Pixa-pro

Sněhová královna

Premiéra: 20.9.2014 | 2:30
Pixa-pro, od 2020 v rámci dramaturgické linie HDK Junior
Podle stejnojmenné pohádky Hanse Christiana Andersena. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Kateřina Bláhová. Hudební nastudování: Linda Finková. Choreografie: Helena Peerová. Režie: Lumír Olšovský.
Původní český rodinný muzikál na motivy známé severské pohádky.
D6+  
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
69 %
kontroverzní inscenace (114.)
69361000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení

Volby

Hodnocení (40)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  60 %
(zadáno: 1.5.2015, počet hodnocení: 1500)
+ přínosný / zajímavý komentář
Při první návštěvě mě to napadlo, druhá můj dojem podtrhla: "Ona" by byl název pro tento muzikál trefnější, neboť skutečnou královnou jeviště je jednoznačně Linda Finková ve stejnojmenné roli. V některých předešlých komentářích zmiňovaná zbytečně natahovaná stopáž kusu je naopak jeho nejcitelnější slabinou.
Michal Novák  50 %
(zadáno: 12.10.2014, počet hodnocení: 1081)
+ přínosný / zajímavý komentář
Nový rodinný muzikál názorně demonstruje, jak neexistující tvůrce dokáže zničit práci ostatních. Řeč je o dramaturgovi nemilosrdně stínajícím hlavy rozpínavému libretu, repetování situací a humoru (na rozdíl od Kapesky) infantilního druhu. „Natahovaný“ muzikál vás přesto dostane... scénografickými nápady a hlavně nádhernou titulní písní v podání Michaely Noskové nebo interpretačními výkony dalších účinkujících (z mého obsazení bych vyzdvihl Daniela Bartáka, Ivanu Korolovou a Jana Kopečného). Stafáž Dagmar Patrasové v titulní roli mnoho nezaujme a „herectví“ Felixe Slováčka ml. už vůbec ne.
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 10.10.2014, počet hodnocení: 2908)
+ přínosný / zajímavý komentář
Hana Rubišarová  70 %
(zadáno: 6.11.2014, počet hodnocení: 21)
+ přínosný / zajímavý komentář
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
M@x_z_Myta  70 %
(zadáno: 23.2.2022, počet hodnocení: 20)
přínosný / zajímavý komentář
2021-12 videno
Makaluzo1  40 %
(zadáno: 17.12.2021, počet hodnocení: 52)
přínosný / zajímavý komentář
Děj Andersenovy pohádky je upraven a tím i celkové vyznění příběhu, Kaye nevysvobodí Gerdina čistá láska,což je smyslem této klasiky. Na jevišti sledujeme enviromentální didaktickou pohádku o globálním oteplování a přednášku o léčivých bylinách se zpěvy a tanci, doplněnou líbivými písničkami. Vynikající pěvecké výkony podávají P.Strenáčik a M.Nosková.Dětský divák, na nějž je pohádka nasměrována především, ocení pestrobarevné kostýmy a užije si zimní atmosféru příběhu.
Honzy  50 %
(zadáno: 5.12.2021, počet hodnocení: 250)
přínosný / zajímavý komentář
Starší muzikál přenesený na prkna Hudebního divadla v Karlíně vypráví milostný příběh Kaye a Gerdy včetně jejich dobrodružství. Zdeněk Barták napsal melodickou hudbu, minusem je živá kapela. V hlavní rolích se představili Filip Hořejš a Anna Julie Slováčková. Zdárně jim sekundovali Peter Strenáčik jako Dobro a Michaela Nosková jako Zlo.(mimochodem nominace na Thalii.)Vyzvednout lze dobrou scénografii a kostýmy. Jako celek muzikál působí dobrým dojmem. Hodnocení 50%.
