Studio DVA divadlo

Saxana

Premiéra: 21.11.2019 | 2:10
Dramaturgie: Darina Abrahámová. Kostýmy: Simona Rybáková (pro Petru Černockou použit původní filmový kostým). Hudba: David Solař, Angelo Michajlov. Texty písní: Jan Fischer, Pavel Kopta. Choreografie: Petra Parvoničová. Scéna a režie: Šimon Caban.
Divadelní adaptace populární české filmové komedie plné kouzel o mladé čarodějnici, která dá přednost životu mezi lidmi před výsadami nadpřirozených bytostí. Její cestu za hledáním babského ucha provází řada zdařilých i nepovedených kouzel, ale především poznávání zcela nového citu – lásky. Komu by se chtělo být tři sta let po škole? Saxaně rozhodně ne...
D7+    
Studio DVA divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
63 %
63361000
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (37)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jan Pařízek  60 %
5.12.2019 | 912 hodnocení
+ souhlasím
Je třeba přiznat, že nějak výrazně nadšen jsem určitě neodcházel. Převedení filmového děje na jeviště zde pro mě nedopadlo nejlépe. Spousta scén v tomto srovnání pokulhává a nemá to správné kouzlo. Často si jen v duchu odškrtáváte splněnou pasáž ze seznamu toho co dobře znáte. Ale příjemným osvěžením jsou prakticky všechny hudební výstupy. Jen škoda, že některé nejsou i o trochu delší. Pěkně působí i kostýmy a choreografie. Co se povedlo výborně je provedení většiny kouzel, jenž působí opravdu správně efektně. Po herecké stránce ale spíše průměr, vybočoval jen moc pěkný zpěv V. Příhodové a také potěšil výkon S. Remundové.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Divadelník..  80 %
18.6.2024 | 80 hodnocení
+ souhlasím
Vtipná a veselá hra.
Hezké písničky, zábavné zpracování.

0% za používání živých zvířat. Králíci skoro naházení do jedné kolečkové tašky na jednu hromadu, uff. Určitě nebude vadit použití plyšových zvířat.
Riccardo  70 %
31.5.2024 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Nutno podotknout, že představení je především pro rodiče s dětmi. Přesto se jedná o milé a povedené představení s řadou hudebních výstupů a hlavně skvělých kouzel. Divák nesmí srovnávat film s touto inscenací, každé zpracování má něco svého. Vendula Příhodová velmi mile překvapila v roli Saxany.
MarPlav  50 %
8.4.2024 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Film skvělý. Divadelní provedení se bohužel úplně nepovedlo. Ano, bylo to asi očekávané, ale i tak to mohlo být lepší. Takto to působí, jako kdyby si někdo řekl, prostě uděláme Saxanu a hotovo. Snaha udělat to však dobře, mi tu chybí.
Mikika  70 %
30.10.2023 | 70 hodnocení
+ souhlasím
milé rodinné představení, kde musíte přijmout divadelní nadsázku a odkývat leccos. Kouzelnické triky jsou někdy úsměvné, někdy vám fakt vrtají hlavou, hudební složka si hodně půjčila titulní písničku, ale naštěstí přidala i pár nových melodií. Druhá půlka byla už slabší, asi i vinou inovované "moderní" scény. mladší publikum jde na příběh, starší si zavzpomínat.
Kristina Kurcová  60 %
30.10.2023 | 31 hodnocení
+ souhlasím
Hezké představení, určitě vhodné i pro děti a rodiny. Film převeden na divadelní prkna, děj všichni známe, ale bude vás to každopádně bavit. Příjemná pěvecká vystoupení, hvězdné obsazení, velmi kreativní kostýmy a určitě je na místě vyzdvihnout kouzla a efekty, které jsou uvěřitelné i pro dospělé diváky. Nejvíce mě bavily výstupy S. Remundové. Je to oddychovka. 65 %.
Divadlolover  60 %
23.10.2023 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Po dlouhé době jsem se šla po druhé podívat. Velice roztomilé, krásné představení. Obě alternace (Berenika Kohoutová, Vendulka Příhodová) moc šikovné - nemůžu říct, která alternace se mi líbila více.
Děkuji Studiu Dva za opět povedené představení.
Lukáš B.  70 %
22.10.2023 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Velmi příjemná oddychovka. Efekty zajimave, pěvecky slabší
Jackmartas  80 %
6.6.2023 | 121 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající představení. S filmovou předlohou to má hodně společného, ale to očekáváte. Příjemné jsem byl překvapený triky úplně super. A závěrečné překvapení jako speciální host práva Saxána to si nesmíte nechat ujít.
