Městská divadla pražská [Divadlo ABC]

Ferdinand von Schirach

Teror

Premiéra: 11.11.2017. Překlad: Ondřej Šebesta. Dramaturgie: Věra Mašková. Scéna: Adam Pitra. Kostýmy: Dana Hávová. Režie: Ondřej Zajíc.
2:35


Dokumentární drama, jež doslova obletělo celý svět. Soudní přelíčení, které nastoluje mravní rozpory současného světa, má tu zvláštnost, že se diváci stávají přímými aktéry děje. Ojedinělý divadelní počin, angažovaný společenský čin, jehož cílem je aktivizovat publikum a učinit ho spoluviníkem, spolupachatelem a spolutvůrcem předváděného děje...
inscenace není vhodná pro děti
Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
48 %
Hodnocení redakce
Michal Novák 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Hodnocení redakce:
Michal Novák 70 %
(zadáno: 12.11.2017, počet hodnocení: 935)
přínosný / zajímavý komentář
24 % vs. 76 % (výsledek z 11.11.17) MDP se zapojila do celosvětové sítě divadel uvedením netradičního dokudramatu, představení, jež stojí na jiných hodnotách a funguje skrze jiné siločáry, než jsou výkony herců nebo ruka režisérova. Ostatně o pauze o tom nediskutuje nikdo, probíhá debata jiného druhu, a to je ohromné. Nevídaná aktivizace myslí! Divadlo ústy Soudce položilo otázku (ne nepodobnou Sofiině volbě), na niž neexistuje nesporná odpověď, a implicitně pojmenovává záhubnou hyperkorektnost, nevnímání reality, politickou impotenci, zákonodárné chyby a letargii společnosti. Nutno zažít!
Hodnocení uživatelů:
Adelafray 70 %
(zadáno: 14.11.2017, počet hodnocení: 12)
Blumarik 60 %
(zadáno: 13.11.2017, počet hodnocení: 154)
přínosný / zajímavý komentář
Zajímavý formát inscenace, který od diváka vyžaduje maximální soustředění. Od herců pak maximální pečlivost, neboť co nepodají přesvědčivě, diváci použijí proti nim. Představení má jedno velké mínus a to je Milan Kačmarčík opět v hlavní roli.
Suzana 50 %
(zadáno: 13.11.2017, počet hodnocení: 147)
přínosný / zajímavý komentář
+7% za otázku vyžadující odpověď
Tomas22 10 %
(zadáno: 12.11.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
S litosti musim rici, ze lituji herce, kteri nemaji na vybranou a musi jednoduse prijmout, v ramci sveho angazma, kazdou roli. Snad nikdy jsem se tak silne nenudil, jako pri vcerejsi premiere Teroru v Divadle ABC.
Obsazeni Pana Kacmarcika do jedne z hlavnich roli byla dalsi obrovska chyba. Jako kdyby se reziser jiz neponaucil ze hry Macbeth, ktera dopadla take velmi zle.
Snad se bude brzy v Mestskych divadlech prazskych blyskat na lepsi casy.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.