Divadlo Na Fidlovačce

Šakalí léta

Premiéra: 23.3.2019 | 2:25
Podle povídek Petra Šabacha a filmu Petra Jarchovského a Jana Hřebejka. Dramaturgie: Kamila Krbcová. Scéna: Tereza Gsöllhoferová. Kostýmy: Eva Justichová. Choreografie: Ivana Hannichová. Hudební spolupráce: Zbyněk Polívka, Matěj Voda. Režie: Adam Skala.
Poslední uvedení: prosinec 2022.
Muzikálová groteska podle námětu filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha. Hra o hudbě, svobodě, dětských snech a o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. Hra o síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti. Je rok 1957. Do šedi tepláků a budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
58 %
58411000
Hodnocení redakce
Michal Novák 60 %
Helena Grégrová 70 %
Volby

Hodnocení (43)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  60 %
28.7.2019 | 1149 hodnocení
+ souhlasím
S respektem, ale bez slitování, takový je Skalův a Krbcové přístup k dílu, které je pro mnohé z nás kultovní. Upravili ne zrovna dokonalý scénář k filmu do jakési komiksové struktury a uchýlili se i k řešením, které jsou na pár pohlavků. Na druhou stranu sympatická je razance, s jakou hipsterská generace posílá komunisty, resp. jimi nastolené principy, do...věčného zatracení. To pak i odpustíte celou řadu zjednodušování. Manifestační charakter posiluje i závěrečné propojení s potentáty dneška - prvek zděšení jako tečka. V neobyčejně uvěřitelné poloze vystavěl Edu Daniel Krejčík, diváky si získává i Bejby Marka Lambory.
Helena Grégrová  70 %
9.4.2019 | 1648 hodnocení
+ souhlasím
65 %. Divadelní mládí převzalo štafetu kódu generační výpovědi po svém, ale každopádně se ctí. Jeho pohled na šedou éru našich dějin rezonuje zřetelně, včetně prvků zpřítomňujících obavy z vývoje aktuální společensko-politické situace. Pro ten pel výmluvné revolty i dojetí z prvních milostných vzplanutí stojí za to si příběh divácky spoluodprožít. Hercům jsem věřila, několik intonačních a pohybových zaškobrtnutí připisuji na vrub premiérové trémě, která ale ve výsledku nakonec vlastně pozitivně umocnila vyznění tápání postav ve vztazích a životě. A objevila jsem talent! Jmenuje se Prokop Zach.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Valmez  70 %
25.12.2022 | 491 hodnocení
+ souhlasím
Viděno na derniéře(22.12.2022)
Daliborszydlowski  40 %
14.11.2022 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Lukáš Adam mi nepřipomíná Martina Dejdara ani z rychlíku. Zároveň ani typ západního borce. Pěvecky ale v pořádku. Karolína Tothová mile překvapila. Některé hlášky ale nejsou vtipné, titulky v projekci jsou úplně mimo.
RaB  10 %
22.10.2021 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Fidlovačka by už opravdu měla vzdát své pokusy o muzikály.
Proč jsou činoherní herci obsazováni do pěveckých rolí, když na to nestačí a působí to jak karaoke? (Krejčík, Chaloupková). Na ego Lukáše Adama je i Fidlovačka malá. Bohužel roli Bejbyho neuzpíval a bylo vidět, jak se ve vysokých tónech trápí, nicméně sebevědomí na jevišti dostatek. Nemá ani ono charisma, které má filmová verze - spíše se jen předvádí. Company není pěvecko-taneční ale působí to tak, že koho našli, toho postavili na jeviště - špatná synchronizace tanečních scén i pěvecky.
Jediný sympatický výkon předvedla K. Tóthová.
Kjama  40 %
11.9.2021 | 114 hodnocení
+ souhlasím
Shrnutí jednou větou: Nostalgie a supr písničky x zklamání a promarněná šance. Těšila jsem se na vynikajícího Lamboru, dostala jsem vynikajícího Krejčíka. Potěšili Fikar, či Krejčíková. Oceňuji rockovou kapelu nahoře a nápadité kostýmy, které byly skvěle ušité včetně různých detailů a vychytávek. Tím veškerá pozitiva končí. Největším kamenem úrazu byl zvuk. Kdykoli hrála kapela, řečníkovi, či zpěvákovi nebylo rozumět. Na scéně jsem marně hledala pražské padesátkové Dejvice. Rebelantství mladých se vzalo takovou zkratkou, že je neuvěřitelné, až směšné, choreo nebylo secvičené. Příště líp, pls!
