Redakční hodnocení

Hodnocení jsou řazena v tom pořadí, v jakém byla zadána (od nejaktuálnějších po nejstarší).

Další stránky: 1 2 3 4 5 > >>

(zadáno: 22.3.2018, počet hodnocení: 522)
OLDstars - Všechny báječné věci  [Lukáš Holubec 80 %]
Dojemné, křehké, intimní, niterní... Nevím, jaké pocity bude mít každý konkrétní divák, ale rozhodně jsem přesvědčen, že nikdo nezůstane stranou. A to nejen velmi citlivým a překvapivě přirozeným zapojením do hry, ale především díky síle společného příběhu, v němž se celý sál ocitne od první chvíle. Těžko hodnotit text, jelikož i vzhledem k benevolenci úpravě samotnými diváky evidentně nebude vždy totožný, ale směr a výpověď jistě ano. Další bezchybné režijní vedení Tomáše Staňka v rámci Oldstars monodramat a to nejdůležitější závěrem... Daniel Krejčík!!! Ten kdo vám svým výkonem pohladí duši.
(zadáno: 22.3.2018, počet hodnocení: 2776)
Východočeské divadlo Pardubice - Kiss Me, Kate  [Jiří Landa 50 %]
Režie K. Duškové byla velmi střídmá, inscenaci chyběl patřičný drive, postrádala zejména gradaci jednotlivých situací (například gangsteři by si zasloužili lepší zpracování), některé přidané vtípky jsou již dávno ohrané dobou (například omylem čtení nákupního seznamu - místo toho pravého). Ústřední dvojice M. Němec a P. Janečková dostáli své pověsti jedniček v souboru, herecky své role obsáhli a vesměs si byli jistí i pěvecky. Oceňuji živý hudební doprovod, který však narážel na své mantinely. Pěvecky, až na ústřední dvojici, kolísavá úroveň. Inscenace dosti chudá po výtvarné stránce.
(zadáno: 22.3.2018, počet hodnocení: 2776)
Hudební divadlo Karlín - Sestra v akci  [Jiří Landa 70 %]
Role Deloris typově odpovídá naturelu L. Bílé, která ji hraje s evidentním nadšením, což se odrazilo i na jejím výkonu, který je po všech stránkách přesvědčivý. V roli matky představené zaujala S. Nálepková, M. Písařík postavu policisty chvílemi zbytečně přehrával, především během komediálních výstupů. Celkově však odvedl slušnou práci. Solidní výkon V. Noida Bárty, i když v muzikálu nemá tolik prostoru. P. Číčel měl v roli monsignora značné rezervy. Jako celek ale inscenaci považuji za zdařilou, přestože v akčnějším a invenčnějším režijním podání by tento muzikál zazářil jistě mnohem víc.
(zadáno: 21.3.2018, počet hodnocení: 688)
Divadlo na Vinohradech - Čarodějky ze Salemu  [Jan Pařízek 70 %]
Pro mě osobně silná a dobře napsaná hra. Moc pěkně ukazuje jak snadno lze lidi přesvědčit o tom čemu chtějí sami věřit. Promyšlená manipulace prostřednictvím zneužití víry rozhodně byla, a svým způsobem stále je, velmi silná zbraň k ovládání davu. A i v tomto zpracování je to dobře ukázáno, hra nemá příliš hluchých míst, dokáže zaujmout pozornost prakticky po celou dobu. Snad jen v závěru by se mohlo dosáhnout větší katarze, ale i tak jde o velmi emotivní vyústění. Velká pochvala pro T. Pavelku, jenž spolehlivě táhne většinu scén. Z ostatních zaujali hlavně T. Terberová, I.Řezáč a I.Bareš. 75%
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 688)
Městská divadla pražská - Top Dogs  [Jan Pařízek 60 %]
Vcelku povedená a zajímavá sonda do světa vysokých pozic a nadnárodních korporací. Vtipnou formou s notnou dávkou nadsázky se zobrazuje trápení a těžké osudy propuštěných manažerů, jenž to řeší třeba pobytem na Maledivách nebo zakoupením nového Porsche, což je hezky úsměvné. Ale podařilo se zde správně zdůraznit, že ač často dáváme vinu primárně svému okolí, tak hlavní příčina může být spíše u nás, ať už ve vztahu k rodině, ženě, kolegům nebo sobě samému. Jen škoda, že inscenace má slabší místa, těžko se s někým ztotožníte, natož aby vám záleželo jak to celé vlastně dopadne.
