Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Flashdance

Premiéra: 28.9.2013. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Igor Barberić, Aneta Majerová. Dirigenti: Dan Kalousek, Ema Mikešková. Režie: Stanislav Moša.
3:00

Osoby a obsazení
Alexandra Owensová - Svetlana Janotová / Ivana Vaňková
Nick Hurley, syn majitele továrny - Dušan Vitázek / Ondřej Studénka
Gloria, tanečnice, kamarádka Alex - Andrea Březinová / Johana Gazdíková
Jimmy, přítel Glorie - Lukáš Janota / Aleš Slanina
Kiki, tanečnice, kamarádka Alex - Hana Holišová / Viktória Matušovová
Tess, tanečnice, kamarádka Alex - Veronika Bošjaková / Hana Kováříková
Hana, bývalá učitelka tance - Zdena Herfortová / Ivana Plíhalová
Harry, majitel klubu - Zdeněk Junák / Milan Němec
Johny, majitel stripbaru - Igor Ondříček / Petr Gazdík / Lukáš Vlček
Wildová, tajemnice taneční akademie - Jana Musilová / Markéta Sedláčková / Lenka Janíková
Louisa, Hanina pečovatelka - Miroslava Kolářová / Erika Kubálková
Joe, předák v továrně - Jiří Mach
Andy Harris, dělník v továrně - Kristian Pekar (původně Jakub Zedníček)
Company - Lenka Janíková / Evelína Kachlířová / Nikol Kotrnetzová / Hana Kratochvilová / Mária Lalková / Aneta Majerová / Tereza Martinková / Kristýna Gašperáková / Barbara Chybová / Gabriela Karmazínová / Zuzana Smijová, Laco Hudec / Marek Kolář / Václav Púčik / Dominik Teleky, Robert Rozsochatecký / Radek Novotný, Michal Matěj / Jan Brožek, Simona Šeligová / Barbora Musilová, Petr Nebřenský / Jakub Liška...

Divadelní adaptace kultovního romantického hudebního filmu z 80. let. Příběh lásky, touhy a splněných snů osmnáctileté dívky, která přes den pracuje jako svářečka a v noci se věnuje tomu, co ji opravdu naplňuje, tedy tanci, a touží se dostat na taneční konzervatoř...
v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů
oficiální ankety:
Svetlana Janotová - nominace na Cenu Alfréda Radoka 2013 (nejlepší ženský herecký výkon roku)
v anketě portálu i-divadlo.cz:
Svetlana Janotová - 1. místo v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku 2013
2. místo v kategorii Nejlepší inscenace roku 2013
Igor Barberić & Aneta Majerová - 3. místo v kategorii Jiný umělecký počin roku 2013
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
72 %
Uživatelé
73 %
73341000
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (39)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 23.3.2014, počet hodnocení: 849)
přínosný / zajímavý komentář
Opět velmi profesionální produkce, největší přidanou hodnotou je tentokrát taneční složka. Propracovaná choreografie, jejímiž autory jsou Igor Barberic a Aneta Majerová, klade velké fyzické nároky na herce, a to i na ty v menších rolí. Největší zápřah je pak nucena absolvovat Ivana Vaňková v roli Alex, ale zvládá to pohybově, pěvecky i herecky bez jakýchkoliv problémů. Jen je škoda přepálené stopáže. Příběh je velmi jednoduchý, dalo by se říci prostinký, a roztáhnout ho na tři hodiny považuji za chybu. Vždyť filmová verze měla pouhých 89 minut a přesto v ní bylo vše podstatné.
Michal Novák 70 % Tip Michal Novák
(zadáno: 19.11.2013, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Kdo by to byl řekl, že popelkovský příběh dívky Alex z amerického filmového muzikálu zapadne do dnešní doby s tak intenzivním vyzněním. Nebyl by to Stanislav Moša, který by v nové divadelní verzi tohoto muzikálu tak zajímavě neakcentoval sociální otázky a nesoustředil se na valéry cesty za splněním snu. Navrch krásný, emotivní výkon Svetlany Janotové v hlavní roli. Zaujalo mě také herecké ztvárnění dvojice outsiderů Glorie a Jimmyho v podání Andrey Březinové a Aleše Slaniny. Zato Ondřej Studénka (Nick) se má ještě hodně co učit, jenom snaha nestačí… České texty písní, žel, poněkud šroubované.
