Dejvické divadlo

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
16.06. (St) 20:00 Ucpanej systém zadáno
17.06. (Čt) 19:30 Dealer´s Choice (Kdo rozdává, rozhodne)
18.06. (Pá) 19:30 Vzkříšení
19.06. (So) 20:00 Ucpanej systém
21.06. (Po) 19:30 Přízraky
Nejbližší představení:
16.06. (St) 20:00
Ucpanej systém zadáno
17.06. (Čt) 19:30
Dealer´s Choice (Kdo rozdává, rozhodne)
18.06. (Pá) 19:30
Vzkříšení
19.06. (So) 20:00
Ucpanej systém
21.06. (Po) 19:30
Přízraky
Adresa: Zelená 15a, Praha 6 [zobrazit na mapě]
[tram 8-18, bus 131 Zelená, metro A Dejvická]
Pokladna: po-pá 16-19.30, so v den předprodeje 9-14:30
plán hlediště
Předprodej: od třetí soboty v měsíci na celý následující měsíc
(on-line prodej o dva dny dříve, od 20.00 hod.)
Začátky: 19.30
Připravuje se:
Vina? - Daniel Majling (premiéra odložena)
Terapie - Petr Zuska & kol. (premiéra odložena)
Ceny vstupenek:
450-350 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Nejlepší místa přízemí 3. - 5. řada střed (doporučujeme především celou 4. řadu a 3. řadu 3-8).
    Pozor: u některých řad jsou poměrně nešikovná místa na krajích.
  • Organizace předprodeje vstupenek: Polovina kontignetu vstupenek je vyčleněna na on-line rezervace a druhá polovina je určena pro přímý prodej na pokladně divadla. Vzhledem k poptávce je možné zakoupit na každé představení maximálně 2 vstupenky na osobu, a to maximálně na dvě představení.
  • Organizace v den předprodeje (obvykle třetí sobotu v měsíci) - přímý prodej vstupenek: Předprodej začíná v 9:00 hod. Těsně před zahájením předprodeje jsou rozdávána pořadová čísla. Pozor: Před výdejem pořadových čísel se mohou tvořit fronty. Provoz pokladny v den předprodeje je ukončen ve 14:30. Poté bude možné vstupenky zakoupit v obvyklých pokladních hodinách.
  • Organizace on-line předprodeje: Systém je aktivován vždy dva dny před zahájením předprodeje, tj. obvykle ve čtvrtek před třetí sobotou v měsíci, a to od 20:00 hod. Prostřednictvím prodejního on-line systému je možné si vstupenky rezervovat pouze na dva následující pracovní dny (tj. většinou do pondělí). Poté je možné vstupenky v síti Ticketportal pouze přímo koupit. Není tedy možné si je - tak jako dříve - libovolně rezervovat. (Divadlo tímto opatřením chce eliminovat případy, kdy někteří diváci svou prodlužovanou rezervací blokovali vstupenky, které nakonec zůstaly v pokladně nevyzvednuté.) V den předprodeje (tj. třetí sobotu v měsíci) jsou případné neprodané vstupenky přesunuty z přímého do on-line prodeje, a to od 14:30 hod.
  • Počítejte s tím, že o většinu inscenací je mimořádný zájem.
  • Od června 2019 DD zavádí v souladu s novým návštěvním řádem a obchodními podmínkami VSTUPENKY NA JMÉNO (zadá se při nákupu jméno vlastní, či osoby, která představení navštíví - dárek atp.), netýká se doprovodu (druhé vstupenky). Tyto vstupenky na jméno při vstupu do divadla se budou kontrolovat spolu s dokladem totožnosti návštěvníka.
  • Divadlo nabízí svým divákům prostřednictvím aukce vždy dvanáct vstupenek do první řady na každé představení souboru DD. Draží se vždy po dvou vstupenkách na osobu. Část výtěžku je věnována charitativním projektům, zbytek je určen na provozní náklady divadla. Aukce je zahájena vždy v pondělí následujícím po zahájení předprodeje a trvá dva dny. Případné nevydražené vstupenky se vrací do prodeje za běžnou prodejní cenu.
  • Cena programu: 20 Kč (obvykle sešit s vybranou studií, fotografiemi a rozhovory). Poplatek za šatnu 10 Kč (5 Kč jde na benefiční účely).

