Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Flashdance

Premiéra: 28.9.2013 | 3:00
Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Igor Barberić, Aneta Majerová. Dirigenti: Dan Kalousek, Ema Mikešková. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: září 2019.
Divadelní adaptace kultovního romantického hudebního filmu z 80. let. Příběh lásky, touhy a splněných snů osmnáctileté dívky, která přes den pracuje jako svářečka a v noci se věnuje tomu, co ji opravdu naplňuje, tedy tanci, a touží se dostat na taneční konzervatoř...
  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
72 %
Uživatelé
73 %
73351000
Volby

Hodnocení (40)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
23.3.2014 | 1154 hodnocení
+ souhlasím
Opět velmi profesionální produkce, největší přidanou hodnotou je tentokrát taneční složka. Propracovaná choreografie, jejímiž autory jsou Igor Barberic a Aneta Majerová, klade velké fyzické nároky na herce, a to i na ty v menších rolí. Největší zápřah je pak nucena absolvovat Ivana Vaňková v roli Alex, ale zvládá to pohybově, pěvecky i herecky bez jakýchkoliv problémů. Jen je škoda přepálené stopáže. Příběh je velmi jednoduchý, dalo by se říci prostinký, a roztáhnout ho na tři hodiny považuji za chybu. Vždyť filmová verze měla pouhých 89 minut a přesto v ní bylo vše podstatné.
Michal Novák  70 %
19.11.2013 | 1157 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Kdo by to byl řekl, že popelkovský příběh dívky Alex z amerického filmového muzikálu zapadne do dnešní doby s tak intenzivním vyzněním. Nebyl by to Stanislav Moša, který by v nové divadelní verzi tohoto muzikálu tak zajímavě neakcentoval sociální otázky a nesoustředil se na valéry cesty za splněním snu. Navrch krásný, emotivní výkon Svetlany Janotové v hlavní roli. Zaujalo mě také herecké ztvárnění dvojice outsiderů Glorie a Jimmyho v podání Andrey Březinové a Aleše Slaniny. Zato Ondřej Studénka (Nick) se má ještě hodně co učit, jenom snaha nestačí… České texty písní, žel, poněkud šroubované.
Jiří Landa  80 %
23.10.2013 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
I přes jednoduchý příběh a tříhodinovou stopáž dokáže inscenace S. Moši zaujmout a nemá nudné prostoje. Režisér si je dobře vědom, co muzikál potřebuje, takže je stále se nač dívat - od výpravné scény, přes kostýmy až po perfektně zvládnutou choreografii. Jako celek působí inscenace velmi kompaktně, podobně lze hovořit o hudebním nastudování. I. Vaňková roli Alexandry zvládla se ctí, i když závěrečný tanec by přece jen scházelo zatančit s větší jistotou. O. Studénka v druhé části zápasil s hlasem, v herectví je občas topornější. Herci ve vedlejších rolích obstáli líp než ústřední dvojice.
Iva Bryndová  80 %
5.10.2013 | 566 hodnocení
+ souhlasím
Příběh je jednoduchý. A scénář má i jinak nedostatky. Množství vedlejších linek chvílemi zdržuje a postava Nicka by zase prostoru pro vyjádření se mohla mít klidně víc.
Provedení se nedá vytknout nic moc. Absolutně profesionální výkony herecké i pěvecké a především taneční, skvělé choreografie. Mezi všemi skvělými, Svetlana Janotová v hlavní roli naprosto vynikající.
Hlavně neuvěřitelně energické. Ideálně 85%.
A pozdější poznámka: Moc závisí na hl. roli, Ivana Vaňková je výborná, zahraje, zazpívá a zatančí to celé naprosto profesionálně, ale stejně tomu proti Svetlaně něco chybí.
Jan Pařízek  80 %
5.10.2013 | 912 hodnocení
+ souhlasím
Samotný příběh je taková hezká kombinace Pretty woman a Billyho Elliota, nicméně je předvídatelný, nijak zvlášť nestrhne a nepřekvapí. U některých písní se český překlad příliš nepovedl a je tam až trochu moc nuceně našroubován, aby zapadl do dané melodie. Ale po taneční stránce hodně vydařené, choreografie se zde opravdu povedla. Z pěveckého hlediska též velmi dobré (Vitázek, Gazdíková, Bošjaková, Matušovová). Ale hlavním kladem je bezesporu výtečná S. Janotová, na které to prakticky stojí a padá. Celé představení táhne neskutečně nahoru. Takže hlavně díky ní nakonec vydařených 75%.