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 261)
Jihočeské divadlo Č. Budějovice - Karel - táta vlasti  [Kateřina Jírová 70 %]
Šťastný přepis Vita Caroli do loutkového divadla pro děti. Vše podstatné je řečeno, a přitom děti vnímají to, že i Otec vlasti byl normální člověk, který ve hře Člověče nezlob se! získal přízeň papeže, českou korunu a nakonec i korunu císařskou. S pomocí jedné vysoké židle, která je úkrytem malého Karle, trůnem i koněm, promítacího platna a totemových loutek se daří vyjádřit vše podstatné. Karlovu cestu ke slávě a moci, i cestu k městské výstavbě popelky Prahy. Za zmínku ale stojí i rytířská smrt Jana Lucemburského, zde vyložená tak, že Kadlík chtěl trůn, a co by pro něj tatínek neudělal.
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 261)
Západočeské divadlo v Chebu - Králova řeč  [Kateřina Jírová 50 %]
Výborný text, ale herecké výkony poněkud neobvyklé. (Ale oni ti Pražáci jsou děsně zpovykaní.)
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 261)
Divadlo v Dlouhé - Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách  [Kateřina Jírová 80 %]
Komerční agenturní herci, putující od štace ke štaci, neobchodují s ničím jiným, než se Shakespearem (ten se prodá vždycky). Hned na začátku je předesláno, že se jedná o divadelní fastfood a žádné vybrané ústřice nebudou. A jak řekli, tak udělali. Přesto trio Martin Matejka, Miloš Táborský a Jan Vondráček dokáží naplnit něco jako stand up komedii energií a nejrůznějšími legráckami. Je úžasné, že všichni tři pánové i po deseti letech hraní této inscenace prokazují úctihodnou tělesnou zdatnost a pružnost. (Třeba v zápase v hokeji na kolečkových bruslích, kde je místo puku královská koruna.)
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 261)
Divadlo Drak - Bílý tesák  [Kateřina Jírová 60 %]
Divadlo DRAK pojalo dramatizaci slavné knihy jako ryze pánskou jízdu, plné síly a odhodlání. Všude bylo plno kouře, avšak Bílého tesáka málo.
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 261)
Divadlo Alfa - Tajemný hrad v Karpatech  [Kateřina Jírová 60 %]
Divadlo Alfa se rozhodlo poměřit síly se slavným filmem, a k tomu zvolilo dramatizaci libereckého dramaturga Víta Peřiny. (Peřina po Peřinové převzal jistou tradici.) Výsledkem je příjemná podívaná, kde Telek přijede do podivné vesnice v Karpatech plnou podivných lidí, kteří působí jako sbor dřevěných loutek. Text je vtipný, zpěvy skvělé, a nakonec vše dobře dopadne, a ještě se uděje spousta dalších věcí.
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 281)
OLDstars - Všechny báječné věci  [Pavla Haflantová 80 %]
Daniel Krejčík svým výkonem posouvá hranice monodramatu. Dokáže velice dobře pracovat s publikem, které se mu stává hereckým partnerem. Výborně odděluje různé životní fáze své postavy, sledovat ho je opravdu výjimečný zážitek. Koncept interakce zaručuje, že každé představení bude naprostý neopakovatelný originál.
(zadáno: 19.3.2018, počet hodnocení: 688)
Divadlo Na Prádle - Tick, tick ...BOOM!  [Jan Pařízek 70 %]
Povedený komorní muzikál, ze kterého opravdu krásné sálá to nadšení, které muselo stát za jeho vznikem. Nemohu sice tvrdit, že mě to po hudební stránce nějak výrazně zasáhlo, ale přesto velmi oceňuji energické výkony všech tří aktérů i živý hudební doprovod. Zvláštní uznání si pak zaslouží T. Vaněk, který zde krásně ukazuje širokou paletu svého pěveckého záběru i znamenité střídání různých poloh. Od všech pak vychází hodně pozitivní energie, díky níž vás tento počin v každém případě dobře zasáhne.
