Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Kočky

Premiéra: 11.5.2013 | 2:05
Překlad: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Petr Hloušek. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Hana Kratochvilová, Aneta Majerová, Denny Ratajský. Dirigenti: Dan Kalousek, Caspar Richter. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: rok 2016.
Legendární poetický taneční muzikál v nové originální koncepci.
D10+    

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
69 %
Uživatelé
64 %
kontroverzní inscenace (591.)
64251000
Volby

Hodnocení (33)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  90 %
19.8.2015 | 578 hodnocení
+ souhlasím
95% - Bylo to velmi netradiční podání klasiky. Ze svého pohledu mám ovšem silnou obavu, že po zhlédnutí nekočičích brněnských Koček se na klasické kožíšky už nikdy nedokážu dívat se stejnou chutí a radostí. Kočky naznačené jen symbolicky škraboškami mi přišly kočičí snad víc, než kdyby měly na sobě ten kožich, mnohem víc naopak vynikla podobnost lidí s kočkami. A podle mého tak výrazně vynikl i příběh, z toho díla, kterému bývá tak často vytýkána jeho absence. Nápaditá scéna pak společně s výbornými výkony vykouzlila dokonale působivou atmosféru.
Jiří Koula  40 %
25.8.2013 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
44,99% Možná by byl můj šok menší, kdybych si dopředu zjistil, že Kočky nemají děj (ano, skutečně jsem tuto "legendu" neznal). V tom, abych se zahojil alespoň na jednotlivých "minipříbězích" mi pak bránil fakt, že jsem účinkujícím v davu často nerozuměl a hudba přehlušovala zpěv (možná opět problém s tím, že jsem texty neznal dopředu?). Zbývá tak choreografie, která pro mě osobně je však velice malou náplastí.
Jiří Landa  80 %
31.5.2013 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
75% „Pártyové“ nekočičí provedení bylo osvěžující, poněvadž mě klasická inscenace v kočičích kožiších moc neoslovuje (samozřejmě nehovořím o hudební stránce). Díky polidštění došlo i k akcentaci jednotlivých příběhů, jež jsou na lidi dobře aplikovatelné. Nápad S. Moša výborně zpracoval a vytvořil perfektně fungující koncepci. Strhující choreografie, pečlivě zvolený light design a výtečné pěvecké výkony mimořádně vyrovnaného souboru přebijí i fakt, že je muzikál relativně bezdějový. Neodpustím si však přece jen poznamenat tři jména – A. Antalová, L. Kolář a A. Slanina. Takhle se dělá muzikál.
Pavla Haflantová  70 %
30.5.2013 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Velice pekná scéna, kostýmy, krásné skupinové choreografie hlavně v první půli, roztomilá kočička Alice...no, a to je z mého pohledu vše.
Helena Grégrová  70 %
28.5.2013 | 1684 hodnocení
+ souhlasím
Další z vítaných důkazů, že v MdB mají na muzikál patent. ..nicméně, tentokrát přec jen komplexní technická profesionalita trumfuje lidský přesah a očekávané emoce. Ačkoli jsem spokojeným divákem tohoto kusu, "lezomrazení" se zkrátka nedostavilo.
Michal Novák  70 %
17.5.2013 | 1158 hodnocení
+ souhlasím
Antalová, Slanina, Gazdík, Vitázek, Vaňková, Janotová, Coufalová, Kolář, Vlček, Mach, Němec, Lalková, Kováříková, Martinková… Trochu jiné Kočky… Nejde ani tak o jinakost (non-replica byla záměrem od samého počátku), působivost a zajímavost tohoto projektu – alespoň v mých očích – vytvářejí různé koncepční posuny, akcentace určitých témat a především režijní pohled, který ctí formu básně. K tomu si připočtěte perfektní interpretaci od většiny účinkujících a strhující choreografie. Některé nepřesnosti či nevyladěný zvuk jistě s reprízami zmizí. Od scénografie jsem po řadě proklamací čekal více.
Jan Pařízek  90 %
17.5.2013 | 912 hodnocení
+ souhlasím
Přiznávám, že Kočky jsou pro mě tak trochu srdeční záležitost a jsem v tomto směru lehce zaujatý. Brněnské "nekočičí" provedení se myslím povedlo, po prvních melodiích jsem se ponořil do známých tónů a bez problémů tuto verzi přijal. Výborné jsou obzvláště hromadná vystoupení, naopak slabší a málo výrazné pak některé samotné kočky (Blahobyl, Abraka-máryfuk, Šimbal-Kimbal, Bengálský mour). Pěvecky bezesporu vynikající H. Holišová. Též velmi dobří D. Vitázek, A. Slanina, E. Skálová, I. Vaňková a S. Janotová. Nelze než konstatovat Cats are back! Krásných 80% + 10% z nostalgie.