Rejpalka  20 %
3.6.2023 | 213 hodnocení
+ souhlasím
Jako přehlídka nadšených amatérů by to byla bomba, na profesionální divadlo jen odvar. Písničky de facto jedou dokola ten jediný hit z filmu, Chýlková a Kraus to mají asi domácí recesi, jinak nechápu. Pro děti možná, muzikál to rozhodně není. Měli to nechat jako činohru a možná by to bylo lepší. Kouzla a efekty pro děti zázrak, pro dospělé průhledné.
Michalmusek  80 %
29.1.2023 | 318 hodnocení
+ souhlasím
Milé představení pro malé i velké diváky. Kraus a Chýlková dokonalý.
Atribut  60 %
27.12.2022 | 92 hodnocení
+ souhlasím
mohlo to bejt asi lepší, připsaná scéna s cestováním v čase moc nevyšla, ale takový milý připomenutí filmu. berenika dobrá, místo jílka by se na roli už víc hodil někdo mladší, kraus vtipně improvizuje, chýlková hezky přechází mezi rolemi, remundová baví. a když na konci vyleze černocká, tak to prostě potěší.
Daliborszydlowski  30 %
29.6.2022 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Plus za triky a nápady v představení. Skvělá Ivana Chýlková a Vendula Podzimková. Bohužel na film to nemá ani z rychlíku.
Avlis  100 %
8.3.2020 | 165 hodnocení
+ souhlasím
Na představení jsem nešla s velkym očekáváním. Ale naprosto mě okouzlilo, bylo velmi vtipné - Remundová, Štabrňák, Kraus a Chýlková -naprostá bomba. Skvělé triky a na závěr opravdová Saxana Petra Černocká. To mě, přiznám se, dojalo. Na představení byla spousta malých dětí, ale velmi je to zaujalo,nebyly hlučné a krásně to vydržely. Velmi doporučuji...
Sidmax  90 %
18.2.2020 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Šel jsem na tuto hru s nadšením a stejně tak i odcházel. Pěkně zpracované, zajímavé kostýmy i kouzla a výkony herců skvělé - především paní Remundová. Jediná výtka směřuje k části o budoucnosti, ta mě nijak extra neoslovila.
Čiko  50 %
9.12.2019 | 1089 hodnocení
+ souhlasím
55% Je těžké obstát na jevišti s tak vynikající filmovou předlohou, obzvláště je-li Dívka na koštěti na filmovém plátně tak výpravná. Určitě bych přidal několik hudebních čísel. Herecky mě oslnili spíš účinkující ve vedlejších rolích - R.Štabrňák a S.Remundová. Také se mi líbila kouzelnická čísla a triky. Jen proměny herců ve zvířata a předměty by šly udělat uvěřitelněji. Výlet do budoucnosti s projekcí na plátně by si zasloužil škrt. Pěkné kostýmy a šikovná company. Nejlepší scénou celé inscenace je cvokhaus:-)
Martin21  70 %
8.12.2019 | 462 hodnocení
+ souhlasím
Milé představení s fajn triky a dobrými hláškami z filmu. Hezké ztvárnění rolí V. Přihodovou, S. Remundovou nebo I. Chýlkovou.
honzy  50 %
6.12.2019 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Hudební příběh podle filmu Dívka na koštěti SAXANA ve Studiu Dva je určen hlavně dětem. I když některé děti příběh moc nezaujal,tak aspoň kouzla je bavila. Hereckou stránku nelze hodnotit, neboť není vcelku co hrát.Herci se většinou jen pitvoří. Přesto lze konstatovat, že adaptace má spád, zvládnutá kouzla i taneční složku a hlavně připomněla, dnes již kultovní film Václava Vorlíčka. Psáno z reprízy 6.12.2019 Hodnocení 50 %.
DivadelniFan  80 %
6.12.2019 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Příjemné představení. Nebýt připsaných písní, které mi neseděly (s výjimkou sóla S. Remundové ve "cvokhauzu"), hnusných masek zbytečných čertů a otřesného ozvučení (na to nejsem ve Studiu Dva zvyklý), hodnotil bych ještě lépe. V. Příhodová je skvělou Saxanou, dále zaujali Š. Benoni, F. Hořejš, R. Štabrňák a již zmíněná S. Remundová. P. Černocká by tam ani být nemusela, ale její přítomnost v replice původního kostýmu na jevišti mě dojala, vskutku kouzelné. Některá kouzla jsou vidět, u některých vůbec nevíte, jak se stala.
Uvést Saxanu na jevišti je náročné, ale zvládli to velmi dobře.