Iveta Novotná  50 %
13.1.2014 | 21 hodnocení
Neskutečně rozvleklé představení. Tříhodinová délka byla naprosto zbytečně přemrštěná a muzikál by určitě bylo možné s klidem zkrátit na hodiny dvě. I přesto lze chválit. Svetlana Janotová se perfektně hodila na roli Alex a byla v ní úžasná, naopak Ivaně Vaňkové role příliš nesedla. Andrea Březinová (Glorie) byla dokonale naivní a roztomilá. Skvělý výkon podávala i celá company. Nejvíc však musím vyzdvihnout práci techniků - stavěčů, kteří během celého představení přestavovali scénu v to i ono. Byli výborně sehraní, precizní a téměř nepozorovatelní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Prochanna  60 %
6.5.2019 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto neskutečná Svetlana Janotová, není co dodat. Je tak šílená, když tančí!
Fedorocko  70 %
13.12.2017 | 751 hodnocení
+ souhlasím
Příjemné zpracování známého příběhu, ovšem musím souhlasit,že I.Vaňková
v hl.roli je hodně nevýrazná a při závěrečném tanci bez toho správného náboje. Pokazilo celkový dojem.
Míša812  70 %
15.2.2016 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Vlastně to bylo bezchybné... Skvělá scéna, skvělé herecké výkony, skvělá choreografie, ale nějak mě to za srdce bohužel nechytlo a znovu vidět nepotřebuji.
David Strang  80 %
20.12.2015 | 133 hodnocení
+ souhlasím
Zdenda Junák excelentní
Hojojicek  100 %
10.11.2015 | 94 hodnocení
+ souhlasím
SOP. Dílo je hrozivě rozpínavé a dlouhé, ač vlastně o ničem není. Nicméně provedení super, perfektní scéna, kostýmy, režie a výkony! Jen Vaňkové by snad prospělo větší charisma při tanci a celkově mě mnohem více bavil příběh Glorie-to je ale problém díla, ne interpretky. Dále Vitázek (škoda občasného přízvuku), Slanina, Holišová (nejlepší výkon večera, naprosto suverénní, půvabná, famozně zpívající), Bošjaková,Březinová(nejlépe udělaná blbka jakou jsem kdy na divadle viděl a přitom tak pravdivý výkon) Herfortová (super!), Junák,Ondříček, Janíková a Remišová jako sekretářka (není malých rolí).
Fyddo  60 %
23.10.2015 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Viděno při hostování ve Státní opeře v Praze 22.10. 2015. Zajímalo by mě porovnat s jiným obsazením
Klára Tesařová  70 %
1.5.2015 | 120 hodnocení
+ souhlasím
Více v recenzi... Rozklikni sekci Recenze/blogy! :-) (více v článku na blogu)
Cindy.92  80 %
28.3.2015 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Povedený dynamický muzikál, který nabízí přesně to, co od něj divák očekává. Příběh s happy endem, hodně tance různých žánrů a profesionální zpěv. Oproti Chicagu (uvedeném též v tomto divadle) brněnské pojetí muzikálu hrdě kráčí za filmovou předlohou. Výkon Svetlany Janotové +10%
Aja  60 %
30.12.2014 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Úžasná choreografie. Toť vše. Jinak rozvleklé, příběh na tak dlouhé představení není dostatečně silný. Škoda.
Jan456  90 %
27.9.2014 | 227 hodnocení
+ souhlasím
Co dodat?
Výborná Svetlana Janovotá s Dušanem Vitázkem, kteří představení od představení stále rostou. Bravo i Ivaně Vaňkové. I když pro ty, kteří jdou bych doporučil alternaci Janotová - Vitázek, podruhé jsem měl štěstí na druhou dvojici a chvílemi jsem měl pocit, že jsem na úplně jiném představení. Ivana Vaňková se snaží, je výborná, ale Světlana je lepší. Srovnávat Dušana Vitázka a Ondřeje Studénku snad ani nebudu. Ale stejně klobouk dolů přede všemi.
Čiko  80 %
22.9.2014 | 1086 hodnocení
+ souhlasím
Ne každému muzikélovému herci či herečce je vše dáno. Umět tancovat je fajn, umět zpívat je asi samozřejmost a umět hrát příjemný bonus (zároveň ale u mnoha muzikálových herců největší slabina). Pokud chcete vidět skvělé výkony po stránce herecké, pěvecké i taneční, jeďte se podívat na Flashdance. Pravda, film se mi líbil trochu víc, ale to nemění nic na tom, že jsem viděl skvělé představení...
Martin21  70 %
16.9.2014 | 461 hodnocení
+ souhlasím
Těch nejhezčích 70% :-) Celé představení táhne bravurní výkon Svetlany Janotové!
