Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Horečka sobotní noci

Premiéra: 20.1.2018 | 2:35
Podle stejnojmenného filmu společnosti Paramount Pictures (autor scénáře Norman Wexler, podle námětu Nika Cohna). Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Christoph Weyers, Petr Hloušek, Dalibor Černák. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Igor Barberić. Dirigenti: Tomáš Küfhaber, Ema Mikešková. Překlad a režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: říjen 2021.
„Disco muzikál“ s hudbou skupiny Bee Gees podle slavného filmu s Johnem Travoltou. Romantický příběh brooklynského mladíka Tonyho Manera, jehož jediným zájmem je trávit víkendy na místní diskotéce, což mu dovoluje zapomenout na všední ubíjející život...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
66 %
66251000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Iva Bryndová 60 %
Michal Novák 70 %
Volby

Hodnocení (28)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  70 %
4.3.2018 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál, který se může pochlubit vysokým nasazením všech představitelů, a to zejména K. Pekara, S. Janotové, V. Matušovové a dalších. Inscenace je zpracována velkoryse, má parametry velkomuzikálové show, všechny složky pracují na sto procent. Přesto celku chyběl tolik potřebný elektrizující šmrnc, kterým se mohla chlubit někdejší inscenace v Divadle Kalich. A vlastně si v tomto případě nejsem ani moc jistý, jestli by použití českého přebásnění přece jen nebylo lepší cestou. Nové aranže písní jsou také otázkou k diskuzi. I přes tyto výhrady jsem i "brněnskou Horečku" sledoval se zájmem.
Iva Bryndová  60 %
12.2.2018 | 555 hodnocení
+ souhlasím
V Brně se mnohem víc snaží najít a vyprávět alespoň nějaký příběh - úspěšně, je neuvěřitelné, jak v tom slaboduchém libretu nějaký děj staví. Jenže se zdá, že snaha o příběh jde na úkor tance, a to je chyba zásadní. Horečka má být hlavně o tanci, o víc v ní nejde, ale brněnské choreografie, byť precizní, nezaujmou. Chybí jim originalita, nejsou jednoznačně zapamatovatelné a dechberoucí, postupně nudí. Chybí radost, spontánnost.
Inscenaci nepomáhá ani angličtina, která funguje u tanečních scén, ale ne v momentech, kdy má vyprávět příběh.
Poklonu si zaslouží scéna, M.Salvadori a D.Křížová.
Michal Novák  70 %
28.1.2018 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
75 % Pražské nastudování ohromilo dynamikou a spontaneitou aktérů, inscenace režiséra Moši vede diváka k zamyšlení. Bez tématu věru není: i přes slabší dějovou linku předloží celkem výmluvnou studii stavu ztráty iluzí nebo mladou generaci přemýšlivou i bezradnou na předmostí spojnice k lepší budoucnosti. Technicky je ta inscenace skvělá, má vynikající zvuk a aranže písní se budou líbit těm, kteří původní sound fakt nemusí (jako já). Jen ta očekávaná jiskra spíše zůstala přebita vysokým stupněm drilu. K.Pekar, S.Janotová, D.Křížová a V.Matušovová odvádějí prvotřídní herecké či pěvecké výkony.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lada 125  30 %
16.4.2018 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Oproti jiným představením slabé.Nemá pořádný děj a skončil zvláštně neuzavřeně
Cindy.92  60 %
30.3.2018 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Na muzikál jsem šla bez předchozí zkušenosti s filmem, jiným nastudováním a z celku jsem trochu na rozpacích. Přestože mě nadchly výkoný sólistů (především taneční kreace a výdrž K. Pekara, zpěv K. Daňhelové,..) i company (např. T. Smička) byla jsem zklamaná hudbou, resp. jejím aranžmá, jistou plydkostí děje (chápu myšlenku, ale nemůžu říct, že by se podařila zcela naplnit) a občasným nesouladem (zpěv čtveřice kamarádů) nebo jistou zbytečností (přes úžasný výkon Daňhelové postrádám význam její postavy, malý prostor pro R. Schenka nebo J. Macha). Celkové hodnocení pozvedl závěrečný mashup. 65 %
Rejpalka  60 %
19.3.2018 | 212 hodnocení
+ souhlasím
Na ČR konečně muzikál ve kterém je POHYB a Kristian Pekar byl jako Tony Manero vynikající. Výborná i Dagmar Křížová, Svetlana Janotová oproti Flashdance ten tanec trochu zapomněla. Potěšil i Radek Novotný jako Bobby C. Je to takové typické "feel good" představení, vzhledem k tomu že umím anglicky mi nevadily písničky v originále a byly celkem i zazpívané slušnou angličtinou. Nepochopila jsem postavy disko-lidí (Slanina-Daňhelová), kteří si kostýmy nejspíš půjčili od Jany Uriel Kratochvílové. Jedno mi to ale stačilo.
Míša812  80 %
19.2.2018 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Nejsem fanoušek filmového zpracování a ani Travolty. I přesto mě tohle představení velmi bavilo. Skvělý výkon K. Pekára, úžasný Daniel Rymeš- jeho podání Tragedy bych chtěla slyšet na CD :)
Jan456  80 %
2.2.2018 | 226 hodnocení
+ souhlasím
Hodnotit dílo samotné (libreto) jdeme hodně dolů, ale hodnotit výkon profesionálního souboru? Dávám procent 100%. Tak jak z toho ven? Výborné aranžmá, precizní sbory, špičkově připravení sólisté. Za všechny M.Salvadori,V.Matušovová,D.Rymeš,K.Fialová (konečně v přirozenější poloze).Za mě výborná show. A propos, byl jsem na abonentním představení (většinou mírně konvenční a upozaděné publikum), ovšem abonentky při děkovačce řvaly nadšením, jako by jim rvaly rodidla. Asi se líbilo. A měly pravdu!