Žíža  60 %
(zadáno: 20.9.2019, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
Z pera Pixových asi nejslabší kus. Přeci jen je nejrozvláčnější, děj tady tak trochu plyne mimo nás. Sněhová královna ( zvláště u Dády Patrasové)nemá absolutně čím zaujmout - ani zpěvem, ani hereckým projvem. Naopak rádkyně ONA - skvělá role a výborné, vyrovnané obsazení (viděli jsme ale jen Míšu Zemánkovou a Lindu Finkovou). No a pokud mám naopak poukázat na největší rozdíl v alternaci - tak skvělá (až "naspídovaná") Dita Hořínková vs. B. Rajnišová. takže pokud mám shrnout- pěkný muzikál, ale ostatní díla od Pixů zaujmou více.
Rejpalka  10 %
(zadáno: 26.2.2018, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Asi nebylo nejlepší se vydat na toto dílo po návštěve muzikálu v Londýně, protože mi přišlo že se dívám na školní besídku v čele s hodnou učitelkou hudební výchovy kterou mají všichni rádi a nejde jí se tvářit zle (Patrasová), rádobyvtipným školníkem(Slováček Ml), učitelkou na LSD (Hořínková), premianty třídy co museli obsadit i když nedokážou intonovat (Zemánkova, Olšovský). Jediný na koho se dalo dívat byla Anna Julie Sl. a David Gránský a M. Nosková. Jako dílo pro děti do 10 let možná, jinak APAGE.
Muzidrál  70 %
(zadáno: 1.1.2018, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Chvílemi zdlouhavé. Ale krásné kostýmy, milá hudba a pro děti zážitek. Ivana Korolova a David Gransky jsou nádherní a oba skvělé zpívají i hrají. Ostatní výkony taky velmi dobře. Hlavní role jsou asi ale spíš rádcové a hlavně "Ona".
MartinB  90 %
(zadáno: 30.5.2017, počet hodnocení: 68)
přínosný / zajímavý komentář
Vydařené dílo propojené se starším projektem Patrasové, která tu bohužel (nebo bohudík?) moc prostoru nemá.
Postavy ON a ONA jsou ozdobami díla. A ON v podání Lumíra Olšovského je báseň sama o sobě. Neméně skvělá je M. Zemánková jako ONA. Z dalších obsazených výkonem oslovili Ryšavý jako Kay, Slováčková, Hořínková, Strenáčik, Rajnišová, geniální Slováček a Vlas, Korolová, Pártlová,... Skvělá company!
Jednoduchá, přičemž funkční a efektní scéna, příjemný lightdesign. Na pohled milé a vskutku pohádkové kostýmy.
Hannah21  70 %
(zadáno: 3.12.2016, počet hodnocení: 159)
přínosný / zajímavý komentář
V rámci žánru muzikálu pro děti je to velmi příjemná podívaná. Patrasová dobrá nebyla, Slováčková, Gránský, Zemánková ano.
Šákul1  70 %
(zadáno: 7.2.2016, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Toto představení má nádhernou hudbu Zdenka Bartáka.Nádherná výpravná scéna.Z herců se mi líbili David Gránský,Anna Julie Slováčková a nepřekonatelná Dita Hořínková.Ta i nádherně zpívala.Celkem hezké představení.
I.Klim  60 %
(zadáno: 9.5.2015, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Fajn představení pro děti, krásné kostýmy a scéna. Herecké výkony dobré. Míša Nosková jako rádkyně ONA  přehrává, Lumír Olšovský jako ON je fajn. Zaujal i David Gránský.
Nick  50 %
(zadáno: 30.3.2015, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Sněhová královna je podle mě neoriginální, nezábavný a nedobře udělaný muzikál. Hudba je poměrně příjemná, jen škoda, že vykrádá nemálo jiných muzikálů. Texty po delší době více než obstojné. Režie postrádá originalitu nebo inovativnost. Scéna sice funkční, ale nudná. Výkony veskrze špatné (Gránský, Olšovský Slováček, Zemánková se se zpěvem dost perou, Patrasová v podstatě ani nehraje, překvapily Ochmanová a Slováčková). Pro dospělého diváka nedostatečné, pro děti zase místy příliš hrubé. Tohle dílo zkrátka nemá co nabídnout.
Jakub  90 %
(zadáno: 30.12.2014, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Sněhová královna je jeden z mých nejoblíbenějších muzikálů na který se rád vracím. Je to nádherný příběh, který zaujme diváka v jakémkoli věku a písničky které v něm zazní jsou nádherné.
