Tři herečky, tři herci a příběh lidí v krizi. Kněz, žena středního věku uvažující o rozvodu, nezaměstnaný herec, mladý pár procházející partnerskou krizí a barmanka uzavřeného baru. Optimismus vyprchal, na naději se už taky moc nevěří...
Skvělá Dana Marková/barmanka, křehká a svádějící Nina Horáková/Tereza, bojovnice se životem Zuzana Mauréry, jen málo chápající Tomáš Havlínek jako Terezin manžel, Tomáš Petřík /herec, plyšový maskot/ a Petr Konáš jako kněz, bojující se živly i výdaji za mobil.
Kacanovy64 10 %
(zadáno: 28.12.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Velké zklamání nejen nudným představením po stránce děje a zápletky, ale i pěveckými výkony. Ocenit snad lze jen muzikanty v rámci živé hudební produkce.
Zamáš 60 %
(zadáno: 4.10.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Nejvíc vás bude bavit skvělá Zuzana Mauréry, jejíž zpěv vám vyvolá nejedny zimomriavky. Opomenout nelze ani pěvecký výkon Niny Horákové.
Martin21 70 %
(zadáno: 11.10.2019, počet hodnocení: 336)
Xcepek 80 %
(zadáno: 22.9.2019, počet hodnocení: 494)
Chupetica 50 %
(zadáno: 21.9.2019, počet hodnocení: 48)
Frosttt 80 %
(zadáno: 27.6.2019, počet hodnocení: 6)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.