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 23.10.2013, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
I přes jednoduchý příběh a tříhodinovou stopáž dokáže inscenace S. Moši zaujmout a nemá nudné prostoje. Režisér si je dobře vědom, co muzikál potřebuje, takže je stále se nač dívat - od výpravné scény, přes kostýmy až po perfektně zvládnutou choreografii. Jako celek působí inscenace velmi kompaktně, podobně lze hovořit o hudebním nastudování. I. Vaňková roli Alexandry zvládla se ctí, i když závěrečný tanec by přece jen scházelo zatančit s větší jistotou. O. Studénka v druhé části zápasil s hlasem, v herectví je občas topornější. Herci ve vedlejších rolích obstáli líp než ústřední dvojice.
Iva Bryndová 80 %
(zadáno: 5.10.2013, počet hodnocení: 263)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh je jednoduchý. A scénář má i jinak nedostatky. Množství vedlejších linek chvílemi zdržuje a postava Nicka by zase prostoru pro vyjádření se mohla mít klidně víc.
Provedení se nedá vytknout nic moc. Absolutně profesionální výkony herecké i pěvecké a především taneční, skvělé choreografie. Mezi všemi skvělými, Svetlana Janotová v hlavní roli naprosto vynikající.
Hlavně neuvěřitelně energické. Ideálně 85%.
A pozdější poznámka: Moc závisí na hl. roli, Ivana Vaňková je výborná, zahraje, zazpívá a zatančí to celé naprosto profesionálně, ale stejně tomu proti Svetlaně něco chybí.
Jan Pařízek 80 %
(zadáno: 5.10.2013, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Samotný příběh je taková hezká kombinace Pretty woman a Billyho Elliota, nicméně je předvídatelný, nijak zvlášť nestrhne a nepřekvapí. U některých písní se český překlad příliš nepovedl a je tam až trochu moc nuceně našroubován, aby zapadl do dané melodie. Ale po taneční stránce hodně vydařené, choreografie se zde opravdu povedla. Z pěveckého hlediska též velmi dobré (Vitázek, Gazdíková, Bošjaková, Matušovová). Ale hlavním kladem je bezesporu výtečná S. Janotová, na které to prakticky stojí a padá. Celé představení táhne neskutečně nahoru. Takže hlavně díky ní nakonec vydařených 75%.
Iveta Novotná 50 %
(zadáno: 13.1.2014, počet hodnocení: 21)
Neskutečně rozvleklé představení. Tříhodinová délka byla naprosto zbytečně přemrštěná a muzikál by určitě bylo možné s klidem zkrátit na hodiny dvě. I přesto lze chválit. Svetlana Janotová se perfektně hodila na roli Alex a byla v ní úžasná, naopak Ivaně Vaňkové role příliš nesedla. Andrea Březinová (Glorie) byla dokonale naivní a roztomilá. Skvělý výkon podávala i celá company. Nejvíc však musím vyzdvihnout práci techniků - stavěčů, kteří během celého představení přestavovali scénu v to i ono. Byli výborně sehraní, precizní a téměř nepozorovatelní.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Prochanna 60 %
(zadáno: 6.5.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Naprosto neskutečná Svetlana Janotová, není co dodat. Je tak šílená, když tančí!
Fedorocko 70 %
(zadáno: 13.12.2017, počet hodnocení: 565)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemné zpracování známého příběhu, ovšem musím souhlasit,že I.Vaňková
v hl.roli je hodně nevýrazná a při závěrečném tanci bez toho správného náboje. Pokazilo celkový dojem.
Míša812 70 %
(zadáno: 15.2.2016, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Vlastně to bylo bezchybné... Skvělá scéna, skvělé herecké výkony, skvělá choreografie, ale nějak mě to za srdce bohužel nechytlo a znovu vidět nepotřebuji.
