Komorní činohra

Chaos

Premiéra: 14.1.2014 | 2:05
Překlad: Otto Kauppinen. Výprava: Ľubica Bábek-Melcerová. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Jiří Bábek.
Poslední uvedení: prosinec 2019.
Drsná, temná komedie o třech ženách kolem třicítky, které ztrácejí kontrolu nad svými životy a nakonec skončí v totálním chaosu.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Komorní činohra
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
77 %
77371000

Volby

Hodnocení (46)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  70 %
(zadáno: 28.3.2018, počet hodnocení: 691)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Konečně možnost podívat se velmi zblízka na ženskou duši, jež jest vystavena permanentnímu tlaku doby, a pochopit že každý člověk prochází životem stejně těžce jako bitevním polem. V promyšleně sestaveném textu, kterému nechybí široký záběr i gradace, si věřím každá žena nad třicet let najde své podobenství. Intenzivnímu zážitku samozřejmě nejvíce pomáhá krásná herecká souhra a naprostá suverenita všech tří účinkujících. A rozhodně bych nerad opomenul režisérskou práci Jiřího Bábka, jehož si představuji jako krotitele nespoutané ženské energie, kterou je divák pohlcen. To pohlcení stálo za to!
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 24.2.2016, počet hodnocení: 2905)
+ přínosný / zajímavý komentář
Další z inscenací KoČ, která klade v tom nejlepším slova smyslu důraz na text a herectví. Ačkoli je prosta jakýchkoli režijních exhibicí, dokáže divákovu pozornost lehce upoutat a především ji udržet. V tomto konkrétním případě tomu velkou mírou dopomáhají i tři sehrané herečky (viděno s M. Zoubkovou), které dokázaly věrohodně ztvárnit problémy "svých vrstevnic" a s adekvátní humornou nadsázkou podat i momenty, které by za normálních okolností jistě až tolik k smíchu nebyly.
Lukáš Dubský  70 %
(zadáno: 28.1.2016, počet hodnocení: 935)
+ přínosný / zajímavý komentář
Chaos je hořkou komedií o trojici třicátnic, které pomalu ztrácí kontrolu nad svým životem. Hra ukazuje nezáviděníhodné životní situace s nadhledem a humornou optikou. Místy se daří trefně reflektovat naši současnost. Scéna inscenace je minimalistická a důraz spočívá na vtipném textu. Slušné výkony předvádí všechny tři herečky (viděl jsem v alternaci M.Zoubkovou).
Jiří Koula  80 %
(zadáno: 5.1.2016, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
75 % Pro mě jednoznačně nejlepší inscenace z trilogie Miky Myllyaha, především díky perfektní herecké souhře všech hereček (viděno s Kristýnou Hlaváčkovou-Bábkovou), kterou bylo radost sledovat samu o sobě. I text mi přijde výrazně zdařilejší než u předchozí Paniky, je vyhrocenější a originálnější, s jasnějším přesahem. Chaos je intenzivní divadlo nelichotivě, avšak výstižně reflektující naši dobu.
Pavla Haflantová  70 %
(zadáno: 16.11.2015, počet hodnocení: 343)
+ přínosný / zajímavý komentář
Vynikající herecké výkony a vtipná, dobře napsaná hra, s několika velice trefnými postřehy. Rozhodně stojí za zhlédnutí.
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 7.10.2015, počet hodnocení: 1494)
+ přínosný / zajímavý komentář
(Po)citové eskapády tří žen ve věku kolem třicítky trefně (místy až mrazivě) prezentované v rytmu kvapíku, ping-pong emocí, při němž se nadsázka + humor + divácký sebezpyt dočkají adekvátního prostoru rezonovat a vyznít. Tleskám všem třem hereckým protagonistkám, zvládajícím ostré střihy přechodů rolí a nálad přirozeně a s lehkostí.
Veronika Steffanová  40 %
(zadáno: 19.3.2014, počet hodnocení: 87)
+ přínosný / zajímavý komentář
Alternace Moniky Zoubkové bohužel zcela rozbila asi jinak povedenou inscenaci. Kvůli tomu většina vtipů moc nezafungovala a jinak svižné tempo představení se při některých jejích výstupech (př. ředitelky školy) zakuckalo. Ve druhé části scházelo pevnější režijní vedení, které by odstranilo dupání po scéně při nesmyslných přesunech a možná by i trochu načernilo moc růžový konec. Na repríze 18.3. se také nedařilo osvětlovači, který navíc svým rozhovorem s režisérem neustále rušil těch pár diváků v desáté řadě, kde i bez toho není moc dobře slyšet. Jedna nepovedená repríza? Doufám, že ano...
