Žižkovské divadlo Járy Cimrmana

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence vstupenky online, eVstupenka zvýhodněné předplatné
Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Aqualung, 3D company, Cimrman English Studio, cyklus Žižkovská štace ad.
Nejbližší představení:
27.5.19:00Muži ve zbrani aneb Celá Zeměplocha jest jevištěm!
vstupenky
28.5.So19:00Ze života hmyzu
vstupenky
29.5.Ne19:00Švestka
vstupenky
30.5.Po19:00Jentl
vstupenky
31.5.Út19:00Cimrman v říši hudby
vstupenky
27.5.19:00 vstupenky
Muži ve zbrani aneb Celá Zeměplocha jest jevištěm!
28.5.So19:00 vstupenky
Ze života hmyzu
29.5.Ne19:00 vstupenky
Švestka
30.5.Po19:00 vstupenky
Jentl
31.5.Út19:00 vstupenky
Cimrman v říši hudby
Adresa: Štítného 5, Praha 3 [zobrazit na mapě]
[tram 5-9-15-26 Husinecká]
Pokladna: po-čt 16.30-19.30 (a hodinu před začátkem představení)
plán hlediště
Předprodej: představení Divadla Járy Cimrmana: od 1. dne v měsící na celý následující měsíc (určitý kontingent míst za nadstandardní cenu), dále ode dne vyhlášení za standardní cenu vstupného, vždy však výhradně rezervací přes internet
ostatní představení: od 1. dne v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 19.00
Ceny vstupenek:
500-270 Kč (Divadlo Járy Cimrmana)
320-200 Kč ostatní
Poznámky a upozornění:
  • Nejlepší místa přízemí 3. - 7. řada střed. Nedoporučujeme 1. a 2. řadu krajní místa.
  • Systém předprodeje vstupenek na představení Divadla Járy Cimrmana: probíhá výhradně internetovou rezervací. Vždy první pracovní den v měsíci je zveřejněn program na měsíc následující a nabídnuta možnost online rezervace omezeného kontingentu vstupenek (11 míst) v nadstandardní ceně á 1 000 Kč. Zároveň bude zveřejněno (proměnné) datum, od kterého si budete moci rezervovat vstupenky za běžnou cenu. Každý, kdo si vstupenky rezervuje, obdrží automatické potvrzení rezervace se sdělením, do kdy si musí vstupenky zakoupit buď online nebo v pokladně divadla. Zde se musí prokázat tímto vytištěným potvrzením. Také bude zveřejněno datum, kdy je možné zbylé vstupenky rezervovat telefonicky.
  • Vzhledem k velkému zájmu o představení Divadla Járy Cimrmana počítejte s limity možného počtu zakoupených vstupenek. Na ostatní představení získáte vstupenky obvykle bez problémů.
  • Žižkovská štace - pravidelná přehlídka inscenací mimopražských divadel.
  • Stálými hosty Žižkovského divadla jsou Divadlo AQUALUNG, 3D company a Cimrman English Studio.
  • Předplatné: Pevné řady Žižkovského divadla kombinují představení projektu Žižkovská štace, domácích souborů a Divadla Járy Cimrmana.
  • Webové stránky Divadla Járy Cimrmana.
  • Tip: neoficiální stránky Divadla Járy Cimrmana.

