Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Ostrov pokladů

Premiéra: 16.5.2015 | 2:35
Překlad: Mikuláš Bryan. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt, Petr Hloušek. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Michal Matěj. Dirigenti: Dan Kalousek, Jakub Žídek. Režie: Stanislav Slovák.
Poslední uvedení: únor 2017.
Historický dobrodružný muzikál, který spojuje skutečný život spisovatele Roberta Louise Stevensona s příběhem jeho nejznámější knihy „Ostrov pokladů“.
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
73 %
73161000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 70 %
Michal Novák 70 %
Lukáš Dubský 80 %
Jiří Landa 80 %
Volby

Hodnocení (20)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  70 %
23.11.2015 | 563 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavý příběh, pro rodinný muzikál možná až příliš komplikovaně propojené dva příběhy, zvlášť vezmeme-li v úvahu obsazení všech herců v hlavních rolích do dvou postav, s výjimkou hlavního hrdiny, který je vlastně rovnou trojrolí. Hudba je dobrá, kdo zná Papežku, uslyší nejspíš několik podobných melodií, texty rovněž povedené. Velmi podařená scéna, velkolepá v příběhu Ostrova pokladů (kterému by mohl být věnován i větší prostor), intimnější v příběhu Louise Stevensona. Poklona A.Slaninovi za jeho výkon v ústřední trojroli, výborně obsazený i P.Štěpán.
Michal Novák  70 %
25.5.2015 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
Slanina, Dalecký, Vaňková, Kolář, Musilová, Štěpán, Vitázek, Jícha… Největším pokladem této inscenace je Aleš Slanina, který přesvědčivě ztvárnil trojroli spisovatele Stevensona a vedle toho i dvou postav z románu. Zejména s kalibanovským Benem Gunnem je jeviště ovládnuto strhujícím a pěvecky suverénním výkonem. Charakteristiku rodinného muzikálu sice narušuje propletenec dějových a motivických linek, ale jinak je tu vše, co si rodinný muzikál žádá: silná hudba, je to připomínka dětství, má romantizující náboj, přidává také jedno poselství a na jevišti samozřejmě nechybí vděčná smečka pirátů…
Lukáš Dubský  80 %
23.5.2015 | 1146 hodnocení
+ souhlasím
(75%) Ostrov pokladů je inscenace vhodná pro široké spektrum diváků. Dětské publikum osloví dobrodružné eskapády a atraktivní prostředí. Dospělí zase mohou ocenit příběh slavného spisovatele a jeho hledání životního štěstí. Tvůrcům se daří splétat dějové linky a pečlivě strukturovat oba vyprávěné příběhy, které se prolínají a doplňují. Martin dokázal stvořit řadu chytlavých melodií, které jsou stylově rozkročené od tklivé písně po pirátskou odrhovačku. Vytvořit na scéně tři odlišné charaktery je výzva, se kterou se A.Slanina zdatně vypořádal a ještě k tomu výborně zpíval. Více v recenzi
Jiří Landa  80 %
19.5.2015 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
75% Muzikál mě oslovil přehledně vystavěným příběhem, v němž se prolínaly dvě dějové roviny, S. Slovák dokázal na jevišti vytvořit sugestivní atmosféru dávných let. V hlavní roli více než obstál A. Slanina, jenž si byl jistý ve všech muzikálových disciplínách. Skvěle ho doplňoval T. Dalecký. Něhu a zvláštní hřejivost vtiskla Margaret Stevensonové J. Musilová, P. Štěpán pro roli Johna Silvera našel adekvátní polohu pohybující se na pomezí kladného a záporného hrdiny. Výborné hudební nastudování. Radost pohledět na inscenaci, u níž se pobaví jakýkoli člen i z velmi rozvětvené rodiny.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Guildenstern  70 %
16.2.2017 | 449 hodnocení
+ souhlasím
75% MDB potvrdilo, že je Ostrovem pokladů v českém muzikálovém rybníčku. Vynikající (!!) libreto, které zajímavě proplétá román a život R.L. Stevensona. Hudba slušná, i když kvalit Papežky nedosahuje, v hlavě mi zůstala jen "odrhovačka". Tradičně skvělý A. Slanina, moc se mi líbila i L. Bergerová a její duet s J. Musilovou, role nesedla J. Hruškocimu. Občas situace vyznívaly trochu do prázdna a herci se místy nejistě pohybovali po jevišti, což může být delším neuváděním nebo režijními rezervami. Škoda, že už derniéra, jinak bych doporučil všem.
