Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Divadlo Vosto5

PROTON !!!Divadlo Vosto5 - PROTON !!!
Další z originálních počinů VostoPětky je "rozhlasovou" reportáží o objevu zapadlé české kapely PROTON. Až detektivní pátrání po raritním songu je neskutečně vtipné a jak je pro tvůrce typické, celku nechybí smysl pro nadsázku a patřičné absurdní pointování situací. Song "Půjdem spolu dál" z hlavy opravdu jen tak snadno nedostanete. Tohle chcete slyšet!
Nejbližší aktuální termíny:
6.6.  10.6.  1.7.  10.10.
DechovkaDivadlo Vosto5 - Dechovka
Jedna hospoda, jedna událost a lidé, kteří by rádi zapomněli. Tři různé večery v odlišných dějinných údobích. Inscenaci zdobí silná míra autenticty, kterou se podařilo navodit v prostorách Baráčnické rychty. Zdánlivě prostě, přesto výstižně, ale též bez komentáře a bez soudu, je zobrazeno, co se ony rozdílné večery v sále odehrálo. Čas se tam zastavil, abychom si připomněli malé velké dějiny, jejichž traumatizující dopad přetrvává věky. Pozoruhodnému projektu VostoPětky s účastí tří desítek herců a hudebníků se dá vytknout snad jen nekomplexní pohled na dějinné události.


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.