Iveta Novotná  40 %
13.1.2014 | 21 hodnocení
(+1)
Pěkné kostýmy, krásná Webberovská hudba, zajímavá choreografie, nákladná scéna, ale jinak nic víc. Jedná se o velkou ansámblovku a člověk za chvíli ztrácí v přemíře postav. Kočky ani tak nestaví na příběhu nebo hereckých výkonech jako spíš na tom, že je to celosvětově proslulý muzikál. Což byl jistě i jeden z důvodů, proč byly Kočky v Brně uvedeny. Naprosto zbytečná je především dvacetiminutová přestávka u dvouhodinového představení. Tříští představení. Jediné, co mě zaujalo byl výkon Ondřeje Studénky v roli Rozumbrada. Ten mě po rolích v Divadle na Orlí velice mile překvapil.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Divadelní fanatička  20 %
29.8.2019 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Velké zklamání. Hrozné kostýmy a hlavně ZBYTEČNĚ zmodernizované. Tento muzikál nemá děj, ale v tom je jeho kouzlo a hlavně pojednává o KOČKÁCH a to lidi se škraboškami opravdu nejsou. Nejhorší zpracování koček, co jsem viděla.
Kluk.sedu  80 %
2.6.2015 | 131 hodnocení
+ souhlasím
Moje srdcovka. Skvěle zahrané i zazpívané....není víc co dodat.
Klára Tesařová  40 %
29.3.2015 | 120 hodnocení
+ souhlasím
Očekávala jsem, že Kočky postrádají děj. Ale stejně. Vůbec mě to neoslovilo a docela i nebavilo. Kostýmy nic moc, inovace na mě jaksi nezabrala. Seděla jsem, koukala jsem, nechápala jsem, koukala jsem a tak pořád dokola. Pak přišla ta slavná písnička Memory v podání A. Antalové. Všichni hrozně tleskali. Pak opět celou dobu nic, až na konci šup, publikum se zvedlo snad při první oponě. Já seděla jako opařená. Asi jsem vadná já. Na děkovačce nejvíc aplaus pro Antalovou, přitom měla jen jednu písničku. Za ten standing ovation dávám takovéhle procenta. Asi jsem vadná já... :-D
Cindy.92  60 %
28.3.2015 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Velké zklamání, co se týče kostýmů. Údajně pokus o vyhnutí se klišé a zkusit pojmout Kočky jinak. Za to jistě palec nahoru, ale bohužel se mi zdá, že se tento záměr moc nevyvedl a celé to na mě působí spíše jako vybruslení z problému maskování a kostýmování XY herců na scéně. Brno není Broadway, ale pokusit se o ni určitě mělo. Mimo to je i tak představení (přes dobrou choreografii a známé písně) mdlé. +10% za dojemné "Memory" v podání Aleny Antalové
Markéta - Brno  100 %
12.11.2014 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Je to taneční muzikál, skoro se nemluví, jen zpívá a tančí, děj nehledejte, ale je to krásná taneční podívaná. Pro uši a oči je to však zážitek, zní chytlavé melodie, které si budete ještě dlouho broukat. Nepovedl se zpěv A. Antalové - v jejím podání bylo Memory poněkud přiškrcené a mírné. Za mě vynikající především L. Kolář, který dojemně uchopil číslo starého kocoura, který vzpomíná na staré časy. Naprosto úchvatný ve zpěvu byl J. Florián. Škoda, že představení trvá jen 2 hodiny.
Update - Kočky podruhé: Holišová famózní, Kolář výtečný, L. Vlček zpívá, až z toho mrazí! Půjdeme i potřetí!
Jan456  70 %
27.9.2014 | 227 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé hudebně, tanečně i vizuálně. Kočky mají být nové a nemají být na smetišti. I když je nové zpracování svým způsobem originální, mně se po kočkách ze smetiště trochu stýská. Kdo neví do čeho nejde a muzikál nezná, nemůže se díky nové koncepci vlastně ani chytit o čem představení je.
Cherry  90 %
11.6.2014 | 83 hodnocení
+ souhlasím
Dnes 10.11.2014 jsem viděla podruhé, 100% spokojenost, naprosto úžasné s hvězdným obsazením Aleš Slanina, Dušan Vitázek, Svetlana Janotová, I.Vaňková, A.Antalová, A.Březinová, jen mi tam chyběl Lukáš Vlček. Moc jsme si to užili!!!!!!
