Divadlo v Dlouhé

<< Mrk | Oblomov >>

O líné babičce

Premiéra: 23.11.2013 | 1:55
Dramaturgie: Ilona Smejkalová. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Hana Fischerová. Hudební spolupráce: Milan Potoček. Texty písní: Miroslav Hanuš. Režie: Jan Borna, Miroslav Hanuš.
Divadelní podoba dětského bestselleru. Jedna babička se rozhodla nezasvětit konec svého života péči o vnoučata či domácnost, ale místo toho si plní svá dávná přání, která si celý život střádala do starého škapulíře. A tak z něj pokaždé, když chce a může, vytahuje jeden papírek za druhým. Nic pro ni není problém. Dělá jen to, co chce, a ne to, co se očekává...
D6+  
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
78 %
Uživatelé
78 %
náš tip
Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Lukáš Dubský, Jan Pařízek, Michal Novák  Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Lukáš Dubský, Jan Pařízek, Michal Novák  Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Lukáš Dubský, Jan Pařízek, Michal Novák  Tip od redaktorů: Pavel Širmer, Lukáš Dubský, Jan Pařízek, Michal Novák
kontroverzní inscenace (193.)
78461000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
15.9.Čt10:00pro děti; zadáno
30.9.10:00pro děti; zadáno
15.9.Čt10:00 
pro děti; zadáno
30.9.10:00 
pro děti; zadáno

Volby

Hodnocení (54)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 12.1.2015, počet hodnocení: 1808)
+ přínosný / zajímavý komentář
75%. Přidávám se k příznivcům inscenace, která má moc zaujmout děti i dospělé. K tomu, co zde již zaznělo od ostatních redaktorů, bych doplnil, že oceňuji, jak se podařilo vyhnout skoro nevyhnutelnému opakování (zejména při losování) a přicházet se stále novými nápady. Další vydařený rodinný hudební titul Divadla v Dlouhé, k němuž se patrně diváci budou rádi vracet.
Lukáš Dubský  80 %  Tip Lukáš Dubský
(zadáno: 24.6.2014, počet hodnocení: 958)
+ přínosný / zajímavý komentář
Jedna z těch inscenací, u které člověk přestane řešit, jestli má temporytmus, jestli herci nepřehrávají a nechá se prostě unášet dějem. Příběh je opět doplněn několika jednoduchými, ale účinnými jevištními triky, a také parádní hudbou(soubor Divadla v Dlouhé opět dokazuje, že je muzikálně opravdu nadaný). O líné babičce je inscenace, která má šanci zaujmout děti i dospělé, protože se tu nachází mnoho drobných odkazů, které děti rozklíčovat nedokáží, ale jejich rodiče zajisté pobaví. Překvapil mě poněkud posmutnělý závěr, ale do logiky příběhu vlastně nakonec docela přesně zapadl.
Anežka Kotoučová  70 %
(zadáno: 29.4.2014, počet hodnocení: 216)
+ přínosný / zajímavý komentář
Myslím si, že není vůbec jednoduché vytvořit představení, které by nadchlo současně čtyřleté dítě přede mnou, mojí sedmnáctiletou sestru po mojí levici i postarší dámu po mé pravici. To, že se to Líné Babičce povedlo, je bezpochyby její největší deviza.
75% za bezkonkurenční scénu s důchodci na počítačovém kurzu
Helena Grégrová  80 %
(zadáno: 8.4.2014, počet hodnocení: 1502)
+ přínosný / zajímavý komentář
Redakční tip jak má být! :)
Jiří Koula  70 %
(zadáno: 17.3.2014, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Ale jo, nebylo to špatné, dobrých nápadů rozličného druhu inscenace obsahuje požehnaně... Což je ale svým způsobem její slabina, protože se tak rozpadá v pásmo veselých příhod bez silnějšího sjednocujícího prvku.
