Dejvické divadlo

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty stránka divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
19.06. (St) 19:30 Přízraky
20.06. (Čt) 19:30 Laboratoř Simony Babčákové
21.06. (Pá) 19:30 Elegance molekuly
23.06. (Ne) 19:30 Elegance molekuly
24.06. (Po) 19:30 Zásek zadáno
Nejbližší představení:
19.06. (St) 19:30
Přízraky
20.06. (Čt) 19:30
Laboratoř Simony Babčákové
21.06. (Pá) 19:30
Elegance molekuly
23.06. (Ne) 19:30
Elegance molekuly
24.06. (Po) 19:30
Zásek zadáno
Adresa: Zelená 15a, Praha 6 [zobrazit na mapě]
[tram 8-18, bus 131 Zelená, metro A Dejvická]
Pokladna: po-pá 16-19.30, so v den předprodeje 9-14:30
plán hlediště
Předprodej: od třetí soboty v měsíci na celý následující měsíc
(on-line prodej o dva dny dříve, od 20.00 hod.)
Začátky: 19.30
Nakročeno k derniéře:
Spříznění volbou (červen)
Ceny vstupenek:
450-350 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Nejlepší místa přízemí 3. - 5. řada střed (doporučujeme především celou 4. řadu a 3. řadu 3-8).
    Pozor: u některých řad jsou poměrně nešikovná místa na krajích.
  • Organizace předprodeje vstupenek: Polovina kontignetu vstupenek je vyčleněna na on-line rezervace a druhá polovina je určena pro přímý prodej na pokladně divadla. Vzhledem k poptávce je možné zakoupit na každé představení maximálně 2 vstupenky na osobu, a to maximálně na dvě představení.
  • Organizace v den předprodeje (obvykle třetí sobotu v měsíci) - přímý prodej vstupenek: Předprodej začíná v 9:00 hod. Těsně před zahájením předprodeje jsou rozdávána pořadová čísla. Pozor: Před výdejem pořadových čísel se mohou tvořit fronty. Provoz pokladny v den předprodeje je ukončen ve 14:30. Poté bude možné vstupenky zakoupit v obvyklých pokladních hodinách.
  • Organizace on-line předprodeje: Systém je aktivován vždy dva dny před zahájením předprodeje, tj. obvykle ve čtvrtek před třetí sobotou v měsíci, a to od 20:00 hod. Prostřednictvím prodejního on-line systému je možné si vstupenky rezervovat pouze na dva následující pracovní dny (tj. většinou do pondělí). Poté je možné vstupenky v síti Ticketportal pouze přímo koupit. Není tedy možné si je - tak jako dříve - libovolně rezervovat. (Divadlo tímto opatřením chce eliminovat případy, kdy někteří diváci svou prodlužovanou rezervací blokovali vstupenky, které nakonec zůstaly v pokladně nevyzvednuté.) V den předprodeje (tj. třetí sobotu v měsíci) jsou případné neprodané vstupenky přesunuty z přímého do on-line prodeje, a to od 14:30 hod.
  • Počítejte s tím, že o některé inscenace je zvýšený zájem. Vstupenky na většinu ostatních titulů jsou k dostání obvykle bez problémů. Vzhledem k menší kapacitě sálu divadla jsou s ohledem na uspokojení poptávky uplatňovány limity možného počtu zakoupených vstupenek na vybrané tituly.
  • Od června 2019 DD zavádí v souladu s novým návštěvním řádem a obchodními podmínkami VSTUPENKY NA JMÉNO (zadá se při nákupu jméno vlastní, či osoby, která představení navštíví - dárek atp.), netýká se doprovodu (druhé vstupenky). Tyto vstupenky na jméno při vstupu do divadla se budou kontrolovat spolu s dokladem totožnosti návštěvníka.
  • Cena programu: 20 Kč (obvykle sešit s vybranou studií, fotografiemi a rozhovory). Poplatek za šatnu 10 Kč (5 Kč jde na benefiční účely).

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Wanted Welzl - Karel František Tománek  (1:20x)
Premiéra: 28.3.2011. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Dáda Němeček. Kostýmy: Natálie Steklová. Hudba: David Babka. Režie: Jiří Havelka.
Poslední uvedení: září 2013.
Fiktivní western inspirovaný příběhy nejslavnějšího českého polárního cestovatele Jana „Eskymo“ Welzla.
Modrovous / suovordoM - Petra Tejnorová, Karel František Tománek & kol.  (1:40x)
Premiéra: 15.4.2010. Dramaturgie: Martina Musilová, Karel František Tománek. Scéna: Antonín Šilar. Kostýmy: Bio Masha. Hudba: Jan Burian ml. Režie: Petra Tejnorová.
Poslední uvedení: leden 2015.
Tři příběhy o jednom příběhu ženy a muže vycházející z legendy o muži s modrými vousy.
