Studio DVA divadlo

Saxana

Premiéra: 21.11.2019 | 2:10
Dramaturgie: Darina Abrahámová. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: David Solař, Angelo Michajlov. Texty písní: Jan Fischer, Pavel Kopta. Choreografie: Petra Parvoničová. Scéna a režie: Šimon Caban.
Divadelní adaptace populární české filmové komedie plné kouzel o mladé čarodějnici, která dá přednost životu mezi lidmi před výsadami nadpřirozených bytostí. Její cestu za hledáním babského ucha provází řada zdařilých i nepovedených kouzel, ale především poznávání zcela nového citu – lásky. Komu by se chtělo být tři sta let po škole? Saxaně rozhodně ne...
D7+  
Studio DVA divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
66 %
66131000
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
24.6.19:00 vstupenky
25.6.So14:00 vstupenky
25.6.So18:00 vstupenky
26.6.Ne14:00 vstupenky
26.6.Ne18:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jan Pařízek  60 %
(zadáno: 5.12.2019, počet hodnocení: 816)
+ přínosný / zajímavý komentář
Je třeba přiznat, že nějak výrazně nadšen jsem určitě neodcházel. Převedení filmového děje na jeviště zde pro mě nedopadlo nejlépe. Spousta scén v tomto srovnání pokulhává a nemá to správné kouzlo. Často si jen v duchu odškrtáváte splněnou pasáž ze seznamu toho co dobře znáte. Ale příjemným osvěžením jsou prakticky všechny hudební výstupy. Jen škoda, že některé nejsou i o trochu delší. Pěkně působí i kostýmy a choreografie. Co se povedlo výborně je provedení většiny kouzel, jenž působí opravdu správně efektně. Po herecké stránce ale spíše průměr, vybočoval jen moc pěkný zpěv V. Příhodové a také potěšil výkon S. Remundové.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Avlis  100 %
(zadáno: 8.3.2020, počet hodnocení: 132)
přínosný / zajímavý komentář
Na představení jsem nešla s velkym očekáváním. Ale naprosto mě okouzlilo, bylo velmi vtipné - Remundová, Štabrňák, Kraus a Chýlková -naprostá bomba. Skvělé triky a na závěr opravdová Saxana Petra Černocká. To mě, přiznám se, dojalo. Na představení byla spousta malých dětí, ale velmi je to zaujalo,nebyly hlučné a krásně to vydržely. Velmi doporučuji...
Sidmax  90 %
(zadáno: 18.2.2020, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
Šel jsem na tuto hru s nadšením a stejně tak i odcházel. Pěkně zpracované, zajímavé kostýmy i kouzla a výkony herců skvělé - především paní Remundová. Jediná výtka směřuje k části o budoucnosti, ta mě nijak extra neoslovila.
Čiko  50 %
(zadáno: 9.12.2019, počet hodnocení: 840)
přínosný / zajímavý komentář
55% Je těžké obstát na jevišti s tak vynikající filmovou předlohou, obzvláště je-li Dívka na koštěti na filmovém plátně tak výpravná. Určitě bych přidal několik hudebních čísel. Herecky mě oslnili spíš účinkující ve vedlejších rolích - R.Štabrňák a S.Remundová. Také se mi líbila kouzelnická čísla a triky. Jen proměny herců ve zvířata a předměty by šly udělat uvěřitelněji. Výlet do budoucnosti s projekcí na plátně by si zasloužil škrt. Pěkné kostýmy a šikovná company. Nejlepší scénou celé inscenace je cvokhaus:-)
Martin21  70 %
(zadáno: 8.12.2019, počet hodnocení: 410)
přínosný / zajímavý komentář
Milé představení s fajn triky a dobrými hláškami z filmu. Hezké ztvárnění rolí V. Přihodovou, S. Remundovou nebo I. Chýlkovou.
