Divadlo Radka Brzobohatého

Tančírna

Premiéra: 22.9.2009 | 2:45
Na námět inscenace režiséra Jean-Claude Penchenata „Le Bal“ v divadle Théâtre du Campagnol. Výprava: Josef Jelínek. Hudba: Ondřej Brzobohatý. Choreografie: Petr Čadek, Tomáš Slavíček. Režie: Hana Gregorová.
Poslední uvedení: únor 2022.
Proslulá divadelní hra, jejímž námětem je každodenní život taneční kavárny - místa, kde se potkávají lidé různého věku i charakteru, aby zapomněli na starosti. Z osamělých duší se stávají páry, z lidí, včera si ještě cizích, partneři nebo milenci. Kolem se řítí dějiny, jen v tančírně osamělí tanečníci zůstávají v každé době pořád stejní – se svou touhou, nesmělostí i nesplněným snem.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Radka Brzobohatého
Hodnocení inscenace
Redakce
74 %
Uživatelé
78 %
kontroverzní inscenace (425.)
78621000

Volby

Hodnocení (64)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavla Haflantová  90 %
(zadáno: 19.9.2018, počet hodnocení: 344)
+ přínosný / zajímavý komentář
Jsem nadšena. Během představení jsem si přála, aby nikdy neskončilo. Jelikož mám ráda hudbu (ve velice širokém vymezení) i tanec, potěšila mě naprostá většina písní, i kdyby jen proto, že jsem je dlouho neslyšela.
Výkony úžasné, herci předávali obrovské množství nálad a emocí. Skoro mi nepřijde fér vyzdvihovat jednotlivce, protože na jevišti fungoval skvěle sehraný tým. Ale přesto, velice mě dojímali pan Hábl s paní Čárovou, bavili V. Benoni, P. Šudoma a Ch. Doubravová, vždy ráda vidím pana Mejzlíka. No a Přéma Pálek...on se narodil, aby tančil.
Viděla jsem poprvé, ale určitě ne naposled.
Veronika Boušová  70 %
(zadáno: 4.6.2013, počet hodnocení: 277)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%
Pavel Širmer  70 %
(počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
Počiny Divadla Radka Brzobohatého mívají převážně nevalnou úroveň, ale Tančírna je světlou výjimkou. Tvůrci se inspirovali slavnou inscenací a filmem, ale děj zasadili do českého prostředí a v dění v Tančírně se odrážejí české dějiny 20. století. Oproti jiným zpracováním je posílena humorná stránka a spíše než dějinné události se do popředí dostávají konkrétní lidské osudy. Jistě nalezneme i vydařenější verze Tančírny, ale inscenace DRB je zdařilá, má řadu dobrých a originálních nápadů.
Jiří Landa  70 %
(počet hodnocení: 2908)
Helena Grégrová  70 %
(počet hodnocení: 1500)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
EditaBN  50 %
(zadáno: 17.4.2019, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zajímavý projekt. Určité scény byly vtipné a divácky vděčné, ale nebylo jich mnoho.
Veronika86  100 %
(zadáno: 14.3.2019, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Stylově, humorně a jednoduše podané dějiny historie ČR. Velký respekt před všemi herci, kteří zde předvádějí obdivuhodnou kondici.
KyleReese  100 %
(zadáno: 13.2.2019, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Perfektní představení beze slov mapující historii našeho státu s třešničkou na dortu v podobě (tehdy ještě žijící) herecké legendy Radoslava Brzobohatého, kterého jsem tak mohl vidět na vlastní oči v akci.
ELiska111  80 %
(zadáno: 12.11.2018, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Představení Tančírna byla lehce přeobsazena a za mě super!!! Hezká hudba a taneční výkony.
Marketa.ziva  80 %
(zadáno: 14.10.2018, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto dojemné představení. Krásný průřez minulým stoletím jen tancem a hudbou, beze slov.
