Městská divadla pražská [Divadlo Rokoko]

Herečka sobotní noci

Premiéra: 30.4.2022 | 2:05
Dramaturgie: Kristina Žantovská. Výprava: Petr Vítek. Hudba: Darek Král a citace. Texty písní: Tomáš Belko, David Drábek. Pohybová spolupráce: Barbora Nechanická. Režie: David Drábek.
Nová česká hra, jejíž hrdinkou je žena s velkým dětským srdcem v dospělém těle, naivní a odvážná, jako její milovaný vzor Pipi Dlouhá punčocha. Pro mnohé podivínská paní se rozhodla rozdávat dobro stůj co stůj, i když svět kolem se pomalu řítí do prázdnoty. Po mnoha letech se setkává s dávnými kamarády z dětství, otevírají se stará tajemství, přání i smutky, ale hlavně přichází čas Vánoc a spolu s ním chvíle jednoho velkého zázraku...
Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
47 %
Uživatelé
44 %
kontroverzní inscenace (14.)
44351000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 60 %
Iva Bryndová 40 %
Pavel Širmer 40 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
16.12.So19:00vstupenky
14.1.Ne19:00vstupenky
19.1.19:00PŘESUNUTÉ PŘEDSTAVENÍvstupenky
2.2.19:00vstupenky
17.2.So19:00PŘESUNUTÉ PŘEDSTAVENÍvstupenky
16.12.So19:00 vstupenky
14.1.Ne19:00 vstupenky
19.1.19:00 vstupenky
PŘESUNUTÉ PŘEDSTAVENÍ
2.2.19:00 vstupenky
17.2.So19:00 vstupenky
PŘESUNUTÉ PŘEDSTAVENÍ

Volby

Hodnocení (38)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  60 %
15.1.2023 | 1619 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
65 %. Na tuhle vlnu Drábkovy svérázné poetiky i humoru jsem se naladila s diváckou chutí. "Pohádková" mikulášská návštěva ve vile Vilekule vlídně a dojemně připomíná, jak je v dnešní stále zběsilejší době, která důležité hodnoty válcuje a devalvuje, setsafra potřebné hledat a probouzet v sobě duši dítěte a tou nezkaženou optikou vyvažovat naše mnohdy zbrklé dospělácké soudy a nesmyslné životní postoje. A předně: za žádnou cenu nikdy nic nevzdávat! A řekla bych, že i na tu zamýšlenou poctu herečce došlo. Už jen inspirovat dramatika k napsání postavy s takovými vlastnostmi, jaké ve hře Pipi ztělesňuje, mně vůbec nepřipadá málo.
Iva Bryndová  40 %
16.10.2022 | 511 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
35% Inscenace je skutečně danajským darem Pavle Tomicové. Ne, že by bylo hereckým výkonům příliš co vytýkat (jak jejímu, tak výkonům ostatních obsazených) - tzv. "kde není co brát, ani smrt nebere", a zde bohužel není příliš mnoho co hrát. Na úvodní situaci, kdy se u jedné z nich sejdou po letech někdejší dětští přátelé, aby společně oslavili Mikuláše a postěžovali si na svět a své aktuální životy, se během celé inscenace příliš nezmění, nijak se dramaticky nerozvíjí, navíc vše ještě přerušují četné rozhovory s publikem a filosofující monology. Inscenace není úplně špatná, ale je bohužel úplně zbytečná.
Pavel Širmer  40 %
7.7.2022 | 1962 hodnocení
+ souhlasím
Autor a režisér D. Drábek napsal herecky vděčné postavy stárnoucích lidí, jimž se život příliš nepovedl, ale přesto se nevzdávají. Obsazení aktéři s P. Tomicovou v čele se rolí zhostili sympaticky a otiskli do nich lidský rozměr. Samotná hra je však skládankou nahodile užitých a nevěrohodně poskládaných motivů. Vtipnější okamžiky, v nichž se sem tam ozývá Drábkovský humor, střídají hluchá místa. Stopáž je nepřiměřená, téma a děj by vydaly na kratší inscenaci bez pauzy. Kdo sleduje Drábkovu tvorbu, může ho při sledování napadnout, jestli se jako autor nevyčerpal a nesnažil se za každou cenu splnit zadání vytvořit inscenaci vlastní hry.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Michal1982  40 %
2.1.2023 | 147 hodnocení
+ souhlasím
30 % za snahu všech účinkujících 10 % za vtipné momenty ( především ty při obchůzce Mikuláše) a IKEA rules..Jaké byly úmysly pana režiséra? Škoda?.
