Divadlo Broadway [muzikál]

libreto: Radek Balaš
hudba: Vítězslav Hádl

Trhák

Premiéra: 25.10.2018. Podle stejnojmenného filmu scénáristů Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka a režiséra Zdeňka Podskalského. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Jolana Schofield-Izbická. Choreografie: Leona Qaša Kvasnicová. Režie: Radek Balaš.


Muzikálová podoba populární české hudební komedie. Dejme tomu, že jste dramatik a podařilo se vám napsat skvělou hru. Zkrátka „trhák“. V takové chvíli není nic jednoduššího, než dát text k dispozici proslulé scéně, aby jej realizovala. Jenže divadlo je po čertech živý organismus, kde má každý z inscenátorů o tom, co je to trhák zcela odlišné představy...
Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
43 %
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Helena Grégrová 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 11.2.2019, počet hodnocení: 781)
přínosný / zajímavý komentář
Balaš se předlohy otrocky nedržel, zachoval písně, některé hlášky či celé scény, ale zbytek si vyplnil po svém. Překvapivě dobře fungují činoherní scény, na čemž má velký podíl hlavně dvojice O.Navrátil - J.Polášek. Komediální linka funguje, jen párkrát si Balaš pomohl zbytečně prvoplánovým vtipem, vulgární je ale inscenace jen zcela minimálně. Trhák sice není žádné muzikálové veledílo, ale kdo si chce poslechnout známé písničky v novém aranžmá a připomenout si některé nesmrtelné hlášky, tomu se patrně bude líbit. Více viz blog (více v článku na blogu)
Helena Grégrová 60 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 1401)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Inscenace, která si na nic nehraje. Neparoduje neparodovatelné, nesnaží se překonat nepřekonatelné. Svůj filmový předobraz poměrně zdařile dějově převádí do zákulisí vzniku muzikálového "trháku", bere si na paškál nešvary rychlokvaškových produkcí a nebojí se současně místy jít i cestou sympatického sebeshazování. Této polohy se nejvděčněji zhostila Dana Morávková, její štábem šikanovaná herečka nemá chybu. Souhrnně vzato u mě příjemné divácké pocity každopádně převažují nad těmi rozpačitými.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Žíža 40 %
(zadáno: 19.6.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Nečekal jsem od Trháku příliš a ono to tak i dopadlo (takže jsem vlastně ani moc zklamán nebyl). Že v žádném případě nedosáhne úrovně Mýdlového prince jsme přece očekávali :-( . Bohužel se tu vytratila ta část Svěrákovské poetiky (která se v předloze vyskytovala) a pěvecké výkony ji v žádném případě nenahrazovaly. No a Etzlerovo "přehrávání" to bohužel posunulo ještě o level níže. Tudíž pochvala jen pro Andreu Holou, company a asi i Michala Kavalčíka.
MaVa 90 %
(zadáno: 22.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál Trhák jsem zhlédl 19.5. a byl jsem mile překvapen - nápaditostí (vychytávky herce Líbala, ?dětské? role, klusající pejsci) a dále ochotou účinkujících nebrat se příliš vážně, což mne hlavně u ženských rolí příjemně překvapilo a potěšilo. V době neomylných politiků, nabubřelých ?manažérů?, kteří nejsou nikým jiným než pohůnky zahraničních vlastníků firem, chovajících se papežštěji než papež a různých intelektuálů to bylo příjemné uvolnění a scény jako dialog přiopilého agronoma s číšnicí, paní učitelky s Lenským či fenečka, až do vyčerpání cválající podél kola listonošky, neměly chybu.
Pavel.little.krejčí 10 %
(zadáno: 20.5.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Stadovite publikum ordinace a podobnych hruz, proberte se, toto neni muzikal!! A pokud vam to nekdo tvrdi a chce za to700 a vy mu je date... Jste hloupi az blbi... Rikat muzikal necemu, kde zpivaji celi 4 herci z celeho obsazeni je nehoraznost!! Moravkovou zastrelit, etzlera jakbysmet, onych 10%davam za vybornou betku stankovou, ktera mela bohuzel, tak nestastne choreo, ze to nemohla pri zpevu udychat, za vybornou andreu holou a za ciste cinoherni vystupy panu polaska a barese... Jinak?? Kravina az sragora na kvadrat... Ovsrlem stado tleska vestoje,fuj
Mikr 40 %
(zadáno: 17.5.2019, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Nic jsem od představení neočekávala, takže jsem ani nebyla zklamána. Rozhodně to ale nebylo nejhorší představení, co jsem v Divadle Broadway viděla. Michal Kavalčík pobavil.