David Strang 80 %
(zadáno: 20.12.2015, počet hodnocení: 117)
přínosný / zajímavý komentář
Zdenda Junák excelentní
Hojojicek 100 %
(zadáno: 10.11.2015, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
SOP. Dílo je hrozivě rozpínavé a dlouhé, ač vlastně o ničem není. Nicméně provedení super, perfektní scéna, kostýmy, režie a výkony! Jen Vaňkové by snad prospělo větší charisma při tanci a celkově mě mnohem více bavil příběh Glorie-to je ale problém díla, ne interpretky. Dále Vitázek (škoda občasného přízvuku), Slanina, Holišová (nejlepší výkon večera, naprosto suverénní, půvabná, famozně zpívající), Bošjaková,Březinová(nejlépe udělaná blbka jakou jsem kdy na divadle viděl a přitom tak pravdivý výkon) Herfortová (super!), Junák,Ondříček, Janíková a Remišová jako sekretářka (není malých rolí).
Fyddo 60 %
(zadáno: 23.10.2015, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno při hostování ve Státní opeře v Praze 22.10. 2015. Zajímalo by mě porovnat s jiným obsazením
Klára Tesařová 70 %
(zadáno: 1.5.2015, počet hodnocení: 70)
přínosný / zajímavý komentář
Více v recenzi... Rozklikni sekci Recenze/blogy! :-) (více v článku na blogu)
Cindy.92 80 %
(zadáno: 28.3.2015, počet hodnocení: 314)
přínosný / zajímavý komentář
Povedený dynamický muzikál, který nabízí přesně to, co od něj divák očekává. Příběh s happy endem, hodně tance různých žánrů a profesionální zpěv. Oproti Chicagu (uvedeném též v tomto divadle) brněnské pojetí muzikálu hrdě kráčí za filmovou předlohou. Výkon Svetlany Janotové +10%
Aja 60 %
(zadáno: 30.12.2014, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasná choreografie. Toť vše. Jinak rozvleklé, příběh na tak dlouhé představení není dostatečně silný. Škoda.
Jan456 90 %
(zadáno: 27.9.2014, počet hodnocení: 178)
přínosný / zajímavý komentář
Co dodat?
Výborná Svetlana Janovotá s Dušanem Vitázkem, kteří představení od představení stále rostou. Bravo i Ivaně Vaňkové. I když pro ty, kteří jdou bych doporučil alternaci Janotová - Vitázek, podruhé jsem měl štěstí na druhou dvojici a chvílemi jsem měl pocit, že jsem na úplně jiném představení. Ivana Vaňková se snaží, je výborná, ale Světlana je lepší. Srovnávat Dušana Vitázka a Ondřeje Studénku snad ani nebudu. Ale stejně klobouk dolů přede všemi.
Čiko 80 %
(zadáno: 22.9.2014, počet hodnocení: 724)
přínosný / zajímavý komentář
Ne každému muzikélovému herci či herečce je vše dáno. Umět tancovat je fajn, umět zpívat je asi samozřejmost a umět hrát příjemný bonus (zároveň ale u mnoha muzikálových herců největší slabina). Pokud chcete vidět skvělé výkony po stránce herecké, pěvecké i taneční, jeďte se podívat na Flashdance. Pravda, film se mi líbil trochu víc, ale to nemění nic na tom, že jsem viděl skvělé představení...
Martin21 70 %
(zadáno: 16.9.2014, počet hodnocení: 350)
přínosný / zajímavý komentář
Těch nejhezčích 70% :-) Celé představení táhne bravurní výkon Svetlany Janotové!
Cherry 80 %
(zadáno: 1.4.2014, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
skvělé
Terka-Teryk 100 %
(zadáno: 2.1.2014, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné přestavení!!
Honzy 80 %
(zadáno: 30.12.2013, počet hodnocení: 213)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Evropské uvedení muzikálu New Flashdance v MdB je tradičně profesionálně odvedeno ve všech složkách.Výborná režie S.Moši,choreografie,scéna,návrhy kostýmu.Velké nasazení všech účinkujících.(výborní Slanina,Březinová,Vaňková,Mach)I když libreto je poměrně chudé a připsaná hudba nijak nevyniká,přesto celkové vyznění muzikálu je velmi dobré.S překladem si poradil J.Josek.Z představení je cítit obrovská energie.Romantický naivní příběh emočně působí na diváka,i sociální aspekt díla je režijně nenásilně zpracován.Muzikál rozhodně stojí za shlédnutí.Hodnocení 80%.Psáno z odpol.představení 29.12.2013
Petulia 80 %
(zadáno: 2.12.2013, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
V divadelních chodbách se linulo, že Flashdance v MDB je pecka. Tak to musím vidět! A opravdu to stojí za vidění. Skvělý Slanina, skvělý Vitázek, skvělá Matušovová, skvělé zpracování, scéna a orchestr. Snad jen Janotová by mohla umět trochu (hodně) líp tančit. Ale jako celek velmi podařený muzikál na prknech brněnského městského divadla.