Flamboyant  40 %
8.6.2015 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Selhání autora, který načrtává spoustu témat, ale žádnému se pořádně nevěnuje. Až na dvě, tři sklady (dvě z nich lze slyšet v traileru) hudební vata. Z Ostrova pokladů jsou použity pouhé výjevy s figurkami postav, kdy se do popředí dostala banalizovaná romantická linie Stevensona, v níž duo Slanina - Vaňková nefunguje. Zedníček, Mach, Musilová, Havelka, technické osazenstvo nezklamou. Hra, která slibuje mnohé, ale moc neposkytne. (více v článku na blogu)
Cindy.92  60 %
29.5.2015 | 314 hodnocení
+ souhlasím
S politováním musím říct, že mě muzikál nudil. Na základě reklamy a hereckého obsazení jsem se velmi těšila, ale přišlo mi, že z toho MdB zase nic moc nevytřískalo. Vyzdvihnout lze akorát A. Slaninu, který ale i tak má své rezervy. Přesto klobouk dolů před jeho výkony a schopnosti uzpívat i více náročnějších písní hned po sobě (autor libreta je asi blázen). Hovořilo se o podobnosti s Papežkou, kterou spatřuji vesměs jen v jedné písni. Což není ani na škodu ani k užitku. Roli chlapce bych radši přenechala někomu jinému a P. Štěpán spoléhal patrně jen na jistou podobu s Jackem Sparrow. Škoda.
Candie254  80 %
26.5.2015 | 222 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Obdivuje jak autor hudby dokáže dokonale zpracovat danou tematiku (stejně jako tomu bylo u Papežky) a vystihnout pirátské písně i umělecké prostředí. Navíc jde o opravdu chytlavé písně a texty, které si člověk pamatuje ještě dlouho dobu. Vyzdvihla bych zejména dětského hrdinu Lubomíra Hrdličku a trefně obsazeného Petra Štěpána. Tradičně skvělý výkon podal i hlavní Aleš Slanina. Další z pěkných muzikálů pro celou rodinu.
Klára Tesařová  80 %
26.5.2015 | 120 hodnocení
+ souhlasím
85 % když hraje L. Janota (z jeho provedení Bena mě mrazí, jen si na to vzpomenu), 80 % když hraje A. Slanina, který na můj vkus moc kašle. Jako Fanny byla nejlepší Holišová, na druhé místě Vaňková. P. Štěpán je právem na všech plakátech, ale i J. Zedníček není k zahození. Kluci jsou tak nastejno, Dalecký i Hrdlička mají každý své jedinečné kouzlo. M. Havelka sice nezpívá jako nějaký mistr, ale dává do své role něco navíc, co L. Kolář i přes preciznost ve zpěvu i projevu nemá a nikdy nebude mít. L. Janíková líp zpívá, J. Musilová líp hraje. D. Vitázkovi Bones sedl ale neskutečně!
Nick  80 %
24.5.2015 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Po úchvatné Papežce další super kousek D. Martina v MDB a opět bravurně provedeno. Citlivě a zajímavě vystavěné dějové linky, funkční scéna, přiměřené kostýmy, perfektní a stylově naprosto odpovídající hudba, výtečné výkony. Exceluje zejména Aleš Slanina, a to ve všech 3 polohách své role, herecky naprosto skvělé, pěvecky oslnivé - už jen kvůli němu se vyplatí na Ostrov pokladů vyrazit. Za zmínku stojí ještě Petr Štěpán, který své postavě vtiskl nezapomenutelnou podobu. Škoda začátku představení, který může působit trochu zmateně. Jinak ale skvělé představení, MDB opět válí!
Jan456  80 %
19.5.2015 | 227 hodnocení
+ souhlasím
Po rozpačitém začátku, kdy neznalý divák může mít problém s dějovými linkami příběhu se začíná rozvíjet moc krásný příběh, plný dobré hudby, scénického řešení i hereckých výkonů. Z těch je nutno vyzdvihnout Aleše Slaninu, který se vymanil z rolí podivinů a zpravil si u mne reputaci po jeho předchozí roli v inscenaci Johnny Blue a potvrdil, že patří mezi špičky muzikálové scény - nejen brněnské. Pochválit musím i krásný duet I.Vaňkové a J.Musilové (že by jsme již opět odhalili její talent a začali ji v Brně více obsazovat). Problém jsem měl jen L. Hrdličkou, jestli to byla tréma nebo co nevím.
Annikka  70 %
27.9.2020 | 133 hodnocení
Sobticek  90 %
16.5.2017 | 47 hodnocení
DaZeL  90 %
25.9.2016 | 94 hodnocení
Boo  90 %
25.9.2016 | 130 hodnocení
Čiko  80 %
11.5.2016 | 1085 hodnocení
Galdve  30 %
2.10.2015 | 53 hodnocení
Jan.ocenasek  80 %
22.9.2015 | 11 hodnocení
Paya888  80 %
25.6.2015 | 312 hodnocení
Cherry  70 %
13.6.2015 | 83 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.