Lukáš Šídlo 70 %
(zadáno: 28.3.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Ale jo, funguje to. Za mě úžasná Alžběta Stanková.
Peříčko 80 %
(zadáno: 27.3.2019, počet hodnocení: 8)
Andreas17 80 %
(zadáno: 24.3.2019, počet hodnocení: 12)
KateDanny 70 %
(zadáno: 11.3.2019, počet hodnocení: 51)
Hanavelka 90 %
(zadáno: 8.3.2019, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Představení, které má pobavit celou rodinu a to také maximálně splňuje.Kostýmy a výprava odpovídající reálné kupní síle potencionálního platícího diváka v ČR.Kavalčík opět perlí a předvede nemožné.
Mar-tin 80 %
(zadáno: 24.2.2019, počet hodnocení: 4)
ItIsMarushka 0 %
(zadáno: 24.2.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Jednoho dne přišel 'svatý' otec s nápadem, že bychom pro zpestření našeho nudného a mizerného života mohli podniknout výlet do metropole naší krásné republiky na muzikál se vskutku působivým jménem - Trhák. Jediné, co bylo natrženo, byly moje nervy. Krásný výlet do Prahy se rázem změnil v boží utrpení, z něhož nebylo po 2 h 30 min úniku. Ne vážně. Po cestě do divadla jsem pociťovala neukojitelný hlad po troše kultury. No kultůra to byla teda za všechny prachy. Byla jsem ráda, že po konci jsem se mohla vrátit zpět domů, očekávala jsem, že si to pošupajdím do Bohnic. 10/10, hrál tam Dejdy.
DivadelniFan 60 %
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 180)
přínosný / zajímavý komentář
Nic jsem radši nečekal a rozhodně nejsem zklamaný. Byly momenty, kdy jsem se upřímně smál, byly ale i momenty, kdy jsem si říkal, co to má jako znamenat :D Bylo to bláznivý, ujetý a vlastně docela fajn... příjemná odreagovačka. Měl jsem štěstí na skvělé obsazení - vynikali především Lukáš Pečenka, Dana Morávková, Peter Pecha a Tereza Nekudová. Při scéně "Mít křídla" (Pecha & Nekudová) jsem doslova brečel smíchy. Svůj účel to asi splňuje - pobavit diváky, kteří na necelé 2,5 hodiny utečou od reality.
Eliskas 50 %
(zadáno: 23.1.2019, počet hodnocení: 27)
Valentina Šimková 0 %
(zadáno: 1.1.2019, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Největší blbost co jsem kdy viděla.
Fedorocko 60 %
(zadáno: 4.12.2018, počet hodnocení: 484)
přínosný / zajímavý komentář
Pokud člověk neočekává nějakou velkou kulturu,ale spíše oddechovku s humorem,tak nemůže být úplně zklamán. A Oldřich Navrátil vynikající.
Nika 10 %
(zadáno: 22.11.2018, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Vstupenky na muzikál Jsem dostala od maminky k narozeninám a o pauze jsme se regulérně rozhodovaly jestli nebude lepší odejít. Vzhledem k tomu, že už původní film byl vlastně komediální parodie na natáčení filmu... tak předělání zlehčení všech replik už bylo moc. Film miluju a těšila jsem se na oblíbené momenty na jevišti. Jenže ničeho takového se divák za 7 stovek nedočká. Trapné inovace, nepřetržité sexuální narážky a úplné vypuštění původního příběhu udělalo z muzikálu naprostou frašku!!! Narozdíl od filmu navíc muzikál vůbec nepůsobí jako celek! Nedoporučuji!
