Cirk La Putyka

Honey

Premiéra: 12.11.2017 | 1:30x
Koprodukční projekt souboru Cirk La Putyka a Dejvického divadla.
Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Kristina Záveská-Nováková. Hudba: Jan Balcar a citace. Choreografie: Thomas Steyaert, Rostislav Novák ml. Režie: Miroslav Krobot, Rostislav Novák ml.
Poslední uvedení: listopad 2022.
Milostný příběh, který vznikl na základě skutečných událostí. Hrají ho společně dva soubory, jejichž umělecké prostředky jsou odlišné. Právě o to se ale opírala původní myšlenka na vzájemnou spolupráci. Touha spojit autentické osobnostní komorní činoherní herectví Dejvického divadla s neméně autentickým čistým jevištním „bytím“ vyjádřeným prvky nového cirkusu Cirku La Putyka tak, aby vzniklo něco nového, snad překvapivého, rozhodně originálního. Něco, co v takové symbióze dosud u nás nevzniklo...
14!    

inscenace již byla stažena z repertoáru

Cirk La Putyka
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
63 %
kontroverzní inscenace (601.)
63741000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 60 %
Pavel Širmer 60 %
Jan Pařízek 60 %
Helena Grégrová 70 %
Volby

Hodnocení (78)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  60 %
8.6.2018 | 566 hodnocení
+ souhlasím
Je mi nesmírně sympatická ta idea spojit nový cirkus s klasickou činohrou. Jenže jsem celou dobu měla pocit, že zůstala na půli cesty. Cirkusu na mě bylo málo (po prvních scénách už jsem se podobně efektního zapojení nedočkala a hodně jsem v něj doufala), činohra byla nevýrazná a o ničem. Vlastně zbytečné mi přišlo zdvojení hlavní hrdinky, protože J.Boková neměla dost prostoru a A.Schmidtmajerová by přitom klidně mohla svou Honey odehrát zcela sama. Spousta scének byla povedených, jenže celek prostě vázl a mé úvodní představy nenaplnil.
Pavel Širmer  60 %
1.2.2018 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nápad propojit dva zdánlivě nepropojitelné soubory byl výzvou a zároveň krokem značně riskantním. Mimořádně dobrá je koexistence účinkujících různých zaměření. Herci a akrobati nejsou odděleni podle „oborů“, ale fungují jako celek, i když se pouští do kousků, které jim nejsou vlastní. Hudebně výrazné, scéna dobře využívá prostor. Scénář s banálnější zápletkou dal prostor jiným složkám než slovům. Z hlediska sdělení však inscenace vázla, některé obrazy byly bezúčelně neúměrně protahované. Skeptická očekávání se do určité míry naplnila, přesto výsledek překvapil spíše příjemně.
Jan Pařízek  60 %
29.1.2018 | 911 hodnocení
+ souhlasím
Pro mě to byl z velké části hlavně zajímavý sled různorodých scén a výstupů. Sice jsem vnímal určité spojující prvky a také hlavní dějovou linku, ale představení jako celek mě příliš nezasáhlo. I tak jsem si opravdu užil několikero povedených momentů, ať už činoherních či pohybově-akrobatických. Spousta pasáží je moc pěkně provedena a dokáže příjemně překvapit. Na druhou stranu měl jsem i několikero hluchých míst, kdy jsem příliš nepochopil jejich význam nebo vztah k ději. Herecky určitě nezklame a pokud někoho jmenovat tak je to skvělý P. Šimčík. Jako netradiční projekt stojí za vidění. 65%
Helena Grégrová  70 %
19.11.2017 | 1680 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Průnik dvou svébytných divadelních fenoménů tušený "velký třesk" úplně nepřinesl, každopádně ale vznikla kromobyčejně poetická a křehká inscenace velmi osobitého rázu, která vnímavé diváky o zážitek rozhodně nepřipraví. Přiznávám, že atmosféra jakési chladné odtažitosti, která celým příběhem prosupovala, mu nakonec nedovolila, aby mě zasáhl s očekávanou emoční razancí. Solidní řádka působivých fragmentů ve mně nicméně doznívá ještě teď a celek hodnotím jako pozoruhodný počin, který hladinu současné jevištní tvorby originálně rozčeřil.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
DeeCee  100 %
19.1.2023 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Ach jo, prostě paráda. Dokonalé souznění všech, bylo vidět, jak si užívali to hrát. Zážitek pro diváky.
Eva 6626  90 %
