Studio Hrdinů

Manželka publikovaného básníka

Premiéra: 19.5.2022 | 1:40x
Podle textů Sylvie Plath. Scéna: Lucie Sedláková. Kostýmy: Magdaléna Zelenková. Hudba: Natálie Pleváková, Dominik Gajarský, Václav Hruška, Petr Zábrodský. Pohybová spolupráce: Jan Bárta. Režie: Jan Horák.
Autorský projekt vycházející ze života a díla americké básnířky a prozaičky Sylvie Plath. Z jejího nevelkého díla je zřetelně patrná potřeba vyslovit svůj osud ve světě, který ji obklopoval. Plath nabízí světu intimní zpověď ženy, která se rozhodla, že je / bude umělcem. Toto rozhodnutí má mimo jiné svou naivně trucovitou podobu, která obnažuje skutečnost, že skuteční umělci se málokdy jako umělci rodí. Ve své poslední tvůrčí fázi je pak jasně patrný tragicky vyhrocený konflikt mimořádně zranitelné mladé ženy s podmínkami, v nichž se ocitla, z nichž psala, a na které se pro svou hypersenzitivní povahu nebyla s to adaptovat...
Studio Hrdinů
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
40 %
4011000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 % Tip Pavel Širmer
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
19.9.Po20:00 vstupenky
12.10.St20:00 vstupenky
13.10.Čt20:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 24.5.2022, počet hodnocení: 1788)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%. Myšlenky básnířky Sylvie Plath (o identitě, postavení žen, vztazích apod.) se v inscenaci J. Horáka nenásilně prolínají s „výlety“ do pozoruhodné tvorby. Na dílčí řešení lze mít jiný názor, efektní závěr se lépe chápe se znalostí souvislostí (dostupných např. v programu). Inscenační záměr je však naplněn! Těžištěm je skvělý výkon P. Štorkové, jež obsáhne mnoho významových rovin a balancuje mezi střídajícími se náladami, humorem i tragikou. Kromě hodnotného poznání má divák možnost prožít silné emoce různého druhu, některé může znát z vlastní zkušenosti. Pomocnou ruku herečce podává scénografie s překvapeními a hudba.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kokoska  40 %
(zadáno: 17.6.2022, počet hodnocení: 39)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.