Honzy  50 %
(zadáno: 6.12.2019, počet hodnocení: 245)
přínosný / zajímavý komentář
Hudební příběh podle filmu Dívka na koštěti SAXANA ve Studiu Dva je určen hlavně dětem. I když některé děti příběh moc nezaujal,tak aspoň kouzla je bavila. Hereckou stránku nelze hodnotit, neboť není vcelku co hrát.Herci se většinou jen pitvoří. Přesto lze konstatovat, že adaptace má spád, zvládnutá kouzla i taneční složku a hlavně připomněla, dnes již kultovní film Václava Vorlíčka. Psáno z reprízy 6.12.2019 Hodnocení 50 %.
DivadelniFan  80 %
(zadáno: 6.12.2019, počet hodnocení: 254)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemné představení. Nebýt připsaných písní, které mi neseděly (s výjimkou sóla S. Remundové ve "cvokhauzu"), hnusných masek zbytečných čertů a otřesného ozvučení (na to nejsem ve Studiu Dva zvyklý), hodnotil bych ještě lépe. V. Příhodová je skvělou Saxanou, dále zaujali Š. Benoni, F. Hořejš, R. Štabrňák a již zmíněná S. Remundová. P. Černocká by tam ani být nemusela, ale její přítomnost v replice původního kostýmu na jevišti mě dojala, vskutku kouzelné. Některá kouzla jsou vidět, u některých vůbec nevíte, jak se stala.
Uvést Saxanu na jevišti je náročné, ale zvládli to velmi dobře.
Karla2  50 %
(zadáno: 30.11.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
První část představení měla švih, mnoho přestaveb,které byly mnohokrát kostrbaté, ale čemu jsme nerozuměli byla druhá část. Využití virtuální reality působilo, jako kdyby inscenačnímu týmu došly nápady. Jezdící okno v závěru působilo rozpačitě, druhá část prostě zklamání. Mnoho zajímavých kouzel, triků, které párkrát 100% nevyšly. Ale odvážný, jistě náročný počin.
Fedorocko  70 %
(zadáno: 25.11.2019, počet hodnocení: 608)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemné zpracování se spoustou kouzelnických triků, výbornou Sabinou Remundovou a Janem Krausem.
Snad jen Honza v podání unterstudy Milana Ligače byl poněkud slabší,zejména jeho zpěv.Celkově ale pohodová záležitost.
RaB  20 %
(zadáno: 22.11.2019, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
Proč to nešlo udělat čistě činoherní? Proč neměla Vendula lepší prostor ukázat její talent? Proč závěrečná scéna s Černockou? Proč tak hloupá a rádobyvtipná režie?
Obrovské zklamání. Studio je nádherné divadlo, do kterého se rád vracím ale tohle byl hodně velký omyl. Vendula Příhodová je skvělá ale takhle role jí nedává možnost vyniknout, choreografie výborně zatančené (zejména Kosková a Faltus). Bohužel záporáci to herecky nezvládli, většina triků a scén byla vidět a poznat. Fantastické byly scény s paní Remundovou - ona vnesla do představení něco dobrého. Obsazení Černocké bylo zbytečné.
Divkabara  80 %
(zadáno: 22.11.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Dnes jsme s kamarádkou navštívili představení s obavami. Film máme moc rády a byly jsme zvědavé na divadelní uchopení. Jsme velmi příjemně překvapeny. Představení plyne v příjemném rytmu a některé scény jsou "k sežrání". Např.s paní Remundovou a Štabrňákem. Kraus předvádí svoji klasiku,ale jeho kostýmy jsou top. Všechny kostýmy jsou velice povedené. Scéna s virtuální realitou už na mě ale byla velkym posunem,nicméně samostatně byla skvělá. Kouzla a triky působí půvabně a některé jsou skutečně nepochopitelné-hlava na stole,růže, košťata.. Jak to dělají???Představení pro děti i dospělé.
Pavel.Tomas  70 %
(zadáno: 17.12.2019, počet hodnocení: 136)
Xcepek  60 %
(zadáno: 23.11.2019, počet hodnocení: 587)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.