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Kakadu - Karel František Tománek, Jiří Havelka  (1:35x)
Premiéra: 19.12.2014. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Jan Hubínek. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Kittchen a citace. Režie: Jiří Havelka.
Poslední uvedení: listopad 2019.
„Hra ze života“ vyprávějící příběh jedné autistické dívky.
Kafka ´24 - Karel František Tománek  (1:35x)
Premiéra: 5.3.2014. Dramaturgie: Karel František Tománek. Výprava: Marek Cpin. Hudba: Marek Doubrava. Režie: Jan Mikulášek.
Poslední uvedení: březen 2019.
Původní hra inspirovaná posledním rokem života Franze Kafky.
Dabing Street - Petr Zelenka  (2:40)
Premiéra: 1.12.2012. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Režie: Petr Zelenka.
Poslední uvedení: leden 2020.
Hra o lidech, kterým se nepodařilo udržet slibně prosperující firmu. Vlastně by to byla téměř komedie, kdyby ovšem nepřišel muž, který všem změní život...
Wanted Welzl - Karel František Tománek  (1:20x)
Premiéra: 28.3.2011. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Dáda Němeček. Kostýmy: Natálie Steklová. Hudba: David Babka. Režie: Jiří Havelka.
Poslední uvedení: září 2013.
Fiktivní western inspirovaný příběhy nejslavnějšího českého polárního cestovatele Jana „Eskymo“ Welzla.
Modrovous / suovordoM - Petra Tejnorová, Karel František Tománek & kol.  (1:40x)
Premiéra: 15.4.2010. Dramaturgie: Martina Musilová, Karel František Tománek. Scéna: Antonín Šilar. Kostýmy: Bio Masha. Hudba: Jan Burian ml. Režie: Petra Tejnorová.
Poslední uvedení: leden 2015.
Tři příběhy o jednom příběhu ženy a muže vycházející z legendy o muži s modrými vousy.
Muž bez minulosti - Aki Kaurismäki, Miroslav Krobot  (1:40x)
Premiéra: 21.1.2010. Překlad filmu: Pavla Arvela. Dramaturgie: Karel František Tománek. Výprava: Andrej Ďurík. Hudba: Marek Doubrava. Režie: Miroslav Krobot.
Poslední uvedení: červen 2017.
Divadelní adaptace známého filmu, netradiční hra o lásce. Antero Lujanen procitne a zjistí, že si nepamatuje jak se jmenuje, kde pracuje, zdali je ženatý, zkrátka nic. Ocitne se mezi bezdomovci, ale osud je na jeho straně. Potká Irmu, členku Armády spásy a všechno se začne odvíjet tím lepším směrem, ale jen do okamžiku, než zjistí, že je...
Krajina se zbraní - Joe Penhall  (2:00)
Premiéra: 16.5.2009. Překlad: Martina Schlegelová, Magdaléna Zelenková. Dramaturgie: Eva Suková. Výprava: Dáda Němeček. Hudba: Midi Lidi. Režie: Martin Myšička.
Poslední uvedení: červen 2011.
Hra ze současnosti o morální zodpovědnosti vědců (a nejen jich), v níž jsou konfrontovány čtyři odlišné pravdy čtyř různorodých lidí - geniálního vynálezce, vynalézavého dentisty, obchodní ředitelky letecké továrny a agenta státní tajné služby.
Hlasy - David Jařab  (C|1:15x)
Premiéra: 28.2.2009. Dramaturgie: Eva Suková. Kostýmy: Kamila Polívková. Hudba: Petr Haas. Scéna a Režie: David Jařab.
Komorní drama o lásce, zákoutích lidské duše i zločinu, který už se nedá vzít zpět. Hranice mezi smyšlenkou a skutečností bývá někdy dost neznatelná. Přes tuto hranici zaznívají hlasy a lákají nás na druhou stranu. Podlehnout není někdy jen otázkou vůle...
Debris - Dennis Kelly  (1:40x)
Premiéra: 16.1.2009. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Karel František Tománek. Výprava: Jan Štěpánek. Režie: Miroslav Krobot.
Poslední uvedení: listopad 2010.
Rodinná hra, ve které se věci vymkly z rukou.
