Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Jekyll a Hyde

Premiéra: 19.11.2011 | 2:30
Na motivy románu R. L. Stevensona. Překlad: Petr Gazdík, Jan Šotkovský, Karel Škarka. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Lucie Holánková. Dirigenti: Ondřej Tajovský, Dan Kalousek. Úprava a režie: Petr Gazdík.
Poslední uvedení: prosinec 2014 (na domovské scéně), rok 2015 (na zájezdě).
Hororový muzikál na motivy proslulého románu. Dobro a zlo vedou mezi sebou věčný zápas, který probíhá i v každém z nás. Co se však stane, jsou-li odděleny od sebe? Má doktor Jekyll šanci zvítězit nad svým druhým já, výlupkem všeho zla Edwardem Hydem, který s ním naneštěstí sdílí totéž tělo? A co teprve když Jekyll pochopí, že sérii tajemných vražd v jeho okolí má na svědomí právě jeho druhé já...?
  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
84 %
Uživatelé
82 %
82271000
Volby

Hodnocení (32)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  90 %
2.12.2013 | 555 hodnocení
+ souhlasím
Výprava je výborná, světelný design výrazný a to naprosto na svém místě, projekce a dotáčky, které mají smysl, výborné hudební nastudování, překlad je sice nezvyklý po naposlouchané karlínské verzi, ale dokázal se dostat na tak dobrou úroveň, že člověku to, že je jiný, ani až tak moc nevadí, i když to občas nezní, skvělá práce company, herecké výkony Milana Němce i Ivany Vaňkové, výborná Radka Coufalová (zjevně nově) v roli Emmy a naprosto bezkonkurenční Dušan Vitázek, výkon, který to celé pozvedá ještě mnohem výš.
95%
Lukáš Dubský  90 %
1.12.2013 | 1141 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající muzikál, který v sobě umně spojuje velký romantický příběh, archetypální souboj dobra a zla a hororové prvky. Velmi se mi líbila hudba, která naprosto přesně vystihuje dějovou linku, takže ani příliš nevadí, že se tu nevyskytuje žádný opravdový písňový hit. Petr Gazdík v roli dr. Jekylla zpíval v takové formě, v jaké jsem ho dosud nezažil, z jeho árie To je ten okamžik skutečně mrazilo. Skvělá pěvecky byla i Viktória Matušovová (Lucy), naopak Radka Coufalová (Emma) se svým partem trochu bojovala. Omylem je pak obsazení Jany Gazdíkové do malé role lady Beaconsfield.
Jiří Landa  80 %
15.10.2012 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Hodnocení musím chtě nechtě začít úžasným výkonem D. Vitázka v hlavní dvojroli. Jeho proměny z Jekylla v Hyda je možno nazvat jako dechberoucí. Posbírané ceny si právem zaslouží. Emočně mě pak nejvíce zasáhla po všech stránkách suverénní V. Matušovová coby Lucy. Inscenace P. Gazdíka nese parametry světových produkcí, ať už se jedná o herecké výkony, světelný design, scénu, kostýmy či dotáčky. Snad jen laserová show použitá při jedné z písní Jekylla do představení moc nepasuje. Závěrem nutno zmínit i precizní hudební nastudování C. Richtera.
Jan Pařízek  70 %
3.12.2011 | 907 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Začnu spíše tím negativním. Muzikál je to bohužel po hudební stránce dosti průměrný. Chybí nějaký větší hit, melodie která se zaryje do paměti. Chvíli po skončení jsem si skoro nic nevybavil a vše tak nějak splývá do jednoho. Na druhou stranu nutno přiznat, že z toho co měli k dispozici zde tvůrci vytěžili opravdu maximum. Povedené scéna, choreografie, company - to vše hodnotím kladně. Ale to hlavní co táhne hru nahoru je opravdu výborný výkon D. Vitázka. A krom něj i obě holky I. Vaňková a H. Holišová, které se také nemají za co stydět.
Michal Novák  90 %
28.11.2011 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
Po bezemoční, režijně nezáživné a s výjimkou Terezy Duchkové interpretačně bezduché karlínské verzi konečně Jekyll a Hyde dorazil i k nám v plné muzikálové síle! Až nečekaně. Promyšlená režie, uchvacující scénografie. A výkon Dušana Vitázka? To musíte vidět! Hana Holišová též na výbornou a talentovaná Viktória Matušovová jistě zapracuje na nedostatcích v hereckém projevu. Vynikající company. Proti překladu Adama Nováka ten nový jde více po smyslu originálních textů a za uši tahá podstatně méně, i když místy taky.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Prochanna  100 %
6.5.2019 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Jeden z mých nejoblíbenějších muzikálů a v podání MdB opravdu ale opravdu smekám klobouk. Nejen v čísle "konfrotace" naprosto úžasný výkon Dušana Vitázka.