Kateřina Jírová  80 %
(zadáno: 10.2.2014, počet hodnocení: 329)
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 2.2.2014, počet hodnocení: 821)
+ přínosný / zajímavý komentář
Veselé a hravé, divadlu v Dlouhé se to opět povedlo. Nápadité a dobře udělané scénky, u kterých se pobaví jak děti tak dospělí. Výtečná babička J. Vlčková a obecně skvělá práce celého souboru. Ale hlavním kladem pro mě byla jednotlivá hudební vystoupení, ty jsem si užil asi nejvíce. A ani jsem nečekal, že tam uslyším takové legendy jako Ray Charles, Pink Floyd, Simon and Garfunkel nebo Zuzanu Navarovou. Jako rodinné představení prostě výtečné.
Jiří Landa  80 %
(zadáno: 22.1.2014, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
Přehlídka bezbřehé divadelní invence, milého humoru a perfektní herecké souhry. Půvabnému vyprávění o tom, že by se měl život prožít co nejintenzivněji a nevzdávat ho ani po šedesátce, vévodí typově přesně obsazená J. Vlčková. Inscenace je jakousi "scénickou příběhovou koláží" vhodnou pro všechny věkové kategorie. Zážitek je umocněn živě produkovanou hudbou, přičemž výběr písní světových šlágrů (vtipnými českými texty je opatřil M. Hanuš) evokuje nejrůznější nálady, vzpomínky a spolu s výtvarnou složkou vytváří působivý celek. Babička v Dlouhé se prostě povedla.
Michal Novák  80 %  Tip Michal Novák
(zadáno: 1.12.2013, počet hodnocení: 1090)
+ přínosný / zajímavý komentář
Poselství inscenace, nevzdávat se svých snů a v životě nikdy pokud možno nerezignovat, má samo o sobě váhu. K tomu si přidejte páru představitelky titulní role a hravé podání splněných snů. ...Ani hravost, jež se snad u tohoto typu inscenace rozumí samo sebou, ještě pořád není tím, co zaujme nejvíce. Mě bavila především mozaika nálad, která se nerozpakuje zarámovat hlavní myšlenky inscenace trhlou nadsázkou, k moderním slovům přidat fláky hudební minulosti, grotesku vystřídat poetickým zastavením.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
E-lisbeth  90 %
(zadáno: 2.4.2022, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Kouzelné představení,které se líbí dětem i dospělým. Skvělé jsou hudební části vystoupení.
TomAka  80 %
(zadáno: 17.9.2021, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zábavné představení, které srší nápady - je na něm znát rukopis Jana Borny. Jarmila Vlčková (kterou jsem dosud neznal) je v roli babičky výborná a staré hity v energickém podání herců DvD potěší skoro každého. Doporučuju dětem, rodičům i prarodičům.
Jerman  90 %
(zadáno: 22.11.2019, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
Perfektní zábavné představení pro ne zcela malé děti, kde se i dospělí dobře baví. I když babičku si nakonec vezme moře je to pozitivní podívaná a písničky tomu dávají šmrnc a lehkost. Herci muzicírují a zpívají jak se to umí jenom v Dlouhé.
Mondi.h  100 %
(zadáno: 22.5.2018, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Nádherné představení pro malé, ale i pro dospělé diváky. Nádherné písničky a skvělá Jarmila Vlčková v roli babičky.
Leafeltova  100 %
(zadáno: 22.1.2018, počet hodnocení: 112)
přínosný / zajímavý komentář
Děti nadšené
Zupri  100 %
(zadáno: 1.10.2017, počet hodnocení: 108)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší dětské představení všech dob.
Optimista  90 %
(zadáno: 29.5.2017, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Poctivé představení pro děti, které neurazí ani dospěláky.
Kluk.sedu  90 %
(zadáno: 29.1.2017, počet hodnocení: 86)
přínosný / zajímavý komentář
Paní Vlčková je úžasná babička. Není co dodat.
Bethrezen  70 %
(zadáno: 13.12.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Byť je představení primárně určené pro děti, najde si v něm i dospělý to své. Mně představení bavilo a i když nemělo kdovíjaký děj, ale šlo spíše o jednotlivé scénky provázané písničkami. Ocenit se musí i to, že Divadlo v dlouhé je jedno z mála pražských divadel, které se stále snaží připravovat představení i pro malé děti a to na docela dobré úrovni. Odcházel jsem příjemně naladěn a pobaven. Určitě doporučují ke shlédnutí a to i bez doprovodu dětí.
