Divadlo v Dlouhé

O líné babičce

Premiéra: 23.11.2013. Dramaturgie: Ilona Smejkalová. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Hana Fischerová. Hudební aranžmá a nastudování: Milan Potoček. Texty písní: Miroslav Hanuš. Výroba vzducholodě: Ondřej Eremiáš. Režie: Jan Borna, Miroslav Hanuš.
1:55

Osoby a obsazení
Babička - Jarmila Vlčková
Maminka & Žena v burce & Japonská horolezkyně & Vnučka & Holčička Anetka - Michaela Doležalová
Maminka & Žena v burce & Fialová důchodkyně & Německá horolezkyně & Vnučka & Recepční - Ivana Lokajová / Veronika Lazorčáková / Lucie Pernetová
Maminka & Podezřívavá důchodkyně & Listonoška & Vnučka & Holčička na lyžích - Lenka Veliká
Tatínek & Policista Pepa & Následník trůnu Ngur-Ngur XVII. & Horský vůdce & Vnouček & Chlapeček na lyžích - Čeněk Koliáš
Tatínek & Policista Josef & Yetti & Vnouček & Chlapeček Gustav - Martin Matejka
Tatínek & Břéťa z půjčovny vzducholodí & Vnouček & Instruktor Norbert - Jan Meduna
Tatínek & První zločinec & Dětinský důchodce & Igor Vousatý & Vnouček - Pavel Tesař
Tatínek & Milionář & Druhý zločinec & Nahluchlý důchodce & Francouzský horolezec & Vnouček & Sváťa Cacovický - Tomáš Turek
Tatínek & Panovník Ngur-Ngur XVI. & Lektor Otakar & Vnouček & Sportovní komentátor - Martin Veliký
Kateřina Jirčíková / Martina Fialová
Milan Potoček
Pavel Lipták
Tomáš Makovský
a další
živý hudební doprovod v podání účinkujících

Divadelní podoba dětského bestselleru. Jedna babička se rozhodla nezasvětit konec svého života péči o vnoučata či domácnost, ale místo toho si plní svá dávná přání, která si celý život střádala do starého škapulíře. A tak z něj pokaždé, když chce a může, vytahuje jeden papírek za druhým. Nic pro ni není problém. Dělá jen to, co chce, a ne to, co se očekává...
D6+
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
78 %
náš tip
Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Lukáš Dubský, Jan Pařízek, Michal Novák  Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Lukáš Dubský, Jan Pařízek, Michal Novák  Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Lukáš Dubský, Jan Pařízek, Michal Novák  Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Lukáš Dubský, Jan Pařízek, Michal Novák
78421000
Termíny představení
29.11. (Ne) 17:00 vstupenky pro děti Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
30.11. (Po) 10:00 pro děti; zadáno Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (50)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 80 % Tip Pavel Širmer
(zadáno: 12.1.2015, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Přidávám se k příznivcům inscenace, která má moc zaujmout děti i dospělé. K tomu, co zde již zaznělo od ostatních redaktorů, bych doplnil, že oceňuji, jak se podařilo vyhnout skoro nevyhnutelnému opakování (zejména při losování) a přicházet se stále novými nápady. Další vydařený rodinný hudební titul Divadla v Dlouhé, k němuž se patrně diváci budou rádi vracet.
Lukáš Dubský 80 % Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 24.6.2014, počet hodnocení: 852)
přínosný / zajímavý komentář
Jedna z těch inscenací, u které člověk přestane řešit, jestli má temporytmus, jestli herci nepřehrávají a nechá se prostě unášet dějem. Příběh je opět doplněn několika jednoduchými, ale účinnými jevištními triky, a také parádní hudbou(soubor Divadla v Dlouhé opět dokazuje, že je muzikálně opravdu nadaný). O líné babičce je inscenace, která má šanci zaujmout děti i dospělé, protože se tu nachází mnoho drobných odkazů, které děti rozklíčovat nedokáží, ale jejich rodiče zajisté pobaví. Překvapil mě poněkud posmutnělý závěr, ale do logiky příběhu vlastně nakonec docela přesně zapadl.
