Divadlo Broadway [muzikál]

Trhák

Premiéra: 25.10.2018
Podle stejnojmenného filmu scénáristů Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka a režiséra Zdeňka Podskalského. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Jolana Schofield-Izbická. Choreografie: Leona Qaša Kvasnicová. Režie: Radek Balaš.
Muzikálová podoba populární české hudební komedie. Dejme tomu, že jste dramatik a podařilo se vám napsat skvělou hru. Zkrátka „trhák“. V takové chvíli není nic jednoduššího, než dát text k dispozici proslulé scéně, aby jej realizovala. Jenže divadlo je po čertech živý organismus, kde má každý z inscenátorů o tom, co je to trhák zcela odlišné představy...
Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
47 %
Uživatelé
45 %
kontroverzní inscenace (28.)
45431000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Helena Grégrová 60 %
Iva Bryndová 20 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (42)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
11.2.2019 | 1134 hodnocení
+ souhlasím
Balaš se předlohy otrocky nedržel, zachoval písně, některé hlášky či celé scény, ale zbytek si vyplnil po svém. Překvapivě dobře fungují činoherní scény, na čemž má velký podíl hlavně dvojice O.Navrátil - J.Polášek. Komediální linka funguje, jen párkrát si Balaš pomohl zbytečně prvoplánovým vtipem, vulgární je ale inscenace jen zcela minimálně. Trhák sice není žádné muzikálové veledílo, ale kdo si chce poslechnout známé písničky v novém aranžmá a připomenout si některé nesmrtelné hlášky, tomu se patrně bude líbit. Více viz blog (více v článku na blogu)
Helena Grégrová  60 %
11.11.2018 | 1666 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Inscenace, která si na nic nehraje. Neparoduje neparodovatelné, nesnaží se překonat nepřekonatelné. Svůj filmový předobraz poměrně zdařile dějově převádí do zákulisí vzniku muzikálového "trháku", bere si na paškál nešvary rychlokvaškových produkcí a nebojí se současně místy jít i cestou sympatického sebeshazování. Této polohy se nejvděčněji zhostila Dana Morávková, její štábem šikanovaná herečka nemá chybu. Souhrnně vzato u mě příjemné divácké pocity každopádně převažují nad těmi rozpačitými.
Iva Bryndová  20 %
26.10.2018 | 552 hodnocení
+ souhlasím
Aneb jak z vtipné komedie legendárního tvůrčího týmu udělat pokleslou "lidovou" zábavu. Je to přehlídka nevkusných nových vtipů, trapností, nevhodně převedených starých vtipů, vulgarit, přehrávání, křiku. Ztratilo to veškeré původní kouzlo i osobitý humor filmové předlohy. Nové hudební aranže většinou nestojí za nic, takže jediné, co tak zaslouží po pár procentech, byly celé dva lepší herecké výkony.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Mol1111  70 %
25.9.2022 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Pro někoho, kdo miluje film je to výborná guilty pleasure, která si na nějakou uměleckou hodnotu moc nehraje. Kdo film nezná, nelíbí se mu, nelíbí se mu písničky, tak pro toho nemá absolutně smysl na představení chodit. Oldřich Navrátil jako režisér táhl celé představení, byl naprosto perfektní, bez něj by to byla nuda. Z ostatních zaujala ještě tradičně dobrá Andrea Holá, hlavně pěvecky vynikající, a taky výborná Sandra Pogodová. Pěvecké výkony velmi dobré, vůbec aranžmá písniček příjemně překvapilo, že z toho neudělali nějakou synťákovou bramboračku. Na závěr přišla bouřka, stejně jako ve filmu; nevím jak to udělali, ale bylo to dokonalý :D
M217  20 %
21.5.2020 | 30 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Pro mě, jako fanouška původního filmu velké zklamání. Nevkusná komunální podívaná, která se s filmem vůbec nemůže porovnávat. Otřesné pěvecké výkony a trapné vtipy, které s humorem, který známe z Trháku nemají nic společného. Vrchol trapnosti byla jakási sexuální scéna dvou psů. To už jsme byli skoro na odchodu.
