Letní shakespearovské slavnosti

William Shakespeare

Dobrý konec všechno spraví

Premiéra: 26.6.2018. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Petr Osolsobě. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Jana Preková. Hudba: Vladimír Franz. Režie: Jan Antonín Pitínský.
2:40


Méně známá, něžně melancholická Shakespearova komedie pyšného odmítání a vytrvalé naděje. Že zázraky se už nedějí? A co když chudá dcera věhlasného lékaře uvěří, že s recepty svého otce uzdraví francouzského krále a získá za manžela nedosažitelného Bertrama? Vše se ale podivně zauzlí. Paříž, Florencie, Compostela, dobrodružství milostná i válečná, k tomu věčná „obléhání“. Chvástavý voják, zrádný přítel, apokalyptický šašek, záletný manžel svedený vlastní ženou. A dobrý konec pro všechny vdané i nevdané...
Letní shakespearovské slavnosti
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
37 %
Hodnocení redakce
Jan Pařízek 60 %
Termíny představení
23.7. (Po) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Ostrava]

24.7. (Út) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Ostrava]

25.7. (St) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Ostrava]

30.8. (Čt) 20:30 ZADÁNO Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Pražský hrad]

31.8. (Pá) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Pražský hrad]

1.9. (So) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Pražský hrad]

2.9. (Ne) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Pražský hrad]

3.9. (Po) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Pražský hrad]

4.9. (Út) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Pražský hrad]

5.9. (St) 20:30 ZADÁNO Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Pražský hrad]

6.9. (Čt) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Pražský hrad]