Osgood  90 %
(zadáno: 3.10.2018, počet hodnocení: 75)
přínosný / zajímavý komentář
Verze 1.3. Aplikace herců a TANEČNÍKŮ P.Šudomy a O.Černého (ten ztvárňuje jednu z klíčových postav) se povedla:-) Jejich výstupy s bohem tance p.P.Pálkem a famózním T.Slavíčkem (jemu též body za choreografii) jsou strhující. Zvláštní uznání patří paní Čárové (svoji postavu pasovala na skutečnou první dámu tančírny) a panu Háblovi. Je ale třeba pochválit úplně všechny. Humorné situace střídají dojemné, písně skvěle navozují atmosféru (třeba mrazivě krásná Ta naše písnička či fujtajbl Poupata). Dějiny jsou tvořeny lidmi a pořádně to lidem oplácejí, což v Tančírně s herci rozhodně prožijete:-)
Barka  60 %
(zadáno: 14.6.2016, počet hodnocení: 281)
přínosný / zajímavý komentář
Musela jsem si chvilku zvykat na to, že se v inscenaci vůbec nemluví, ale pak jsem tuto hru přijala a začalo mě to celkem bavit. Přesto si myslím, že kdyby se na scéně netísnilo tolik herců bylo by lépe. Je to vtipné, ale příliš jsem vnímala potřebu dát prostor všem, myslím, že není například nutné vidět tolik krasobruslařských párů, stačily by tři, že není potřeba aby se před zrcadlem prošly všechny dámy zvlášť apod. Je to nekonečné. Stejně tak bych krátila některé hromadné taneční výstupy, nebo bych aspoň přibrala skutečné tanečníky, ať je co obdivovat. Je to prostě show, ale jednou stačilo.
Luciferie  50 %
(zadáno: 23.5.2016, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
Z tohoto představení mám rozporuplné pocity. Ze začátku jsem měla, kvůli množství postav a souběžnému dění různých příběhů, trošku problém vše pojmout. Pak se však děj začal zaměřovat na oddělenější události - některá témata byla vyloženě divácky vděčná, jiná ze začátku zajímavá, nicméně často zbytečně opakovaná, pár jich bylo i hodně silných a nezapomenutelných. Poslední zmíněná však pro mě bohužel zapadla mezi ta, na která mám už teď problém si vzpomnenout, i ta, na které si vzpomínám, že ani moc nestála za to..
Monulinka  70 %
(zadáno: 12.1.2016, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
První polovina mě velmi mile překvapila, z té jsem byla nadšená, ve druhé přišlo docela zklamání. Z vyprávění lidských příběhů se staly víceméně jen taneční klipy s několika lacinými momenty a vynucenou party na konci. Taneční výkony se mi ale líbily a docela ráda bych viděla ten šrumec v zákulisí při tolika změnách postav. A jedno postesknutí bokem - diváci by si měli uvědomit, že i když ve hře nejsou dialogy, jejich hovor velmi ruší :(
Fyddo  60 %
(zadáno: 21.12.2015, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
1. polovina 90%
2. polovina 30% - jako úplně jiné představení
MSpa  70 %
(zadáno: 18.6.2015, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
První část představení funguje znatelně lépe a sevřeněji, druhá je divácky vděčná, ale chybí ji lepší dramaturgie i co se volby skladeb týká. Ikonické písně střídají spíš nic neříkající songy, a díky nepříliš šťastnému režijnímu uchopení a nedůsledné chronologii divák místy ztrácí přehled.
Henry  70 %
(zadáno: 8.6.2015, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Tancem a hudbou vyjádřený průřez českými dějinami 20. století je povedeným dílem, lidské příběhy zaujmou, pobaví i dojmou. První polovina působí ucelenějším dojmem, poetičtěji. Po pauze je k vidění čistá retrospektiva s vážnými i komickými prvky, která místy pokulhává výběrem písní i chronologií. Zkušení bardi Petr Oliva, Hana Gregorová, Antonín Hardt i Karel Hábl si představení náramně užívají. V tanečních kreacích (s úžasnou stepařskou vložkou) dominují Přemysl Pálek a Vanda Károlyi, plus zaslouží Petr Semerád a Petr Vágner, kteří role gayů pojali střídmě, bez nevkusné a laciné karikatury.
Ba-jo  60 %
(zadáno: 30.4.2014, počet hodnocení: 225)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemné představení, které pobaví a v tanečně-stepařské scéně Károlyi+Pálek nadchne a dojme. Délka přiměřená, jen zvolená hudba né vždy odpovídá době ve které vznikla což trochu diváka mate.