ARCHIV INSCENACÍ - 3D company

Zpět na aktuální inscenace

Starý holky - Markéta Bidlasová
Premiéra: 20.1.2018. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Zdeněk Dočekal. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: leden 2020.
Původní hříčka v žánru groteskní tragikomedie. Dvě starý holky on the road! Dvě letité kamarádky Drahu a Mili se vydávají do přírody. Co na své výpravě do hvozdů hledají a co nakonec najdou...?
Lorca - Federico García Lorca, Martin Vokoun
Premiéra: 15.1.2018. Obnovená premiéra: 27.10.2018. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Pohybová spolupráce: Rostislav Šrom. Režie: Martin Vokoun.
Původně součást absolventské inscenace Pidivadla „Lorca † Bernarda“.
Poslední uvedení: rok 2019.
Koláž z korespondence a díla Federica Garcíi Lorcy, španělského básníka „temné smrti“.
Čechov vs. Tolstoj aneb Manželská zkouška - Miro Gavran  (1:15x)
Premiéra: 26.9.2016. Překlad: Dagmar Ruljančić. Úprava: Kristýna Čepková, Jakub Šmíd. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Výprava: Petra Krčmářová. Režie: Jakub Šmíd.
Poslední uvedení: červen 2018.
Historická fikce je komediální variací na známé téma jménem manželství. Postarší pár Tolstých si pozve na léto na své panství mladé manžele Čechovovy. Začínající spisovatel Anton Pavlovič by měl s velikým Tolstým sepsat knihu rozhovorů. Jaký je ale skutečný účel návštěvy...?
Ptáci - Conor McPherson
Premiéra: 17.9.2016. Obnovená premiéra: 8.2.2020. Podle stejnojmenné povídky Daphne du Maurier. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Zdeněk Dočekal. Překlad a režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: rok 2020.
Tajemné, napínavé a klaustrofobické psychologické komorní drama, s atmosférou ve stylu gotického thilleru, inspirované stejnojmennou povídkou Daphne du Mauriers, podle níž vznikl i slavný Hitchcockův film. Opuštěný polorozpadlý dům u moře, v němž se před apokalyptickým útokem ptáků pustošícím svět ukryjí dva cizinci, Nat a Diane. Hledání smyslu v chaosu ohroženého světa, strach z neznámého, z temnoty, která tkví v nitru člověka, strach ze světa tam venku. To vše je živná půda pro paranoiu a podrobuje psychiku těžké zkoušce...
Noc tribádek - Per Olov Enquist  (1:30x)
Premiéra: 24.10.2015. Překlad: František Fröhlich. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Výprava: Magdalena Klára Hůlová. Režie: Jakub Šmíd.
Poslední uvedení: červen 2017.
„Severská tragikomedie“ odehrávající se na noční zkoušce nové hry slavného dramatika Augusta Strindberga. Groteskní situace, černý humor a neustálý boj. Boj o záchranu divadla, o vymezené pozice i vlastní důstojnost. Má každý svůj díl pravdy nebo je pro všechny jen jedna? Co bude se zkoušením? A co vlastně znamená slovo tribádka...?
Případ zborcené páteře - Ingrid Lausund  (1:30x)
Premiéra: 28.6.2015. Překlad: Martin Vavroušek. Úprava: Kristýna Čepková, Martin Vokoun. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: červen 2016.
Bizarní komedie renomované německé dramatičky nabízí velmi originální pohled do zákulisí jedné nejmenované firmy a do těžkého života jejích zaměstnanců. Kdo dokáže vyjít se svými kolegy a hlavně s krutým Šéfem, který se skrývá za tajemnými dveřmi? Koho čeká kariérní postup a koho pár facek? A proč mají všichni problém se správným držením těla...?
Když se zhasne - Roman Vencl, Michaela Doleželová  (1:25x)
Premiéra: 11.1.2014. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: rok 2015.
Mrazivá komedie o bláznivém vánočním večírku, plném šarvátek, intrik, nedorozumění i nečekaných zvratů.
Máte jednu špatnou zprávu - Billy Van Zandt, Jane Milmore  (1:15x)
Premiéra: 12.1.2013. Překlad: Jiří Fisher. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Výprava: Jozef Hugo Čačko. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: červen 2014.
Crazy komedie o dnešních lidech, kteří už spolu nemluví, ale komunikují jen díky mailům, SMSkám a sociálním sítím. Komunikace je to lehká a pohodlná, ale leckdy se může vymknout z rukou. Poté, co hlavní hrdina odešle e-mail adresovaný milence omylem své manželce, strhne se řetězec bláznivých a neočekávaných zvratů a situací.
Nezvěstná - Phyllis Nagy  (2:15)
Premiéra: 20.6.2012. Dramaturgie: Kateřina Fixová. Scéna: Jozef Hugo Čačko. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: rok 2013.
Detektivní thriller o lidech, kteří touží po tom „prostě zmizet“. Sarah se jednoho dne vypraví do svého oblíbeného baru a tam potká muže, s nímž odejde a víc už ji nikdo nespatří. Poté se rozjíždí detektivní pátrání po Sarah, do kterého jsou zapleteni nejen její blízcí, ale během něhož jsou kladeny mnohé otázky...
Central Park West - Woody Allen  (1:15x)
Premiéra: 17.10.2011. Překlad: Michael Žantovský. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: červen 2015.
Jednoaktová komedie od mistra vytříbeného humoru. Ačkoliv je výchozí situace - dva manželské páry, nevěra, krize vztahu - spíše látkou pro psychologické drama, nebyl by to Woody Allen, aby z této situace obratně nevytvořil anekdotu hraničící až s absurdní groteskou.
Pan Kolpert - David Gieselmann  (1:25x)
Premiéra: 21.11.2009. Obnovená premiéra: 13.2.2012. Překlad: Radka Denemarková. Dramaturgie: Luděk Horký. Výprava: Ľubica Bábek-Melcerová. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: říjen 2012.
Komediální thriller o „čekání na Kolperta“. Odborník na chaos Ralf a jeho přítelkyně Sára pozvou manžele Molovy na večeři, na kterou není nic nachystáno. Nic? Ale ano. Prázdné řeči středostavovských znuděnců, fraškovitá nedorozumění, zběsilé bojové akce. Poslíček s pizzou, který si spletl adresu, pozná, jak fatální to byla chyba...

zpět na aktuální inscenace


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 23.5.2022