Karla2  50 %
30.11.2019 | 7 hodnocení
+ souhlasím
První část představení měla švih, mnoho přestaveb,které byly mnohokrát kostrbaté, ale čemu jsme nerozuměli byla druhá část. Využití virtuální reality působilo, jako kdyby inscenačnímu týmu došly nápady. Jezdící okno v závěru působilo rozpačitě, druhá část prostě zklamání. Mnoho zajímavých kouzel, triků, které párkrát 100% nevyšly. Ale odvážný, jistě náročný počin.
Fedorocko  70 %
25.11.2019 | 755 hodnocení
+ souhlasím
Příjemné zpracování se spoustou kouzelnických triků, výbornou Sabinou Remundovou a Janem Krausem.
Snad jen Honza v podání unterstudy Milana Ligače byl poněkud slabší,zejména jeho zpěv.Celkově ale pohodová záležitost.
RaB  20 %
22.11.2019 | 378 hodnocení
+ souhlasím
Proč to nešlo udělat čistě činoherní? Proč neměla Vendula lepší prostor ukázat její talent? Proč závěrečná scéna s Černockou? Proč tak hloupá a rádobyvtipná režie?
Obrovské zklamání. Studio je nádherné divadlo, do kterého se rád vracím ale tohle byl hodně velký omyl. Vendula Příhodová je skvělá ale takhle role jí nedává možnost vyniknout, choreografie výborně zatančené (zejména Kosková a Faltus). Bohužel záporáci to herecky nezvládli, většina triků a scén byla vidět a poznat. Fantastické byly scény s paní Remundovou - ona vnesla do představení něco dobrého. Obsazení Černocké bylo zbytečné.
Vít P  70 %
27.11.2022 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Hezky vymyšlená kouzla, super herecké obsazení, ale někdy to bylo až moc hlasité a opakující se děj. Podle mě to bylo lepší než film.
Zuzkamat  70 %
17.7.2022 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Vtipne a chytre vymyslene predstaveni. Bavilo me zapojeni filmovych hercu v novych rolich, herecka lehkost v situacich, kdy se neco "pokazilo", pisnicky s inteligentnimi texty, obcasna akrobacie i minimalisticke kulisy s krapet absurdnim humorem.
Po dlouhe dobe predstaveni, ktere bych doporucila detem i dospelym zaroven.
Jedine, co mi kazilo dojem byly nektere hloupe stereotypni sceny. Opravdu je potreba mit v predstaveni holky "sprtky", ktere v tanecku krouti zadkem pred publikem a kluky "frajery" kteri maji vsechno na haku? Samotna hlavni postava preci tenhle stereotyp sympaticky nabourava, tak netreba ho nekde jinde vracet.
Martin-123  100 %
23.11.2019 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Nejlepší kus, na kterém jsme letos byli. Spousta vtipných "jen tak mimochodem" scének, dokonalý "hydrant" nebo "poličky". Výborný šestiruký Kraus, perfektní taneční scény. Kouzla udělaná nápaditě a vtipně, u některých člověk netuší, jak to dělají, naopak některé jsou krásně přiznané "podvody" a právě to, že člověk vidí, jak to dělají, tomu dává své vlastní kouzlo. Příjemný bonus na závěr v podobě Petry Černocké. Běžně do divadla na stejnou hru podruhé nechodíme, ale tady jsme o tom už pár minut po skončení oba mluvili, že chceme ještě jednou. Dávám 100 % jen proto, že víc nejde. :)
Divkabara  80 %
22.11.2019 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Dnes jsme s kamarádkou navštívili představení s obavami. Film máme moc rády a byly jsme zvědavé na divadelní uchopení. Jsme velmi příjemně překvapeny. Představení plyne v příjemném rytmu a některé scény jsou "k sežrání". Např.s paní Remundovou a Štabrňákem. Kraus předvádí svoji klasiku,ale jeho kostýmy jsou top. Všechny kostýmy jsou velice povedené. Scéna s virtuální realitou už na mě ale byla velkym posunem,nicméně samostatně byla skvělá. Kouzla a triky působí půvabně a některé jsou skutečně nepochopitelné-hlava na stole,růže, košťata.. Jak to dělají???Představení pro děti i dospělé.
Ninamalova  60 %
30.3.2024 | 19 hodnocení
Antrey  40 %
3.11.2023 | 86 hodnocení
Margaret  80 %
21.1.2023 | 126 hodnocení
Applejuice  60 %
8.1.2023 | 379 hodnocení
JaNaD  70 %
17.11.2022 | 76 hodnocení
Miss_venon  60 %
21.10.2022 | 56 hodnocení
HodnaTeta  20 %
26.6.2022 | 184 hodnocení
Vladimír10  70 %
26.6.2022 | 646 hodnocení
Novoten  50 %
25.6.2022 | 23 hodnocení
Pavel.Tomas  70 %
17.12.2019 | 158 hodnocení
Xcepek  60 %
23.11.2019 | 668 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.