Hannah21  50 %
8.9.2021 | 159 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel pro mě trochu zklamání, celý příběh se v podání souboru tak nějak vlekl. Písně jsou to skvělé, jejich interpretace byla také dobrá, ale čekala jsem víc.
PavelakK  50 %
29.2.2020 | 34 hodnocení
+ souhlasím
No, že by mě tato inscenace nadchla, to Teda ne. Zdálo se mi, že vždycky vepředu jeden zpívá a stojí jak tvrdý Y a vzadu makaji a makaji. Marek Lambora mě bohužel v roli Bejbyho zrovna nepřesvědčil.. Nezpiva špatně, ale Bejby má být větší rebel a mít tu energii v očích.. Není ani hezká scéna a hercům je špatně rozumnět. Nadchli mě kostýmy.
Lelka111  80 %
9.2.2020 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Sice ničím výjimečný počin, ale myslím si, že své filmové předloze ostudu nedělá. Skvělá energie a známe hity. A Marek Lambora (ač jsem se bála) je opravdový Baby.
K_kovandova  80 %
15.1.2020 | 48 hodnocení
+ souhlasím
Velmi dobře zvládnutá inscenace Divadla Na Fidlovačce, kterou táhnou povedené herecké i pěvecké výkony, především ústředních postav (Marek Lambora jako Bejby a Dan Krejčík jako Eda). Oceňuji živou kapelu, jediným nedostatkem bylo její ozvučení. Muzikál na mě působí velmi dobře, choreografie zdařilé, celková atmosféra super, viděno několikrát.
Andělka  50 %
4.1.2020 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Oddechové a poměrně milé představení s místy slabšími pěveckými výkony. Oceňuji živý hudební doprovod. Josef Polášek působil v roli otce hodně nevýrazně až nudně. Bejby v podání Lukáše Adama pro mě neměl to správné rebelské charizma, zatímco Eda byl Vojtěchem Vodochodským ztvárněn mile a uvěřitelně. Scéna a kostýmy hravé a nápadité.
honzy  40 %
21.12.2019 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Hudební insc.podle filmu ŠAKALÍ LÉTA v divadle Na Fidlovačce vyznívá velice rozpačitě.Jde o muzikál,nejde o muzikál,jde o hudební hru?Tvůrcům se nepodařilo přenést na jeviště příběh z 50.let,tak aby šlo o přesvědčivý obraz pražských Dejvic z doby již minulé.I díky chybám ve scénáři,řadou nechvalných hereckých výkonů až k technickým problémům.(hercům je špatně rozumět,zvuk přímo úděsný)Na nijak zajímavé scéně,v nehezkých kostýmech,nepřesné choreografii lze konstatovat,že se Šakalí léta na nuselské scéně nepovedla.Nepomůže jim ani sebelepší výkon Lukáše Adama v roli Bejbyho.Psáno z repr.21.12.19
Studený Čumáček  60 %
11.10.2019 | 400 hodnocení
+ souhlasím
Sveřepí šakali zavile nezavyli
Muzikál střední velikosti a střední úrovně. Ubližují mu zbytečně použité filmové dotáčky a špatné ozvučení, company místy není pořádně rozumět a basy jsou vážně trochu mimo.
Naše obsazení:
Lukáš Adam / Bejby
Štěpánka Fingerhutová / Alena
Prokop Zach / Kšanda
Aneta Krejčíková / Milada
Dobrá čtyřka, zvlášť Prokop Zach.
Rejpalka  30 %
10.6.2019 | 202 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel se tohle představení u mě minulo účinkem a nezanechalo ve mě žádnou emoci. Představení táhne nahoru hlavně Lukáš Adam v roli Bejbyho. Zbytečné mi přišly ukázky filmu na pozadí za kapelou. A díky za kapelu, ale ne díky za ozvučení. Zpívaným pasážím bylo rozumět dobře, ale Prokop Zach jako Kšanda nebyl místy slyšet vůbec. Ač Daniel Krejčík obstojně hrál a dobře zpíval, tak se mi jeho blond účes dobově vůbec nehodil. Pro mě promarněný čas a i návštěvnost nebyla bůhvíjaká.