7.9. (Pá) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Pražský hrad]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jan Pařízek 60 %
(zadáno: 10.7.2018, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
Z mého pohledu vcelku vydařená nenáročná komedie, která nijak výrazně nevybočuje z nastaveného standardu premiér LSS posledních let. Inscenaci by myslím pomohla trochu silnější zápletka a také výraznější záporný hrdina, takto to bylo vše až příliš přímočaré a jednoduché. Ale jinak to utíkalo slušně, nijak jsem se nenudil a určitě by se našla i řada povedených scén. Dosti pomáhá také velmi dobrý výkon A. Fialové, M. Dejdara či O. Pavelky. Naopak M. Siničák mě, přiznám, svým projevem spíše zklamal. Celkově však myslím příjemný letní večer v hradních zahradách.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Fedorocko 10 %
(zadáno: 17.7.2018, počet hodnocení: 411)
přínosný / zajímavý komentář
Ester_L - naprosto přesné. Není co dodat.
Koeman2 50 %
(zadáno: 16.7.2018, počet hodnocení: 88)
přínosný / zajímavý komentář
Pitínského zpracování méně známé Shakespearovské hry o chudé dceři věhlasného lékaře, která uzdraví nemocného krále a na oplátku si může vybrat ženicha (bohatý šlechtic), který ji však i po svatbě neustále odmítá a raději utíká do války. Hra plná bohatého jazyka, metafor a symbolů s výraznou pohybovou a hudební složkou Vladimíra France. Styl komedie dell arte, slušně zahrané (zejména Fialová, Siničák, Durnová, Pavelka a Janošek), ale chyběl mi hlubší přesah a větší konzistence postav i děje. Ani příliš vtipné, ani tragické, významově rozplizlé od křesťanské symboliky po současnost.
Ester_L 10 %
(zadáno: 16.7.2018, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Zaváháním je už volba titulu. Ta mohla být obrácena i v geniální, kdyby produkci nenapadlo, že zvolí J.A. Pitínského, režiséra, jehož inscenace jsou velmi odlišné, než jaké snese většinový divák LSS. Vše pak korunují autoři výpravy a hudební skladatel. Ti si divákem slušně řečeno vyčistí zadek. Každý z herců pak při snažení se o hraní za sebou táhle kila výtvarného balastu, příběh se často ztrácí v něčem, co vypadá jako špatná travesty exhibice. Naprostý marasmus. On totiž i většinový divák si zaslouží dobře odvedenou práci, a v tomto případě se mu jí jednoduše nedostává.
J.anek 60 %
(zadáno: 15.7.2018, počet hodnocení: 174)
přínosný / zajímavý komentář
Úplně blbá hra, ale velmi dobrá inscenace, v níž pitomým kostýmům navzdory září Anna Fialová. Ostatní si hlavně vydělávají na chléb. Potlesk vlažný, ale stejně všichni za rok zase přijdou. Takže tak.
Milans 20 %
(zadáno: 14.7.2018, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
První polovina představení byla pro mě příjemným překvapením - v porovnání s jinými LSS kusy dokonce bez vulgarismu, sexismu, ... Strohá scéna dala vyznít textu a nerušila. Hudba asi měla mít blízko k formě scény, ale za mě - nepatřičná. Bohužel následovala i druhá polovina představení a ta klesala svou úrovní níže a níže, přišly i na LSS oblíbené, ale ubohé politické výkřiky. Konec vyústil až k úplné nudě. Zráta času a večera ? Těžko říct - asi stojí za to odejít po přestávce a zůstat v iluzích první poloviny.
Lenkakebulka 10 %
(zadáno: 12.7.2018, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Bez hereckých výkonů p. Dejdara, sl. Fialové a p. Pavelky by to byla čistá nula, takhle 10%. Scéna - z roku 1975? Co ta žába? Co ty ryby? Hudba nepodbarvuje, hudba ruší.
Obecně každý další rok má premiéra daného roku klesající tendenci :-(
Mirka_divadlo 0 %
(zadáno: 12.7.2018, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Výprava - omyl nebo spíš naprostý výsměch, zbytek velký podprůměr, nuda za hodně peněz.
Arkyja 20 %
(zadáno: 8.7.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Herecké výkony (Vízner,Fialová) vynikající,provedení velmi odvážné,moderní, obsahem místy až jinotajné :-)),občas mi unikala souvislost.Recenze "odborné" kritiky ve stylu Císařovy nové šaty. A já odvážně volám císař je nahý!!!! Tímto bych chtěla široké veřejnosti sdělit,že pokud byl původní úmysl Shaekspeara pobavit jasnou línií a srozumitelností děje,tak si po návratu z představení nastudujte na netu na čem jste to vlastně byli.A proboha co ta žába?!?!?!
Dramaholik 50 %
(zadáno: 8.7.2018, počet hodnocení: 85)
JirkaS 50 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 118)
přínosný / zajímavý komentář
Nevěděl jsem, co od neznámého titulu čekat. Dopředu jsem si ani nezjišťoval anotaci, takže jsem se spolehl na to, že budu rozumět ztvárnění v režii pana Pitínského. A chvílemi jsem měl problém porozumět. Chvílemi to dokonce vypadalo, že usnu. A chvílemi jsem se zájmem sledoval dění na jevišti. Herecky se jedná o mírný nadprůměr, vynikali O. Vízner a O. Pavelka, naprosto dokonalá byla hudba! Zaujala mě úsporná scéna, zajímavé kostýmy, a především dobrý konec! Dobrých konců není nikdy dost! Myslím, že tuto inscenaci je potřeba nechat v sobě uzrát. Děkuji za rozšíření obzorů! /6.7.2018/
RichardFenek 60 %
(zadáno: 6.7.2018, počet hodnocení: 2)
Jirkan 80 %
(zadáno: 2.7.2018, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
1.7. 2018: Méně známá hra. Najdeme v ní kousky či podobné motivy z jiných WS komedií. Co takové množství diváků vede na takový titul jít a ještě venku (a přiznejme si, že ne všichni jsou "divadlomani")? Velký prostor ubírá možnostem rozehrát některé detaily. Podařil se zvuk.

Krotký Pitínský ve své expresivnosti. Velmi zajímavé obsazení, které funguje (především Fialová, Durnová, Janošek). Podařená scéna, hudba. Mělo to spád, s chutí jsem celý děj sledoval a myšlenkami neodbíhal pryč. Nepodbízelo se to. Za mne to byl příjemný večer.
Firestone 50 %
(zadáno: 30.6.2018, počet hodnocení: 8)
Piretro 30 %
(zadáno: 30.6.2018, počet hodnocení: 28)
SlanecL 50 %
(zadáno: 28.6.2018, počet hodnocení: 48)
Jaroslavz 40 %
(zadáno: 27.6.2018, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrý konec... ale kdo se ho má dočkat? Dlouhé, zdlouhavé, pomalu se to vleče, humoru jak šafránu. To že je šťavnatá renesance? Herecky jakš takš, nejvíc potěšil Dejdar jako pajdavý král, úplný Miloš. Jo, a povedená scéna a kostýmy.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.