Městské divadlo Zlín

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
06.06. (So) 19:30 Sluha dvou pánů
09.06. (Út) 19:30 Sluha dvou pánů
12.06. (Pá) 19:30 Testosteron
14.06. (Ne) 17:00 Splašené nůžky
15.06. (Po) 19:30 Boss Babiš
Nejbližší představení:
06.06. (So) 19:30
Sluha dvou pánů
09.06. (Út) 19:30
Sluha dvou pánů
12.06. (Pá) 19:30
Testosteron
14.06. (Ne) 17:00
Splašené nůžky
15.06. (Po) 19:30
Boss Babiš
Adresa: třída T. Bati 4091/32, Zlín [zobrazit na mapě]
[t-bus 2-4-9, bus 33-34-35-36 Dlouhá / bus 31 Divadlo]
Pokladna: po-pá 11-18 (a jednu hodinu před představením)
plán hlediště
Předprodej: obvykle od první středy v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Poprask na laguně - Carlo Goldoni (září)
Poslední ze žhavých milenců - Neil Simon (září)
O Palečkovi - Jiří Jelínek (prosinec)
Ceny vstupenek:
290-220 Kč (činohra)
330-260 Kč (muzikál)
280-200 Kč (Studio Z)
200 Kč (Dílna)
90 Kč (představení pro děti)
ředitel:
Petr Michálek
umělecké vedení:
Patrik Lančarič

Přání, pochvaly, stížnosti... (7)


Z tiskových zpráv (21)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní - variabilní nabídky pevných řad i volného předplatného se slevou cca 25 % (předplatné na další sezonu je obvykle v prodeji v červnu); sezonní - volné v cenách 760 / 840 / 1250 Kč s kreditem 4 / 6 / 10 vstupenek.