Michalmusek 60 %
(zadáno: 12.11.2018, počet hodnocení: 190)
Pavel.Tomas 20 %
(zadáno: 12.11.2018, počet hodnocení: 113)
Adél12 10 %
(zadáno: 11.11.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Já šla jsem do divadla na oddechovku, ale stejně jsem to celé protrpěla. To se fakt už hodně let nestalo, že by nějaké představení bylo natolik hloupé a nevtipné, když má především pobavit. Vtipy jsou dovysvětlovány nadvakrát (kdy náhodou někdo napoprvé nepochopil, tak mu to doslovně vysvětlí), jeden nápad se opakuje v několika obdobných scénách za sebou, možnosti technického vybavení Broadway divadla neprosto nevyužité (kromě výbuchu), celé to pouze ukřičené a dějově extrémně nezáživné. Odešli jsme o přestávce. Ušetřete si 800 Kč za vstupenku.
Ala 50 %
(zadáno: 10.11.2018, počet hodnocení: 115)
přínosný / zajímavý komentář
Kupodivu to vůbec nevidím tak černě jako většina lidí tady. Ano není to Hamlet, ale když je vám jasné, na jaký typ produkce jdete, je to prostě slušná oddechovka s vtipnými hudebními čísly.
Silona 0 %
(zadáno: 7.11.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tento "muzikál" je výsměchem jakémukoliv umění a žánru jako takovému. Vidět tohle jako svůj první muzikál, asi už nikdy na žádný jiný v životě nepůjdu. Jak je už v pražských muzikálech běžné, známá tvář má přednost před kvalitním výkonem (s pár světlými výjimkami). Děj muzikálu a celou pointu toho díla jsem nenalezla. Muzikál zakončen větou "já říkal, že to bude trhák" a to protože si všichni začali trhat kostýmy? Celé o velmi laciném prvoplánovém humoru. Zbytečně vyhozené peníze a zabité dvě a půl hodiny života.
Annystan 70 %
(zadáno: 5.11.2018, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Na představení jsem byla už dvakrát a z mého pohledu je to dobrý muzikál, ale některé scény jsou zbytecne přehnané. Co se tyce herců, tak za mě rozhodne vede obsazení s Betkou Stankovou(dokáže se lépe pohybovat, zpívat i hrát), Mirek Etzler, Vašek Kopta, Sandra Pogodová(víc si svou roli užívá a umí ji zahrát) a ostatní hrají na stejné úrovni a stejně dobře. Ale sto lidi, sto chuti. Stojí za to to vidět, ale nezaručuji, ze se to bude líbit každému.
M_gaideczka 40 %
(zadáno: 30.10.2018, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
35 %
Člověk sedí v hledišti a upřímně přemýšlí, kam až současná "komedie s písničkami" dokáže klesnout. První polovina bez švihu, většina hudby dostala aranžmá, které postrádá jak nadčasovost, tak nápad.
Druhá polovina je o malý kousek lepší, stále je to ale přehlídka divadelní trapnosti. Na hlášky z filmové předlohy je dáván takový důraz, že si je sám divák nemá šanci užít. Některé písně jsou umístěny do jiných situací a nesvědčí jim to. Při potlesku jsem odmítl vstát a tleskat jsem přestal brzy.
Inscenaci trochu zachraňovali Iva Kubelková a Igor Bareš, patří jim dík.
Čiko 80 %
(zadáno: 28.10.2018, počet hodnocení: 653)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nevím, jestli to všichni chápou jako parodii, z inscenace to patrné příliš není. Pakliže se držím této původní myšlenky autorů, musím hodnotit vysoko, protože jsem se bavil neméně než v době, kdy jsem viděl film, jenž považuju za zdařilý a verze divadla Broadway ho nejen věrně kopíruje, ale viděl jsem v tom i jistou přidanou hodnotu..
Bourac iluzi 70 %
(zadáno: 28.10.2018, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Nemůžu v žádném případě souhlasit s příspěvky. Inscenace si neklade za cíl nic víc, než dobře pobavit. A to se jí 100% daří. Texty ve stylu Kubelková a pes jen utvrzují, že jejich autor představení ani neviděl. Pokud autorský tým chtěl diváky pobavit, pak se jim jejich práce bezesporu povedla.
