Profil uživatele
Alčaskautka
VolbyHodnocení
Redaktoři s podobným hodnocením
jméno redaktora: průměrný rozdíl hodnocení (počet společně hodnocených inscenací)
Helena Grégrová: 10 % (2)
Jiří Landa: 13 % (4)
Jan Pařízek: 15 % (2)
Pavel Širmer: 20 % (8)
Lukáš Dubský: 24 % (5)
Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně
(zadáno: 14.5.2026)
Karavana - Pomezí
100 %
100 %
Karavana je jedno z představení, které prožijete a možná se u toho i ztratíte.
Líbí se mi snaha dát divákům možnost opravdu ovlivnit osudy postav.
Díky tomu jsem měla štěstí jako extrovert, bylo pro mě jednodušší se do příběhů ponořit a rychle reagovat na postavy. Řekla bych, že čím více jsem reagovala na postavy, tím více mi to i vracely a obracely se na mě.
Herci jsou skvělí, spousta scén je improvizovaná opravdu skvěle, že to nepoznáte. Některé příběhy ale hodně závisí na interakcích s diváky (hlavně Ruda a Ota), takže se můžou (ale taky nemusí!) jednoduše zacyklit.
Must see pro ty, kteří se rádi ztrácejí ve fiktivních světech.
Líbí se mi snaha dát divákům možnost opravdu ovlivnit osudy postav.
Díky tomu jsem měla štěstí jako extrovert, bylo pro mě jednodušší se do příběhů ponořit a rychle reagovat na postavy. Řekla bych, že čím více jsem reagovala na postavy, tím více mi to i vracely a obracely se na mě.
Herci jsou skvělí, spousta scén je improvizovaná opravdu skvěle, že to nepoznáte. Některé příběhy ale hodně závisí na interakcích s diváky (hlavně Ruda a Ota), takže se můžou (ale taky nemusí!) jednoduše zacyklit.
Must see pro ty, kteří se rádi ztrácejí ve fiktivních světech.
(zadáno: 18.12.2025)
(zadáno: 18.12.2025)
Adaptace MDP je cílená hlavně na diváky kolem 15 let. Tempo je rychlé, ale stejně nezanedbává popisnou formu Virginie Woolfové.
Vojtěch Franců v titulní roli je fantastický, skvěle se propojí s ostatními herci i s diváky.
Scénografie a hudba je hodně svá, ale vůbec hru nekazí, naopak se sem docela hodí.
Poslední monolog (dalo by se říct vlastně epilog) je už trochu navíc. Jako kdyby se režisér snažil uzavřít něco, co by otevřeným být mělo.
Tato část mě ale neodradila, stále bych na toto představení ráda hlavně mladé pozvala.
Vojtěch Franců v titulní roli je fantastický, skvěle se propojí s ostatními herci i s diváky.
Scénografie a hudba je hodně svá, ale vůbec hru nekazí, naopak se sem docela hodí.
Poslední monolog (dalo by se říct vlastně epilog) je už trochu navíc. Jako kdyby se režisér snažil uzavřít něco, co by otevřeným být mělo.
Tato část mě ale neodradila, stále bych na toto představení ráda hlavně mladé pozvala.
(zadáno: 29.11.2025)
Příběh takový nijaký, hudba fantastická, zpěv fantastický. Jestli sem jdete pro hudbu, budete nadšení, jestli jdete pro myšlenku, moc si toho domů bohužel neodnesete (dle mého názoru).
(zadáno: 29.11.2025)
"Předzačátek" mi připadal možná až moc dlouhý, ale jinak ve zbytku inscenace bylo tempo ideální pro svou věkovou kategorii.
Moc se mi líbí jednoduchá, ale nápaditá scénografie, která vše moc hezky doplňuje.
Petr Šmíd je výborný, emoci hraje opravdu výstižně a čitelně.
Líbí se mi, jak je text příjemně propojený i s osobními zkušenostmi, jen by možná mohl být trochu více výraznější ten příběh "o býkovi" už od začátku, tak jak byl výrazný na úplném konci.