Janis 80 %
(zadáno: 13.11.2013, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zdařilé nastudování moderní Popelky, výjimečně dobrá scéna, režie, hudební čísla i choreografie, také tanečně dost vyrovnané.
I mě zaujala o něco víc vedlejší dvojice (A. Březinová, O. Slanina) než ta hlavní, ačkoli D. Vitázek jako Nick má roli téměř výhradně pěveckou. Ano, některé české texty mi neseděly. Nicméně jednoduchý příběh je dějově poměrně zajímavě vystavěn, nemá velké množství postav (určitě ku prospěchu věci), ty se střídají ve vyvážených partech a scénách...
Za dirigentku - ženu hodnocení zvýšeno o 5%.
Candie254 80 %
(zadáno: 9.10.2013, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Toto představení mělo neskutečný náboj a jen díky tomu hodnotím tak vysoko, protože příběh samotný je dost klišoidní ;) Chtěla bych vyzdvihnout naprosto výborné choreografie a dokonale zvládnutou pěveckou složku. Dále se mi hodně líbil Ondřej Studénka, role Nicka mu sedla perfektně. Stejně tak Andree Březinové, která dostává čím dál více příležitostí a doufám, že to tak bude i nadále. Nakonec musím říci, že jsem od Vaňkové moc neočekávala a byla jsem zklamaná, že mi nehrála Janotová, ale... nakonec jsem byla překvapená. Zpívala a hrála s nasazením a role jí kupodivu sedla. Takže za mě 85% :)
Eva123 60 %
(zadáno: 7.10.2013, počet hodnocení: 133)
přínosný / zajímavý komentář
Hudební stránku muzikálu posoudit nedovedu. Hereckým výkonem mě zaujala Andrea Březinová coby Gloria (líbila se mi více než Divá Bára, zjevně má
komediální talent.
Klára J 100 %
(zadáno: 18.4.2015, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Byla jsem 17.4.2015 a nemělo to chybu ! Krásná scéna, úžasné kostýmy, skvělá hudba. Andrea Březinová jako Glorie působila velmi roztomile , prostě role jako by byla dělaná na ni. Nejlepší výkon podala Svetlana Janotová v roli Alex. Její výkon neměl chybu. V jejím podání se mi Alex líbila víc než ta ve filmu. Obtížné sestavy zvládla bez jediné chybyčky a musí se uznat klobouk dolů :) Flashdance v MdB je podle mne lepší než filmová verze :) Stojí za to vidět ! :)
Annikka 70 %
(zadáno: 27.9.2020, počet hodnocení: 107)
ACech 80 %
(zadáno: 10.8.2020, počet hodnocení: 18)
JSimple 40 %
(zadáno: 25.3.2018, počet hodnocení: 28)
Sobticek 80 %
(zadáno: 17.5.2017, počet hodnocení: 47)
Hannah21 80 %
(zadáno: 3.12.2016, počet hodnocení: 142)
Marcela 70 %
(zadáno: 22.10.2015, počet hodnocení: 406)
Petr-sima 40 %
(zadáno: 21.10.2015, počet hodnocení: 75)
Galdve 60 %
(zadáno: 2.10.2015, počet hodnocení: 53)
Meg 50 %
(zadáno: 23.5.2014, počet hodnocení: 43)
A.block 60 %
(zadáno: 22.12.2013, počet hodnocení: 24)
JOP 100 %
(zadáno: 30.10.2013, počet hodnocení: 19)
Paya888 70 %
(zadáno: 12.10.2013, počet hodnocení: 271)
Alice.ruz 60 %
(zadáno: 10.12.2014, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.