(zadáno: 19.3.2018, počet hodnocení: 2776)
OLDstars - Všechny báječné věci  [Jiří Landa 80 %]
D. Krejčík se v inscenaci s hereckou lehkostí přenáší přes několik let, během nichž se jím ztvárňovaná postava chlapce musí vyrovnávat s psychickými problémy matky, která se několikrát pokusila spáchat sebevraždu. S podobnou lehkostí dokáže navázat i kontakt s publikem, s nímž komunikuje tak empaticky, že se během představení cítí příjemně i ti diváci, kteří podobnou interakci nevyhledávají. Díky herecko-režijnímu porozumění a precizně zpracovaným situacím vzniklo v OLDstars další monodrama, které dokáže oslovit diváky napříč generacemi. Řada monodramat OLDstars se začíná zajímavě rozvíjet.
(zadáno: 19.3.2018, počet hodnocení: 2776)
Městské divadlo Brno - Představ si...  [Jiří Landa 60 %]
Režisér P. Gazdík vytvořil inscenaci, ve které hraje prim především atmosféra doby, v níž se příběh odehrává. Některé scény jsou zpracovány velice sugestivně. Herecky vyrovnané obsazení, kterému dominuje L. Vlček v maximálně věrohodně podané postavě Izzyho. Do hlavní role byl obsazen M. Havelka, jenž je pro tuto úlohu sice typově vhodný, náročný part ovšem neuzpíval. Ačkoli na jeho výkonu byla zřejmá snaha dostát požadavkům role, často se při zpěvu hodně „trápil“, což mělo vliv i na celkové vnímání inscenace. Jde o klasickou chybu v obsazení. Oceňuji zdařilý překlad a hudební nastudování.
(zadáno: 18.3.2018, počet hodnocení: 1314)
Divadelní společnost Masopust - Deník zloděje  [Helena Grégrová 70 %]
75 %. Velmi svérázně namixovaná "jevištní báseň", během níž společenský vykořeněnec vede neúnavnou polemiku s Bohem, resp. tím, co člověka přesahuje, a dává tím zároveň všanc své niterné (po)city. Naprosto excelentní, dechberoucí výkon Miloslava Königa přínosně podporuje empatický vklad hudebníka Martina Dohnala. Svého druhu nebývalý divácký zážitek.
(zadáno: 17.3.2018, počet hodnocení: 1314)
Divadlo Na zábradlí - Mýcení  [Helena Grégrová 80 %]
75 %. Inscenace pomocí velmi břitkého humoru a ironické nadsázky výstižně pojmenovává snobské manýry, povrchnost, bagatelizaci hodnot, přetvářku a lidskou malost. Během "umělecké" večeře, kde žádnému z hostů téměř nic nezůstane svaté, dochází ke konfrontaci rozličně nabubřelých a zneuznaných eg, servírují se nepříjemné pravdy, ale i candát balatonský! Působivě reflektivní nelichotivý obraz všeobjímající dekadence v bernhardovsky kritickém, nesmlouvavém a naléhavém tónu, s drobnými ozvěnami Havlovy aktovky Vernisáž.
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 1314)
OLDstars - Všechny báječné věci  [Helena Grégrová 90 %]
Napadlo by vás na seznam miliónu věcí, kvůli kterým stojí za to žít, napsat kombajny, které nepřejedou žádného zajíce? Ať už odpovíte jakkoli, věřte mi, že chcete spolu s hlavním hrdinou příběhu odkrýt i spoustu dalších podobně inspirativních, křehkých a dojemných položek. Absolutně odzbrojující a v každé vteřině autentický Daniel Krejčík vám z nich namíchá emočně vydatný koktejl - pro váš pláč i pro váš smích. Ring-o-ding!
