Městská divadla pražská [Divadlo ABC]

V+W Revue

Premiéra: 15.11.2014 | 2:45
Dramaturgie: Jiří Janků. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Kateřina Hájková. Hudba: Jaroslav Ježek. Hudební aranže: Jiří Janouch. Choreografie: Martin Pacek, Barbora Janatková. Režie: Petr Svojtka.
Poslední uvedení: červen 2018.
Hudební revue, připomínající slavnou éru Osvobozeného divadla a předválečnou spolupráci jeho dvou legendárních protagonistů Jiřího Voskovce a Jana Wericha.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
71 %
71441000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Jiří Landa 70 %
Michal Novák 70 %
CD
CD V+W Revue
Volby

Hodnocení (47)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  60 %
30.1.2016 | 1140 hodnocení
+ souhlasím
Je tu podobnost s inscenací Bedřich Smetana: THe Greatest Hits, ale tady je struktura revuálně rozvolněnější. Bohužel především v první polovině je znát jistá bezradnost tvůrců s činoherní složkou inscenace. Vtipné výstupy nejsou vtipné a pouze mechanicky vyplňují čas k dalšímu hudebnímu intermezzu. Nelze si nevšimnout i jisté didaktičnosti. Po přestávce je to už naštěstí zábavnější podívaná. Hlavní devízou jsou nové aranže starých známých písní, s nimiž si autor hudebního nastudování J.Janouch opravdu vyhrál. Herci MDP jsou pro podobný typ produkce velmi dobře disponováni
Jiří Landa  70 %
19.3.2015 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Inscenaci zdobí především hudební složka, jejíž téměř dokonalou podobu vytvořil J. Janouch (písně jako např. Svítá či Ezop tu znění v naprosto novém a velmi slušivém kabátě). Od všech herců výborně zazpívané (zde vynikají především R. Říčař a V. Gajerová), ale i zatančené. Autoři našli celkem rozumnou míru pro zakomponování zajímavých informací z dějin divadla týkajících se právě Osvobozeného divadla a navíc hravě připomněli i hlavní hrdiny z některých her této dvojice. Přesto by se našlo pár míst, které mohly být "zestručněny", ovšem nijak zásadněji mi i tato mírně prodloužená verze nevadila.
Michal Novák  70 %
16.11.2014 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
Jiří Janouch je aranžérský mág. Co on a korepetitor spolu s herci připravili, se rovná malému divadelnímu zázraku. Důvod, proč V+W Revue navštívit, bychom tedy měli. Doporučení poněkud hatí fakt, že první polovina autorské koláže je bez pardonu bramboračka, kterou při životě udržují oslí můstky. Až s postupujícím děním revue dostane řád, nadsázka je konečně nadsázkou a autorské rejdy se svébytně propojí s poetikou a nekompromisností moudrých klaunů. Celku by prospělo méně didaktické urputnosti a upuštění přebytečné páry.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Bigrambo  70 %
10.6.2019 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Rád jsem zavzpomínal na velké osobnosti české divadelní scény (a filmu), pány Wericha a Voskovce. A samozřejmě nesmím zapomenout na nesmrtelné písně Jaroslava Ježka.
Monulinka  60 %
22.10.2018 | 391 hodnocení
+ souhlasím
Úprava a provedení některých písní bylo skvělé. Méně už mi seděly některé vyprávěcí pasáže. Rozhodně má kouzlo, že se inscenace hraje zrovna v tomto sále. Z herců svůj komediální potenciál využili především V. Fridrich a Z. Kalina. 65 %
Eviik  60 %
11.5.2018 | 289 hodnocení
+ souhlasím
65 %. Hudební pasáže se povedly velmi. U těch činoherních to občas drhlo, některé působily až příliš školně, někdy i humor byl trochu slabší. Celkově ale hodnotím spíše jako mírný nadprůměr. Inscenaci určitě nechybí hravost, která mě bavila. Bavily mě improvizované vstupy na forbíně (otázkou je, do jaké míry byly improvizované, každopádně hokejová vsuvka určitě předem připravená nebyla) či diskuse nad mapou Evropy. Z herců mě asi nejvíc bavil Z. Kalina a V. Fridrich.
PavelK  30 %
16.1.2018 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Asi jsem viděl úplně jiné představení, které bych přirovnal k amatérskému edukativnímu představení pro školy. Laciný humor nekorespondující s umem V+W, příliš doslovné vysvětlování všeho, revuální hudební výstupy bez konceptu, jendotlivé scénky také trvaly déle, než bylo třeba (nekonečné vaření ingrediencí, dlouhá forbína) a od souboru unavené výkony (viděna repríza o vánočních svátcích). A k tomu špatný zvuk. Jedna polovina stačila.