Jan Pařízek  80 %
(zadáno: 13.2.2014, počet hodnocení: 816)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Aktuální, opravdu dobře napsaná hra, která trefně poukazuje na některé problémy dnešní hektické doby. Stres, přepracování, partnerské problémy...to všechno a mnohem více se v nás tak nějak hromadí a až jednou ta hráz přeteče...vznikne takovýto chaos. Ale netřeba se bát nějaké náročné hry, naopak je to správně odlehčené, podané s příjemným humorem. Všechny představitelky odvádí velmi dobrou práci, nijak nepřehrávají, ba naopak jsou přirozené a ve svých rolích přesvědčivé. Musím přiznat, že po odchodu z divadla jsem měl mnohem lepší náladu než před ním.
Tereza Szkatulová  80 %
(zadáno: 10.3.2014, počet hodnocení: 28)
V hodnocení se naprosto shoduji s komentářem J. Pařízka. Skvěle napsaná hra, která se sympaticky houpe na vlnách tragikomiky všedního dne, zobrazuje problémy všem vlastní. Vztahy, práce a z ní plynoucí stres, jednoduše chaos života v podání tří přesvědčivých hereček. Palec nahoru.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vladimír Rogalewicz  70 %
(zadáno: 28.12.2020, počet hodnocení: 701)
přínosný / zajímavý komentář
Komorní hra, která dobře pojmenovává situaci a pocity dnešních emancipovaných ambiciózních třicátnic, ale ani náznakem neukazuje jakékoli východisko. Soustředěný výkon všech tří aktérek, který musel v malinkém Divadle Troníček silně rezonovat. I záznam stojí rozhodně za shlédnutí. (Ze záznamu.)
Studený Čumáček  60 %
(zadáno: 28.12.2020, počet hodnocení: 335)
přínosný / zajímavý komentář
záznam
Zprvu tak banální plky, až se mi chtělo řvát (skoro jako zkopírované z blbého ženského časopisu). Pak lineární rozjezd, když se první a vzápětí i druhá dáma zmastila tak, že se ke slovu dostal i chaos. Vrchol sinusoidy, pád do spodní úvratě deprese, stoupání a konečně se ten obouchaný vozíček dohrkocal do konce. Jupí, jupí. Ale k smíchu to fakt moc nebylo, idiota ze sebe dokážu celkem účinně vyrobit i bez divadelního představení a dívat se na někoho, kdo to dělá je někdy spíš bolavé.
Velmi slušný projev Diany Šoltýsové
Michvon  80 %
(zadáno: 29.1.2020, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Viděla jsem derniéru. Měla jsem za sebou hnusný, pekelný den, náladu na bodu mrazu. Ale Komorní činohra mi jako vždy úplně rozsvítila den. Tři ženské se životy naprd mi dokonale zvedly náladu!
Ještě se mi nestalo, že bych v Komorní činohře nebyla spokojená!
Ivo Železný  90 %
(zadáno: 31.10.2019, počet hodnocení: 282)
přínosný / zajímavý komentář
Tři úžasné herečky asi ve dvaceti rolích včetně mužských, míhají se z jedné do druhé v závratném tempu, samozřejmě bez prvoplánového převlékání, to vše v závratném tempu a pro patnáct diváků. Dobře napsaná a dobře vybraná a dobře přeložená ženská hra v nejlepším slova smyslu. Dobrá režie a zřejmě dobrý překlad (finštiny nejsem mocen, ale pozná se, že nedrhne). Proti nim je nedělní představení ve Stavovském (Noční sezóna)... Rozdíl třídy. Či dvou, ne-li tří. Zase jednou jsem měl plnou hlavu dívadla, dokud jsem to nezaspal.
MMK  80 %
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 125)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné. Jediná výtka je, že D. Šoltýsová mimo jiné postavy hraje muže.
Mimouch  90 %
(zadáno: 26.3.2017, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi osvěžující divadlo. Vážné téma pojaté s vtipným nadhledem,který jej však nezlehčuje. Jednoduchá scéna, filmové střihy a "převtělování" postav dávají ději velmi svižné tempo a na všech třech aktérkách je vidět, že si představení užívají stejně jako diváci.