Dračí doupě - Viliam Klimáček  (2:00)
Premiéra: 7.11.2008. Dramaturgie: Miroslav Krobot. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Martin Chocholoušek, Vladimíra Fomínová. Hudba: DVA. Překlad a režie: Karel František Tománek.
Poslední uvedení: říjen 2011.
Fantasy horor o přátelství a zločinu.
39 stupňů - John Buchan, Alfred Hitchcock, Patrick Barlow  (2:00)
Premiéra: 28.5.2008. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Eva Suková. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: David Ondříček.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Ironická detektivní komedie s prvky grotesky inspirovaná klasickým špionážním filmem Alfreda Hitchcocka.
Idiot - Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Miroslav Krobot  (2:10)
Premiéra: 12.1.2008. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Martin Chocholoušek, Vladimíra Fomínová. Hudba: Václav Havelka. Režie: Miroslav Krobot.
Poslední uvedení: rok 2011.
Volná adaptace slavného románu o muži, který se vrací domů. Kníže Myškin cestuje ze Švýcarska do Petrohradu. Shodou okolností musí cestu přerušit a nečekaně vstoupí do životů jiných lidí, podobně jako oni do jeho...
Černá díra - Doyle Doubt  (1:40x)
Premiéra: 12.4.2007. Dramaturgie: Eva Suková. Scéna: Dáda Němeček. Kostýmy: Lucie Masnerová, Dáda Němeček. Režie: Jiří Havelka.
Poslední uvedení: srpen 2013.
Hra, která si hraje se schopnostmi a možnostmi lidského vnímání času a prostoru, reality a podvědomí. Někdy stačí jen nepatrný pohyb, drobné zaváhání nebo třeba jen myšlenka a všechno se časoprostorově mění...
Šťovík, pečené brambory - Zoltán Egressy  (1:45)
Premiéra: 25.2.2007. Překlad: Táňa Dimitrová-Notinová. Úprava: Johana Kudláčková. Dramaturgie: Eva Suková. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Lída Engelová.
Trpká komedie o dvou dějstvích a dvou poločasech, nejen o fotbale. Tři rozdílní fotbaloví rozhodčí se spolčují i vzájemně soupeří v kabině před, během a po jednom rozhodujícím utkání podzimního kola extraligy...
Spříznění volbou - Johann Wolfgang Goethe, Karel František Tománek, Jan Antonín Pitínský  (2:50)
Premiéra: 2.11.2006. Překlad románu: Erik Adolf Saudek. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Jana Preková. Hudba: Richard Dvořák a citace. Režie: Jan Antonín Pitínský.
Poslední uvedení: červen 2019.
Adaptace jednoho z nejvýznamnějších románů německého klasicismu poprvé na českém jevišti. Novomanželé Eduard a Charlotta se odstěhují na svůj venkovský zámek, rozhodnuti žít osamoceni, mimo společenský ruch. Eduard pozve přítele Otu, Charlotta svou neteř Otýlii. Jejich přítomnost vztah manželů značně změní a výrazně ovlivní další život všech přítomných...
Hamlet - William Shakespeare  (2:35)
Premiéra: 12.4.2006. Překlad: Jiří Josek. Úprava: Karel František Tománek, Miroslav Krobot. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Martin Chocholoušek, Vladimíra Fomínová. Režie: Miroslav Krobot.
Poslední uvedení: červen 2011.
Moderní podoba klasické tragédie. Hamlet současný, apolitický, osobní, bez Hrobníků i bez závěru. Hra o hrdinství, které nikdo nepotřebuje.
Teremin - Petr Zelenka  (3:05)
Premiéra: 17.11.2005. Dramaturgie: Klára Lidová. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Renáta Weidlichová. Hudba: Karel Holas. Režie: Petr Zelenka.
Poslední uvedení: říjen 2018.
Hra vycházející z osudů skutečné postavy ruského vědce, vynálezce, hudebníka a špióna. L.S.Theremina, který v Americe založil první elektrickou kapelu na světě, zažil zde období obrovské slávy, ale také zdrcující úder hospodářské krize 30. let minulého století.
Love Story - Karel František Tománek  (1:30x)
Premiéra: 11.3.2005. Podle románu Isaaca Bashevise Singera „Enemies, A Love Story“. Scéna: Eva Rácová. Kostýmy: Katarína Holková. Hudba: Norbi Kovács. Režie: Marián Amsler.