J.S.  70 %
25.11.2017 | 148 hodnocení
+ souhlasím
Pásmo výstupů a písniček jako pocta tvorbě V + W. Inscenace stojí na principu "genia loci" sálu paláce U Nováků a na muzikálním a klaunském potenciálu hereckého souboru. V celku jde o příjemnou přehlídku (revue jako divadelní žánr je něco jiného) přátelského povídání o Osvobozeném divadle. Divadelnost inscenace je narušována až okatým didaktizováním (divák si místy klade otázku, zda se neoctl na výchovném koncertě) a dramaturgicky ne příliš šťastně seřazenými výstupy bez zjevné gradace a místy s hluchými předěly.
Vyjola  80 %
19.11.2017 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Pro mne milé představení a vzpomínka..a opět humor a muzika..
Vedeme  100 %
13.6.2017 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Seriózní oslava Osvobozeného divadla... vynikající výkony herců a W+V příznačný humor... nemám výtky a doporučuji :-)
Mjetelova  100 %
22.5.2017 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé představení plné úžasné hudby a výborných výkonů hereckých i pěveckých. V publiku jsem byla (troufnu si říct bohužel) výrazně nejmladší, proto určitě půjdu znovu a donutím i své vrstevníky, aby omladili sál, protože toto by měl vidět každý, i když je z těch mladších ročníků :)
Nick  40 %
2.5.2017 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Jestli tohle má být pocta pánům Voskovci a Werichovi, tak je to dost smutné. Pro mě bylo představení skoro utrpení, bylo nudné, dlouhé, špatně zazpívané, průměrně zahrané. Pár procent dávám jen kvůli pár opravdu milým kouskům převzatým přímo od V+W. Za návštěvu podle mě opravdu nestojí. Škoda.
Jana Quispe Siles   60 %
2.5.2017 | 76 hodnocení
+ souhlasím
dala jsem méně procent, asi proto, že zřejmě nejsem až takový fanda původních revue..
Luciferie  60 %
5.6.2016 | 128 hodnocení
+ souhlasím
Ze začátku jsem se dost lekla poučujícího rázu představení (pro základní/střední školy ideální), niméně od první písně mě představení začalo dost bavit. Veliké plus za zpracování známých písní a výkony herců.
AliV  60 %
20.5.2016 | 116 hodnocení
+ souhlasím
Hravost i zamyšlení z textů V+W převedené na divadelní prkna. Někdy velice úspěšně, v nádherných nových hudebních aranžmá, někdy to ovšem drhlo. Ovšem občas i zamrazilo, jako na konci, když v písni Kat a blázen herci zpívají: "Dnes už lid nepozná, koho se má bát a komu se smát."
Divka  60 %
1.1.2016 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Představení je tak edukativní, až vzniká podezření, že se občas hraje pro školy - proč ne. Hudební složka skvělá, například scéna se dvěma klavíry. Snaha vyrovnat se se slavnými forbínami poznamenaná buď přílišným respektem nebo snad nedostatkem takových hereckých individualit, které by charisma obou předchůdců připomněly. V+W při vší snaze nepřišli. Přišel pánský a dámský soubor - včetně méně obsazovaných herců - kteří předvedli závan V+W poetiky. Starší dámské části patří poklona za pohybové kreace včetně stepu. Dobré řemeslo.
Zeleny_caj  70 %
5.12.2015 | 24 hodnocení
+ souhlasím
spíš 65%
Pro mě trochu zklamání, od pocty V+W bych čekala něco chytřejšího a improvizovanějšího (sic!). "Improvizace" byly dané scénářem, témata "visící ve vzduchu" byla spíš vycucaná, než chycená (možná, že kdyby Fridrichovi sekundoval Hána místo Kalvody, tak by byla větší legrace). Aranže písní pěkné, to jo, obzvlášť Ezop a Brabenec na konci první půlky a Svítá si dneska zpívám celý den. Myslím, že Bedřich Smetana: The greatest hits byl povedenější.
Bartimaeus  100 %
19.6.2015 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé, úžasné, dokonalé! Zahráno s láskou, krásně zaspívané - nemám co vytknout! Myslím, že je to nejlepší pocta, jaká se mohla těmto velkým jménům projevit! Vřele doporučuji!
Janica  70 %
15.5.2015 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Žánrovně zvolená forma připomíná odkaz V+W a současně i kus naší historie, který by rozhodně do zapomnění upadnout neměl, kdy diváka hledajícího pobavení v revue až zamrazí jak aktuální může být mapa z roku 1936. Je pravdou, že pár faleším se pěvěcké části revue neubránily a některé pasáže se daly pojmout s větším spádem. Celkově však revue nabízí pěknou vzpomínku na trojici neobyčejných umělců Voskovec, Werich, ježek.
Vladimír10  80 %
27.2.2015 | 633 hodnocení
+ souhlasím
Na tvorbu V + W je zde nahlíženo s přijatelnou režijní invencí, díky níž jsou některé písně obecenstvu představeny ve zcela novém hábitu. Herci zvládají složitější choreografii spojenou se hrou na všemožné hudební nástroje úctyhodně. Jako divák však považuji za nejobtížnější společnou hru čtyř účinkujících na dva klavíry a vytvoření melodie pomocí předmětů denní potřeby. Autor těchto výstupů, J. Janouch, má zkrátka vkus pro vytvoření opravdových hudebních specialit. Co se činoherní stránky týče, tak na výši stojí především poloimprovizované forbíny V. Fridricha, R. Kalvody a Z. Kaliny.