Kapybara_2  80 %
20.5.2017 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Skvělý muzikál, úžasná hudba, strhující provedení. Je až neuvěřitelné, jak se Dušan Vitázek dokáže v hlavní dvojroli proměňovat. Celkově jde o hodně působivou podívanou.
Qti  100 %
28.10.2015 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Jedno z nejsilnějších představení na muzikálové scéně
Cindy.92  90 %
28.3.2015 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Působivá scéna, famózní Dušan Vitázek a Viktória Matušovová, dominantní hudba a zajímavá projekce.
Čiko  70 %
2.12.2014 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
Městské divadlo Brno si drží svou vysokou laťku. Všichni mě upozorňovali, že je škoda, že mám v alternaci Gazdíka, ale mně špatný nepřišel. Když dal hlasivkám zabrat, zpíval dobře (je tam hodně pomalých a tichých songů, kde není moc prostor se vyřádit) a podle mě má pro tuto postavu přirozené charisma. Výborná jsou světla a líbila se mi scéna...
Cherry  100 %
30.11.2014 | 83 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající kulturní zážitek!!! Naprosto úžasný výkon Dušana Vitázka, dech beroucí Konfrontace, výborná Viky Matušovová, dále zaujala Johana Gazdíková, L.Vlček, M.Matějová, skvělá company, hudba i scéna, krásné kostýmy.
Martin21  70 %
29.11.2014 | 458 hodnocení
+ souhlasím
V titulni roli Petr Gazdik, ktery predvedl vyborny vykon, verim ale, ze D. Vitazek muze byt lepsi! Dale I. Vankova - standard. Ovsem se mi bohuzel pevecky nelibily ve svych rolich obe damy Gazdikove a mlady kluk Marecek,jejich "zpev" pripominal spise pisteni. Chvalil rezii, hlavne promeny Jekylla&Hyda, skvelou praci se scenou a hezke texty!
MichalaHela  100 %
11.2.2014 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé, škoda že to hrají tak málo zatím jsme viděli 2x s Vitázkem a byl úžasný.
KLOU  100 %
19.5.2013 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Absence jakékoli zapamatovatelné melodie přebil Dušan Vitázek svým výkonem a laserové efekty. Pak mě dostala scéna s biskupem, jak si vede chlapečka a následně je zavražděn. Fakt jsem čekala, že tu světlici Hyde hodí. Dost síla.
Janis  60 %
19.2.2013 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Slušné představení, lze doporučit. Část před přestávkou ale byla zbytečně fragmentovaná, nesouvislá, rozvleklá. Hudebně byl tento muzikál málo výrazný, se slabší režií, zarazilo mě i podivné české výrazivo překladu. Z hlavních představitelů, které jsme viděli (Gazdík-Holišová-Vaňková) působila nejsuveréněji H. Holišová, bohužel její role nebyla rozsahem taková, aby mohla strhnout celý kus. Gazdík byl při naší repríze málo osobitý a herecky i pěvecky jen standardní na to, že držel roli hlavní. Právě jeho výkon nutně ovlivnil mé hodnocení podstatně. Škoda, že jsme neměli alternaci s D.Vitázkem.
PetiRe  80 %
1.1.2013 | 42 hodnocení
+ souhlasím
Dušan Vitázek v dvojroli Jekylla a Hydaa, jeho herecký výkon vývoje osobnosti, vnitřního boje hodného chlapa a záporňáka, jehož intenzita nabírala s postupem děje na obrátkách, byl strhující.
PavelK  80 %
21.10.2012 | 221 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
V rámci české muzikálové scény 80% - nelze v podstatě nic vytknout. Jen to, že oproti světovým verzím (i pražské inscenaci Hudebního divadla Karlín) chybí nastudování nějaká větší invence. V Praze všichni kritizují režii typu "přijď zleva, na forbínu, dozpívej a odejdi doprava", ale v Brně Gazdík předvedl přesně to samé. Nuda, nuda, nuda. A to má muzikál volnou kreativní licenci, tudíž se na tom mohli náležitě vyřádit. Blízká mi není ani tato verze libreta (je jich více, tato je původně z Vídně), chybí tam pro mě důležité scény, naopak nějaké přebývají. Ale na naší scéně je to pořád dobré.