Žíža  30 %
19.6.2019 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Nečekal jsem od Trháku příliš a ono to tak i dopadlo (takže jsem vlastně ani moc zklamán nebyl). Že v žádném případě nedosáhne úrovně Mýdlového prince jsme přece očekávali :-( . Bohužel se tu vytratila ta část Svěrákovské poetiky (která se v předloze vyskytovala) a pěvecké výkony ji v žádném případě nenahrazovaly. No a Etzlerovo "přehrávání" to bohužel posunulo ještě o level níže. Tudíž pochvala jen pro Andreu Holou, company a asi i Michala Kavalčíka.
Pavel.little.krejčí  10 %
20.5.2019 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Stadovite publikum ordinace a podobnych hruz, proberte se, toto neni muzikal!! A pokud vam to nekdo tvrdi a chce za to700 a vy mu je date... Jste hloupi az blbi... Rikat muzikal necemu, kde zpivaji celi 4 herci z celeho obsazeni je nehoraznost!! Moravkovou zastrelit, etzlera jakbysmet, onych 10%davam za vybornou betku stankovou, ktera mela bohuzel, tak nestastne choreo, ze to nemohla pri zpevu udychat, za vybornou andreu holou a za ciste cinoherni vystupy panu polaska a barese... Jinak?? Kravina az sragora na kvadrat... Ovsrlem stado tleska vestoje,fuj
Mikr  40 %
17.5.2019 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Nic jsem od představení neočekávala, takže jsem ani nebyla zklamána. Rozhodně to ale nebylo nejhorší představení, co jsem v Divadle Broadway viděla. Michal Kavalčík pobavil.
Lukáš Šídlo  70 %
28.3.2019 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Ale jo, funguje to. Za mě úžasná Alžběta Stanková.
Hanavelka  90 %
8.3.2019 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Představení, které má pobavit celou rodinu a to také maximálně splňuje.Kostýmy a výprava odpovídající reálné kupní síle potencionálního platícího diváka v ČR.Kavalčík opět perlí a předvede nemožné.
DivadelniFan  60 %
10.2.2019 | 346 hodnocení
+ souhlasím
Nic jsem radši nečekal a rozhodně nejsem zklamaný. Byly momenty, kdy jsem se upřímně smál, byly ale i momenty, kdy jsem si říkal, co to má jako znamenat :D Bylo to bláznivý, ujetý a vlastně docela fajn... příjemná odreagovačka. Měl jsem štěstí na skvělé obsazení - vynikali především Lukáš Pečenka, Dana Morávková/Sandra Pogodová, Peter Pecha, David Bouša (hajný) a Tereza Nekudová. Při scéně "Mít křídla" (Pecha & Nekudová) jsem doslova brečel smíchy. Svůj účel to asi splňuje - pobavit diváky, kteří na necelé 2,5 hodiny utečou od reality.
Valentina Šimková  0 %
1.1.2019 | 20 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Největší blbost co jsem kdy viděla.
Fedorocko  60 %
4.12.2018 | 747 hodnocení
+ souhlasím
Pokud člověk neočekává nějakou velkou kulturu,ale spíše oddechovku s humorem,tak nemůže být úplně zklamán. A Oldřich Navrátil vynikající.
Ala  50 %
10.11.2018 | 166 hodnocení
+ souhlasím
Kupodivu to vůbec nevidím tak černě jako většina lidí tady. Ano není to Hamlet, ale když je vám jasné, na jaký typ produkce jdete, je to prostě slušná oddechovka s vtipnými hudebními čísly.