Sněhová královna: Bočanová se mi líbí víc, herecky jistější než Patrasová
Rádkyně: Finková skvostná herecky i pěvecky 100%, Nosková pěvecky není špatná, herecky katastrofa (to že se směje jak Tatra naložená štěrkem, budiž, ale že brečí jak umírající osel, to opravdu ne. Neumí hrát 40%
Rádce: Strenáčik skvělý 100%, Barták dobrý ale něco postrádá 90%
Letní princezna: Kleinová dokonalá, Laurinová děs
Atribut  50 %
(zadáno: 30.12.2014, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
dada patrasova vic vynikla pri cviceni s detma
Fedorocko  60 %
(zadáno: 29.10.2014, počet hodnocení: 646)
přínosný / zajímavý komentář
Určitě hezké zpracování známé pohádky, určeno převážně pro dětské diváky
a zde je už délka přestavení na obtíž.Kostýmy nádherné , Sabina Laurinová v roli letní královny výborná. Pěvecky nejlepší Linda Finková a Peter Strenáčik.
DivadelniFan  100 %
(zadáno: 25.9.2014, počet hodnocení: 256)
přínosný / zajímavý komentář
Famózní muzikál. Vyzdvihnu fantastické výkony M. Zemánkové A G. Urbánkové, L. Olšovského, A. J. Slováčkové, Felix Slováčka jr., který pobaví svým úchvatným výkonem ve čtyřech odlišných rolích a dle mého je ze všech postav nejvýraznější a pro děti nejvtipnější. Velmi dobré královny (Kleinová,Hořínková,Žehrová) a skvělá pěvecko-taneční company Scéna užitečně a líbivě vymyšlena. Líbí se mi, že je dost melodií použito z dřívějšího CD D. Patrasové. Skvělý nápad udělat z toho muzikál. Hodně diváků se vrátí do dětských let. V HDK představení škodí nefunkční točny.
R. Janouch  100 %
(zadáno: 25.9.2014, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Jednoduchá hudba? Právě naopak - jako vždy geniálně bartákovská, jednoduchá tak leda ve své dokonalosti! Určitě nejsilnější moment představení. Ale je to celé velmi zdařilé a milé, opět nikoli jen pro děti, ale pro celou rodinu. Možná bych také jen trochu pokrátil jednotlivá roční období ve druhé půli (s výjimkou velmi vydařeného podzimu - byť jsem nepochopil tu analogii s loupežníky), ale naopak první půlka vůbec nenudí. Má spád a člověk se diví, že najednou z ničeho nic je pauza... Kapku medu pro Verunku asi řadím o fous výš, ale Pixovic opět potvrdili, že dělají muzikály srdcem! 100x díky!
Čiko  60 %
(zadáno: 22.9.2014, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Krásná scéna (banální, a přesto skvělej nápad s točnou) a kostýmy. Vytknul bych zbytečně dlouhou stopáž (2:40). Role Sněhové královny je tak trochu danajský dar, paní Patrasové jsem to přál, ale je nevýrazná, možná ne úplně vlastní vinou, je to tak prostě napsané... Výborná Nosková, Korolová a především Kopečný!!! Místy velmi zdlouhavé, hlavně před přestávkou. Zkrátil bych i scény jednotlivých ročních období a místy jsem měl pocit, že se textař soustředil víc na rým, než na obsah...
MartinRadi  100 %
(zadáno: 22.9.2014, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Nenadchne,ale rozhodně neurazí. Hudba typicky Bartákovsky jednoduchá,ale pro děti myslím ideální. Náročnější divák nesmí očekávat žádné velké melodie. Představení je opravdu rodinná pohádka na nedělní odpoledne a děti si ji určitě užijou. A dospělí buď ustojí stále stejně zpomalenou Dádu a stále víc a víc afektovanou Noskovou, nebo budou mít štěstí na jiné obsazení a nebo si prostě dají v přízemí divadla kafe a na své ratolesti počkají. Pixovi určitě přinesli další skvělý muzikál pro děti,nejspíš momentálně nejlepší uváděný v Praze, takže s klidem hodnotím na 100%.