Guildenstern  50 %
20.10.2012 | 447 hodnocení
+ souhlasím
tohle se bohužel moc nepovedlo:-( muzikál je spíše série statických sólových výstupů či duetů se sděleními jako "já chci žít", "to je moje chvíle", "můj sen" navíc v dost krkolomných verších. navíc nabízí velkou příležitost pouze pro hlavní postavu - Petr Gazdík (a jistě i D. Vitázek) byl sice výborný, ale obsazení ženských rolí se nepovedlo, bohužel ani H. Holišová ani I. Vaňková na roli (především) rozsahem dost výrazně nestačily... ostatní postavy dost nezajímavé a nevýrazné stejně jako režij. koncepce. I když jsme seděli uprostřed první řady, přestavení nás nevtáhlo. Stading ovation? wtf?
Peetra  80 %
20.5.2012 | 168 hodnocení
+ souhlasím
Výborné představení, které stojí na bezvadném výkonu představitele hlavní role. Ostatní role moc přesvědčivé nebyly - zejména výkon J.Gadíkové (dámy v červeném). Scény, ve kterých se objevila jsem horko těžko rozdýchala a to včetně závěrečné děkovačky (žvýkačka na jeviště nepatří!)
Verena  90 %
7.4.2012 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě velký zážitek z krásného muzikálového divadla. Oceňuju režijní a scénografickou invenci a hlavně však výkon D.Vitázka!
Radula  40 %
6.4.2012 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Postrádala jsem originalitu...MDB má nasazenou laťku hodně vysoko, ale tento muzikál mě nenadchnul. D.Vitázek mi přijde ve všech muzikálových rolích identický a tudíž jsem na jeho výkon tak nějak imunní (viz Kráska a zvíře). Pozitivum: laser show.
V poslední době se nemůžu srovnat s ozvučením, laicky bych řekla, že zvuky se rozléhají a ne všem textům písní (zvlášť,když zpívalo víc lidí naráz)jsem rozuměla, bylo to uřvané....bohužel, ale ač všichni stáli, já jsem nadšení nesdílela:-(
Jan456  90 %
26.11.2011 | 226 hodnocení
+ souhlasím
Mám moc rád Janu Gazdíkovou, je výborná herečka, ale zpívat by fakt neměla... Nebylo by lepší pro ni najít nějakou dobrou činoherní roli??? Jinak Jekyll se v Brně moc povedl.
Candie254  90 %
21.11.2011 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Nejlepší scéna, co jsem kdy viděla. Skvělé kostýmy, dokonalé osvětlení a výborně secvičená company. Naprosto oslnivý byl výkon Dušana Vitázka, to co předvedl při Konfrontaci nemá obdoby. Během představení se také dost vypracovala Ivana Vaňková (Viky Matušovová ještě lepší než Vaňková, hlavně pěvecky). Co si ale nemůžu odpustit nezmínit, je dost pochybný výkony Jany Gazdíkové a lehce pokulhávala i Johanka Gazdíková.

28.11.2013 Viděno asi po páté s nově obsazenou Radkou Coufalovou. Radka je jasná Emma a měla do té role být obsazena už na začátku. Další dvě alternace Emmy strčila do kapsy :)
honzy  100 %
20.11.2011 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Musím opět konstatovat,ano takto se má u nás dělat muzikál na vysoké(i evropské)úrovni.Hluboce smekám před tvůrci muzikálu, hlavně režisérem Petrem Gazdíkem (hraje současně i hlavní roli).Od prvních tónů i scény je ihned jasné, že jde o mimořádně zdařilé provedení tohoto světového muzikálu.Režie, práce se světly, scéna, kostýmní výbava, hudebníorchestrace a provedení,pěvecké nastudování a celkové i technické provedení muzikálu nemělo chybu.Závěrečný standing ovation si všichni 100% zaslouží!Díky za nádherný muzikálový zážitek!
Johule  80 %
20.3.2024 | 19 hodnocení
Tretisestra  70 %
19.11.2018 | 50 hodnocení
L.enik.c  100 %
7.8.2015 | 22 hodnocení
Petulia  80 %
11.6.2014 | 14 hodnocení
Lythande  100 %
3.6.2013 | 14 hodnocení
Meg  70 %
14.4.2013 | 43 hodnocení
Evilmaggie  90 %
5.3.2013 | 26 hodnocení
Mancmi  60 %
3.3.2013 | 23 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.