Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

libreto: John Weidman
hudba: David Shire
texty písní: Richard Maltby Jr.

BIG

Premiéra: 20.10.2018. Podle filmu režiséra Pennyho Marshalla a scénáristů Garyho Rosse a Anne Spielberg. Překlad: Petr Gazdík, Karel Škarka. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Emil Konečný. Kostýmy: Eliška Ondráčková Lupačová. Choreografie: Carli Rebecca Jefferson. Dirigenti: Dan Kalousek, Jakub Žídek. Úprava a režie: Petr Gazdík.
3:00


Muzikálová adaptace slavného filmu s Tomem Hanksem. Hravá hudební komedie pro celou rodinu s prvky magie, s energickou současnou hudbou a místy až bláznivým dějem. Joshi Baskinovi je dvanáct. Kdykoli potká Cynthii, zastaví se mu dech a nezmůže se na slovo. Je to pro něj nová zkušenost, neví, co si s takovými pocity počít. Dětství končí, začíná puberta. Chtěl by Cynthii oslovit, zvlášť když se dozví, že ani on není dívce lhostejný. Když se však v její společnosti chová nemožně, vysloví u tajemného automatu v zábavním parku přání „být velký“. A druhého dne se probudí v těle třicetiletého muže. A tak začíná bláznivý kolotoč situací, v nichž se vyspělý muž s duší dítěte pokouší přežít ve složitém světě dospělých...
D12+
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 80 %
(zadáno: 31.10.2018, počet hodnocení: 712)
přínosný / zajímavý komentář
Povedený muzikál, u něhož je největší výtkou velká podobnost s jinými díly na repertoáru MDB (Prodaný smích, Děsnej pátek). Příjemná hudba, vtipné libreto a povedený překlad dělají z BIG svižnou muzikálovou komedii o úskalích dospívání. Výborně funguje ústřední pár J.Florián - V.Matušovová, za zmínku stojí i vyzrálé komediální herectví Adama a Josefa Gazdíkových. Energii inscenaci dodávají i zajímavé hromadné choreografie, při kterých je zručně pracováno s početnou dětskou company.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
MSpa 70 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Nenechte se zmást, nejde o žádnou kontroverzní inscenaci.Srovnávání s Mary Poppins je absolutně mimo. Proč proboha?
Vtipná podívaná pro celou rodinu a další povedený kus MDB...a že v něm nejsou hity, no a? Hlavní je vkus.
Richard965 80 %
(zadáno: 9.11.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál jsem viděl včera a jsem nadšen. Představitelé hlavních rolí dvojice Brožek - Matušovová byli skvělí. Musím také ocenit profesionální výkon Adama Gazdíka v roli Billyho, jeho přirozenost ale zároveň i přesnost mě odzbrojila. Zajímavá je i scéna. Choreografie se podle mého názoru také velmi povedla.
Johanka17 50 %
(zadáno: 9.11.2018, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Dobré téma, zajímavá scéna,oceňuji práci s tak početným dětských ansámblem(oponovala bych níže uvedenému názoru, že jde většinou o protekční děti herců a jiné nemají šanci-je asi problém postavit na profesionální scénu jakékoliv dítě z ulice, byť šikovné, aby se dokázalo na scéně také profesionálně chovat.
Trochu mně k sobě nepasovala ústřední dvojice T. Martinková a J.Florián. Naopak se mi líbili "šedí" úředníci a jejich pojízdné stoly - jak vtipně se dá udělat choreografie v sedě!:-))
Představení nemělo žádné slabiny, ale vzhledem k tomu, že je jasné, jak skončí, ani žádné překvapení.
Eva123 60 %
(zadáno: 5.11.2018, počet hodnocení: 117)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál Big mě neoslovil. První polovina mi připadala taková "umělá",
nevyhovovala mi "rázová" hudba (nevím jak se jí správně říká), přestože nemám hudební sluch a taky mi dost vadily šedivé kostýmy úředníků za stoly (i když to tam asi bylo kvůli kontrastu). Před přestávkou jsem si nějak zvykla, asi díky dobře hrajícím hercům, z nichž mě nejvíce zaujali Jonáš Florián, Viktória Matušovová a Zdeněk Junák.
David444 90 %
(zadáno: 3.11.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě a moji rodinu 95%. Všichni jsme se dobře bavili. Žena a děti (7,8 a 12 let) byli naprosto spokojeni... Za nás určitě ANO! Užijte si pohodový večer.
Bibi 40 %
(zadáno: 3.11.2018, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Nuda v Brně... s tímto pocitem jsem odcházela po 3 hodinách z MdB. A tak souhlasím s příspěvkem Karla. Vzala jsem na představení i dvanáctiletou dceru, ale ani ona neodcházela s nadšením. Dva diváci vedle nás na druhou půlku představení už nedošli. Na Mary Poppins jsme spolu byly dokonce 3x.
BIG ...Až příliš mnoho dětí, kulis a efektů a výsledek nevalný. Navíc si člověk uvědomí, že v divadle mají šanci především potomci slavných... pan Gazdík obsadil 2 syny, 3 děti paní Antalové...
KarelK 30 %
(zadáno: 1.11.2018, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Ne a třikrát ne. Nepamatuji se, kdy naposledy jsem chtěl odejít z divadla o přestávce. Marně si přehrávám scény, nenacházím žádnou, kterou bych si pustil znova. Žádný vtip, překvapivě špatný zvuk a srozumitelnost, tisíce dětiček nelogicky tančících po scéně... Hlavní dvojice herecky a pěvecky dobrá, ale ani vynikající V.Matušovová tu nemá moc co nabídnout. Nástupce Mary Poppins ? Pardon, ale to ani náhodou. Roztahovaná navoněná nuda.