LenkaAK  20 %
7.12.2022 | 21 hodnocení
+ souhlasím
O ženě s velkým dětským srdcem nebo-li dětinská hra se splácaným scénářem. Tomicová je fakt dobrá v komediálních scénách, ale ty vážnější polohy s monology, to bylo skoro utrpení. I když ... kde kvalitní scénář není, ani smrt nebere, že jo. Z představení jsem neodešla jen kvůli samotným hercům, kteří se opravdu snažili a těm pár vtipným okamžikům. Ale ptám se, co tímto počinem chtěl autor říci? Netuším a odhalovat to raději ani nechci.
Karel Toman  10 %
6.11.2022 | 58 hodnocení
+ souhlasím
David Drábek jako dramatik a režisér padá na samotné dno. Tentokrát už ale bude cesta na vrchol téměř nemožná. Hloupý text, podbízivá režie.
Kjell  10 %
29.10.2022 | 31 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Proč? Tato otázka je to jediné, co vám uvízne po představení v hlavě. Kromě lítosti z vynaložených peněz a hlavně času. Přeji panu Drábkovi, aby se zas brzo dostal do formy.
Snekac  20 %
9.10.2022 | 265 hodnocení
+ souhlasím
Pokud chcete vidět "poctu Pavle Tomicové", jděte na Kouli v Klicperovově divadle v Hradci. Tady bohužel nemám, co bych kladně hodnotil. Snad jen scénu... Celkový dojem z toho mám takový, že šlo o estrádu s kolísavou kvalitou, kde bylo pár světlých chvilek, jinak ale nuda nebo prvoplánové "vtipy". Škoda...
JáraTym  100 %
9.9.2022 | 29 hodnocení
+ souhlasím
Smekám! Upřímně, s protaženou bránící a zamáčklýma slzama v očích. Drábek, prostě umí a s herci, kteří jsou nepochybně mistři svého oboru (Batulková si střihla barbie na výbornou, Konáš skvěle jmenuje značky i když mi mohl mít víc prostoru, Kalvoda ve své multi roli exceluje, a nakonec Pavla Tomicová je milá, vtipná, zábavná a i když měla někdy co dělat, aby se udržela, stejně jako divák, vše zvládla s bravurou) vytvořil poutavou jízdu, bez pásů, která vás chytne a ani po konci nepustí. Stojí za to vidět, bez debat.
Kateřina Vodáková  60 %
26.6.2022 | 175 hodnocení
+ souhlasím
Ano, děje je v Herečce pomálu a divák nezažije smršť složitých situací a vztahů... Ale šla jsem se hlavně zasmát, dojmout a "pobýt" s P. Tomicovou, kterou mám moc ráda herecky i lidsky. Vše jsem dostala. Navíc Drábkův rukopis já obecně můžu... Viděno zrovna na její kulaté narozeniny, pointa životního bilancování tím tedy získala ještě silnější rozměr... Milá hra s příjemnou hudbou i kulisami, ve které se P. Tomicová cítí dobře a o to myslím šlo. A jako bonus R. Kalvoda, který je opravdu tak skvělý a přirozený komik, že je to na odrovnání :-) Část s mikulášskou nadílkou je nejvíc!
Sablose  0 %
2.6.2022 | 28 hodnocení
+ souhlasím
odešli jsme, trapné
BloggarSumec  20 %
24.5.2022 | 69 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Co to bylo? To měla být pocta Pavle Tomicové? To snad ne? Kde jsou ty časy, kdy jsme chodili na Drábkovy režie a inscenace v Hradci. Kde jsou Jedlíci čokolády, Noc oživlých mrtvol či jeho Figarova svatba? To byly majstrštyky!!! Tato dáma českého jeviště by si opravdu zasloužila něco kvalitního. Škoda.
