Divadlo v Dlouhé

Tři mušketýři

Premiéra: 21.4.2012 | 3:15
Překlad románu: Jaroslav Poch, Růžena Pochová. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: David Marek. Kostýmy: Samiha Maleh. Hudba: The Beatles. Režie: Hana Burešová.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Divadelní adaptace nejproslulejšího dobrodružného románu. Romantická oslava přátelství, rytířské šlechetnosti a odvahy až fanfarónské. Autoři adaptace, někdejší vášniví čtenáři románu, staví inscenaci na svém prvotním pocitu okouzlení z jeho četby, na důvěrném vztahu, který si k bájným hrdinům vybudovali v dětství, a to na samém konci nadějných let šedesátých.
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
76 %
76551000
Volby

Hodnocení (65)

HODNOCENÍ REDAKCE
Veronika Boušová  50 %
2.3.2013 | 277 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
55% - propojení čtyř dětí, čtyř mušketýrů a čtyř členů Beatles nezafungovalo. Představení na mě působilo poněkud roztříštěným dojmem. Na rozdíl od ,Jak jsem se ztratil´ a ,Oněgin byl Rusák´ moje vzpomínky na dětství a mládí tentokrát neožily a jak jsem si všimla, bavily se hlavně dětští diváci.
Helena Grégrová  60 %
17.12.2012 | 1616 hodnocení
+ souhlasím
55%. Viz hodnocení J. Landy. ;)
Jiří Landa  60 %
17.12.2012 | 3011 hodnocení
+ souhlasím
Viz hodnocení P. Širmera, zbytečně bych se opakoval. Jen ta procenta mám o trošku nižší.
Jiří Koula  50 %
12.8.2012 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
viz blog
Pavla Haflantová  80 %
16.5.2012 | 355 hodnocení
+ souhlasím
Povedená inscenace, která si na nic nehraje. Soubor Divadla v Dlouhé mám velice ráda a vidět jej v novince, ve které se i herci baví, mě potěšilo. Věřím, že Tři mušketýři budou na repertoáru velice dlouho.
Pavel Širmer  60 %
30.4.2012 | 1962 hodnocení
+ souhlasím
65%. Nápad líčit dobrodružný román očima malé holky, vyrůstající na přelomu 60. a 70. let, mě předem zaujal. Přijal jsem zasazení děje mezi kulisy pavlačového domu a do rytmů songů The Beatles. Bavilo mě sledovat svižné a zábavně „shazované“ akce, zaujaly mě výkony představitelů všech čtyř mušketýrů. Ale nezbavil jsem se (asi špatného) pocitu, že nápad s prolínáním děje románu a reálného života zůstal značně nevyužitý. I když si uvědomuji důvod „nadsazení“, nepřišel jsem na chuť vyznění některých scén (běsnění Mylady, umírání Konstance aj.). Mezi mé „top zážitky“ v Dlouhé inscenace nepatří.
Veronika Steffanová  80 %
28.4.2012 | 87 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace výborně propojila život na pavlači, The Beatles a Tři mušketýry. Jako poslání si zvolila ne odpovídat na otázky života, vesmíru a vůbec, ale zahřát u srdce a zavzpomínat na dětství. Svým charakterem se podobá inscenaci Oněgin byl Rusák a stejně jako ona věřím, že na repertoáru zůstane mnoho sezón.
Jan Pařízek  80 %
27.4.2012 | 878 hodnocení
+ souhlasím
Tak i já se v hodnocení přidám k většině redakce, neb tato inscenace je prostě povedená :). Propojení známého příběhu o třech mušketýrech s dětskými sny a hraním si na hrdiny (kdo z nás něco podobného v dětství neměl?), k tomu výborná scéna pavlačového domu, chytlavá a vhodně použitá hudba Beatles, která o to více navozuje konec 60. let. To vše tvoří znamenitou atmosféru. K tomu velmi dobrý výkon M. Němce v hlavní roli, ale i ostatních mušketýrů J. Vondráčka, M. Hanuše a P. Tesaře. Není to bez chyb, ale určitě stojí za vidění.