Zuzatab  100 %
(zadáno: 31.12.2013, počet hodnocení: 65)
přínosný / zajímavý komentář
Prvně jsem Tančírnu viděla ještě s panem Brzobohatým, který je pro mne hereckým Bohem, je smutné jít za pár let znovu na to samé představení a již ho zde nevidět. Ale mám pro tuto hru slabost, není dokonalá, ale zkrátka strhne...Obdivuju co tam předvedla Vanda Károlyi-Konečná, Přemek Pálek a Jan Révai, pro mě jsou ti tři dokonalí tanečníci, ostatní svými "kreacemi" spíše pobavili a i když je představení zcela beze slov, není jich tam potřeba, výstupy se dotknou všech ať danou dobu prožili a nebo ji znají pouze z vyprávění...
Kalachr  80 %
(zadáno: 14.6.2013, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Zaujimave, divadlo bez slova, ale presne pochopite o com je dej. Druha 1/2 je este lepsia....
Honzy  80 %
(zadáno: 22.5.2013, počet hodnocení: 250)
přínosný / zajímavý komentář

Tančírna, vytvořená na motivy proslulé divadelní hry v Divadle Radka Brzobohatého se opravdu povedla.Svědčí o tom vyprodaný sál a spokojení, pobavení diváci.Přitom v Tančírně nejde jen o samoúčelné předvádění, ale i o vážnou sondu do našich československých dějin, třicátých let po současnost.Je třeba pochválit režii H.Gregorové, choreografii, kostýmy a též velmi důležitou hudební složku hry.Výborné jsou výkony všech protagonistů, zvláště P.Pálka, J.Révaie, P.Mourkové, P.Semeráda.Pokud se chcete pobavit ale i vážněji se zamyslet jací jsme, vřele doporučuji.Hodnocení 80%.
Fedorocko  100 %
(zadáno: 7.3.2013, počet hodnocení: 646)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Přicházeli jsme trošku s despektem s ohledem na představení beze slov, první polovina naše obavy ale rozptýlila a druhá část nás totálně nadchla a na závěr zvedla (tak jako celý Dům kultury Ostrava) ze sedadel.Vynikající představení, skvělí Ondra,Vanda,Honza, paní Hana a vlastně i všichni ostatní.Úžasný zážitek a lze jen vřele doporučit.My určitě chceme vidět znovu.Díky nahoru i spolurodákovi Radkovi. 95 %
Terez.ka  80 %
(zadáno: 15.11.2012, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedené představení, hlavně druhá polovina je opravdu skvělá. Z herců nejvíce zaujali Jan Révai a Přemysl Pálek.
Sašule  100 %
(zadáno: 12.5.2012, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Výborně provedené, úžasný výběr hudby, skvělý výkon Jana Revaie. Viděla jsem 5x a půjdu znova.
Jdosek  80 %
(zadáno: 27.4.2012, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zábavná, svižná inscenace, skvělý výběr hudby a dobré nápady. Zaujal mě Jan Révai a tradičně velmi dobrá Kateřina Velebová.
Kateřina Stejskalová  100 %
(zadáno: 25.4.2012, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Ďábelský průlet historií minulého století až do současnosti. Perfektní provedení, výkony herců, obzvláště Jan Révai byl výborný, skvělé kostýmy a hudba. Potlesk ve stoje... doporučuji.
Tenisa  20 %
(zadáno: 11.4.2012, počet hodnocení: 25)
přínosný / zajímavý komentář
Nuda. Vidět herce takové úrovně jako Radek Brzobohatý, jak celou dobu jen stojí za barem a párkrát zvedne ruku, je celkem rozčarování. A vůbec, celé to nemá děj,když už se náhodou nějaký náznak děje objeví hned zase zmizí. Celé to je jen o tom co se tančilo a oblékalo během 20.století...
Xcepek  80 %
(zadáno: 28.3.2012, počet hodnocení: 605)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení - výběr hudby, taneční kreace a kostýmy se moc povedly. nejvíce zaujal Jan Révai.