ARCHIV INSCENACÍ - Studio Z

Zpět na aktuální inscenace

Raskolnikov – přešetření - Jiří Jelínek
Premiéra: 15.5.2017. Na motivy románu Fjodora Michajloviče Dostojevského „Zločin a trest“. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava a loutky: Barbora Čechová. Hudba: Zdeněk Král. Režie: Jiří Jelínek.
Původně uváděno na scéně Dílny.
Poslední uvedení: květen 2018.
Expresivní kabaret, v němž temně vyhlížející svět porážíme smíchem. Žádná hluboká ani zasmušilá sonda do duše zločince, ale pitvorná divadelní pitva s kabaretní lehkostí, lehce hořká, hořce směšná, místy tragicky trapná, místy trapně až útrpně tragická. Jaká je to doba, která nutí Raskolnikovy zabíjet lichvářky? Jak si můžeme myslet, že zločinem spasíme svět? Proč má Raskolnikov ten zločin vůbec na svědomí? Nemá konec Raskolnikova na svědomí jeho vlastní svědomí...?
Mezi nebem a ženou - Dodo Gombár
Premiéra: 28.1.2017. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Výprava: Hana Knotková. Hudba: Jan Podhorný. Režie: Dodo Gombár.
Poslední uvedení: duben 2019.
Kalendář příběhů o mužích a ženách. Hra, kterou všichni tak dobře známe, a přesto jsme jí neustále překvapováni. Všechno to začalo jablkem, jablkem v ráji. Adam a Eva se do něj zakousli a od té doby si už zbyli sami. Muž a žena se od té doby sbližují, zabydlují se v sobě, milují se, ubližují si, stydí se před sebou, nechápou se, odpouští si, touží po sobě, okrádají se i obdarovávají, rozcházejí se, umírají...
Dobré mravy - Vladimír Fekar
Premiéra: 6.6.2016. Podle textů Ladislava Špačka. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: Hana Knotková. Hudba a texty písní: Tomáš David. Choreografie: Hana Achilles. Námět a režie: Anna Petrželková.
Poslední uvedení: květen 2019.
Divadelní manuál nejen podle Ladislava Špačka. Živelné až bláznivé výstupy na téma etikety, morálky a taktu. Osm postav v neobvyklé lekci tance a společenského chování s hudebním doprovodem, v lekci, která vás strhne k třeštění, ale která se možná zvrhne.
Proč být hezká - Neil LaBute  (2:20)
Premiéra: 20.4.2015. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Scéna: Ján Mariánský. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Překlad a režie: Petr Štindl.
Poslední uvedení: duben 2017.
Komedie všedního života, která dobyla Broadway i West End. Mají pravdu ženy, nebo muži? A kteří muži a které ženy? Kdy je lepší mluvit a kdy mlčet? Stačí slovo, aby zmizela láska, zbortily se vztahy a lidé přišli navzájem o iluze. O hlavu nepřijde nikdo, ale přes prsty dostanou všichni...
Devět měsíců - Zdeněk Zapletal  (1:15)
Premiéra: 14.2.2015. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Zdeněk Eliáš. Kostýmy: Eva Kocourková. Hudební spolupráce: Michal Rataj. Režie: Robert Sedláček.
Poslední uvedení: duben 2016.
Hořká neslazená komedie, bilance jednoho k posrání úspěšného a úspěšně posraného života.
Ďáblice - Karl Schönherr
Premiéra: 17.5.2014. Překlad: Karel Želenský. Dramaturgie: Jana Kafková. Výprava: Jaroslav Čermák st. Režie: Martin Františák.
Poslední uvedení: květen 2015.
Emočně vypjatá, vzrušující a napínavá tragikomedie z prostředí pohraničních Tyrol. Manželský pár provozuje zakázanou pašeráckou činnost a těší se, že si za získaný výdělek koupí krásný dům na náměstí. Na odhalení černého počínání manželů je nasazen mladý ambiciózní hraničář, který má za úkol navázat se ženou intimní poměr a nahlédnout tak více do jejich podvratné činnosti. Mezi trojicí se rozehraje nebezpečná a odvážná hra na tzv. kdo s koho...
Labyrint světa a ráj srdce - Jan Amos Komenský, Hana Mikolášková, Šimon Peták  (1:40x)
Premiéra: 8.2.2014. Dramaturgie: Šimon Peták. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: kol. Režie: Hana Mikolášková.
Poslední uvedení: duben 2016.
„Punková zpověď učitele národů v jazyce 21. století.“
Tracyho tygr - William Saroyan, Jozef Krasula, Vladimír Fekar
Premiéra: 9.11.2013. Překlad předlohy: Jakub Valenta. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: František Lipták. Kostýmy: Ján Kocman. Hudba: Tomáš David. Režie: Jozef Krasula.
Poslední uvedení: květen 2015.
Malý muž Thomas Tracy pod drobnohledem policie a záhadného lékaře Rudolfa Pingitzera. Kdo odhalí tygra, kdo ho dopadne? Kdo ho pochopí? Co skrývá tygr...?
Vzpoura nevěst - Janka Ryšánek Schmiedtová, Michaela Doleželová  (2:10)
Premiéra: 13.4.2013. Dramaturgie a scéna: Michaela Doleželová. Kostýmy: Katarina Žgančíková, Gábina Páralová. Pohybová spolupráce: Hana Charvátová-Halberstadt. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
Poslední uvedení: červen 2016.