Wild  80 %
(zadáno: 27.5.2015, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Moc jsem si to užila, i když jsem v sále zvedala věkový průměr a žádné dítě
jako alibi s sebou.:)) Stejná poetika jako V představení Jak jsem s ztratil.
Pro Divadlo v Dlouhé mám prostě slabost.
Kateřina Stejskalová  90 %
(zadáno: 7.1.2015, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Výborná hra nejen pro děti, ale i pro dospělé. Pobaví se opravdu všichni, jak je v Divadle v Dlouhé zvykem.
Vladimír10  80 %
(zadáno: 20.12.2014, počet hodnocení: 480)
přínosný / zajímavý komentář
Hravá hudební inscenace se v mnohém přiblížila legendární Malé vánoční povídce. Do dění bylo navíc zapojeno početné dětské publikum. To bylo jako na trní, když ho J. Vlčková požádala o vylosování dalšího přání z onoho záhadného škapulíře. Herci si titul patřičně užívají a nevyvede je z míry ani náhlý řev v hledišti. Režie nádherně propojila světoznámé hity opatřené novými českými texty s drobnými příběhy, které měly co říct také divákům o něco starším. Pro mě se však stala největším překvapením obrovská vzducholoď na dálkové ovládání, která se v jednu chvíli začala vznášet nad hledištěm.
Martin21  0 %
(zadáno: 1.6.2014, počet hodnocení: 418)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel jsem byl zklamaný. Možná jsem něco nepochopil - netuším... Hra se mi zdála dost slabá na zaujetí diváka. Chápu, že je to představení pro děti, myslím si ale, že i takové představení musí zaujmout i dospělého diváka, protože s dětmi dospělí obvykle do divadla chodí a nemohou se přeci celých 120 minut nudit. Jde vlastně o souhru scének, ne o pořádný děj. O přestávce jsem z divadla utekl s nohama napřed, protože se to nedalo vydržet. Nevěřím, že by po přestávce přišel náhlý zázrak, abych mohl představení ohodnotit stejně, jako většina uživatelů, popř. redakce.
Gimli35  80 %
(zadáno: 1.6.2014, počet hodnocení: 139)
přínosný / zajímavý komentář
Oproti Jak jsem se ztratil trochu horší, ale na osmdesát procent to přesto je.
UPDATE 27. 6. 2021: Překvapuje mne, že mé sedm let staré hodnocení vyznívá poněkud negativně. Po dnešním, druhém zhlédnutí tedy napravuji - Líná babička je další hravou "bornovinou" pro všechny generace s neutuchajícím nasazením celého ansámblu a jako vždy výbornou hudbou (tandem Hanuš & Potoček) v bezchybném podání účinkujících.
Guildenstern  60 %
(zadáno: 3.2.2014, počet hodnocení: 361)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tahle dětská představení jsou opravdu zvláštní žánr, který se vzpírá hodnocení. Když jsem se díval kolem sebe, některé děti se bavily a tancovaly do rytmu, jiné se během písniček ošívaly a nudily (já ostatně taky - texty a choreografie nebyly nic moc, přišly mi zbytečně dlouhé), holčička vedle na konci dokonce brečela (mně se konec naopak líbil nejvíce, spolu s výstupy M. Matejky). Je zajímavé, jak často se zde komična dosahuje nářečím nebo vadou řeči. Jde vlastně o pohádku pro děti, oldies party pro rodiče a inspiraci pro seniory, tedy produkt, který je tak pro všechny, až je možná pro nikoho
Vladimír Rogalewicz  60 %
(zadáno: 2.2.2014, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi slušné představení, interpretované s velkou chutí souborem, kterému je šité přesně na míru. Vzhledem k nedostatku představení pro děti v Praze se jedná o dobrý počin. Příběh je však pouze rutinní kostrou (aby bylo o čem hrát) a chybí mu poetika a náboj kultovního představení "Jak jsem se ztratil".