Lensha95  100 %
30.1.2018 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Jeden z nejlepších muzikalů, co jsem v MdB viděla, dle mého názoru. Měla jsem strach z počeštění písní, takže mě mile překvapilo, že zůstaly v originále a udělalo mi to radost. Vůbec to nebylo nudné, naopak. Kristian Pekar v hlavní roli famózní, Světlana Janotová také skvělá.
Eva123  60 %
29.1.2018 | 152 hodnocení
+ souhlasím
Horečka sobotní noci v Městském divadle Brno byla nová verze muzikálu, více sociálně zaměřená, škoda jen že zpívali anglicky. Bylo to pěkné. Marco Salvadori byl dobrý Tony Manero, z ostatních mě nejvíce zaujal Daniel Rymeš v roli Bobbyho, který neunesl zodpovědnost za budoucí rodinu
a v závěru hry skočil z mostu.
honzy  70 %
28.1.2018 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Travolta je nezaměnitelný,to se ukázalo v novém uved.HOREČKY SOBOTNÍ NOCI v MdB.Velice profesionálně nastudované dílo,výborná režie,dobře zvládnutá choreografie jednotlivých tanečních čísel,dobrý výkon Kristiana Pekara,který prakticky nesejde z jeviště.Ale bohužel muzikálu ještě chybí větší jiskra,která chytne více za srdce.Chyba je v chudé předloze,kde činoherní výstupy působí jako uměle vsazené do děje a moc nezapadnou do celkového tanečně-hudebního tempa.I nové hudeb.aranže se příliš nepovedly.Nicméně jde o pěknou podívanou s dobrými herec.výkony(Vlček,Janotová,Smička).Repríza 27.1.18 odpol
Martin21  40 %
27.1.2018 | 458 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě zklamání. Není to vina herců, trojice Pekar, Janotová a Fialová byli skvělí a ostatní dobří. Písňové texty v ANJ ubírají na zážitku. Zmordeněné hudební aranže se mi nelíbily.
Nuda, nuda.... - pražská verze byla živá, víc taneční, zvedala ze sedaček...
Klára Tesařová  50 %
25.1.2018 | 120 hodnocení
+ souhlasím
Od Bee Gees mám ráda jen hit Stayin´ Alive. Film s Travoltou jsem neviděla. Asi proto jsem byla zaskočená ne dějem, ale spíš koncem, který přišel jako blesk z čistého nebe. Což ale není problém muzikálu, ale předlohy. Prostě celou dobu čekáte na romantickou pusu hlavních představitelů a ono nic. Jinak profesionálně pojatý muzikál. Bezva hudební nastudování a taneční čísla. Jen písně v originále jsou pocitově tak nějak vpravena do děje. Zajímavě řešená scéna. Svítící podlaha jedna s hvězdou. Ale celkově dobrý dojem z profesionálně odvedené práce prostě kazí slabá předloha.
Johanka17  90 %
24.1.2018 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Výborné představení! Kristian Pekar v hlavní roli dokonale zvládl tanec, zpěv a přesvědčil i herecky. Mně nejvíc oslovil dojemný Bobby Daniela Rymeše a jeho skvostně procítěné podání Tragedy! V ženských rolích vynikla Dagmar Křížová a dokonalá Svetlana Janotová. Požitek byly ale všechny taneční scény - souhra, nasazení, profesionalita u všech. Gratuluji k takovému výkonu!
Candie254  70 %
23.1.2018 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Film mě nikdy nebral, ale tento muzikál je vážně pecka. Ano, příběh je plytký a předvídatelný (za to srážím procenta), ale provedení je vážně povedené. Především mě uchvátily pěvecké výkony doplněné velmi dobrými skupinovými choreografiemi. Kristian Pekar opravdu výborný. Dále pro mě nezapomenutelná byla Dagmar Křížová a její If I Can't Have You.
KarelK  30 %
21.1.2018 | 46 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Všichni se moc snažili, ale nějak toto retro na jevišti nedopadlo. Děj je prakticky nula, lépe by vyzněly samotné písně z muzikálu s tanečními choreografiemi. Herecké vsuvky působí mezi někdejšími hity často rozpačitě. Z tohoto díla zřejmě stálice repertoáru nebude, na to je laťka předchozích premiér souboru nastavena příliš vysoko.
Krasinek  70 %
5.2.2018 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Za mne zajímavě pojatá hudba a zpěv + tanec perfektní. Příběh pokulhává (holt ani film není žádná pecka). Za mne velmi nepřesvědčivý výkon Ivany Vaňkové. Naopak vyzdvihuji zpěv Kataríny Ptáčkové (Gloria). Určitě stojí za to vidět - ale stačí jednou.
Applejuice  60 %
8.1.2023 | 368 hodnocení
Ttheofil  40 %
4.11.2021 | 20 hodnocení
Sabi  70 %
29.10.2021 | 68 hodnocení
Yalka  90 %
9.10.2021 | 14 hodnocení
ACech  70 %
10.8.2020 | 19 hodnocení
Mapuela  80 %
16.11.2019 | 9 hodnocení
Black_Swan  70 %
6.10.2019 | 27 hodnocení
DecentFellow  70 %
4.2.2018 | 5 hodnocení
Sobticek  70 %
23.1.2018 | 47 hodnocení
Pacey7  80 %
29.5.2018 | 2 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.