Cherry  80 %
1.4.2014 | 83 hodnocení
+ souhlasím
skvělé
Terka-Teryk  100 %
2.1.2014 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné přestavení!!
honzy  80 %
30.12.2013 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Evropské uvedení muzikálu New Flashdance v MdB je tradičně profesionálně odvedeno ve všech složkách.Výborná režie S.Moši,choreografie,scéna,návrhy kostýmu.Velké nasazení všech účinkujících.(výborní Slanina,Březinová,Vaňková,Mach)I když libreto je poměrně chudé a připsaná hudba nijak nevyniká,přesto celkové vyznění muzikálu je velmi dobré.S překladem si poradil J.Josek.Z představení je cítit obrovská energie.Romantický naivní příběh emočně působí na diváka,i sociální aspekt díla je režijně nenásilně zpracován.Muzikál rozhodně stojí za shlédnutí.Hodnocení 80%.Psáno z odpol.představení 29.12.2013
Petulia  80 %
2.12.2013 | 14 hodnocení
+ souhlasím
V divadelních chodbách se linulo, že Flashdance v MDB je pecka. Tak to musím vidět! A opravdu to stojí za vidění. Skvělý Slanina, skvělý Vitázek, skvělá Matušovová, skvělé zpracování, scéna a orchestr. Snad jen Janotová by mohla umět trochu (hodně) líp tančit. Ale jako celek velmi podařený muzikál na prknech brněnského městského divadla.
Janis  80 %
13.11.2013 | 291 hodnocení
+ souhlasím
Velmi zdařilé nastudování moderní Popelky, výjimečně dobrá scéna, režie, hudební čísla i choreografie, také tanečně dost vyrovnané.
I mě zaujala o něco víc vedlejší dvojice (A. Březinová, O. Slanina) než ta hlavní, ačkoli D. Vitázek jako Nick má roli téměř výhradně pěveckou. Ano, některé české texty mi neseděly. Nicméně jednoduchý příběh je dějově poměrně zajímavě vystavěn, nemá velké množství postav (určitě ku prospěchu věci), ty se střídají ve vyvážených partech a scénách...
Za dirigentku - ženu hodnocení zvýšeno o 5%.
Candie254  80 %
9.10.2013 | 222 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Toto představení mělo neskutečný náboj a jen díky tomu hodnotím tak vysoko, protože příběh samotný je dost klišoidní ;) Chtěla bych vyzdvihnout naprosto výborné choreografie a dokonale zvládnutou pěveckou složku. Dále se mi hodně líbil Ondřej Studénka, role Nicka mu sedla perfektně. Stejně tak Andree Březinové, která dostává čím dál více příležitostí a doufám, že to tak bude i nadále. Nakonec musím říci, že jsem od Vaňkové moc neočekávala a byla jsem zklamaná, že mi nehrála Janotová, ale... nakonec jsem byla překvapená. Zpívala a hrála s nasazením a role jí kupodivu sedla. Takže za mě 85% :)
Eva123  60 %
7.10.2013 | 152 hodnocení
+ souhlasím
Hudební stránku muzikálu posoudit nedovedu. Hereckým výkonem mě zaujala Andrea Březinová coby Gloria (líbila se mi více než Divá Bára, zjevně má
komediální talent.
Klára J  100 %
18.4.2015 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Byla jsem 17.4.2015 a nemělo to chybu ! Krásná scéna, úžasné kostýmy, skvělá hudba. Andrea Březinová jako Glorie působila velmi roztomile , prostě role jako by byla dělaná na ni. Nejlepší výkon podala Svetlana Janotová v roli Alex. Její výkon neměl chybu. V jejím podání se mi Alex líbila víc než ta ve filmu. Obtížné sestavy zvládla bez jediné chybyčky a musí se uznat klobouk dolů :) Flashdance v MdB je podle mne lepší než filmová verze :) Stojí za to vidět ! :)
Applejuice  60 %
8.1.2023 | 368 hodnocení
Annikka  70 %
27.9.2020 | 133 hodnocení
ACech  80 %
10.8.2020 | 19 hodnocení
JSimple  40 %
25.3.2018 | 28 hodnocení
Sobticek  80 %
17.5.2017 | 47 hodnocení
Hannah21  80 %
3.12.2016 | 159 hodnocení
Marcela  70 %
22.10.2015 | 418 hodnocení
Petr-sima  40 %
21.10.2015 | 121 hodnocení
Galdve  60 %
2.10.2015 | 53 hodnocení
Meg  50 %
23.5.2014 | 43 hodnocení
A.block  60 %
22.12.2013 | 24 hodnocení
JOP  100 %
30.10.2013 | 20 hodnocení
Paya888  70 %
12.10.2013 | 312 hodnocení
Alice.ruz  60 %
10.12.2014 | 2 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.