Srna  90 %
(zadáno: 21.1.2014, počet hodnocení: 67)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení pro celou rodinu, takových kdyby bylo víc...
Brouček  90 %
(zadáno: 11.12.2013, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé od začátku do konce :) Tvůrci si opravdu vyhráli a vymysleli úžasné vtipnosti. Nadchlo i hudebně a výtvarně.
Frankovka  90 %
(zadáno: 7.12.2013, počet hodnocení: 244)
přínosný / zajímavý komentář
Krásná hra pro všechny generace, která změní divadlo v oázu pohody.
Kevinator  100 %
(zadáno: 24.11.2013, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající představitelka titulní role, skvělá souhra herců a muzikantů. Spousta vtipných situací a hlášek pro malé i velké. Zrodil se další hit Divadla v Dlouhé.
Helkenej  100 %
(zadáno: 17.2.2020, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Obdobne uzasne predstaveni, jako Jak jsem se ztratil, pro sedmilete dite i dospely doprovod; prvni polovina strhujici, druha uz ubirala na intenzite a zaver byl sice jaksi hodne zkratkovity a necekany, ale patril k te poetice a i tak to byla bomba. Neocekavejte uplne standartni divadlo, nechte se prekvapit fantasii a unaset hravosti. Moc mile predstaveni. Krasna hudba. Poetika J.Borny. Pujdeme zas!
Janza  100 %
(zadáno: 12.3.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Myslela jsem si, že není možné vytvořit představení, které by bylo rovnocennou alternativou hry Jak jsem se ztratil. A ono je. Zábavné, poetické, se spoustou nápadů a navíc jako vždy se skvělou hudbou. Akorát naše děti si po zhlédnutí scénky s arabským dědicem při poděkování potřesou rukou a namísto "díky" říkají "kebab" :-)
Verusas  90 %
(zadáno: 12.4.2014, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Tak na tohle představení určitě jděte - očekávala jsem představení pro děti, ale pobavila jsem se nakonec líp než syn!!!V Dlouhé hrají všichni herci snad na všechny hudební nástroje - bylo to výborné!!!
Hacko  80 %
(zadáno: 2.7.2022, počet hodnocení: 62)
Pavel.Tomas  90 %
(zadáno: 16.11.2021, počet hodnocení: 137)
Gattino  70 %
(zadáno: 21.4.2020, počet hodnocení: 28)
Pepca  90 %
(zadáno: 1.3.2020, počet hodnocení: 69)
Lucas  80 %
(zadáno: 26.1.2020, počet hodnocení: 34)
Pop  70 %
(zadáno: 19.9.2019, počet hodnocení: 74)
Xcepek  70 %
(zadáno: 28.5.2019, počet hodnocení: 610)
MikulaF  50 %
(zadáno: 7.1.2019, počet hodnocení: 55)
Blahme  100 %
(zadáno: 6.12.2017, počet hodnocení: 62)
Suzana  70 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 303)
Barbora23  80 %
(zadáno: 18.10.2017, počet hodnocení: 42)
Petr.trep  60 %
(zadáno: 14.6.2016, počet hodnocení: 166)
Maggie  100 %
(zadáno: 10.2.2016, počet hodnocení: 32)
Jaja70  90 %
(zadáno: 30.1.2016, počet hodnocení: 54)
Janis  60 %
(zadáno: 18.10.2015, počet hodnocení: 256)
Consuela  80 %
(zadáno: 11.10.2015, počet hodnocení: 14)
Eva Longová  30 %
(zadáno: 12.1.2015, počet hodnocení: 8)
Danielag  80 %
(zadáno: 22.9.2014, počet hodnocení: 19)
Čiko  10 %
(zadáno: 6.6.2014, počet hodnocení: 864)
Nyvon  90 %
(zadáno: 23.3.2014, počet hodnocení: 54)
LavinieCamui  70 %
(zadáno: 6.2.2014, počet hodnocení: 584)
Veronicah  90 %
(zadáno: 28.12.2013, počet hodnocení: 38)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.