Úplný konec bych asi vypíchla, takové dojemné pohlazení na duši, které vše hezky uzavírá.
Moc se mi líbí jednoduchá, ale nápaditá scénografie, která vše moc hezky doplňuje.
Petr Šmíd je výborný, emoci hraje opravdu výstižně a čitelně.
Líbí se mi, jak je text příjemně propojený i s osobními zkušenostmi, jen by možná mohl být trochu více výraznější ten příběh "o býkovi" už od začátku, tak jak byl výrazný na úplném konci.
Úplný konec bych asi vypíchla, takové dojemné pohlazení na duši, které vše hezky uzavírá.
(zadáno: 28.12.2024)
To bylo tak krásné! Při tomto představení si každý rodič zavzpomíná, jaké byly Vánoce, když byl malý a každé dítě se zasměje tomu, jak to měli a mají herci.
Představení je v různých částech interaktivní, takže se nudit opravdu nebudete, přesto to ale na některé mladší děti je trošičku delší.
Scénografie a písně jsou něžné jako pohlazení, ikdyž nebudu lhát, pro člověka s hudebním sluchem může být občas některý tón nedotažený, rozhodně to ale není nějak extra iritující.
Vytvořil se také s novou grafičkou prográmek. A není vůbec špatný! Mohlo by v něm ale být možná trošku víc informací o představení nebo třeba o zákulisí.
Představení je v různých částech interaktivní, takže se nudit opravdu nebudete, přesto to ale na některé mladší děti je trošičku delší.
Scénografie a písně jsou něžné jako pohlazení, ikdyž nebudu lhát, pro člověka s hudebním sluchem může být občas některý tón nedotažený, rozhodně to ale není nějak extra iritující.
Vytvořil se také s novou grafičkou prográmek. A není vůbec špatný! Mohlo by v něm ale být možná trošku víc informací o představení nebo třeba o zákulisí.
(zadáno: 14.11.2024)
(zadáno: 14.11.2024)
(zadáno: 14.11.2024)
Krásné představení.
Trošku mě zklamalo, že hra nebyla tak moc typicky "kladenská", (když nepočítám sem tam nějaký náš slang) jak se podle anotace zdálo.
Nicméně scénografie včetně loutek je krásná a už když jsme do sálu přišli, malá se mnou začala vymýšlet, co všechno by mohlo být v těch v šuplíkách hlavní rekvizity :)
Taky je supr, že na konci představení se můžou děti podívat na loutky z blízka a zahrát si s nimi.
Trošku mě zklamalo, že hra nebyla tak moc typicky "kladenská", (když nepočítám sem tam nějaký náš slang) jak se podle anotace zdálo.
Nicméně scénografie včetně loutek je krásná a už když jsme do sálu přišli, malá se mnou začala vymýšlet, co všechno by mohlo být v těch v šuplíkách hlavní rekvizity :)
Taky je supr, že na konci představení se můžou děti podívat na loutky z blízka a zahrát si s nimi.
(zadáno: 8.9.2024)
Dramox
Nenaštve, nenadchne. Na Lampion je to celkem slabé představení
Nenaštve, nenadchne. Na Lampion je to celkem slabé představení
(zadáno: 8.9.2024)
Dramox
Krásné vtipné představení
Krásné vtipné představení
(zadáno: 8.9.2024)
Krásné interaktivní představení.
Zaujme každé dítě i každého rodiče, či jiného diváka, fakt.
Osobně se mi líbí, jak mě herci brali sobě rovnou a zapojovali úplně všechny, kteří o to měli aspoň malou trošičku zájem.
Taky krásně zpívali a džungle byla asi největší zážitek.
Doporučuju!
Zaujme každé dítě i každého rodiče, či jiného diváka, fakt.
Osobně se mi líbí, jak mě herci brali sobě rovnou a zapojovali úplně všechny, kteří o to měli aspoň malou trošičku zájem.
Taky krásně zpívali a džungle byla asi největší zážitek.
Doporučuju!