Eliduc  10 %
11.5.2022 | 29 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
Oněch 10 % je za krásnou scénografii Petra Vítka.
Hra je jakýmsi pásmem lechtajícím bránice diváků Novy. My o přestávce odešli.
Lu.Ptá.K.  0 %
3.5.2022 | 21 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Velké zklamání.
Paní Tomicové (i ostatních herců) mi bylo trochu líto, že v něčem takovém museli hrát.
Vydržel jsem to až do konce, ale vůbec se nedivím, že někteří diváci už se do svých sedadel po přestávce nevrátili.
Obávám se, že autor a režisér David Drábek by si tohle v nějakém ryze soukromém a státem (městem) nepodporovaném divadle nemohl dovolit příliš dlouho.
Domi.Mac  10 %
2.5.2022 | 87 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
Noční můra. Drábkovi muselo přeskočit (už Kanibalky 2 byly něco nehodnotitelného). Tomicovou mám ráda, ale tohle si nezaslouží. MDP ji použily nejspíš proto, aby jen přilákala diváky, ale její temperament není samospásný. Nefunguje tu nic. Hra je pitomá, herci nemají co hrát a divák se stydí. Vážně tuto hru uvedl častý kandidát na divadlo roku? 10% za Tomicovou. Škoda.
Simonn  60 %
2.5.2022 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Šel jsem na komedii a dočkal jsem se jí. Herecké výkony všech byly výborné. Samozřejmě kontakt s publikem tomu dával ještě něco navíc, a bavili se i herci. Trochu hořkosladká komedie, nebo parodie. Retro písničky, kouzlo Mikuláše,..asi Nic pro nového alternativního mladého a kritického diváka dnešní doby. Možná to chtělo ještě něco dotáhnout. Čekal jsem kdy Petr Konáš mrkne na vousatého záchranáře a bude comming out postavy Tomyho. Paní Batulková byla víc než přesvědčivá Barbie,to by se někde mělo ještě využít. Paní Tomicová s panem Kalvodou si šli báječně do taktu,bude Herečka nedělního rána?
Suzana  20 %
1.5.2022 | 322 hodnocení
+ souhlasím
(+5)
Za herecké nasazení. Pouhá primitivní, přízemní, polopatická, prostoduchá, patetická pódiovka
Čiko  10 %
1.5.2022 | 1053 hodnocení
+ souhlasím
(+3)
15% Můj oblíbený režisér a moje oblíbená herečka. Přesto doposud asi největší propadák této sezóny. Od D. Drábka opravdu danajský dar pro P. Tomicovou. Zaujal mě jen kostým D. Batulkové a místy hudební motivy. Výkon P. Tomicové snad ani nejde hodnotit, celou dobu si povídá s kolegy, diváky, nebo sama se sebou, nicméně nemá to hlavu ani patu, nemá to koncepci. Je to velmi slabá, místy nudná hra s laciným humorem. Drábkova královéhradecká éra byla mnohem zajímavější a nápaditější. Je to škoda, Pavla Tomicová by si zasloužila ke svému jubileu něco zajímavějšího, třeba i více ve stylu benefice.
Hufulek  100 %
1.5.2022 | 10 hodnocení
+ souhlasím
Velká spokojenost! Humor, emoce, nádherná píseň.
RaB  40 %
1.5.2022 | 342 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
V době premiéry to bylo velice povedené představení - laskavé, veselé, plné energie.
Bohužel po několika měsících na kvalitě extrémně ztratilo a už je to dlouhá nuda. Pavla Tomicová a Dana Batulková to už nezachrání.
Martin21  20 %
30.4.2022 | 447 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Tak tohle se nepovedlo - a je to smutné. Divák, který důvěrně zná Drábkovy hradecké inscenace, se těší na skvost, příval smíchu. To jsem od tohoto počinu čekal, navíc, když jde o hru na počest Pavle Tomicové. Ta zde nemá co hrát, neboť celá hra je plytká. O ničem... jediný hudební podkres a možná trochu scénografie, to bylo hezké. Z aktérů zaujme D. Batulková a její Barbie. Petr Konáš nemá prostor něco předvést. R. Kalvoda ve vícerolích zajímavý. Ale jako celek - nuda, nuda a nic než nuda. Škoda!