Michal Novák  70 %
26.4.2012 | 1146 hodnocení
+ souhlasím
Kdo by to byl řekl, že propojení omšelé romantické látky s obrázkem života v oprýskaném pavlačovém domě a navrch s hudbou The Beatles do sebe tak hezky zapadne a bude na jevišti fungovat. Z pohledu na to všechno jakoby dětskýma očima se radostně tetelím taky.
Kateřina Jírová  80 %
22.4.2012 | 344 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Pohádko mládí... Kde jsou ty časy, kdy jsme se sestřenkou ve Věšínově ulici skákaly gumu a přehrávaly slavné scény z mušketýrů. Ve dvou to byla docela hoňka. Hana Burešová si své představy mohla zhmotnit na divadle, a zhmotnily se naprosto přesně.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Strom-z  50 %
9.9.2016 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel až na pár hereckejch a inscenačních momentů překvapivě strojoví mušketýři, zdaleka ne taková jízda jako Burešové Pratchetti. U skvělý Dvořákový (Milady) jsem jednou chytil solidní záchvat smíchu, ale to byl bohužel ojedinělej moment.
Denisa H.  40 %
19.8.2016 | 368 hodnocení
+ souhlasím
Jsou hry,které jsou nejen divadlem zpracovány tolikrát,že je těžké přijít s novým nápadem.Tím jedinečným má být,jaké reálie a jaké 'nyní' si tvůrci vyberou.V DvD na to šli ještě fikaněji:Tři mušketýři zůstali v 17.století,ale kulisou je pavlačový dům z 60.let.V něm bydlí 9letá Hanka.D'Artagnan a ona,to je 1 tělo,1 duše.Velkou škodou je,že obdobně konzistentně nepůsobí i představení.Dalším mínusem je neúnosná délka.Nic nezachraňují ani herci,M.Němec (d'Artagnan) navíc velmi přehrává.Většinu plusových bodů tak plyne z myšlenky sama o sobě-připomenout na jevišti radost a okouzlení z četby knihy.
Renée  100 %
1.3.2016 | 96 hodnocení
+ souhlasím
Trvalo mi dlouho, než jsem si zvykla na prolínání dějových rovin. Po skončení mi to nedalo, pořád ve mě ta skládanka příběhu hlodala. O rok později jsem šla znovu, pod záminkou,že přijela sestra a chtělo by to nějakou kulturu. Sestra byla nadšená,mě už dějové roviny nerušily a docenila jsem spoustu detailů,kterých jsem si v prvně nevšimla.Když byla loni ohlášena derniera,zrovna na Silvestra,hned volala sestra ať seženu dalších 5 lístků.Nepamatuji si,kdy jsem si naposled tak užila představení.Napjatě jsme čekaly na oblíbené scény,broukaly si Beatles a mušketýři ještě nikdy nebyli tak opravdoví.
AlenaV.  100 %
13.12.2015 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Jsem ráda, že jsem stihla toto představení dřív než se rozplyne v nenávratnu. Byla to úchvatná podívaná. DvD se stává mou srdcovou záležitostí. 60. léta jsem nezažila, přesto mě to propojení pavlačového domu se světem Dumasova románu okouzlilo. Ani chvíli jsem se nenudila a přála jsem si ať to ještě nekončí. Herci byli skvělí - všichni!
Lucilla  70 %
24.4.2015 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Tesila jsem se na klasiku, dostala jsem propojeni historickeho romanu s zivotem male holcicky v 60.letech. Napad zajimavy, nektere prechody zdarile, ale ja bych asi radsi tu klasiku, ta me bavila podstatne vic. I kdyz herci v cele s M.Nemcem nekdy dost prehravali, ucel to splnilo, divadlo se smalo. Co hodnotim velice kladne byl hudebni doprovod - Beatles mi k tem musketyrum pasovali ...
Eviik  70 %
24.4.2015 | 289 hodnocení
+ souhlasím
Není to dokonalé představení, ale já se bavila. Nápad propojit děj Tří mušketýrů s vyprávěním malé holčičky žijící na sklonku 60. let v jednom činžovním domě v ČSSR byl originální, ale většina scén ze "současnosti" mi přišla trochu zbytečná a rušivá (i když některé paralely se povedly). Zejména druhá polovina by zasloužila zkrátit. Chválím ale výběr hudby-propojení Beatles s Třemi mušketýri opravdu funguje (šermířský souboj za zvuku Carry That Weight neměl chybu)! Herci odvedli dobrý výkon, sice občas hráli až příliš teatrálně (až hraničící s parodií), ale předpokládám, že šlo o záměr tvůrců.