Barka  70 %
(zadáno: 7.11.2016, počet hodnocení: 279)
přínosný / zajímavý komentář
Představení je sympatické a především pro ženské publikum zábavné. Tak nějak se v tom každá najdem....sem tam ;) Přesto mi přišlo, že tomu občas chybí spád a šmrnc. Herecké výkony velmi dobré, nejvíc zaujala Diana Šoltýsová.
Srna  70 %
(zadáno: 2.11.2016, počet hodnocení: 63)
přínosný / zajímavý komentář
Neotřelé, vtipné.
Lubosh  90 %
(zadáno: 20.3.2015, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné, svižné, trefné. Určitě doporučuji. Osobní zaujatost pí SteFFanové je směšná.
Marek515  90 %
(zadáno: 17.3.2015, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
Skvele. Rychly spad a srozumitelny dej. Vsechny tri herecke vykony na jednicku, osobitne musim pochvalit ztvarneni muzskych postav. Dokonale presvedcive a navic aktualni predstaveni.:)
Martin21  80 %
(zadáno: 2.3.2015, počet hodnocení: 408)
přínosný / zajímavý komentář
Dnesni repriza byla v  alternaci s Monikou Zoubkovou. Vubec mi neprisla spatna, ba naopak, ve sve roli se mi libila. Ma i nejvetsi prostor ze vsech ucinkujicich a urcite nejakym spatnym vykonem nevybocovala.
Lucianna  80 %
(zadáno: 27.4.2014, počet hodnocení: 39)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná a zábavná hra. Skvělé herecké výkony (I.Machalová, D.Šoltýsová i M.Zoubková). Příjemně strávený večer.
Ekdar  100 %
(zadáno: 7.2.2014, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé!!
Bbb  100 %
(zadáno: 23.1.2014, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Skvélé! Vtipné, výstižné, výborně zahrané...
Adelaida  100 %
(zadáno: 27.3.2014, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Tohle představení mě dostalo! Chytrá svižná a vtipná hra, žádná složitá výprava, skvěle vybrané představitelky tří ?praštěných? ženských. (Nechápu, jak si někdo může zapamatovat tolik textu a sypat ho z rukávu jako by nic a neuvěřitelným fofrem ? bez zaváhání!) Na všech třech ženách na pódiu bylo znát, jak je to baví a to se samozřejmě projevilo na celém představení! Viděla jsem to dvakrát. Podruhé jsem vzala kamarádky, no a ty prý zase vezmu svoje...
Markétaz  80 %
(zadáno: 19.3.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Ja se včera bavila velmi, paní Zoubkova nijak nevybočovala, slyšela jsem, ze to hrála poprvé, takze spis klobouk dolu, toho textu...Celkově vtipné, svižné, přijdu znovu. Každopádně doporučuju všem.
Plšík  60 %
(zadáno: 28.12.2020, počet hodnocení: 652)
Bernardblack  60 %
(zadáno: 28.12.2020, počet hodnocení: 304)
Vladislavka  80 %
(zadáno: 5.12.2019, počet hodnocení: 123)
Pop  60 %
(zadáno: 19.9.2019, počet hodnocení: 72)
Munoz  90 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 107)
Blahme  60 %
(zadáno: 21.4.2018, počet hodnocení: 62)
Alcha  90 %
(zadáno: 27.3.2018, počet hodnocení: 123)
Sherly  70 %
(zadáno: 19.5.2017, počet hodnocení: 60)
Halirova.jana  80 %
(zadáno: 13.5.2017, počet hodnocení: 76)
Tomsely  80 %
(zadáno: 4.5.2017, počet hodnocení: 25)
Furciferka  70 %
(zadáno: 1.2.2017, počet hodnocení: 249)
J64  90 %
(zadáno: 18.1.2017, počet hodnocení: 55)
Markéta BP  70 %
(zadáno: 20.4.2016, počet hodnocení: 47)
Peetra  60 %
(zadáno: 31.3.2016, počet hodnocení: 156)
Architekt  60 %
(zadáno: 21.11.2015, počet hodnocení: 35)
Čiko  70 %
(zadáno: 14.4.2015, počet hodnocení: 840)
Lovin  60 %
(zadáno: 14.1.2015, počet hodnocení: 230)
Dubina  70 %
(zadáno: 22.5.2014, počet hodnocení: 144)
Marcela  70 %
(zadáno: 13.5.2014, počet hodnocení: 410)
V.morava  70 %
(zadáno: 27.4.2014, počet hodnocení: 559)
Ynot  100 %
(zadáno: 16.1.2014, počet hodnocení: 50)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.