Okolnosti a náhody učiní z jednoho člověka polygamistu, který není schopen ukončit ani jeden vztah a dostane se do situací absurdních, groteskních a jen výjimečně tragických.
Scény z manželského života - Ingmar Bergman  (host DD)
Premiéra: 15.12.2003. Překlad: Dagmar Hartlová. Dramaturgie: Dora Štérová. Scéna: Adam Pitra. Kostýmy: Tereza Hrzánová. Úprava a Režie: Ondřej Zajíc.
„Každý milostný vztah prochází milostnými fázemi!“ Pohled na tu temnou - rozchod.
Tramvaj do stanice Touha - Tennessee Williams  (1:50x)
Premiéra: 8.12.2003. Překlad: Luba Pellarová, Rudolf Pellar. Úprava: Karel František Tománek, Janusz Klimsza. Dramaturgie: Karel František Tománek. Výprava: Marta Roszkopfová. Režie: Janusz Klimsza.
Osobitý výklad jinak klasického moderního dramatu. Chlast, Vietnam, nirvána aneb návrat problémové sestry.
Kouzelná flétna - libreto: Emanuel Schikaneder; hudba: Wolfgang Amadeus Mozart  (2:20)
Premiéra: 7.10.2003. Překlad: Karel Kraus. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudební nastudování: Vratislav Šrámek. Úprava a Režie: Miroslav Krobot.
Svérázné komorní pojetí slavné pohádkové opery o lásce. Žádná parodie, prostě minimalistická hra. Srdce kouzelné flétny je otevřeno srdcím každého diváka...
[SIC] - Melissa James Gibsonová  (2:25)
Premiéra: 28.2.2003. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Eva Suková. Výprava: Martin Chocholoušek. Hudba: Matěj Kroupa, Hynek Obst. Režie: Lukáš Hlavica.
Hra jako možnost, hra jako způsob existence, hra s jazykem, hra se slovy. Zajímavá komorní lyrická komedie pro tři herce.
Židle - Eugène Ionesco  (host DD|2:00x)
Premiéra: 1.6.2002. Obnovená premiéra: 29.1.2007. Úprava a Výprava a Režie: Vanda Hybnerová, Saša Rašilov.
Absurdní drama o hostech, kteří nepřicházejí. Osamělá věž na opuštěném místě, dva staříci vedou zdvořilé hovory s poselstvím smrti. Židlí přibývá, osamělosti neubývá...
Původně inscenace Divadla v Řeznické.
Poprvé vdaná - Pavel Nilin, Jaromír Pleskot  (host DD)
Premiéra: 2.2.2002. Překlad: Tomáš Engel. Výprava a Režie: Jaromír Pleskot.
Poetické monodrama o láskách i neláskách jedné ženy – betonářky. „Prodrat se životem sama, nebo to vyřešit jinak...?“
Příběhy obyčejného šílenství - Petr Zelenka  (A|2:45)
Premiéra: 16.11.2001. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Jaroslava Pecharová. Režie: Petr Zelenka.
Nejúspěšnější česká divadelní hra posledních let, která reflektuje náš současný svět. Chytrá komedie o mladém muži, obklopeném legračním panoptikem ujetých lidiček, který se rozhodne brát šílenství okolního světa jako inspiraci.
Oblomov - Ivan Alexandrovič Gončarov, Miroslav Krobot  (2:30)
Premiéra: 1.12.2000. Překlad románu: Prokop Voskovec. Dramaturgie: Eva Suková. Výprava: Martin Chocholoušek. Hudba: Matěj Kroupa, Pavel Rejholec. Režie: Miroslav Krobot.
Poslední uvedení: červen 2014.
Adaptace slavného románu o „netypickém“ zbytečném hrdinovi.
Bratři Karamazovi - Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Evald Schorm  (2:30)
Premiéra: 10.3.2000. Překlad románu: Prokop Voskovec. Scéna: Jan Tobola. Kostýmy: Ivana Brádková. Hudba: Matěj Kroupa. Úprava a režie: Lukáš Hlavica.
Poslední uvedení: říjen 2014.
Dramatizace románu o zločinu, zešílení, strachu a mučivé nejistotě. „Je, či není Bůh?“

zpět na aktuální inscenace


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Naši jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace{@}i-divadlo{.}cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 24.2.2021