Divadelní spolek Kašpar

Anna Ziegler

Snímek 51

Premiéra: 12.3.2018. Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Lenka Bočková. Výprava: Petra Krčmářová. Hudba: Daniel Fikejz. Režie: Filip Nuckolls.


Hra o britské vědkyni Rosalindě Franklinové a o její často přehlížené roli při objevu dvojité struktury šroubovice DNA. Chytrá, tvrdohlavá a odvážná žena pracovala na poli, kterému dominovali muži. V době kdy Crick, Watson a Wilkins obdrželi Nobelovu cenu za výzkum na toto téma, byla skutečná objevitelka již mrtvá, zemřela ve 37 letech na rakovinu vaječníků, která byla důsledkem častého ozařování...
Divadlo v Celetné
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
77 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Adina Damian 80 %
(zadáno: 14.3.2018, počet hodnocení: 4)
Saffy 80 %
(zadáno: 14.3.2018, počet hodnocení: 7)
Suzana 70 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 166)
Jirkan 70 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 544)
přínosný / zajímavý komentář
12.3. 2018 (75%): Velmi dobrá divadelní práce trochu naráží na nejasný žánr mezi dokudivadlem a detektivkou... Do jaké míry to ovlivňuje text či režie?
Podstata inscenace:
1) Je to o vztazích, respektu, intrikách, ženách na vysokých (zajímavých) postech a přístupu k nim... (a může to být jakákoliv společnost a řešit jakýkoliv problém nebo objev).
2) Objevení zajímavého textu a autorky a odvaha Kašparu do toho jít (jako soukromé divadlo, fandím tomu).
O výkonu E. Elsnerové se tu určitě ještě bude psát. Šel jsem s její postavou, fandil jí... Díky za příjemný večer.
Eviik 80 %
(zadáno: 13.3.2018, počet hodnocení: 240)
přínosný / zajímavý komentář
Docela náročné představení na udržení koncentrace. Chvíli mi trvalo, než jsem se do příběhu dostala a začala ho plně vnímat. Střídavé komentáře vedlejších postav zpočátku, když jsem se v nich ještě úplně neorientovala, působily trochu rušivě. Postupem času mě však hra vtáhla do děje a závěr na mě silně zapůsobil. Velkou zásluhu na tom má výborný výkon Evy Elsnerové. Chválím i dobře vymyšlenou scénu.
Ba-jo 80 %
(zadáno: 5.3.2018, počet hodnocení: 143)
přínosný / zajímavý komentář
Přes počáteční mírné rozpaky, zda hra přeci jen není moc "odborná" a běžnému "nevědeckému" publiku vzdálená, přišlo uklidnění, které dalo nahlédnout i mimo fascinující svět velké vědy, a to do duše a srdce jedné neobyčejné ženy. Stalo se tak velmi elegantně a s grácií vynikající Evy Elsnerové, nic proti výkonům jejich mužských kolegů, ale byla to ona, kdo dokázal publikum strhnout a dojmout. Velmi doporučuji a po dlouhé době musím pochválit v DvC i povedenou scénu.PS:viděno s kamarádkou, která přednáší o DNA, dle jejích slov "to nejlepší co jsem kdy v divadle viděla", a v očích se jí zalesklo.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.