Bethrezen  100 %
29.1.2015 | 51 hodnocení
+ souhlasím
Zpočátku jsem se obával propojení Tří mušketýrů s tím, že je děj ukazován očima malé dívky, která si tuto knihu čte v 60. letech a děj se různě prolíná. Nakonec mě ale představení nadchlo, propojení úžasně funguje a člověk se náramně baví. Děj se i přes propojení s 60. lety drží velmi věrně původní předlohy a i písně od Beatles dodávají spád. Scéna jako dvorek činžáku vůbec nijak nevadí a skvěle sekunduje úžasným kostýmům mušketýrů i dalších postav. A co se týče hereckých výkonů, jsou všechny skvělé, tak jak je v Dlouhé obvyklé. Tato hra je po třetím zhlédnutí srdcovou záležitostí.
Ramgad  80 %
3.5.2014 | 62 hodnocení
+ souhlasím
Ukázat divákům, jak to bylo "za totáče", umí skvěle s humorem a nadsázkou pouze Divadlo v Dlouhé. To už všichni víme. Ale spojení s klasikou a k tomu fláky od Beatles, úžasná scéna, nadšené herecké výkony všech 32? herců, opravdu "klobouk dolů!".
Atribut  60 %
25.3.2014 | 92 hodnocení
+ souhlasím
prekvapilo me ze tam nebyli jenom tri musketyri, ale dokonce ctyri. :-)
Lika13  90 %
10.2.2014 | 20 hodnocení
+ souhlasím
Představení se mi moc líbilo, viděla jsem dvakrát.
Mart  70 %
6.11.2013 | 49 hodnocení
+ souhlasím
Pěkné pojetí klasiky, typická Dlouhá - zábavné, s nápady, hrají s chutí a vervou. Myslím, že vhodné i pro rodiny s dětmi na d cca 10-12 let, bude se jim to líbit a pro rodiče jistě fajn zábava.
Xcepek  80 %
25.10.2013 | 622 hodnocení
+ souhlasím
Krásný dětský útěk od reality. Dlouhá opět nezklamala.
Ema123  90 %
14.10.2013 | 44 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá Helena Dvořáková a skvělý Jan Vondráček.
Mortimer  60 %
18.3.2013 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Nápad spojení zážitků dětského čtenáře s příběhem Tří mušketýrů je skvělý, ale podle mne jeho potenciál nebyl scela využit. Ale i tak vzniklo příjemné, pohodové představení.
Vladimír10  90 %
9.3.2013 | 588 hodnocení
+ souhlasím
Symbióza příběhu světoznámého romanopisce s výjevy z pavlačového domu a písněmi Beatles, vytvořila z tohoto představení jednotný celek. Inscenačnímu týmu se podařilo z obsáhlého románu, který je rozvětven mnoha dějovými liniemi, vytvořit srozumitelnou jevištní verzi. Nasazení všech členů hereckého souboru je obdivuhodné! Excelentními výkony nadchnou především Jan Vondráček a Helena Dvořáková, která se do role vypočítavé Mylady de Winter téměř převtělila. Mezi dalšími vyčnívají M. Hanuš, P. Tesař a M. Táborský. Jen jsem nepochopil, proč bylo nutné prodlužovat jeviště až k sedadlům první řady?
Kateřina Stejskalová  70 %
1.3.2013 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Velmi hezká scéna, dobré výkony hlavních protagonistů, zajímavé propojení života v pavlačovém domě s příběhem čtyř mušketýrů. Druhá polovina trochu slabší, hra ale stojí určitě za vidění.
Vladimír Rogalewicz  100 %
28.2.2013 | 775 hodnocení
+ souhlasím
Generační výpověď nás narozených v 50. letech. Lépe už to nešlo. Ano, to jsme my. Srdcová záležitost.
(Objektivně bych musel ubrat, zejména druhá polovina si zasloužila razantní zásah dramaturga. Ale stejně by hodnocení zůstalo vysoko, někde kolem 85 %.)
Mraki  80 %
26.2.2013 | 106 hodnocení
+ souhlasím
moc pěkná scéna, choreografie, hudba
Fr2709  40 %
1.1.2013 | 185 hodnocení
+ souhlasím
Vidět se to nechá, ale Dlouhá má určitě navíc.