Jitka KB  90 %
5.5.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé, jsem nadšená. Potěšení, pohlazení po duši, legrace i smutek, všeho je v Herečce dostatek a já si to moc užívala. Zjištění, že moje dětská hrdinka žije, bylo krásné. Prožít s ní večer bylo díky výborně hrající Pavle Tomicové úžasné, vtažení do hry bylo okamžité, emoce byly sdílené. Výborný výkon předvedli i Dana Batulková a Petr Konáš, moc se mi líbil Radim Kalvoda. Vtipně, chytře a laskavě napsané, nápaditě ztvárněné. Davidovi Drábkovi se neskutečně daří zapojovat aktuální témata i různé odkazy a to mě moc baví. Odcházela jsem velmi spokojená a radostná.
Bobkratena  90 %
4.5.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Vtipná inscenace, skvělé herecké výkony všech představitelů, magická hudba Darka Krále. David Drábek ukázal Pipi a její kamarády po letech a rozehrál fantazijní hru, u které jsme se nejenom dobře bavili, ale také nás trochu přivedla k přemýšlení.
Haslerka  90 %
3.5.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě opět "starý :-) dobrý David Drábek", jehož poetiku, humor, odkazy odtud či odjinud jsme si zamilovaly už v Klicperově divadle, kam právě díky němu zajíždíme několikrát ročně dodnes. "Herečka" je milá, vtipná, dojemná, trošku smutná, vede k zamyšlení. Pavla Tomicová je v téhle roli, napsané přímo pro ni, skvělá! A ostatní ji výborně sekundují. Druhá půlka léty osvědčeného tandemu - Darek Král - opět dodal svou nezaměnitelnou hudbu. Velká i malá Pipi ve mně si tohle představení náležitě užily a rozhodně užijí ještě jednou. A bezpochyby odkryju další vrstvy, zaznamenám další "špruchy".
Michaela Moudrá  90 %
3.5.2022 | 2 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Bylo to úžasné a všichni fantastičtí. Pavla Tomicová mi předala krásný a pestrý mix emocí, který vám předá jen opravdu fantastický umělec. Byla jsem jí fascinována, prožívala příběh s ní, smála se s ní i plakala, prožila úžasný moment údivu když si stoupla před mikrofon a krásy když jsem viděla v co se tato scéna s úžasnou Markétkou Musilovou vyvinula a mnoho dalšího. Radim Kalvoda byl tak excelentní, že mi na to slova nestačí. Dana Batulková a Petr Konáš jsou fantastickou součástí té celkové parády. Kostýmy tomu sluší, scéna se třpytí. A když si vzpomenu na úvod 2. půle, směju se ještě teď!
Alfa  90 %
3.5.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Měl jsem velké očekávání a to se naplnilo. Veselohra, ale nebyla to obyčejná řachanda. Smích se střídal s dojetím a smutkem, který vystřídal zase smích. Výborné herecké výkony a paní Tomicová prostě úžasná. Viděl jsem ji v divadle poprvé a naprosto si mě získala. Pro mě byla naprosto opravdová. Přišel jsem se do divadla pobavit a odcházel jsem velmi spokojený.
Helena23  40 %
15.9.2023 | 16 hodnocení
Teres  60 %
8.5.2023 | 238 hodnocení
Beebb  10 %
2.2.2023 | 48 hodnocení
Marek a Marie  60 %
10.12.2022 | 60 hodnocení
LavinieCamui  20 %
15.11.2022 | 759 hodnocení
PavelK  30 %
15.11.2022 | 221 hodnocení
Astuta  40 %
9.11.2022 | 34 hodnocení
Unionboy  20 %
9.10.2022 | 418 hodnocení
Vladimír10  80 %
9.9.2022 | 591 hodnocení
Xcepek  30 %
30.6.2022 | 622 hodnocení
Nickmik  60 %
17.5.2022 | 75 hodnocení
JosefLapka  100 %
10.9.2022 | 4 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.