Anežka Hrebiková 70 %
(zadáno: 29.4.2014, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Myslím si, že není vůbec jednoduché vytvořit představení, které by nadchlo současně čtyřleté dítě přede mnou, mojí sedmnáctiletou sestru po mojí levici i postarší dámu po mé pravici. To, že se to Líné Babičce povedlo, je bezpochyby její největší deviza.
75% za bezkonkurenční scénu s důchodci na počítačovém kurzu
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 8.4.2014, počet hodnocení: 1432)
přínosný / zajímavý komentář
Redakční tip jak má být! :)
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 17.3.2014, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Ale jo, nebylo to špatné, dobrých nápadů rozličného druhu inscenace obsahuje požehnaně... Což je ale svým způsobem její slabina, protože se tak rozpadá v pásmo veselých příhod bez silnějšího sjednocujícího prvku.
Kateřina Jírová 80 %
(zadáno: 10.2.2014, počet hodnocení: 309)
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
(zadáno: 2.2.2014, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Veselé a hravé, divadlu v Dlouhé se to opět povedlo. Nápadité a dobře udělané scénky, u kterých se pobaví jak děti tak dospělí. Výtečná babička J. Vlčková a obecně skvělá práce celého souboru. Ale hlavním kladem pro mě byla jednotlivá hudební vystoupení, ty jsem si užil asi nejvíce. A ani jsem nečekal, že tam uslyším takové legendy jako Ray Charles, Pink Floyd, Simon and Garfunkel nebo Zuzanu Navarovou. Jako rodinné představení prostě výtečné.
Jiří Landa 80 %
(zadáno: 22.1.2014, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Přehlídka bezbřehé divadelní invence, milého humoru a perfektní herecké souhry. Půvabnému vyprávění o tom, že by se měl život prožít co nejintenzivněji a nevzdávat ho ani po šedesátce, vévodí typově přesně obsazená J. Vlčková. Inscenace je jakousi "scénickou příběhovou koláží" vhodnou pro všechny věkové kategorie. Zážitek je umocněn živě produkovanou hudbou, přičemž výběr písní světových šlágrů (vtipnými českými texty je opatřil M. Hanuš) evokuje nejrůznější nálady, vzpomínky a spolu s výtvarnou složkou vytváří působivý celek. Babička v Dlouhé se prostě povedla.
Michal Novák 80 % Tip Michal Novák
(zadáno: 1.12.2013, počet hodnocení: 1067)
přínosný / zajímavý komentář
Poselství inscenace, nevzdávat se svých snů a v životě nikdy pokud možno nerezignovat, má samo o sobě váhu. K tomu si přidejte páru představitelky titulní role a hravé podání splněných snů. ...Ani hravost, jež se snad u tohoto typu inscenace rozumí samo sebou, ještě pořád není tím, co zaujme nejvíce. Mě bavila především mozaika nálad, která se nerozpakuje zarámovat hlavní myšlenky inscenace trhlou nadsázkou, k moderním slovům přidat fláky hudební minulosti, grotesku vystřídat poetickým zastavením.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Jerman 90 %
(zadáno: 22.11.2019, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
Perfektní zábavné představení pro ne zcela malé děti, kde se i dospělí dobře baví. I když babičku si nakonec vezme moře je to pozitivní podívaná a písničky tomu dávají šmrnc a lehkost. Herci muzicírují a zpívají jak se to umí jenom v Dlouhé.
Mondi.h 100 %
(zadáno: 22.5.2018, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherné představení pro malé, ale i pro dospělé diváky. Nádherné písničky a skvělá Jarmila Vlčková v roli babičky.
Leafeltova 100 %
(zadáno: 22.1.2018, počet hodnocení: 85)
přínosný / zajímavý komentář
Děti nadšené
Zupri 100 %
(zadáno: 1.10.2017, počet hodnocení: 97)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší dětské představení všech dob.
Optimista 90 %
(zadáno: 29.5.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Poctivé představení pro děti, které neurazí ani dospěláky.