Muž bez minulosti - Aki Kaurismäki, Miroslav Krobot  (1:40x)
Premiéra: 21.1.2010. Překlad filmu: Pavla Arvela. Dramaturgie: Karel František Tománek. Výprava: Andrej Ďurík. Hudba: Marek Doubrava. Režie: Miroslav Krobot.
Poslední uvedení: červen 2017.
Divadelní adaptace známého filmu, netradiční hra o lásce. Antero Lujanen procitne a zjistí, že si nepamatuje jak se jmenuje, kde pracuje, zdali je ženatý, zkrátka nic. Ocitne se mezi bezdomovci, ale osud je na jeho straně. Potká Irmu, členku Armády spásy a všechno se začne odvíjet tím lepším směrem, ale jen do okamžiku, než zjistí, že je...
Krajina se zbraní - Joe Penhall  (2:00)
Premiéra: 16.5.2009. Překlad: Martina Schlegelová, Magdaléna Zelenková. Dramaturgie: Eva Suková. Výprava: Dáda Němeček. Hudba: MIDI LIDI. Režie: Martin Myšička.
Poslední uvedení: červen 2011.
Hra ze současnosti o morální zodpovědnosti vědců (a nejen jich), v níž jsou konfrontovány čtyři odlišné pravdy čtyř různorodých lidí - geniálního vynálezce, vynalézavého dentisty, obchodní ředitelky letecké továrny a agenta státní tajné služby.
Hlasy - David Jařab  (C|1:15x)
Premiéra: 28.2.2009. Dramaturgie: Eva Suková. Kostýmy: Kamila Polívková. Hudba: Petr Haas. Scéna a Režie: David Jařab.
Komorní drama o lásce, zákoutích lidské duše i zločinu, který už se nedá vzít zpět. Hranice mezi smyšlenkou a skutečností bývá někdy dost neznatelná. Přes tuto hranici zaznívají hlasy a lákají nás na druhou stranu. Podlehnout není někdy jen otázkou vůle...
Debris - Dennis Kelly  (1:40x)
Premiéra: 16.1.2009. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Karel František Tománek. Výprava: Jan Štěpánek. Režie: Miroslav Krobot.
Poslední uvedení: listopad 2010.
Rodinná hra, ve které se věci vymkly z rukou.
Dračí doupě - Viliam Klimáček  (2:00)
Premiéra: 7.11.2008. Dramaturgie: Miroslav Krobot. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Martin Chocholoušek, Vladimíra Fomínová. Hudba: DVA. Překlad a režie: Karel František Tománek.
Poslední uvedení: říjen 2011.
Fantasy horor o přátelství a zločinu.
39 stupňů - John Buchan, Alfred Hitchcock, Patrick Barlow  (2:00)
Premiéra: 28.5.2008. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Eva Suková. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: David Ondříček.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Ironická detektivní komedie s prvky grotesky inspirovaná klasickým špionážním filmem Alfreda Hitchcocka.
Idiot - Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Miroslav Krobot  (2:10)
Premiéra: 12.1.2008. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Martin Chocholoušek, Vladimíra Fomínová. Hudba: Václav Havelka. Režie: Miroslav Krobot.
Poslední uvedení: rok 2011.
Volná adaptace slavného románu o muži, který se vrací domů. Kníže Myškin cestuje ze Švýcarska do Petrohradu. Shodou okolností musí cestu přerušit a nečekaně vstoupí do životů jiných lidí, podobně jako oni do jeho...
Černá díra - Doyle Doubt  (1:40x)
Premiéra: 12.4.2007. Dramaturgie: Eva Suková. Scéna: Dáda Němeček. Kostýmy: Lucie Masnerová, Dáda Němeček. Režie: Jiří Havelka.
Poslední uvedení: srpen 2013.
Hra, která si hraje se schopnostmi a možnostmi lidského vnímání času a prostoru, reality a podvědomí. Někdy stačí jen nepatrný pohyb, drobné zaváhání nebo třeba jen myšlenka a všechno se časoprostorově mění...
Šťovík, pečené brambory - Zoltán Egressy  (1:45)
Premiéra: 25.2.2007. Překlad: Táňa Dimitrová-Notinová. Úprava: Johana Kudláčková. Dramaturgie: Eva Suková. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Matěj Kroupa. Režie: Lída Engelová.
Trpká komedie o dvou dějstvích a dvou poločasech, nejen o fotbale. Tři rozdílní fotbaloví rozhodčí se spolčují i vzájemně soupeří v kabině před, během a po jednom rozhodujícím utkání podzimního kola extraligy...
Hamlet - William Shakespeare  (2:35)
Premiéra: 12.4.2006. Překlad: Jiří Josek. Úprava: Karel František Tománek, Miroslav Krobot. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Martin Chocholoušek, Vladimíra Fomínová. Režie: Miroslav Krobot.
Poslední uvedení: červen 2011.
Moderní podoba klasické tragédie. Hamlet současný, apolitický, osobní, bez Hrobníků i bez závěru. Hra o hrdinství, které nikdo nepotřebuje.