Martin21  80 %
(zadáno: 19.9.2014, počet hodnocení: 416)
přínosný / zajímavý komentář
(+4)
Jako Sněhová královna u mě vede Mahulena Bočanová, pro kterou si myslím, že je role jako stvořená. Na Dádě je vidět nervozita.
ONA Nosková přehrává, hraje si na "hauptku", kterou není. Linda Finková zpívá a hraje s citem, je výborně uvěřitelnou zlou rádkyní.
ON Barták - standard, Streno výborný, Olšovský vyniká herecky.
Gerda - Korolová vynikající, Slováčková ujde, Sejnová dobrá.
Kay- Kopečný úžasný hlas, přirovnal bych k Janu Urbanovi z HDK. Na Gránském mi něco chybí.

Celkově myslím, že je to jeden z nejvydařenějších rodinných muzikálů, příjemně pohladí na duši :)
HankaZ  100 %
(zadáno: 13.6.2016, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Jedním slovem, z předposlední reprízy 29.5.2016 jsem odešla naprosto nadšená! Po hodně dlouhé době jsem byla svědkem krásného divadla se vším všudy.
Velký obdiv patří skladateli Bartákovi, režisérovi Olšovskému i výtvarníkům Bláhové a Černému.
Viz můj blog http://hanazemanova1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=524642
Aisha  90 %
(zadáno: 30.4.2015, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno dvakrát s odstupem 8 měsíců. Už z předpremiéry jsme byly nadšené já i dcera, ale jak to za ty měsíce dopilovali a procítili, je to opravdu znát. Viděno v různých alternacích - Ivana Korolová skvělá, velmi kladně mě překvapila Anička Slováčková. Patrasová má skutečně šikovné děti! Felix v jeho rolích se moc líbí dětem. Úžasná je i Barbora Rainišová, Linda Finková. Rozhodně doporučuji, děti seděly celou dobu jak přibité. Asi budu muset jít ještě jednou, zatím jsem neměla štěstí na Mahulenu Bočanovou:-)
Robee  80 %
(zadáno: 25.2.2015, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Chtěl bych moc pochválit producenty za krásný divadelní počin. Jelikož jde o muzikál pro děti, není na místě být příliš kritický a hledat chyby. Nejdůležitější pro mne je atmosféra a energie, kterou představení má a fakt, že děti bez problému vydrží 2,5 hodinové představení.
Herecky bych chtěl pochválit zejména Michaelu Zemánkovou v roli rádkyně Ony a Petra Strenáčika v roli rádce. Měl jsem možnost vidět více alternací, ale tito dva jsou Muzikáloví Herci s velkým M a H a nesmírně jim to spolu jde.
Další, kteří pro mne nadmíru vynikají jsou David Gránský a Dita Hořínková.
Mapinho  20 %
(zadáno: 2.1.2022, počet hodnocení: 39)
HodnaTeta  50 %
(zadáno: 17.8.2021, počet hodnocení: 106)
Valmez  100 %
(zadáno: 29.3.2020, počet hodnocení: 333)
Marketa1991  100 %
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 20)
Simplyclare  30 %
(zadáno: 16.10.2018, počet hodnocení: 28)
Pe3ček  50 %
(zadáno: 27.5.2018, počet hodnocení: 12)
Petrasiwkova  60 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 5)
Silencia  80 %
(zadáno: 25.2.2018, počet hodnocení: 33)
Intherestinger  100 %
(zadáno: 4.12.2016, počet hodnocení: 5)
Anchy  70 %
(zadáno: 5.10.2015, počet hodnocení: 28)
Lera  80 %
(zadáno: 31.5.2015, počet hodnocení: 73)
Slecna_divadelni  90 %
(zadáno: 16.5.2015, počet hodnocení: 7)
Lumca  50 %
(zadáno: 23.2.2015, počet hodnocení: 338)
Síma  50 %
(zadáno: 7.2.2015, počet hodnocení: 115)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.