Janis  50 %
22.10.2013 | 292 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál, kde nikdo není za hl. sólistu, zvládli v MDB slušně. Škoda viditelného rozdílu mezi 1. a 2. částí, mezi muži a ženami: poměrně hodně dívek zejm. v úvodních tanečních partech budí dojem, že i soutěžící StarDance by to zvládli líp. Scéna hodně průměrná a např. herecký(!) výkon Antalové tak slabý, že mi vůbec nešlo na rozum, proč se děkuje jako hlavní hvězda.
Nejvíc se mi líbili Studénka, Vitázek, Mazák, celkově tu muži ženy výkony o dost převýšili. Hudební nastudování výborné. Divadlu ale zjevně chybí taneční mistr, který by kultivoval detaily pohybu.
Trochu málo po Poppins.
Martin21  80 %
20.10.2013 | 461 hodnocení
+ souhlasím
75 %.
Vrána  80 %
18.9.2013 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Kočky se mi líbily.
Jenom mi scházely kočičí kostými (uvádí se to často za přednost, ale tak nějak k tomu přece patří) a stávalo se, že jsem nerozuměla textům (jak jsem četla, ne jen já).
Ale jinak spokojenost!
Eva123  70 %
24.6.2013 | 152 hodnocení
+ souhlasím
Taneční muzikál ohodnotit nedovedu, ale obdivovala jsem kolik mladých pohyblivých lidí dokážou Mrštíci pro jedno představení sehnat. - Nejvetší hit zpívala zřejmě Hana Holišová coby Grizabella. Vedle zkušeného Aleše Slaniny v roli Rozumbrada mě nejvíce zaujal letošní absolvent JAMU, velmi pohyblivý Peter Pecha coby Rambajz-tágo.
Candie254  70 %
28.5.2013 | 222 hodnocení
+ souhlasím
Rozhodně to nebyl šálek mojí kávy, můj největším problémem je dílo samotné - bezdějové. Takto vysoko hodnotím je díky bezvadnému provedení choreografií a některých protagonistů, i ty kostýmy byly fajn, i když škoda, že jednotlivci nebyli více odlišeni... Co mě ale nejvíce líbilo, tak výkon Hanky Holišové - její podání Memory mě rozhodně nezklamalo. Dále A. Březinová s I. Vaňkovou a brilantní byla Radka Coufalová. Překvapil mě Peter Pecha, rozhodně má určitý potenciál do budoucna a ještě krásně čistě zpívala Eliška Skálová. Karel Škarka jako Starobyl mě úplně nesedl...
KLOU  100 %
18.5.2013 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Hodnotím v kontextu cca 60 shlédnutých hudeb.představení. Kočkami jsem byla absolutně nepolíbená. Netušila jsem, že píseň Memory je z tohoto muzikálu. Imitace kočičích pohybů a plyšové kostýmy jsem rozhodně nepostrádala. Kostými působily sice jako kompilace starších kost.z různých představení (že by úspor.opatření?), ale rozhodně neurážely. Toto představení je prostě o pohybu a zpěvu (dokonalá souhra celého souboru v obojím). Stojí za to vidět. Když pro nic jiného, tak určitě pro andělský zpěv Elišky Skálové. Vtipný prvek: promítání kočičích stínů v okně ve stylu titulků k filmům agenta 007.
honzy  70 %
11.5.2013 | 284 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
V pořadí druhé u nás uvedení slavných The Cats v MdB zůstalo na půl cesty.Jde o novou koncepci,která má své úskalí.Největším nedostatkem je scénografie a kostýmní výprava.Scéna působí na velkém jevišti poněkud stroze a kostýmy ne vždy zapadají do poetiky muzikálu,tak jak jej mistr A.L.Webber na motivy povídek T.S.Eliota vytvořil.Výborné jsou však herecké výkony všech protagonistů.Muzikál je velice náročný po stránce pohybové!H.Holišová zpívá Grizabellu po svém a výborně.Též v menší roli divadelního kocoura Múze překvapil L.Kolář.Hudební nastudování bezchybně provedl Caspar Richter.Hodnocení70%
Kykloop1995  60 %
17.5.2013 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Velice se mi líbil výkon Tadeáše Horehledě a Jonáše Floriána
Kjama  50 %
5.2.2022 | 114 hodnocení
Annikka  70 %
27.9.2020 | 133 hodnocení
LuciaFary0  50 %
19.1.2017 | 23 hodnocení
Galdve  60 %
2.10.2015 | 53 hodnocení
Katekatuli  70 %
2.12.2014 | 34 hodnocení
MichalaHela  10 %
11.2.2014 | 15 hodnocení
Čiko  50 %
5.12.2013 | 1086 hodnocení
Víťa84  70 %
20.10.2013 | 93 hodnocení
Bez  80 %
15.9.2013 | 75 hodnocení
A.block  50 %
16.5.2013 | 24 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.