Kluk.sedu 90 %
(zadáno: 29.1.2017, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
Paní Vlčková je úžasná babička. Není co dodat.
Bethrezen 70 %
(zadáno: 13.12.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Byť je představení primárně určené pro děti, najde si v něm i dospělý to své. Mně představení bavilo a i když nemělo kdovíjaký děj, ale šlo spíše o jednotlivé scénky provázané písničkami. Ocenit se musí i to, že Divadlo v dlouhé je jedno z mála pražských divadel, které se stále snaží připravovat představení i pro malé děti a to na docela dobré úrovni. Odcházel jsem příjemně naladěn a pobaven. Určitě doporučují ke shlédnutí a to i bez doprovodu dětí.
Wild 80 %
(zadáno: 27.5.2015, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Moc jsem si to užila, i když jsem v sále zvedala věkový průměr a žádné dítě
jako alibi s sebou.:)) Stejná poetika jako V představení Jak jsem s ztratil.
Pro Divadlo v Dlouhé mám prostě slabost.
Kateřina Stejskalová 90 %
(zadáno: 7.1.2015, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná hra nejen pro děti, ale i pro dospělé. Pobaví se opravdu všichni, jak je v Divadle v Dlouhé zvykem.
Vladimír10 80 %
(zadáno: 20.12.2014, počet hodnocení: 374)
přínosný / zajímavý komentář
Hravá hudební inscenace se v mnohém přiblížila legendární Malé vánoční povídce. Do dění bylo navíc zapojeno početné dětské publikum. To bylo jako na trní, když ho J. Vlčková požádala o vylosování dalšího přání z onoho záhadného škapulíře. Herci si titul patřičně užívají a nevyvede je z míry ani náhlý řev v hledišti. Režie nádherně propojila světoznámé hity opatřené novými českými texty s drobnými příběhy, které měly co říct také divákům o něco starším. Pro mě se však stala největším překvapením obrovská vzducholoď na dálkové ovládání, která se v jednu chvíli začala vznášet nad hledištěm.
Martin21 0 %
(zadáno: 1.6.2014, počet hodnocení: 355)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel jsem byl zklamaný. Možná jsem něco nepochopil - netuším... Hra se mi zdála dost slabá na zaujetí diváka. Chápu, že je to představení pro děti, myslím si ale, že i takové představení musí zaujmout i dospělého diváka, protože s dětmi dospělí obvykle do divadla chodí a nemohou se přeci celých 120 minut nudit. Jde vlastně o souhru scének, ne o pořádný děj. O přestávce jsem z divadla utekl s nohama napřed, protože se to nedalo vydržet. Nevěřím, že by po přestávce přišel náhlý zázrak, abych mohl představení ohodnotit stejně, jako většina uživatelů, popř. redakce.
Gimli35 80 %
(zadáno: 1.6.2014, počet hodnocení: 83)
přínosný / zajímavý komentář
Oproti Jak jsem se ztratil trochu horší, ale na osmdesát procent to přesto je.
Jenda.matousek 60 %
(zadáno: 3.2.2014, počet hodnocení: 332)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tahle dětská představení jsou opravdu zvláštní žánr, který se vzpírá hodnocení. Když jsem se díval kolem sebe, některé děti se bavily a tancovaly do rytmu, jiné se během písniček ošívaly a nudily (já ostatně taky - texty a choreografie nebyly nic moc, přišly mi zbytečně dlouhé), holčička vedle na konci dokonce brečela (mně se konec naopak líbil nejvíce, spolu s výstupy M. Matejky). Je zajímavé, jak často se zde komična dosahuje nářečím nebo vadou řeči. Jde vlastně o pohádku pro děti, oldies party pro rodiče a inspiraci pro seniory, tedy produkt, který je tak pro všechny, až je možná pro nikoho
Vladimír Rogalewicz 60 %
(zadáno: 2.2.2014, počet hodnocení: 586)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi slušné představení, interpretované s velkou chutí souborem, kterému je šité přesně na míru. Vzhledem k nedostatku představení pro děti v Praze se jedná o dobrý počin. Příběh je však pouze rutinní kostrou (aby bylo o čem hrát) a chybí mu poetika a náboj kultovního představení "Jak jsem se ztratil".