Brouček  60 %
27.12.2014 | 81 hodnocení
+ souhlasím
Nadčasové písně byly na tomto představení to "nej" - krásně zaranžované a podané. Trošku mě zaskočila populárně naučná stránka představení. Na druhou stranu ale přiznávám, že většina informací byla opravdu zajímavá.
Hannah21  80 %
8.12.2014 | 159 hodnocení
+ souhlasím
Vkusná pocta geniálním umělcům. Skvělé jsou nové aranže známých písní. Pěvecky vynikají především Říčař a Kalina, ostatní velmi dobří, herecky jsou skvělí všichni. Opravdu jsem se bavila.
Marek515  90 %
26.11.2014 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Vic nez dustojna pocta legendam, navic na jevisti, na kterem ji to slusi vic nez kdekoliv jinde. I v pripade V+W Revue dvojice Svojtka Janku znovu jen potvrdila, ze neexistuje tema, s kterou by si nedokazali poradit. Kdyz se jejich typicky odvazne pojeti navic zmicha se scenicko-hudebnim citenim J.Janoucha a sehranosti vsestranneho souboru, vysledkem je dilo, ktere rozesmeje, pohladi i dojme. Nadsene reakce publika (taky 24.11.) me v tom jen utvrdili. Hra mi svou ?vuni cloveciny? dokonca v mnohem pripomina nektera tematicka predstaveni slovenskeho Radosinskeho naivneho divadla. Klobouk dolu.
honzy  40 %
25.11.2014 | 284 hodnocení
+ souhlasím
V+W Revue v divadle ABC se hlásí k odkazu Voskovce+Wericha,kteří m.j. v prostorách divadla v 30 tých létech minulého století působili.Nový počin dvojice Janků,Svojtka nijak nevybočili z konceptu jejich předchozích inscenací.Revue postrádá větší tempo,vtip ale má i zastaralé divadelní prostředky.Výsledkem je útvar, který většinou nudí a jeho největší devizou je hudební složka.Vcelku dobře se podařily aranže písní V+W a jejich interpretace.Je nutné pochválit hlavně Romana Říčaře.Z celkového dojmu představení lze konstatovat,že V+W Revue neurazí ale také vůbec nenadchne.Psáno z reprízy 24.11.2014
Guildenstern  70 %
18.11.2014 | 447 hodnocení
+ souhlasím
"To je blbý, to se bude líbit". Naštěstí je to blbé jenom občas (vulgarismy, scéna s představováním postav her nebo mapou), občas naopak velmi dobré (zejména aranže písní) se spoustou nápadů. Líbit se to bude opět jen některým a druzí nad představením budou lámat hůl, podobně jako u dalších inscenací autorské dvojice Janků&Svojtka. Myslím, že nelehkého úkolu se tvůrci zhostili se ctí a domnívám se, že právě tento styl inscenace muzikantsky a komediantsky slušně disponovanému souboru MDP sedí nejlépe. Natož, že šlo o první reprízu, šlapalo to velmi dobře a nenudil jsem se.
Fandys  60 %
1.1.2016 | 2 hodnocení
+ souhlasím
K hodnocení by byla až druhá půlka, první dost hrozná, navíc zde herci dost přehrávají. Po přestávce se tomu dá konečně říct revue bez trapných chvilek. Dokonce by se dalo říct, jako kdyby druhou část režíroval někdo jiný. Strašně moc převleků, někdy mi přišlo i zbytečné. Nejvyšší hodnocení patří hudební složce.
Applejuice  70 %
7.1.2023 | 368 hodnocení
Valerius  70 %
3.4.2019 | 70 hodnocení
Lumca  70 %
9.6.2018 | 365 hodnocení
Lerus  70 %
22.4.2018 | 50 hodnocení
Blahme  70 %
6.12.2017 | 62 hodnocení
Adelafray  100 %
14.11.2017 | 21 hodnocení
Vladislavka  60 %
1.11.2017 | 164 hodnocení
Markulinka  100 %
24.10.2017 | 25 hodnocení
Suzana  60 %
19.10.2017 | 339 hodnocení
Pavlouš  70 %
22.7.2017 | 54 hodnocení
Vlastaa  80 %
22.4.2017 | 25 hodnocení
Radiator  20 %
24.3.2017 | 88 hodnocení
Lesovi  80 %
9.4.2016 | 60 hodnocení
Bacraj  70 %
9.4.2016 | 171 hodnocení
Plšík  70 %
29.3.2016 | 765 hodnocení
Kytina  60 %
21.2.2016 | 181 hodnocení
Blumarik  70 %
30.1.2016 | 239 hodnocení
Quite-quiet  80 %
26.12.2015 | 16 hodnocení
Togaf  80 %
27.9.2015 | 179 hodnocení
Olala  90 %
22.5.2015 | 15 hodnocení
Petr.trep  100 %
6.2.2015 | 172 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.