Divadlo v Dlouhé

Kabaret Kainar - Kainar

Premiéra: 24.11.2012 | malá scéna (foyer)|2:35
Dramaturgie: Ilona Smejkalová. Scéna a loutky: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Katarína Hollá. Hudební aranžmá: Milan Potoček. Choreografie a režie: Jan Borna, Miroslav Hanuš.
Poslední uvedení: březen 2022.
Poetická revue, do které proniká okolní brutální realita v podobě první české absurdní hry - Kainarova „Ubu se vrací“.
  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
74 %
Uživatelé
80 %
80501000

Volby

Hodnocení (59)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  80 %
(zadáno: 25.8.2013, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
75% Písně a k nim kontrastní fragmenty hry Ubu se baví vytváří "plnokrevný celek" nedovolující divákovi ustrnout v jedné poloze.
Pavel Širmer  70 %
(zadáno: 11.2.2013, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
Kabarety v Divadle v Dlouhé patří k mým oblíbeným kouskům a rád se k nim několikrát vracím. Koncepce tohoto kabaretu se mi rovněž líbila, i když možná o něco méně než u předchozích projektů. Příčinou však nebyla práce tvůrčího týmu, jako spíše charakter prezentovaných děl. Ale znovu jsem se rád podíval a odcházel spokojený. Velmi mě zaujaly zvláště písně. Mimořádně hudebně disponovaný soubor DvD se opět předvedl v plné síle, účinkující skvěle zvládli náročnou jazzovou hudbu, interpretace na podobné hudební úrovni je v Praze jako šafránu.
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 22.1.2013, počet hodnocení: 2905)
+ přínosný / zajímavý komentář
Další z „dlouhánských“ kabaretů, které zatím vždy příjemně a především nepodbízivě pobavily. Kainar není výjimkou. Milým bonusem jsou pak texty J. Kainara ve svých rozličných podobách. Jen toho Krále Ubu mohlo být o něco méně. Synonymem pro představení je sousloví skvělá souhra.
Veronika Boušová  70 %
(zadáno: 6.1.2013, počet hodnocení: 277)
+ přínosný / zajímavý komentář
viz recenze
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 6.1.2013, počet hodnocení: 1494)
+ přínosný / zajímavý komentář
Stejně jako u předchozích kabaretů mě nejvíce dostalo, jak dokonale trefnou atmosféru svedou zdánlivě minimálními prostředky "Dlouháni" vykouzlit.
Jan Pařízek  80 %
(zadáno: 2.1.2013, počet hodnocení: 816)
+ přínosný / zajímavý komentář
Opět moc pěkné písně, básničky i scénky. Čiší z toho ta krásná atmosféra jako u minulých veleúspěšných kabaretů, byť zde mě to nestrhlo tak výrazně. Ale přesto velmi příjemné, odcházel jsem naprosto spokojen a dobře naladěn.
Michal Novák  90 %
(zadáno: 9.12.2012, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Poutavý kainarovský večer, který logicky kazí Ubu, ten i dnes platný axiom obludné politiky. Večer fascinujících nálad pro štamgasty s duší poetickou. Jen se připravte na ty polibky hnusu, jenž staví věci do nepříjemných kontrastů. Dramaturgií navěšené korálky těch zdánlivě neslučitelných revuálních čísel vyladí do kontinuálního tvaru působnost jednoho pana hostinského a zbytek obstará divadelní imaginace, na niž si téměř můžete sáhnout. A ta recitace! Až na jednu výjimku si aktéři poradili i s poměrně složitými jazzově laděnými písněmi. Oceňuju i tu reminiscenci na Spoonriverskou antologii :)
Kateřina Jírová  70 %
(zadáno: 8.12.2012, počet hodnocení: 320)
+ přínosný / zajímavý komentář
Tentokrát propejení hraných scének s hudebními čísly příliš nevyšlo. Ukázky ze hry Ubu se vrací byly opravdu divácky nepřitažlivé, což zde uvádím jako pochvalu, neboť Ubu už je takový. Přestože výkony herců v krátkých výstupech byly přesvědčivé, obsah sdělovaného byl natolik mrazivý, že herci málokdy sklidili potlesk. Hudební čísla dnes již kultovních písní s kultovními texty jsou jistým zásahem srdcí diváků.
Veronika Steffanová  70 %
(zadáno: 3.12.2012, počet hodnocení: 87)
+ přínosný / zajímavý komentář
Krásné písně, skvěle odrecitované básně a velice vtipné vstupy Miroslava Hanuše. Oceňuji také vsuvky ze hry Ubu se vrací, která vzbuzuje hnus, ale zároveň připomíná, že život není písnička a že není možné se stále jen bavit. Jinak ale trochu chybí propojení jednotlivých čísel, jakákoli gradace či změna tempa. Kabaret tak zůstává pouze velmi příjemným programem na jeden mrazivý večer.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
R.JELEN.21  60 %
(zadáno: 5.1.2020, počet hodnocení: 181)
přínosný / zajímavý komentář
Jsem na vazkach jak hodnotit, protože mi to absolutně nesedlo, ale není to ani tak chybou inscenace ale spíš mnou. Prostě mi to nějak nesedlo.
