Divadlo na Vinohradech [velká scéna]

Zmoudření Dona Quijota

Premiéra: 7.2.2020. Dramaturgie: Jan Vedral. Scéna: Tom Ciller. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Ondřej Brousek. Režie: Martin Čičvák.


České básnické drama vyhrocující rozpor mezi idealismem a pragmatismem, tvořícími dva všudypřítomné póly českého společenského myšlení. Moudrý blázen Don Quijote rozlišuje kontrast dobra a zla a věří tomu, že zlo je možné ve světě porazit. Jeho víra v dobro a důvěra k lidem je idealistická, stejně jako rytířská láska k neexistující ženě. Pragmatický svět přece dobře ví, že nic v něm není černobílé. Jen blázen by krvácel pro neuskutečnitelné hodnoty...
Divadlo na Vinohradech
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
73 %
7381000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
ViktorieT 80 %
(zadáno: 16.2.2020, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné představení, výtvarné a obsahově naplněné. Herecky zvláště výborný pan Pavelka.
Alienable 100 %
(zadáno: 11.2.2020, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
"Tuhle jsme zpívali o žních." :) Velmi povedené představení plné neotřelých nápadů, které (jak vidno na komentářích) asi není pro každého. Skvělý Brousek a naprosto odzbrojující Pavelka. Co je lepší - snít nebo žít v realitě? Můj obdiv patří i Nadě Konvalinkové.
Marion Cobretti 100 %
(zadáno: 8.2.2020, počet hodnocení: 22)
přínosný / zajímavý komentář
(Premiéra) Velmi poetické a dojemné představení. I bez hlubší znalosti Cervantesova či Dykova díla je příběh srozumitelný, plný lidskosti a lásky. Scéna zvláště v první polovině plná nápadů a metafor, opravdu jsem zíral. Tomáš Pavelka a Ondřej Brousek spolu souzní a baví se. Báječné představení, půjdu se podívat znovu!
Jaroslavz 10 %
(zadáno: 7.2.2020, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Není čas na radikální změnu ve Vinohradském divadle? Kolik inscenací za poslední léta tam stálo za pozornost? A ta nejnovější je opravdu křiklavým příkladem umělecké nemohoucnosti. Když nevím, proč a jak, tak se o nic "moderního" nepokouším. Krásná Dykova hra skončila jako nejubožejší křečovitá fraška.
Honzy 20 %
(zadáno: 6.2.2020, počet hodnocení: 210)
přínosný / zajímavý komentář
ZMOUDŘENÍ DONA QUIJOTA v Divadle na Vinohradech má mnoho slabin.Především se nepovedla V.Dykovi divadelní úprava krásného Cervantova románu na jeviště Divadla na Vinohradech.Marný boj Dona Quijota se Sanchou Panzou o společné dobro a zlo s vysněnou postavu krásné Dulciney postrádá dramatickou hloubku,ač se herci snaží o to víc,tak jim nepomáhá nepovedená scénografie plná nafukovacích balonů i zvířat,včetně nejednotných kostýmů.Přidáme-li nevhodnou hudbu O. Brouska,i s úryvkem naší hymny,máme před sebou zmatečný obraz nepovedené hry.Z hereckých výkonů lze vyzdvihnout T.Pavelku.7.2.2020.Hodn.20%
AjaK 100 %
(zadáno: 20.2.2020, počet hodnocení: 13)
Xcepek 80 %
(zadáno: 12.2.2020, počet hodnocení: 511)
Jarmila P. 90 %
(zadáno: 8.2.2020, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.