(zadáno: 24.8.2024)
(zadáno: 24.8.2024)
(zadáno: 24.8.2024)
95% - Viděno ze záznamu
Jak už tady někdo psal, pro spokojenost opravdu potřebujete fantazii. Já jsem si tak představení opravdu užila, Vašek a Rula jsou zahraní opravdu fantasticky. Jak utíkali, jak nemohli, jak číhali, jak se těšili z kořisti! Krásné, ale chápu, že to není úplně pro všechny.
Jak už tady někdo psal, pro spokojenost opravdu potřebujete fantazii. Já jsem si tak představení opravdu užila, Vašek a Rula jsou zahraní opravdu fantasticky. Jak utíkali, jak nemohli, jak číhali, jak se těšili z kořisti! Krásné, ale chápu, že to není úplně pro všechny.
(zadáno: 18.6.2024)
Krásné představení, hudba, pohyb, scéna, loutky! Pokud se chcete dějem pořádně pohltit, doporučuji jít na venkovní verzi, krásně pracuje s prostorem o to víc :). Chvíle, kde děti pomáhají by mohlo být víc, viděla jsem, jak někteří už netrpělivě čekali, kdy budou moct pomoct znovu a ono nic.. Jinak opravdu povedené a kdo má rád hudbu, ať se na to podívá!
(zadáno: 4.5.2024)
Jsem nadšená!
Scénická výprava je (jako vždy u Lampionu) strašně povedená. Kdyby byla po představení možnost si stoupnout na jeviště a podívat se na všechny ty rekvizity a kostýmy pěkně zblízka... To by byla nádhera!
Příběh je taky hezký a písničky a zajímavé rytmy mě úplně vzali:). Bohužel je začátek pro nějaké děti až moc strašidelný, ale já, jako "trochu" starší dítě jsem byla příjemně napjatá. Po druhé polovině jsme všichni umírali smíchy:)
Pokud by bylo představení delší, a mělo tak i propracovanější děj,vůbec by mu to neuškodilo.
Smekám klobouk!
Scénická výprava je (jako vždy u Lampionu) strašně povedená. Kdyby byla po představení možnost si stoupnout na jeviště a podívat se na všechny ty rekvizity a kostýmy pěkně zblízka... To by byla nádhera!
Příběh je taky hezký a písničky a zajímavé rytmy mě úplně vzali:). Bohužel je začátek pro nějaké děti až moc strašidelný, ale já, jako "trochu" starší dítě jsem byla příjemně napjatá. Po druhé polovině jsme všichni umírali smíchy:)
Pokud by bylo představení delší, a mělo tak i propracovanější děj,vůbec by mu to neuškodilo.
Smekám klobouk!
(zadáno: 6.4.2024)
(zadáno: 12.3.2024)
Nádherné představení u kterého se stále něco děje. Skvěle jsme se bavili. Každičký detail je vymazlený, jak to už u Lampionu bývá. (Např. Každou postavu charakterizuje i to, kudy na scénu chodí.)
(zadáno: 16.2.2024)
Za mě pecka, zaujalo mě, jak si divadlo pohrálo s jevištěm, překvapivě náhlé změny míst vůbec děj nenarušovaly, naopak posunuly příjemně vpřed. Herecké výkony úžasné, a bitky byly zahrány skvěle, pro teenagery nebo trošku mladší naprosto dokonalé představení, srozumitelné představení.
(zadáno: 17.1.2024)
(zadáno: 17.1.2024)
Se školou jsme na toto představení zavítali. A rozhodně to nebylo špatné, nějaké informace jsem si i odnesla a taky pobavila. Dokonce to ani nebylo nijak trapné či nevhodné pro nás osmáky - puberťáky, čehož si cením.
Nicméně, občas mi nějaká ta scéna připadala opravdu hodně jednotvárná a "nedodělaná" a někdy byly nějaké scény pro nás (nejsme zvyklí na divadlo) moc složité.
Nicméně, občas mi nějaká ta scéna připadala opravdu hodně jednotvárná a "nedodělaná" a někdy byly nějaké scény pro nás (nejsme zvyklí na divadlo) moc složité.



PRAHA
aktuální festivaly