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 2776)
Komorní scéna Aréna - Slepice  [Jiří Landa 70 %]
65% Razantní zkrácení hře dvakrát moc nepomohlo – především ji ochudilo o celospolečenský přesah. Stala se tak „pouhou“ groteskou o tom, jak to také někdy chodí u divadla... Přestože jsem tuto dvojrozměrnost textu kvůli dramaturgicko-režijní úpravě postrádal, samotná inscenace, která byla hrána ve zběsilém tempu 65 minut bez pauzy, do jisté míry záměr tvůrců nakonec omluvila. V KSA totiž vznikla herecky vycizelovaná komedie, která v poměrně náročném tamním repertoáru zaujímá spolu s Obrazem oddechovou funkci (nicméně na vysoké realizační úrovni). Výborné A. Sasínová-Polarczyk a Z. Truplová.
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 2776)
Národní divadlo - Nová Atlantida  [Jiří Landa 40 %]
45% Na rozdíl od předešlé Adámkovy režie hry Po sametu této inscenaci chybí tolik potřebná lehkost, šmrnc a především zásadní nosný nápad, kterým by byla divákova pozornost neustále atakována. Výsledný tvar proto působí jako změť nejrůznějších výkřiků, apelů a pronášení notoricky známých pravd, které takto nevzbuzují žádné emoce. Ano, žánr politického, respektive společensko-kritického divadla je náročnou disciplínou, které je nutné se zvlášť v současnosti opět věnovat, v tomto balení však osloví jen stěží.
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 2776)
Městské divadlo Zlín - Past na myši  [Jiří Landa 70 %]
Inscenace s režijně pečlivě propracovanými charaktery postav a vystavěnými situacemi ctila předlohu. Ku prospěchu věci citlivě pracovala s humorem a nadsázkou textu, obě zmiňované položky jemně a zdařile rozvíjela. L. Kopeckému a M. Bačíkové se podařilo uchopit za správný konec postavu slečny Casewellové, jež bývá problémem většiny nastudování. Zde se stala plnohodnotnou figurou, která byla navíc i zdrojem vtipných gagů. Snad jen její režijně přidané „předčasné prozření“ mělo logickou slabinu v následujícím dění. Dále zaujali H. Čermáková v herecky přesném podání paní Boylové či M. Příkazký.
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 2776)
Městské divadlo Zlín - Noc na Karlštejně  [Jiří Landa 50 %]
45% Nasazení muzikálu je logickým dramaturgickým tahem divadla plnícího i zábavnou funkci. V tomto případě se tvůrci mohli opřít o solidní pěvecké schopnosti zlínských herců. Samotné nastudování si však moc nezadá s lidovou taškařicí, v níž si nikdo nejde moc daleko ani pro ten nejlacinější vtip, jenž se pak doslova bije s poetikou díla. Prim v tomto směru hrál R. Vencl v přehrávané roli purkrabího, a také G. Řezníček jako Štěpán. Snad jen R. Šopík držel svoji postavu v poloze, která byla prosta těchto „vylepšováků“. Zlínské inscenaci chyběl sevřenější tvar a elegantnější zpracování...
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 677)
Divadlo pod Palmovkou - Něco za něco  [Lukáš Dubský 60 %]
Klata vyložil Shakespeara opravdu razantně - vypráví o moci, manipulaci, šovinismu a krutosti, se kterou silnější ubližují slabším. Bohužel je to výklad jednostranně zaměřený na sexuální podtext mocenských bojů. Místy se tak zdá, že Klata neodhadl míru a nadřadil trochu pubertální provokaci smysluplnějšímu výkladu. Přesto se mu povedlo vytvořit silné obrazy, především ten závěrečný, který vzbuzuje až fyzický odpor. Pro konzervativní abonenty to bude utrpení, ale smysl tahle inscenace má. Už jen proto, jak živě ji diváci probírají při odchodu z hlediště. Tradičně skvělá je T.Dočkalová.
(zadáno: 14.3.2018, počet hodnocení: 1314)
Divadlo X10 - Tu noc těsně před lesy  [Helena Grégrová 70 %]
Noc, během níž se bortí zábrany, pravidla i meze a tóny poznání vyznívají jaksi jinak. Získat nebo ztratit? A co když náhle nejschůdnější variantou zdá se únik? Tleskám maximálně autentickému prožitku Michala Balcara.