Nová česká komedie o ženách nejen pro ženy psaná přímo pro Městské divadlo Zlín. Agentura Beremese.cz si zakládá na tradici, profesionalitě a pozitivních referencích a poskytuje komplexní služby včetně vztahového poradenství a psychologického výcviku zaměřeného na zvládání stresu a osobnostní rozvoj...
Benefice aneb Zachraňte svého Afričana - Ingrid Lausund
Premiéra: 15.9.2012. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Scéna: Lucie Halgašová. Kostýmy: Šárka Bellanová. Hudba: Josef Fojta. Režie: Robert Bellan.
Poslední uvedení: červen 2013.
Komedie ze zákulisí jedné „dobročinné“ show, o jejím vzniku a zkoušení. Několik přátel se rozhodně vybudovat školičku v rozvojové zemi. Každý ale jinak chápe svou roli a své možnosti. Věří opravdu všichni účinkující tomu, co říkají a na čem se podílejí?
Příběhy obyčejného šílenství - Petr Zelenka
Premiéra: 8.9.2012. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: Zuzana Přidalová. Režie: Hana Mikolášková.
Původně se inscenace hrála ve velkém sále.
Poslední uvedení: listopad 2013.
Nejúspěšnější česká divadelní hra posledních let. Chytrá komedie o mladém muži, obklopeném legračním panoptikem ujetých lidiček, který se nakonec rozhodne brát šílenství okolního světa jako inspiraci...
Blanche a Marie - Per Olov Enquist  (2:15)
Premiéra: 5.11.2011. Překlad: Zbyněk Černík. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: Hana Knotková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Anna Petrželková.
Poslední uvedení: rok 2012.
Komorní hra o lásce k chemii a chemii lásky, která s odstupem konfrontuje osudy dvou rozdílných žen. První je významná vědecká pracovnice Marie Curie-Sklodowská, která získala Nobelovu cenu za objev chemického prvku radia. Druhou z nich je její dlouholetá asistentka Blanche Wittmanová, dřívější oblíbená pacientka lékaře, vědce a psychiatra J. M. Charcota, který proslul experimenty s hypnózou při léčbě ženské hysterie.
Pod hvězdami (Komunismus) - Viliam Klimáček  (2:20)
Premiéra: 7.5.2011. Překlad: Karel Král. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Jaroslav Čermák st. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Režie: Petr Štindl.
Původně inscenace uváděna pod názvem „Komunismus“.
Poslední uvedení: prosinec 2012.
„Normalizační tragédie“ odehrávající se roku 1984 v satelitní krajině sovětského bloku zvané Československo. Je zlo páchané s dobrým úmyslem menším zlem?
Pan Kolpert - David Gieselmann
Premiéra: 26.3.2011. Obnovená premiéra: 30.1.2012. Překlad: Radka Denemarková. Výprava: Šárka Bellanová. Režie: Robert Bellan.
Původně inscenace Malé scény Zlín.
Poslední uvedení: prosinec 2012.
Komedie o jedné všední večeři, v jejímž závěru mrzne smích na rtech...
Jak si spolu hráli - Rostislav Pospíšil  (0:55x)
Premiéra: 27.2.2011. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Hudba: Zdeněk Kluka. Výprava a režie: Rostislav Pospíšil.
Poslední uvedení: rok 2012.
Hravá pohádka o kamarádství pro nejmenší aneb co se škádlívá, rádo se mívá.
Ruské loto - Vasilij Sigarev  (1:20x)
Premiéra: 30.4.2010. Překlad: Tereza Krčálová. Úprava: Michaela Doleželová, Petr Veselý. Dramaturgie: Jana Kafková, Michaela Doleželová. Scéna: Milan Popelka. Kostýmy: Klára Vágnerová. Hudba: Martin Odehnal. Režie: Petr Veselý.
Poslední uvedení: duben 2011.
Třeskutá groteska o výhře v loterii. Ráno po velkém mejdanu, kdy se oslavovala velká výhra a kdy manželé před hosty plánovali koupit mnoho báječný věcí, se náhle zjistí, že se výherní los záhadným způsobem ztratil. Vidina krásně budoucnosti se začíná rozplývat a rozpoutává se sled zběsilých událostí...
Fridy Kahlo - Janka Ryšánek Schmiedtová
Premiéra: 6.3.2010. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Jaroslav Čermák st. Kostýmy: Martina Petrová. Hudba: Mario Buzzi, Los Perdidos. Choreografie: Hana Charvátová-Halberstadt. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
Poslední uvedení: květen 2011.
Ženská malířská ikona divadelním štětcem...
Když už člověk jednou je... - Jozef Krasula  (1:50)
Premiéra: 9.4.2009. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: František Lipták. Hudba: Jaroslav Ježek. Režie: Jozef Krasula.
Kabaretní „autosalon“ Jana Wericha v rytmu Bugatti stepu.
Je žena člověk? / Is a Women a Man - Hana Mikolášková, Vladimír Fekar & kol.  (1:40)
Premiéra: 24.11.2007. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: Zuzana Přidalová. Režie: Hana Mikolášková.
Divadelní švédský stůl na téma žena. Žena (ale nejen ona) na mnoho různých způsobů – usmažena, položena, předložena, zavržena, vyzdvižena. O ženách zábavně, vážně, ale převážně nevážně, písní i tancem, slovem i pantomimou, divadlem, módní přehlídkou, nezvykle, originálně, po svém.

Zpět na aktuální inscenace

aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 29.5.2020