Srna 90 %
(zadáno: 21.1.2014, počet hodnocení: 54)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení pro celou rodinu, takových kdyby bylo víc...
Brouček 90 %
(zadáno: 11.12.2013, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé od začátku do konce :) Tvůrci si opravdu vyhráli a vymysleli úžasné vtipnosti. Nadchlo i hudebně a výtvarně.
Frankovka 90 %
(zadáno: 7.12.2013, počet hodnocení: 223)
přínosný / zajímavý komentář
Krásná hra pro všechny generace, která změní divadlo v oázu pohody.
Kevinator 100 %
(zadáno: 24.11.2013, počet hodnocení: 192)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající představitelka titulní role, skvělá souhra herců a muzikantů. Spousta vtipných situací a hlášek pro malé i velké. Zrodil se další hit Divadla v Dlouhé.
Helkenej 100 %
(zadáno: 17.2.2020, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Obdobne uzasne predstaveni, jako Jak jsem se ztratil, pro sedmilete dite i dospely doprovod; prvni polovina strhujici, druha uz ubirala na intenzite a zaver byl sice jaksi hodne zkratkovity a necekany, ale patril k te poetice a i tak to byla bomba. Neocekavejte uplne standartni divadlo, nechte se prekvapit fantasii a unaset hravosti. Moc mile predstaveni. Krasna hudba. Poetika J.Borny. Pujdeme zas!
Janza 100 %
(zadáno: 12.3.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Myslela jsem si, že není možné vytvořit představení, které by bylo rovnocennou alternativou hry Jak jsem se ztratil. A ono je. Zábavné, poetické, se spoustou nápadů a navíc jako vždy se skvělou hudbou. Akorát naše děti si po zhlédnutí scénky s arabským dědicem při poděkování potřesou rukou a namísto "díky" říkají "kebab" :-)
Verusas 90 %
(zadáno: 12.4.2014, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Tak na tohle představení určitě jděte - očekávala jsem představení pro děti, ale pobavila jsem se nakonec líp než syn!!!V Dlouhé hrají všichni herci snad na všechny hudební nástroje - bylo to výborné!!!
Gattino 70 %
(zadáno: 21.4.2020, počet hodnocení: 24)
Pepca 90 %
(zadáno: 1.3.2020, počet hodnocení: 60)
Lucas 80 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 27)
Pop 70 %
(zadáno: 19.9.2019, počet hodnocení: 61)
Xcepek 70 %
(zadáno: 28.5.2019, počet hodnocení: 551)
MikulaF 50 %
(zadáno: 7.1.2019, počet hodnocení: 55)
Blahme 100 %
(zadáno: 6.12.2017, počet hodnocení: 62)
Suzana 70 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 269)
Barbora23 80 %
(zadáno: 18.10.2017, počet hodnocení: 42)
Petr.trep 60 %
(zadáno: 14.6.2016, počet hodnocení: 157)
Maggie 100 %
(zadáno: 10.2.2016, počet hodnocení: 31)
Jaja70 90 %
(zadáno: 30.1.2016, počet hodnocení: 50)
Janis 60 %
(zadáno: 18.10.2015, počet hodnocení: 247)
Consuela 80 %
(zadáno: 11.10.2015, počet hodnocení: 14)
Eva Longová 30 %
(zadáno: 12.1.2015, počet hodnocení: 8)
Danielag 80 %
(zadáno: 22.9.2014, počet hodnocení: 19)
Čiko 10 %
(zadáno: 6.6.2014, počet hodnocení: 736)
Nyvon 90 %
(zadáno: 23.3.2014, počet hodnocení: 54)
LavinieCamui 70 %
(zadáno: 6.2.2014, počet hodnocení: 310)
Veronicah 90 %
(zadáno: 28.12.2013, počet hodnocení: 37)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.