Annystan  70 %
5.11.2018 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Na představení jsem byla už dvakrát a z mého pohledu je to dobrý muzikál, ale některé scény jsou zbytecne přehnané. Co se tyce herců, tak za mě rozhodne vede obsazení s Betkou Stankovou(dokáže se lépe pohybovat, zpívat i hrát), Mirek Etzler, Vašek Kopta, Sandra Pogodová(víc si svou roli užívá a umí ji zahrát) a ostatní hrají na stejné úrovni a stejně dobře. Ale sto lidi, sto chuti. Stojí za to to vidět, ale nezaručuji, ze se to bude líbit každému.
M_gaideczka  40 %
30.10.2018 | 28 hodnocení
+ souhlasím
35 %
Člověk sedí v hledišti a upřímně přemýšlí, kam až současná "komedie s písničkami" dokáže klesnout. První polovina bez švihu, většina hudby dostala aranžmá, které postrádá jak nadčasovost, tak nápad.
Druhá polovina je o malý kousek lepší, stále je to ale přehlídka divadelní trapnosti. Na hlášky z filmové předlohy je dáván takový důraz, že si je sám divák nemá šanci užít. Některé písně jsou umístěny do jiných situací a nesvědčí jim to. Při potlesku jsem odmítl vstát a tleskat jsem přestal brzy.
Inscenaci trochu zachraňovali Iva Kubelková a Igor Bareš, patří jim dík.
Čiko  80 %
28.10.2018 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nevím, jestli to všichni chápou jako parodii, z inscenace to patrné příliš není. Pakliže se držím této původní myšlenky autorů, musím hodnotit vysoko, protože jsem se bavil neméně než v době, kdy jsem viděl film, jenž považuju za zdařilý a verze divadla Broadway ho nejen věrně kopíruje, ale viděl jsem v tom i jistou přidanou hodnotu..
Bourac iluzi  70 %
28.10.2018 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Nemůžu v žádném případě souhlasit s příspěvky. Inscenace si neklade za cíl nic víc, než dobře pobavit. A to se jí 100% daří. Texty ve stylu Kubelková a pes jen utvrzují, že jejich autor představení ani neviděl. Pokud autorský tým chtěl diváky pobavit, pak se jim jejich práce bezesporu povedla.
Skubalova  100 %
23.10.2018 | 68 hodnocení
+ souhlasím
Muzikály nemám ráda a tak na ně nechodím. Tentokrát jsem šla místo nemocné kamarádky a představení mě nadchlo. Všichni herci byli opravdu profíci, velmi mile mě překvapila Iva Kubelková, kterou jsem do té doby neviděla nikde hrát ani zpívat. Bylo to skvělé představení. Doporučuji.
Martin21  50 %
21.10.2018 | 458 hodnocení
+ souhlasím
Z obsazeni jednoznacne nejlepsi Sandra Pogodová.
Osgood  10 %
21.10.2018 | 78 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Výplod šílence. Debilní paskvil:-) Lze až takto hluboko klesnout? Dílko určené milovníkům Růžovky 90210, se spoustou TV hvězd, které neumějí zpívat a povětšinou nelze ani říci: "Vždyť ti herci se tak snaží." Dosti nešťastná, byť roztomilá, je I.Kubelková:( Alternativní Eliška je skvělá, leč jedna Betka muzikál nedělá. Vyčnívá též famózní zpěvačka A.Holá, pochvalu zaslouží B.Slezáček, nepitvoří se a zpívá. Listonošku prosím přilepit na parapet v zákulisí, umlčet roubíkem a nechat pitvat. Časté scénáristické vulgarismy jsou trapné nikoliv vtipné, výkal střídá exkrement, v lepším případě zadnici.