(zadáno: 14.3.2018, počet hodnocení: 522)
Divadlo D21 - Svatojánská noc  [Lukáš Holubec 80 %]
Působivá inscenace, u které je však potřeba naladit se na stejné kosmické rytmy jako účinkující. Jiří Ondra předvedl křehkou sondu do tajemného světa Štefana Vizira, jehož krásně hravým výkonem ztvárnil Petr Pochop. Magická atmosféra příběhu o ztracení, hledání, spasení a lásce je největší devízou představení. Onu poetickou náladu navíc zdůraznila živá hudba a povedená scéna. Přičteme-li podmanivou a elegantní Anitu Krausovou, všestranného Filipa Šebšajeviče a věrohodnou Stelu Chmelovou, jedná se sice o těžce uchopitelnou, ale o to více okouzlující inscenaci. Přijďte do tajného pokoje Sambôôô.
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 522)
Městská divadla pražská - Otec  [Lukáš Holubec 90 %]
V Městských divadlech pražských na jevišti Rokoka může aktuálně divák navštívit inscenaci, jež se věnuje naprosto zásadní chorobě a je zpracována ve všech směrech jednoduše fantasticky. Více viz blog.
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 677)
Východočeské divadlo Pardubice - Tančírna  [Lukáš Dubský 80 %]
V inscenaci jsou více akcentovány „velké“ dějiny před drobnými osobními příběhy. S výběrem důležitých momentů české země by se vždy dalo polemizovat (třeba politické procesy 50. let nejsou v inscenaci příliš tematizovány), ale pardubická Tančírna obsahuje mnoho skutečně povedených scén. Mezi ty emocionálně nejsilnější patří okamžik, kdy po osvobození z nacistického područí zní z úst herců nesměle zpívaná česká hymna, kterou hrubě přeruší burácivá ruská píseň. Režisér Novotný se pokusil ve zkratce charakterizovat i jednotlivé prezidenty, což se ve většině případů povedlo.
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 281)
Studio Hrdinů - Mimo zápis  [Pavla Haflantová 70 %]
Až vám budou vnitřní dialogy přerůstat přes hlavu, zkuste si psát deník. Nepomůže to.
Duo Uhlířová+Kern předvádí úžasný výkon a výborně na sebe reagují. Rozhodně další zajímavá inscenace ve Studiu Hrdinů.
(zadáno: 12.3.2018, počet hodnocení: 688)
Studio Hrdinů - Mimo zápis  [Jan Pařízek 70 %]
Byť trochu zvláštní, v každém případě však nemálo zajímavý, rozbor zapisování vlastního deníku. Moc hezky znázorněný střet dvou lidských rovin, emocionální a racionální, intuice vs. rozum. K tomu též i strach a úzkost o bezpečí deníku a rozkol jaké informace a v jaké míře deníku sdělovat. Vše je podáno skrz výborné herectví I. Uhlířové a M. Kerna, jenž mají oba velkou zásluhu na mém celkově pozitivním divadelním zážitku.
(zadáno: 10.3.2018, počet hodnocení: 677)
Divadlo Na zábradlí - Dánská občanská válka 2018-24  [Lukáš Dubský 90 %]
Na Zábradlí se podařilo udělat bytostně politickou inscenaci, která se ale neuchyluje ke komunální satiře ani plakátovému viděni světa. Tvůrci přenesli Nielsenův román do českých reálií a zkoumají, zda by mohlo k tomu, co popisuje dánský autor ve své dystopii, dojít i u nás. Třetí část je dost absurdní a dekadentní, ale nakonec dává smysl i v kontextu zbylých částí. Herci své postavy nijak nepsychologizují, podávají soustředěný kolektivní výkon. Inscenace je místy třeskutě zábavná, jindy z ní skutečně mrazí. Hodně povedený počin, na který se vyplatí zajít.
(zadáno: 9.3.2018, počet hodnocení: 1314)
Studio Ypsilon - Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně pocta Jaroslavu Ježkovi  [Helena Grégrová 60 %]
65 %. Tradičně hravě a poeticky působivě svá, hudebně originální a šmrncovně rozpohybovaná ypsilonková koláž skládá tentokrát hold Jaroslavu Ježkovi a v nepřehlédnutelných náznacích i obraz tehdejší doby, zrcadlící i to, co ji spojuje se současností. Škoda jen některých zbytečně natahovaných pasáží v seriálovém pojetí Dona Juana, které přece jen poněkud oslabují spád inscenace. Prémiový dík za zprostředkování setkání s klavírním mágem Tomášem Víškem, jeho virtuozita a civilní vklad do jevištního dění jsou doslova a do tónu kořenícím zjevením!