JirkaS  70 %
14.5.2019 | 341 hodnocení
+ souhlasím
Milá, vtipná, pohodová inscenace, která mi zřejmě sedla do mého momentálního rozpoložení. Skvěle to funguje jako hořká komedie i jako parodie na doby dávno minulé. Perfektně zvládnutá je dějová část, po herecké stránce rovněž perfektní (chválím A. Kraloviče, J. Poláška, M. Kuntovou, a především M. Lamboru a D. Krejčíka), choreografie na pohodu. Takže jediné, co nepochválím, je ozvučení a technika, protože u některých písní nebylo téměř rozumět, co se zpívá, a u jedné písně byl výpadek mikrofonu u dvou hlavních postav. Což je škoda, protože to jinak byl příjemný divadelní zážitek. /11.5.2019/
HolkazGarsonky  50 %
30.4.2019 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Za snahu dávám 50 %, jinak to za mě není moc podařené představení. Zvuk
v divadle je propadák, ale vrcholem jsou hlavní role, které neumí zpívat (je to muzikál nebo ne?)
Dějová linka taky dost pokulhává a spíše bych to nazvala školní besídkou.
Co se mi líbilo, tak to byly kostýmy, zejména hlavní role Mileny v podání Vandy Chaloupkové, která nad ostatními svým výkonem vyčnívala.
No jo, snaha tam byla, ale asi to potřebuje ještě pár let, než si představení "sedne".
MartinB  70 %
26.4.2019 | 125 hodnocení
+ souhlasím
Kostýmy Evy Justichové měly nápad a bavila mě (zvlášť u hlavních ženských postav) jejich variabilita.
Co se týká výkonů z průměru vyčnívali Vojtěch Vodochodský, Adam Kralovič a Vanda Chaloupková. Mile překvapila Štěpánka Fingerhutová. Fantastický výkon podal po všech stránkách dokonalý Lukáš Adam.
Choreografie I. Hannichové byly zajímavé, přičemž nejvíc se odrazily při Jednou mi fotr povídá, což je pomyslný vrchol večera.
Živá kapela byla skvělá, avšak ozvučení bylo velmi špatné.
Luckaprague  50 %
11.4.2019 | 64 hodnocení
+ souhlasím
Asi proto, ze jsem generace, co to zazila a film videla...pripadalo mi to povrchni a moc prvoplanovite symbolicke...komiksove. Karel Zima me nezaujal, zejmena ve srovnani s filmovym Abrhamem. Rusilo take promitani filmu v pozadi. Ale malym holkam (11,14) se to libilo...matne vzpominaly, kdy ze ta sametova revoluce byla...devatenactsetsedesat neco?????
Aneta Krejcikova vycnivala, byla dobra.
Osgood  50 %
1.4.2019 | 77 hodnocení
+ souhlasím
Komiksová stylizace, šedé tepláky jako v lágru, nepřehlédnutelné zářivě bolševicky rudé prvky kostýmů, nástup svazáků a pionýrů z hlediště, to vše vyvolává velké očekávání, pak se vše ztratí v chaosu šedi. Prvky absurdní grotesky (směje se, až se za břicho propadá, Ivanova gorila) působí nepatřičně a úspěšně rozvracejí dějovou linku, potěší však skvělá karikatura bolševika Z. Vencla. Choreografie, nu, tohle tedy není rokenrol, bejby:( Nuda, bez chuti a vůně, až 2. část je svižnější, bo září Aneta Krejčíková:-) Kapela je výtečná, bohužel zvuk zatraceně mizerný:( Jo, a Lajka byla asi šakal:)))
Lenka Rzepková  50 %
1.4.2019 | 24 hodnocení
+ souhlasím
55%
Domi.Mac  50 %
25.3.2019 | 87 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Promarněná šance. Legendární film další převedení do divadelní podoby neunesl. Vyprávění je zmatené a neznat film, nevím, zda bych vše pochopila. Provedení se tváří ambiciózně, ale i přes jasný názor se mu nedá upřít nedramatické provedení. Největším průšvihem je zvuk divadla. Není to ani dobrý muzikál, ani dobrá činohra. Herecky nejzajímavějí byl rozhodně Krejčík, jak už je zvykem, naopak Fingerhutová nepřesvědčila pěvecky ani herecky. Lambora nemá moc prostoru, ale byl dobrý. Pěvecky chabé, snad jen Jednou mi fotr povídá (Lambora) a Na kolena (Krejčík) by v muzikálu obstály. Škoda. 55%
KlaMar  70 %
25.3.2019 | 25 hodnocení
+ souhlasím
Viděno na premiéře. Mladí herci měli velkou energii, ale některé části se asi ještě potřebují usadit. Krásné kostýmy! Ve všech třech muzikálových disciplínách zaujme výborně obsazený Bejby (M.Lambora), A.Krejčíková (zpěvačka) a také Š.Fingerhutová (Bejbyna) potěšila herecky i pěvecky. Jedna velká výtka ke zvuku. Dost totiž poškodil i jinak výbornou zpěvačku A.Krejčíkovou a hercům často nebylo rozumět!