honzy  0 %
20.10.2018 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Chcete-li vidět absolutní dno českého divadelního "umění",jděte na nové "dílo"divadla Broadway TRHÁK.Tak to se opravdu R.Balaši nepovedlo.Připadáte si,že jste se zúčastnili venkovského ochotnického představení v nějaké zapadlé vesničce.(nic proti ochotníkům)Bohužel na muzikálu nelze nic pochválit,od výpravy,kostýmů,scénografie,o živé kapele ani nemluvě.O hereckých výkonech nelze hovořit,sledujeme jen pitvoření,spoustu vulgarismů a celé představení působí jako špatný kabaret.Jde o vůbec nejhorší "dílo"které divadlo Broadway uvedlo.Diváci vidí známé tváře z tv a jsou tudíž spokojeni!20.10.18 več
DavidV  70 %
16.9.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Pokud někdo nesdílí smysl pro humor, založený na dvojsmyslech, trefně přednesených frázích a jednoduchých vtipech, tak je suchar a prostě by neměl chodit na inscenace, které jsou označeny jako komedie. Ač tu někdo psal opak, tento muzikál zcela plní funkci adaptace filmové předlohy. Na představení jsem byl s rodiči, kteří jsou již starší a preferují klasičtější inscenace, nicméně i oni si představení užili a u celé řady gagů a vtipů se od srdce smáli. Nejde o nijak zvlášť propracované dílo, nicméně na odreagování a pobavení skvěle poslouží. V podstatě se přikláním k hodnocení redakce.
Hanz82  10 %
1.8.2019 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Velké zklamání, na to jak je tento "muzikál" propagován... Bída a ze zhruba 30ti představení, na kterých jsme za poslední 3 roky byli, je bohužel to nejhorší. 10% pouze za kalhotky Ivy Kubelkové ????
Nika  10 %
22.11.2018 | 2 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Vstupenky na muzikál Jsem dostala od maminky k narozeninám a o pauze jsme se regulérně rozhodovaly jestli nebude lepší odejít. Vzhledem k tomu, že už původní film byl vlastně komediální parodie na natáčení filmu... tak předělání zlehčení všech replik už bylo moc. Film miluju a těšila jsem se na oblíbené momenty na jevišti. Jenže ničeho takového se divák za 7 stovek nedočká. Trapné inovace, nepřetržité sexuální narážky a úplné vypuštění původního příběhu udělalo z muzikálu naprostou frašku!!! Narozdíl od filmu navíc muzikál vůbec nepůsobí jako celek! Nedoporučuji!
Silona  0 %
7.11.2018 | 2 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Tento "muzikál" je výsměchem jakémukoliv umění a žánru jako takovému. Vidět tohle jako svůj první muzikál, asi už nikdy na žádný jiný v životě nepůjdu. Jak je už v pražských muzikálech běžné, známá tvář má přednost před kvalitním výkonem (s pár světlými výjimkami). Děj muzikálu a celou pointu toho díla jsem nenalezla. Muzikál zakončen větou "já říkal, že to bude trhák" a to protože si všichni začali trhat kostýmy? Celé o velmi laciném prvoplánovém humoru. Zbytečně vyhozené peníze a zabité dvě a půl hodiny života.
Chromy L.  0 %
22.10.2018 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Dno české muzikálové scény. Laciný humor, kterému se zasměje opravdu jenom buran z vesnice. Playback u některých herců opravdu nepochopím. Opravdu toto režíroval Balaš?
Applejuice  40 %
8.1.2023 | 367 hodnocení
Avlis  50 %
16.5.2022 | 162 hodnocení
JáraTym  50 %
22.4.2020 | 32 hodnocení
Karel.jakubec  40 %
23.3.2020 | 27 hodnocení
Desplat  20 %
26.1.2020 | 41 hodnocení
Hanichka  50 %
11.11.2019 | 52 hodnocení
Krteček  20 %
9.9.2019 | 27 hodnocení
Rentcha  20 %
24.7.2019 | 20 hodnocení
Peříčko  80 %
27.3.2019 | 17 hodnocení
Andreas17  80 %
24.3.2019 | 12 hodnocení
KateDanny  70 %
11.3.2019 | 56 hodnocení
Mar-tin  80 %
24.2.2019 | 9 hodnocení
Eliskas  50 %
23.1.2019 | 42 hodnocení
Michalmusek  60 %
12.11.2018 | 315 hodnocení
Pavel.Tomas  20 %
12.11.2018 | 158 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.