Mám momenty, které milují a herci jsou skvělý. Takže přestože mi to nesedlo, mohu to doporučit.
Gimli35  90 %
(zadáno: 3.8.2019, počet hodnocení: 131)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé Kainarovy texty, výborná hudba v podání muzikálního souboru DvD, barvitá a hravá Bornova (a Hanušova) režie. Starý muž, který se spřátelil s roztomilou myškou; bombardování; stáří v podobě obří loutky, nad kterou se tají dech; Ubu s nevybíravým slovníkem a mávátky; litující Miss Otis; člověk utíkající z města do přírody... A nakonec perfektní tečka v podobě rozdováděné písně Diga Diga Doo. Tu mi zahrajte na pohřbu! ;)
Femme_theatrale  90 %
(zadáno: 26.2.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
95 %
Velmi podařená, vkusná a citlivá pocta J. Kainarovi. M. Hanuš je skvělým průvodcem, emoce lítají - někdy se vám tají dech, jindy se dojímáte nebo se naopak smějete, až vám slzí oči. Inscenace, kterou lze vidět více než jednou.
Čiko  80 %
(zadáno: 30.11.2018, počet hodnocení: 840)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá inscenace v ještě lepším prostoru, což je úžasný nápad. Výborný Miroslav Hanuš, místy improvizující, skvěle sehraný soubor. Zasloužená pocta Kainarovi. Oceňuji nápad s obsluhou - opravdu vtipné. Soubor a inscenační tým se potkali na správném místě ve správný čas a je z toho mimořádná divadelní událost.
Dagmar  100 %
(zadáno: 16.5.2018, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Ach ten krásný český jazyk! Úžasné, poetické a nápadité představení! Děkuji za mimořádně krásný zážitek. Sehnání lístků mi trvalo 4 roky. Doufám, že toto představení bude DvD za další 4 roky ještě hrát. Ráda jej uvidím znovu.
Michvon  80 %
(zadáno: 28.2.2018, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi příjemné, kultivované a pozitivní představení. Král Ubu tvoří ke Kainarovým písním zajímavý, provokativní kontrast. Hanuš fantastický. Muzikálnost souboru na velmi vysoké úrovni, smekám.
Optimista  90 %
(zadáno: 29.5.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Poslední z dlouhé a úspěšné řady kabaretů je opět povedený
Bethrezen  60 %
(zadáno: 13.12.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Celkem povedený kabaret. Soubor divadla v Dlouhé opět exceluje v podání písniček a vytváří tak skvělou atmosféru večera. Představení je zajímavě umístěné v divadelní kavárně, což kabaretu na atmosféře jen přidává. Mínusem je u mně až přehnané množství Krále Ubu, jehož humor mi vůbec nesedí.
Mart  90 %
(zadáno: 23.3.2016, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé. Opravdu báječné. Jen trochu horko, pochopitelně, nejde pustit klimatizaci kvůli hluku, důvody. Doporučuji vzdušný oděv.
Marsed  90 %
(zadáno: 7.10.2015, počet hodnocení: 154)
přínosný / zajímavý komentář
Krásně strávený večer, výborná režie i herecké výkony. Vše do sebe zapadalo. Musím opět říci, že herci v Dlouhé jsou skvělí hudebníci.
BarboraSalome  70 %
(zadáno: 18.8.2015, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedený kabaret a Miroslav Hanuš jako vynikající průvodce inscenace.
Wild  80 %
(zadáno: 16.4.2015, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Kabarety v Dlouhé je osvědčená kvalita. Tenhle se mi líbil o trošku méně než
ty předchozí. Ale soubor opět nezklamal. Bylo to vtipné a fajn.Pobavila jsem se.
Brabenec  80 %
(zadáno: 4.10.2013, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo vidět, jak si to všichni aktéři užívají, že je to zkrátka baví. Obdivuji hudební talent a všestrannost všech.
Mondi.h  90 %
(zadáno: 1.7.2013, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Krásný nostalgický večer, který jsme si moc užily. Dlouháni prostě valí, to hraní na všechny ty nástroje a zpěv je prostě užasnýýý. Paní Lokajová hraje na saxík jako bůh. Musím vyzdvihnout i nádherně provedené loutky od maličkých až po tu obří, která nám úplně vzala dech.
Vladimír Rogalewicz  80 %
(zadáno: 14.6.2013, počet hodnocení: 701)
přínosný / zajímavý komentář
Ty fláky od Pepíka Kainara jsou fakt dobrý. Úžasná příležitost, jak strávit příjemný večer.