DivadelniFan  80 %
21.3.2019 | 337 hodnocení
+ souhlasím
Fidlovačka má na svém repertoáru opět vydařený muzikál. Tentokrát i s živou kapelou, která představení dodává ten správnej šmrnc. Jen škoda horšího zvuku, kvůli kterému bylo občas hercům hůř rozumět. Perfektní výkon podal Lukáš Adam (především pěvecký), jemuž skvěle sekundoval Daniel Krejčík (především herecky). Z celého souboru jde úžasná energie. Choreografie jsou velmi povedené a efektivní. Těším se, až si představení trochu sedne a užiju si ho znovu.
Bohemia Clementine  90 %
2.12.2021 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Kdo má rád rock,kdo prožil pár let v totalitě nemůže být z tohoto muzikálu zklamaný.
Výborný pěvecký výkon herců zejména M.Lambory a A. Krejč?kové.
Oceňuji živou kapelu,která celý muzikal ozvlaštňuje tím,že je po celou dobu na jevišti.Divák tak dostává 2 věcí současně:činoherní děj a skutečný koncert.
Za mé vynikajací představení.
Emanuela.m  70 %
22.10.2021 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál Šakalí léta dozajista nezklamal naše očekávání. Krásné písně, vtipné scény a dobré obsazení. Dan Krejčík opravdu výborně zpívá a hraje, byli jsme rádi, že jsme ho viděli naživo. Jeho Na kolena bylo skvělé! Jediná výtka jde za divadlem, které avizovalo, že ten večer (21.10.) bude hrát Marek Lambora. Chtěli jsme vidět Lamboru s Krejčíkem a dlouho čekali, než se spolu objeví a pak Marek Lambora nakonec nehrál. To mě velmi mrzelo, protože jeho alternace Lukáš Adam se nám zase tolik nelíbila i přesto, že moc dobře zpíval.
Hráli: Krejčík, Adam, Chaloupková, Tothová, Polášek, Fikar, Vencl
Lajka  70 %
25.3.2019 | 4 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Dávám 70 %, protože věřím, že tolik si představení zaslouží, až se usadí a zajede. Oceňuji výborné kostýmy a neotřelý přístup, nicméně i tak celá hra působí spíš jako slepenina scének bez linky nebo zájmu, co se bude dít dál. Za srdce (a konečně nějakou psychologii postav) chytne až téměř v závěru. Ale co - je to muzikál s písničkami a tancováním a větší očekávání asi není třeba mít - zkrátka příjemný program na večer. Na premiéře vynikal Marek Lambora (Bejby) dokonalý ve všech směrech a Štěpánka Fingerhutová (Alena), která ukázala, že se dokáže hrdě popasovat i s muzikálem.
Skliba  70 %
21.3.2019 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Druhá muzikálová premiéra tenhle týden. Tenhle muzikál nemá celosvětovou ambici, takže je to spíš český muzikál jako Šíleně smutná princezna ze Studia Dva, ale drsnější. Představení vévodí výkon Dana Krejčíka a i když to má být spíš sranda, tak mě nejvíc zasáhla jeho píseň ke konci Možná se víc loučí, protože ukazuje, jak zlá doba to tenkrát byla a úplně u toho mrazí. Představitel Baby Lukáš Adam zpívá o dost líp než Ivan Hlas (hlavně Kýbl bublin - skvělý) ale asi si Babyho představuju ne jako blázna, ale spíš sympaťáka. Obešla bych se bez toho StarWars konce, ale jinak jsme byli spokojení.
Vladimír10  80 %
27.10.2022 | 611 hodnocení
Plšík  60 %
12.10.2022 | 755 hodnocení
Krocka  70 %
8.7.2022 | 26 hodnocení
Pigeon  50 %
13.4.2022 | 19 hodnocení
MichaelaSlavikova  80 %
29.3.2022 | 28 hodnocení
Astuta  40 %
11.3.2022 | 34 hodnocení
Majdin_kulturni_svet  60 %
5.3.2022 | 176 hodnocení
Janinka123  70 %
19.2.2022 | 159 hodnocení
LavinieCamui  60 %
8.1.2022 | 776 hodnocení
Dino07  50 %
15.9.2021 | 52 hodnocení
Violetka  50 %
15.2.2020 | 57 hodnocení
Bařena  60 %
15.1.2020 | 63 hodnocení
Xcepek  70 %
28.9.2019 | 623 hodnocení
Krteček  50 %
9.9.2019 | 27 hodnocení
Paya888  50 %
1.5.2019 | 310 hodnocení
Michalmusek  50 %
2.4.2019 | 309 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.