Milwa  70 %
30.11.2012 | 47 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu povedené propojení fantazie s realitou. Takové to bylo, když jsme to četli!
Frankovka  60 %
12.11.2012 | 265 hodnocení
+ souhlasím
Na rozdíl od malé hrdinky příběhu jsem se těšil na každý únik ze světa mušketýrů do světa toho pavlačového domu. Krásná scéna, úžasně navozená atmosféra pavlače, výborná hra světel, hudba. Tady hra krásně plynula. Na druhé straně ten nudný a naivní příběh mušketýrů. S D´Artagnanem, který se tolik lišil od mých představ - mluvou, zjevem, pohyby (šerm nemám na mysli, v tom byl samosebou nejlepší).
Luckaprague  70 %
10.11.2012 | 59 hodnocení
+ souhlasím
Představení, ve které vystupuje téměř celý soubor Dv Dlouhé, pěkné, výkony herců výborné...nicméně délka představení je téměř neúnosná.
Ryhop  70 %
12.5.2012 | 145 hodnocení
+ souhlasím
Velmi pěkná idea pohledu na dobrodružnou klasiku očima dětského čtenáře, byť podle mě ne úplně dostatečně využitá (líbilo by se mi, kdyby si s tím bylo více pohráno). Výborná scéna, velmi dobrý Marek Němec, z menších rolí v mých očích vynikl zejména přizdisráč Bonacieux v podání Vlastimila Zavřela, ten jako by vypadl z mých představ. Velmi dobrá atmosféra, byť druhá půlka je (asi hlavně kvůli předloze) poněkud rozkolísaná.
Kevinator  80 %
22.4.2012 | 195 hodnocení
+ souhlasím
Pavlačový dům v Praze, mušketýři a Beatles? H.Burešová potvrdí, že to k sobě pasuje úplně přirozeně. Velmi dobré výkony podají nejen herci v hlavních rolích (M.Němec, K.Sedláčková, J.Vondráček, P.Varga), ale i ti v menších (L.Veliká, M.Zimová).
Isa Johanovská  100 %
2.1.2020 | 117 hodnocení
Phoenix  80 %
28.2.2018 | 33 hodnocení
Naslasedory  60 %
11.2.2018 | 19 hodnocení
Dolente  90 %
20.4.2016 | 70 hodnocení
Talis  100 %
7.3.2016 | 19 hodnocení
MonikaCh  70 %
21.12.2015 | 8 hodnocení
Vendula_Z  80 %
1.11.2015 | 92 hodnocení
Consuela  70 %
11.10.2015 | 14 hodnocení
PavelK  60 %
1.6.2015 | 221 hodnocení
Klob  50 %
3.4.2015 | 129 hodnocení
Lukrativni  80 %
17.12.2014 | 79 hodnocení
Matouš Hájek  70 %
30.11.2014 | 57 hodnocení
Triatlet  90 %
4.10.2014 | 46 hodnocení
Dubina  70 %
13.6.2014 | 144 hodnocení
Chandler M Bing  90 %
12.4.2014 | 23 hodnocení
Ironfood  90 %
4.2.2014 | 24 hodnocení
Dr.mvdr  90 %
15.1.2014 | 86 hodnocení
Arcipes  70 %
1.11.2013 | 136 hodnocení
IlDivino  70 %
25.6.2013 | 106 hodnocení
Kamihous  70 %
1.6.2013 | 32 hodnocení
Marcela  80 %
14.5.2013 | 415 hodnocení
Peetra  70 %
11.4.2013 | 165 hodnocení
Tina00  80 %
10.3.2013 | 7 hodnocení
Alenka  90 %
30.1.2013 | 40 hodnocení
LavinieCamui  100 %
25.12.2012 | 756 hodnocení
Matěj02  70 %
15.12.2012 | 22 hodnocení
Václav65  80 %
18.11.2012 | 16 hodnocení
Národosolsobě  50 %
17.11.2012 | 324 hodnocení
Radkak  70 %
8.11.2012 | 81 hodnocení
Petr.trep  70 %
6.11.2012 | 171 hodnocení
Verena  80 %
21.9.2012 | 66 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.