Luckaprague  90 %
(zadáno: 2.5.2013, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Přesně tak to ten pepík kainar myslel:) Skvělé představení, tentokrát nejvýraznější j. Meduna
Mortimer  90 %
(zadáno: 24.2.2013, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Opravdu povedené představení ve kterém všechno do sebe krásně zapadá a připomnělo mi mnoho krásných polozapomenutých básní.
BlaBla  90 %
(zadáno: 16.1.2013, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné!!! "Dlouháni" kabarety prostě umí. Každý herec měl svůj prostor k vyjádření, ať už hereckému, pevěckému či tanečnímu, a všichni byli prostě báječní! Ještě dnes po čtrnácti dnech od shlédnutí ve mně ten krásný zážitek přetrvává.
Brouček  90 %
(zadáno: 8.12.2012, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Kabaret byl skvělý, asi i díky svojí bezprostřednosti. Různá čísla - jímavá recitace, vtípky kabaretiéra, písnička v rychlejším tempu...všechno to plynulo jedno za druhým a vytvářelo zvláštní atmosféru. A do toho se pořád pletl UBU. Nejsem moc fanouškem drsnějšího humoru, ale tady mi to sedlo a dávalo smysl. Herecké výkony výborné, snad jen pan Koliáš by se mohl přiučit od pana Tesaře, jak hrát opilce :-)
Síma  90 %
(zadáno: 5.12.2012, počet hodnocení: 115)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé,paráda!
Vladimír10  80 %
(zadáno: 2.12.2012, počet hodnocení: 467)
přínosný / zajímavý komentář
Kabarety v Dlouhé již zcela zdomácněly, a proto není žádným překvapením, že i tento se vyvedl. Inscenace je hrána v jiném uspořádání židlí a jeviště než Kabaret Prévert Bulis, což jí dodává bezprostřední atmosféru. Nejlepší výkon podává Miroslav Hanuš, který svoji roli jakéhosi kabaretiéra dokázal obohatit i mnoha improvizovanými výstupy. Ostatní účinkující odvedli též velmi slušné výkony. Nejvtipnějšími částmi kabaretu byly ukázky ze hry Ubu se vrací, kde se ve 3 rolích vystřídali téměř všichni herci inscenace. Příjemným zpestřením jsou i zajímavě vyřešené loutky J. Milfajta.
Kevinator  100 %
(zadáno: 26.11.2012, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Herci hrají, zpívají, recitují až to bere dech. To by Pepik koukal...
Blahis  80 %
(zadáno: 8.12.2019, počet hodnocení: 39)
MikulaF  70 %
(zadáno: 11.9.2019, počet hodnocení: 55)
Xcepek  80 %
(zadáno: 17.3.2019, počet hodnocení: 587)
Srna  80 %
(zadáno: 18.1.2019, počet hodnocení: 63)
Lovin  70 %
(zadáno: 21.9.2018, počet hodnocení: 230)
Tylda  70 %
(zadáno: 4.6.2018, počet hodnocení: 52)
Lavialee  80 %
(zadáno: 11.2.2018, počet hodnocení: 19)
Hacko  90 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 58)
Ivelly  60 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 34)
Freebird  50 %
(zadáno: 3.1.2018, počet hodnocení: 51)
Suzana  60 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 299)
Pavlouš  90 %
(zadáno: 12.8.2017, počet hodnocení: 54)
Marie friedlova  70 %
(zadáno: 29.12.2016, počet hodnocení: 73)
Cedak  50 %
(zadáno: 28.12.2016, počet hodnocení: 18)
Panapollon  90 %
(zadáno: 7.5.2016, počet hodnocení: 51)
MISA2604  80 %
(zadáno: 1.3.2016, počet hodnocení: 15)
Renée  90 %
(zadáno: 1.3.2016, počet hodnocení: 96)
Frankovka  80 %
(zadáno: 14.2.2016, počet hodnocení: 241)
Maggie  80 %
(zadáno: 10.2.2016, počet hodnocení: 32)
Vendula_Z  90 %
(zadáno: 1.11.2015, počet hodnocení: 92)
Zupri  80 %
(zadáno: 24.9.2015, počet hodnocení: 108)
Burbot  90 %
(zadáno: 21.6.2015, počet hodnocení: 31)
Lumca  70 %
(zadáno: 28.2.2014, počet hodnocení: 337)
Arcipes  70 %
(zadáno: 1.11.2013, počet hodnocení: 136)
Marcela  80 %
(zadáno: 5.9.2013, počet hodnocení: 410)
Dubina  80 %
(zadáno: 19.1.2013, počet hodnocení: 144)
Radkak  80 %
(zadáno: 19.1.2013, počet hodnocení: 81)
LavinieCamui  80 %
(zadáno: 29.12.2012, počet hodnocení: 564)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.