(zadáno: 8.3.2018, počet hodnocení: 522)
Činoherní studio Ústí nad Labem - Děkujeme, že zde kouříte  [Lukáš Holubec 70 %]
Nevím, zda byl záměr pokusit se stvořit pro Činoherní studio hru, jež by mohla mít potenciál být hitem, ale "Děkujeme, že zde kouříte" pro to má všechny předpoklady. Od aktuálního tématu, kterým je v souvislosti s kuřáckým zákonem také náhled na hranice osobní svobody a důvody určitého zaprodání se, přes přesvědčivé herecké výkony po nápaditou a hravou režii. Ač mi částečně vadili příliš jednostranné charaktery, a samozřejmě došlo i na demagogickou agitku, jedná se jednoduše o dobře udělanou inscenaci v čele s charismatickým Janem Plouharem, která bezpochyby bude bavit. Jako zábava bez výhrad.
(zadáno: 8.3.2018, počet hodnocení: 677)
Divadlo Kalich - Krysař  [Lukáš Dubský 70 %]
Hamižnost obyvatel města zamořeného krysami je pouze jedním z neduhů. Ještě větším problémem se ukazuje rozdělení společnosti na arogantní a zkorumpované mocné, proti kterým stojí krvežíznivý dav chudých. Celé to nemůže skončit jinak než tragédií, kterou graduje druhá část představení. Je to podobenství, které je dnes možná aktuálnější než v době vzniku muzikálu. Titulní role ideálně sedla P.Pálkovi, v roli Starosty se daří J.Apolenářovi, pěvecky silné jsou duety K.Bohatové a A.Slováčkové. Scéna M.Černého je vizuálně zajímavá a zároveň funkční, podařila se i choreografie. Více viz blog.
(zadáno: 7.3.2018, počet hodnocení: 1314)
Divadlo NaHraně - Paralelní vesmíry  [Helena Grégrová 60 %]
Souhlasně podtrhuji hodnocení kolegy P. Širmera a dodávám, že hře vysloveně sluší civilní herecké pojetí obou aktérů, které trefně podtrhuje autenticitu okamžiku a pozitivně také umocnilo i všechny mé paralelní divácké prožitky.
(zadáno: 7.3.2018, počet hodnocení: 688)
Divadlo Letí - Čaj a apokalypsa  [Jan Pařízek 60 %]
Rozporuplná hra. Na jednu stranu je zde moc pěkně znázorněný ten cílený kontrast v jakém stylu a klidu všechny dámy sedí a pijí svůj odpolední čaj a přitom vedou ony zvláštní, dosti zneklidňující, občas i apokalyptické, řeči. Na stranu druhou celá forma a způsob zpracování není příliš šťastná a je velice náročné a složité se na hru více soustředit nebo se v ní pokusit alespoň trochu orientovat. To v kombinaci s pomalejším tempem vede k lehce uspávacímu působení celé inscenace. A je to opravdu škoda, neb předváděné herecké výkony jsou určitě velmi dobré. 55%
(zadáno: 6.3.2018, počet hodnocení: 2776)
Jihočeské divadlo Č. Budějovice - Kalifornská mlha  [Jiří Landa 70 %]
75% V JD se rozhodli oslabit "uměleckou" linku textu, naopak se soustředili na konflikt mezi dvěma diametrálně odlišnými osobnostmi, které se setkávají kvůli posouzení pravosti Pollockova obrazu, do něhož barmanka Maude vkládá své životní naděje. Maude D. Bambasové je barvitá, herečka se s lehkostí pohybuje na hraně tragikomedie, navíc i přes jistou zemitost postavy ji dokáže obdařit přirozeným selským rozumem, díky čemuž z Maude vytváří mnohem zajímavější postavu, než jakou předepisuje autor. Rovnocenným partnerem jí je L. Šplíchal, kterému jihočeská verze sluší víc, než ta někdejší v DvŘ.

Další stránky: 1 2 3 4 5 > >>