Ktesarova 0 %
(zadáno: 28.10.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nejhorsi divadlo, jake jsem kdy videla. Pisnicky byly jako jedine kvalitni-Uhliř samozrejme nezklamal. Opravdu jsem nechapala cemu se ostatni lide smeji, bylo to vulgarni a lacine. Kubelkova prevlecena za psa, kterou ze zadu ocuchava jiny pes a pak skonci ve krovi-bylo to doslova nechutne.
Abigail7 20 %
(zadáno: 26.10.2018, počet hodnocení: 231)
přínosný / zajímavý komentář
Aneb jak z vtipné komedie legendárního tvůrčího týmu udělat pokleslou "lidovou" zábavu. Je to přehlídka nevkusných nových vtipů, trapností, nevhodně převedených starých vtipů, vulgarit, přehrávání, křiku. Ztratilo to veškeré původní kouzlo i osobitý humor filmové předlohy. Nové hudební aranže většinou nestojí za nic, takže jediné, co tak zaslouží po pár procentech, byly celé dva lepší herecké výkony.
Ramona 0 %
(zadáno: 26.10.2018, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Vydržet v divadle až do konce tohoto představení mi činilo vskutku značný problém. Nečekala jsem od toho vůbec nic, no stejně jsem byla zklamaná. Ale jak zde již bylo řečeno, obsazeno bylo mnoho mediální tváří a navíc má být celé představení humorné (pokud tomu tedy chcete říkat humor), tak je český divák spokojen a odmění představení standing ovation. Nikomu přitom nevadí, že právě zhlédl nesmyslnou slátaninu, která nemá vůbec žádnou úroveň. Jít tam znovu? Ani náhodou!
Skubalova 100 %
(zadáno: 23.10.2018, počet hodnocení: 61)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikály nemám ráda a tak na ně nechodím. Tentokrát jsem šla místo nemocné kamarádky a představení mě nadchlo. Všichni herci byli opravdu profíci, velmi mile mě překvapila Iva Kubelková, kterou jsem do té doby neviděla nikde hrát ani zpívat. Bylo to skvělé představení. Doporučuji.
Chromy L. 0 %
(zadáno: 22.10.2018, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Dno české muzikálové scény. Laciný humor, kterému se zasměje opravdu jenom buran z vesnice. Playback u některých herců opravdu nepochopím. Opravdu toto režíroval Balaš?
Martin21 50 %
(zadáno: 21.10.2018, počet hodnocení: 324)
přínosný / zajímavý komentář
Z obsazeni jednoznacne nejlepsi Sandra Pogodová.
Osgood 10 %
(zadáno: 21.10.2018, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Výplod šílence. Debilní paskvil:-) Lze až takto hluboko klesnout? Dílko určené milovníkům Růžovky 90210, se spoustou TV hvězd, které neumějí zpívat a povětšinou nelze ani říci: "Vždyť ti herci se tak snaží." Dosti nešťastná, byť roztomilá, je I.Kubelková:( Alternativní Eliška je skvělá, leč jedna Betka muzikál nedělá. Vyčnívá též famózní zpěvačka A.Holá, pochvalu zaslouží B.Slezáček, nepitvoří se a zpívá. Listonošku prosím přilepit na parapet v zákulisí, umlčet roubíkem a nechat pitvat. Časté scénáristické vulgarismy jsou trapné nikoliv vtipné, výkal střídá exkrement, v lepším případě zadnici.
Honzy 0 %
(zadáno: 20.10.2018, počet hodnocení: 181)
přínosný / zajímavý komentář
(+4)
Chcete-li vidět absolutní dno českého divadelního "umění",jděte na nové "dílo"divadla Broadway TRHÁK.Tak to se opravdu R.Balaši nepovedlo.Připadáte si,že jste se zúčastnili venkovského ochotnického představení v nějaké zapadlé vesničce.(nic proti ochotníkům)Bohužel na muzikálu nelze nic pochválit,od výpravy,kostýmů,scénografie,o živé kapele ani nemluvě.O hereckých výkonech nelze hovořit,sledujeme jen pitvoření,spoustu vulgarismů a celé představení působí jako špatný kabaret.Jde o vůbec nejhorší "dílo"které divadlo Broadway uvedlo.Diváci vidí známé tváře z tv a jsou tudíž spokojeni!20.10.18 več

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.