Teremin - Petr Zelenka  (3:05)
Premiéra: 17.11.2005. Dramaturgie: Klára Lidová. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Renata Weidlichová. Hudba: Karel Holas. Režie: Petr Zelenka.
Poslední uvedení: říjen 2018.
Hra vycházející z osudů skutečné postavy ruského vědce, vynálezce, hudebníka a špióna. L.S.Theremina, který v Americe založil první elektrickou kapelu na světě, zažil zde období obrovské slávy, ale také zdrcující úder hospodářské krize 30. let minulého století.
Love Story - Karel František Tománek  (1:30x)
Premiéra: 11.3.2005. Podle románu Isaaca Bashevise Singera „Enemies, A Love Story“. Scéna: Eva Rácová. Kostýmy: Katarína Holková. Hudba: Norbi Kovács. Režie: Marian Amsler.
Okolnosti a náhody učiní z jednoho člověka polygamistu, který není schopen ukončit ani jeden vztah a dostane se do situací absurdních, groteskních a jen výjimečně tragických.
Scény z manželského života - Ingmar Bergman  (host DD)
Premiéra: 15.12.2003. Překlad: Dagmar Hartlová. Dramaturgie: Dora Štérová. Scéna: Adam Pitra. Kostýmy: Tereza Hrzánová. Úprava a Režie: Ondřej Zajíc.
„Každý milostný vztah prochází milostnými fázemi!“ Pohled na tu temnou - rozchod.
Tramvaj do stanice Touha - Tennessee Williams  (1:50x)
Premiéra: 8.12.2003. Překlad: Luba Pellarová, Rudolf Pellar. Úprava: Karel František Tománek, Janusz Klimsza. Dramaturgie: Karel František Tománek. Výprava: Marta Roszkopfová. Režie: Janusz Klimsza.
Osobitý výklad jinak klasického moderního dramatu. Chlast, Vietnam, nirvána aneb návrat problémové sestry.
Kouzelná flétna - libreto: Emanuel Schikaneder; hudba: Wolfgang Amadeus Mozart  (2:20)
Premiéra: 7.10.2003. Překlad: Karel Kraus. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudební nastudování: Vratislav Šrámek. Úprava a Režie: Miroslav Krobot.
Svérázné komorní pojetí slavné pohádkové opery o lásce. Žádná parodie, prostě minimalistická hra. Srdce kouzelné flétny je otevřeno srdcím každého diváka...
[SIC] - Melissa James Gibsonová  (2:25)
Premiéra: 28.2.2003. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Eva Suková. Výprava: Martin Chocholoušek. Hudba: Matěj Kroupa, Hynek Obst. Režie: Lukáš Hlavica.
Hra jako možnost, hra jako způsob existence, hra s jazykem, hra se slovy. Zajímavá komorní lyrická komedie pro tři herce.
Židle - Eugène Ionesco  (host DD|2:00x)
Premiéra: 1.6.2002. Obnovená premiéra: 29.1.2007. Úprava a Výprava a Režie: Vanda Hybnerová, Saša Rašilov.
Absurdní drama o hostech, kteří nepřicházejí. Osamělá věž na opuštěném místě, dva staříci vedou zdvořilé hovory s poselstvím smrti. Židlí přibývá, osamělosti neubývá...
Původně inscenace Divadla v Řeznické.
Poprvé vdaná - Pavel Nilin, Jaromír Pleskot  (host DD)
Premiéra: 2.2.2002. Překlad: Tomáš Engel. Výprava a Režie: Jaromír Pleskot.
Poetické monodrama o láskách i neláskách jedné ženy – betonářky. „Prodrat se životem sama, nebo to vyřešit jinak...?“
Příběhy obyčejného šílenství - Petr Zelenka  (A|2:45)
Premiéra: 16.11.2001. Scéna: Martin Chocholoušek. Kostýmy: Jaroslava Pecharová. Režie: Petr Zelenka.
Nejúspěšnější česká divadelní hra posledních let, která reflektuje náš současný svět. Chytrá komedie o mladém muži, obklopeném legračním panoptikem ujetých lidiček, který se rozhodne brát šílenství okolního světa jako inspiraci.
Oblomov - Ivan Alexandrovič Gončarov, Miroslav Krobot  (2:30)
Premiéra: 1.12.2000. Překlad románu: Prokop Voskovec. Dramaturgie: Eva Suková. Výprava: Martin Chocholoušek. Hudba: Matěj Kroupa, Pavel Rejholec. Režie: Miroslav Krobot.
Poslední uvedení: červen 2014.
Adaptace slavného románu o „netypickém“ zbytečném hrdinovi.
Bratři Karamazovi - Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Evald Schorm  (2:30)
Premiéra: 10.3.2000. Překlad románu: Prokop Voskovec. Scéna: Jan Tobola. Kostýmy: Ivana Brádková. Hudba: Matěj Kroupa. Úprava a režie: Lukáš Hlavica.
Poslední uvedení: říjen 2014.
Dramatizace románu o zločinu, zešílení, strachu a mučivé nejistotě. „Je, či není Bůh?“

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 28.5.2019