Radka  100 %
(zadáno: 1.11.2011, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
Představení je skvělé!!!
Lubino  100 %
(zadáno: 27.3.2011, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Strhující druhá polovina, skvělý výběr hudby, skvělé emoce, viděl jsem 6x. Představení staví na skvělém Janu Revaiovi. Vtipný je jeho tanec s Pavlou Procházkovou v roli žižkovské prostitutky z 30. let.
Cukrouš  80 %
(zadáno: 20.2.2011, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Nebyla jsem připravená na představení beze slov,ale druhá půlka mě již dostala,bezva.Moc se mi to líbilo!!
Machalova  100 %
(zadáno: 8.6.2015, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi se mi líbila.Myslím, že výkon herců byl perfektní, i když se během představení vůbec nemluví, přesto perfektně ztvárnily časové období od předválečného až do současnosti.
Krasnazena  90 %
(zadáno: 7.11.2014, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Z tohoto představení jsem byla nadšená. Líbilo se mi, jak se dá hudbou a tancem vyjádřit tolik věcí.
Simi1510  100 %
(zadáno: 25.6.2013, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Jedno z nejlepších představení, které jsem měla možnost vidět, a ne jen jednou. Ačkoliv je to hra v 99% bez mluvení a vše se vyjadřuje tancem a hudbou, je to dokonalé. Člověk je vtažen do jednotlivých příběhů, pro mě nejemotivnější je tanec P. Pálka a V. Károlyi-Konečné, kdy je odváděna v rámci dané scény do koncentračního tábora. Nevím, která část - jestli první nebo druhá - je lepší, těžko říci.
Bařena  80 %
(zadáno: 28.9.2021, počet hodnocení: 60)
HodnaTeta  70 %
(zadáno: 17.8.2021, počet hodnocení: 106)
Chupetica  90 %
(zadáno: 21.9.2020, počet hodnocení: 136)
Kraljirik  60 %
(zadáno: 2.2.2020, počet hodnocení: 9)
Isa Johanovská  30 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 97)
Eurotours  100 %
(zadáno: 24.3.2019, počet hodnocení: 45)
Leafeltova  90 %
(zadáno: 21.3.2019, počet hodnocení: 111)
MIR  90 %
(zadáno: 29.11.2018, počet hodnocení: 56)
Julii  80 %
(zadáno: 13.4.2018, počet hodnocení: 36)
Kateřina Vodáková  60 %
(zadáno: 31.10.2017, počet hodnocení: 139)
Mary  90 %
(zadáno: 6.12.2016, počet hodnocení: 78)
Luqisek  90 %
(zadáno: 24.10.2016, počet hodnocení: 69)
Plšík  70 %
(zadáno: 13.10.2016, počet hodnocení: 657)
Sendy  90 %
(zadáno: 20.12.2015, počet hodnocení: 153)
Marketap  90 %
(zadáno: 14.6.2015, počet hodnocení: 29)
Lumca  60 %
(zadáno: 11.11.2014, počet hodnocení: 338)
Cheymira  50 %
(zadáno: 29.9.2014, počet hodnocení: 9)
Ally  50 %
(zadáno: 4.1.2014, počet hodnocení: 64)
Monncca111  100 %
(zadáno: 18.12.2013, počet hodnocení: 7)
Chbarca  80 %
(zadáno: 7.11.2013, počet hodnocení: 73)
Kytina  90 %
(zadáno: 30.8.2013, počet hodnocení: 164)
Rapanzell  80 %
(zadáno: 30.6.2013, počet hodnocení: 23)
Divačka  100 %
(zadáno: 7.4.2013, počet hodnocení: 42)
Maybe  100 %
(zadáno: 4.6.2012, počet hodnocení: 76)
Misa  80 %
(zadáno: 4.5.2012, počet hodnocení: 81)
V.morava  70 %
(zadáno: 25.1.2012, počet hodnocení: 560)
Josef28  30 %
(zadáno: 27.11.2010, počet hodnocení: 33)
Krutis  70 %
(zadáno: 2.11.2010, počet hodnocení: 6)
Mora  70 %
(počet hodnocení: 138)
Kolemjdouci  80 %
(počet hodnocení: 80)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.