JullieM 100 %
(zadáno: 1.11.2018, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemně strávený večer. Velká poklona patří představitelům hlavních dětských rolí ( Adam(Billy) a Josef(Josh) Gazdíkovi). Byli naprosto famózní!
Oslnila mě také dvojice Viktorie Matušovová a Jonáš Florián - herecky jim to krásně ladí. Za zmínku jistě stojí i nápadité a precizně propracované hromadné choreografie.
Moje děti 10 a 12 let byly nadšené. Tento muzikál vřele doporučuji.
David Strang 100 %
(zadáno: 31.10.2018, počet hodnocení: 112)
Candie254 50 %
(zadáno: 31.10.2018, počet hodnocení: 189)
přínosný / zajímavý komentář
První půlka vyjma závěrečnou scénu v hračkářství poměrně nezajímavá. Druhá jistě lepší, ale stejně mne tento muzikál ničím zvlášť nezaujal. Josef Gazdík a Jonáš Florián vytvořili sehrané duo, V. Matušovová zpívala úžasně, dětská company skvěle tančila, ale i to nestačilo. Moje hlavní výtka asi směřuje k překladu muzikálu. Mdb často sahá po titulech, kde se děj odehrává v písni (Děsnej pátek apod.) a dle mého se to prostě nepovede libozvučně a dobře přeložit natoli, aby si divák nějakou píseň zapamatoval a líbilo se mu to. Což byl případ i zde.Jediná zapamatovatelný píseň zazněla v hračkářství.
Martas 100 %
(zadáno: 30.10.2018, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál mne jedním slovem nadchnul! Scéna je krásná a plná zajímavých efektů. Herecké i pěvecké výkony jsou oslňující. Mimořádně kvalitní jsou dětská taneční čísla a především musím vyzdvihnout dva hlavní představitele dětských rolí - muzikál jsem zhlédnul s Adamem Gazdíkem v roli Billyho a Josefem Gazdíkem v roli Joshe. Oba byli ve svých rolích velmi přirození a přesvědčiví. Tuto inscenaci mohu vřele doporučit.
Jitka.a 20 %
(zadáno: 29.10.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Nedoporučuji, v podstatě nic mě na tomto představení nezaujalo. Zbytečně moc účinkujících, moc hemžení, moc kulis, hudebně nezajímavé, přitom představení trvá 3 hodiny. A že by bylo pro děti, to si také nemyslím. Opravdu jsem se těšila na konec. Zdaleka nejslabší kus, co jsem v Městském divadle viděla, a že jsem toho viděla hodně..
LucieK 80 %
(zadáno: 27.10.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Celkem povedené divadlo pro děti i dospělé. Má to švih. Pěvecká čísla slabší a zde by prospěl pečlivější casting hlavních dětských představitelů. Jinak je muzikál moderní, svižný, energický a může zvednout teenagery od mobilů.
Qti 100 %
(zadáno: 24.10.2018, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Jedním slovem BIG! Dovolím si konstatovat, že taneční i herecké výkony jsou srovnatelné se světovými scénami. Choreografie nadchnout nejen děti, ale i dospělé. Společně můžete se svými dětmi zavzpomínat na dětství. "BIG" scéna se světelnými efekty velkolepou atmosféru muzikálu umocní. Jestli chcete jako rodina strávit krásný večer, rozhodně si tento muzikál nenechte ujít. Rozesměje vás i dojme...
Domů jsme odcházeli s nabitou energií a čepicí BIG :)
Cindy.92 30 %
(zadáno: 24.10.2018, počet hodnocení: 303)
přínosný / zajímavý komentář
Plně souhlasím s Jan456. Jen dodám, že pokud má být toto nástupce Mary Poppins, tak jsem víc než hluboce zklamaná.
Lskladana 90 %
(zadáno: 24.10.2018, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Viděla jsem nedělní premiéru a za mě vynikající. Nejlepší na všem je asi ta ohromná energie celého ansámblu. Oba Gazdíci jsou už jasní profesionálové. Nedovedu si představit jejich role obsazené někým, kdo nemá hereckou zkušenost. Scéna je výpravná a vše funguje přesně, jak má.
AlkaN 90 %
(zadáno: 23.10.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě moc pěkně a příjemně strávený večer. Muzika sice pravda není 100% hitovka, ale příběh samotný a výkony většiny herců jsou skvostné. Na plakátech sice píší, že se jedná o pohádku, ale tady bych si dovolila namítnout, že tu jsem tam nenašla. Spíše poselství protkané jemným humorem v textech písní, mluveného slova i jednotlivých maličkostech mě provázelo i další den. Nutno podotknout, že mě velmi překvapilo, kolik lidí na jevišti může být a jak krásně to může vypadat, když jsou prostě sehraní. Za mě doporučuji všem, kdo mají děti ve věku 8 a více!!!
Jan456 30 %
(zadáno: 22.10.2018, počet hodnocení: 176)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Asi opravdu ne.Toto nemělo být inscenováno a možná ani napsáno.Při hudebních číslech jsem se modlil, aby už nezpívali a při činoherních aby už nemluvili.Dívat se na toto v televizi asi přepnu na jiný program.Herci sice hráli, jako by je to snad i bavilo, jim patří ta procenta hodnocení.Chápu, že si MDB vychovává budoucí, mladé diváky, ale nevím, jestli je třeba stále nasazovat rodinné kusy,navíc se stejnými protagonisty v hlavních rolích.Člověk pak už neví, jestli je na Prodaném smíchu, Děsným pátku či BIG. Vzpomínám na rodinné muzikály - Olivera a Sněhurku a moc se těším Rent, snad se povede.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.