Studio DVA divadlo

Judy

Premiéra: 14.6.2024 | 2:30
Tragikomedie nahlížející do jednoho z posledních pokusů Judy Garland o návrat na scénu. Ikona světového showbusinessu, fenomenální zpěvačka, filmová hvězda, nejzářivější i nejtragičtější americká star. Fatální koktejl slávy, stimulujících látek, finanční nestability a nevydařených manželství návrat ani tentokrát neulehčují. Kdo jí chce skutečně pomoct a komu jde o vlastní prospěch? Dokáže jí nová láska zachránit, anebo svůj největší hit „Over the Rainbow“ zazpívá naposled...?
  
Studio DVA divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
67 %
6761000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
17.7.St19:30Letní scéna Vyšehradvstupenky
18.7.Čt19:30Letní scéna Vyšehradvstupenky
7.8.St20:00Letní scéna Tvrz Divicevstupenky
26.8.Po19:30Letní scéna Vyšehradvstupenky
27.8.Út19:30Letní scéna Vyšehradvstupenky
17.7.St19:30 vstupenky
Letní scéna Vyšehrad
18.7.Čt19:30 vstupenky
Letní scéna Vyšehrad
7.8.St20:00 vstupenky
Letní scéna Tvrz Divice
26.8.Po19:30 vstupenky
Letní scéna Vyšehrad
27.8.Út19:30 vstupenky
Letní scéna Vyšehrad

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
10.7.2024 | 1164 hodnocení
+ souhlasím
75%. Inscenaci režiséra Petra Gazdíka nechybí hlavně v první části humor, který vhodně odlehčuje nepříliš veselý konec života Judy Garland. Tu přesvědčivě ztvárnila M.Absolonová jako ambivalentní osobnost, která umí být okouzlující, k politování i naprosto nesnesitelná. Velice dobrými hereckými partnery jí jsou J.Nedbal a S.Rašilov. Divák se dočká i několika písní z repertoáru Garlandové, které Absolonová dokáže interpretovat s velkým přehledem, trochu mě mrzelo, že neměla na zpěv trochu více prostoru. Jinak se ale jedná o zdařilý koktejl zábavy, hudby a emocí. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kateřina Vodáková  70 %
22.6.2024 | 225 hodnocení
+ souhlasím
75 %. Monika Absolonová Judy nehraje, ona ji na prknech žije. Její pěvecké kvality jsou nesporné, milá energie výjimečná a vyzařující lidskost působí až jako neuvěřitelné pohlazení na duši diváka. Kvůli jejímu položení se do titulní role doporučuji Judy ve SD vidět. Čekala jsem ale propracovanější scénu a celkově víc písní. Proto se vzhledem k činohernímu charakteru a mnoha důležitým, tišším dialogům rozhodně přikláním k návštěvě velké scény, nikoliv k exteriéru s okolními ruchy. M. Němec a J. Nedbal herecky velmi dobří, zosobňují "kotvy" k její složité povaze a ať už v dobrém či horším tlumí rány osudu. Váš život dost určuje, koho potkáte...
DivadelniFan  70 %
17.6.2024 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Nemohu říct, že by mě samotná hra nějak extra zaujala - dobrý průměr. Část dialogů se táhla a já se několikrát během představení podíval na hodinky. Nicméně jako představení pod širým nebem Judy potěší, odejdete s hezkým zážitkem, znovu už se ale asi nevrátíte. Scéna jednoduchá, ale efektivní, vynikající "mini orchestr", emotivní závěr a výtečné herecké výkony. Monika Absolonová hraje titulní roli skvěle (o precizním zpěvu nemusíme snad ani diskutovat) ve všech polohách, které jí tato úloha nabízí. Ještě o něco víc mě ovšem zaujaly výkony Milana Němce a Jana Nedbala. Pánové sázeli na přirozenost a fungují vedle hlavní hvězdy skvěle.
AnnieF  90 %
16.6.2024 | 5 hodnocení
+ souhlasím
V Británii na hereckém kurzu nás učili, jak důležité pro herce je, aby v situacích, které hraje, vycházel vždy hlavně ze své osobnosti - to je prý rozdíl mezi herectvím a předváděním se - nebo někoho. Tady se to podařilo, pouštěla jsem si ještě v noci Judy G. na YTube protože jsem prožila kus jejího života dík M.Absolonové, ale taky díky M. Němcovi a J.Nedbalovi. Dávají velký kus sebe, aby vzbudili zájem o někoho jiného! Je to dojemné a krásné. O JG jsem věděla málo a teď mám její CD! Děkuji
Qti  100 %
16.6.2024 | 26 hodnocení
+ souhlasím
Inscenaci jsme měli možnost shlédnout na obou scénách. Absolutní Absolonová! Role je jí "ušitá" přímo na tělo. Nelze nezmínit krásné kostýmy, které zapadají do variabilní scény. Máte možnost prožít příběh v hotelovém apartmá a během okamžiku si užít koncert Judy Garland. Skvělá režie Petra Gazdíka. Třešničkou na dortu byla závěrečná píseň v originále Over the Rainbow.
RaB  30 %
15.6.2024 | 378 hodnocení
+ souhlasím
Monika Absolonová je stále pouze a jen Monika Absolonová, nikoliv Judy... na což už si asi někteří zvykli, já stále ne.
Řada scén se neskutečně táhne a i když je potenciál na gradaci a emoce, tak se nic z toho nekoná.
Albert83  40 %
17.6.2024 | 42 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.