6.12.2022 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Viděla jsem představení před derniérou. Sice jsem to celé tak úplně nepochopila, ale právě to považuji za největší kouzlo. Tahle inscenace není o pochopení myšlenky rozumem, ale o vnímání všemi smysly. A to pak mluvím úplně o něčem jiném. Krásné propojení, skvělé výkony, harmonie slova, akrobacie, hudby, kostýmů, navíc účinkující to fakt bavilo a přenesli to na publikum. Už to nepůjde, ale na tohle bych šla znovu právě pro ten neuchopitelný krásný zážitek. Skvělý nápad, skvělá realizace.
Rivah  10 %
18.11.2021 | 267 hodnocení
+ souhlasím
O ničem
Suzana  20 %
16.11.2021 | 343 hodnocení
+ souhlasím
Je tam skoro vše - kouř, exploze, chvilky poezie, klasické hudby, zvuky přírody, kousky akrobatické, taneční, pěvecké...- jen pejsek a kočička chyběli.
Slamajak  60 %
8.10.2021 | 72 hodnocení
+ souhlasím
Celkově super zážitek, ale místy se to hrozně táhlo, celkově tam tý činohry bylo dost mnohem míň, než jsem čekal, a když už tam nějaká byla, tak naprosto nevýrazná, a cirkusu tam po úvodu vlastně tolik taky nebylo. Místy spíš série sranda scén s dost volným propojením než cokoliv víc. Přesto to má něco do sebe a skoro bych na to šel znova.
Leafeltova  90 %
23.9.2021 | 134 hodnocení
+ souhlasím
krásné představení, viděla jsem živě online, ale i tak to bylo úchvatné a velká poklona všem hercům a akrobatům v obrácených rolích
Karel Toman  40 %
27.6.2021 | 67 hodnocení
+ souhlasím
Tahle fúze dvou divadel se nepovedla. Text příšerný.
Pepa Franta  60 %
4.6.2021 | 10 hodnocení
+ souhlasím
ambiciózní, ale nezáživné
Kašpárek  50 %
2.1.2021 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Pokus spojit dva světy, myslím, že ne příliš povedený. Artistické výkony herců a herecké výkony artistů jsou ale minimálně zajímavé.
Gimli35  80 %
20.2.2020 | 283 hodnocení
+ souhlasím
Spojení nového cirkusu a činohry se na Jatkách podařilo. Efektní akrobatická čísla, během nichž dejvičtí překvapili svou mrštností, zajímavá (a z větší části dokonce živá) hudba, pečlivá a nápaditá režie i několik zapamatováníhodných scén (bomba, pekárenské sólo P. Šimčíka, závěrečný skok apod.) - to vše přispělo k solidnímu diváckému zážitku. A že to bylo občas až příliš divoké a obskurní? Ano, ale ve svérázné Krobotově inscenaci to vlastně nepůsobilo zas tak nepatřičně. Celkově milé překvapení!
(A vidět herce na děkovačce ve šťastné euforii, že se jim to povedlo, to je prostě krásné. :) )
R.JELEN.21  40 %
29.10.2019 | 250 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Předně je dobré říci, že spojení činohry a nového cirkusu, zní jako něco co by při správné konstalaci vůbec nemuselo dopadnout špatně. Zde se ale na můj vkus úplně nezdařilo.
Představení má části, především činoherní (na můj vkus tu je nového cirkusu prostě málo), které jsou skvělé jen jsou pak naprosto zabité pasážemi kde si jen říkám: Proboha proč!! Je to skutečně nutné?
Člověk má prostě od spojení Dejvického divadla dost vysoká očekávání, která zde úplně nedostane. Ve výsledku nedostane ani nový cirkus. Velká škoda!
Když už to vypadá na nějakou myšlenku, absolutně jí nejde rozumět.
LavinieCamui  50 %
16.6.2019 | 837 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Dost mě to zklamalo, poetika Dejvického divadla byla převálcována souborem La Putyky, kterou mám ovšem také ráda, ale zde to byl zvláštní hybrid.
Kuba_r  40 %
16.6.2019 | 100 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Ani pořádná činohra, ani pořádný nový cirkus. Sdělení marné. Velké zklamání.
Rightak  70 %
25.4.2019 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Velice originální počin, jehož jednotlivé části do sebe úplně nezapadají a několikrát jsem prožíval wtf momenty. Nicméně je skvělé sledovat inscenaci i po technické stránce. Šlo pro mě o úplně první setkání s Cirk La Putyka.
EditaBN  30 %
16.4.2019 | 25 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
30% za nápad, odvahu a originalitu projektu. Spojení divadelního a akrobatického představení bylo riskantní a nezdařilo se. Hra působila kýčovitě, proložená nenáročnými akrobatickými prvky.
Vladimír Rogalewicz  70 %
2.2.2019 | 810 hodnocení
+ souhlasím
Smekám před oběma soubory, jak se vyrovnaly s oblastí vlastní tomu druhému z nich. I když jde v podstatě o řadu skečů, celkový příběh to má. Pro mne ale spíš jednorázová kuriozita.
Maranta  70 %
29.1.2019 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Dějová linka spojuje řadu téměř autonomních etud, z nichž některé jsou úžasné, jiné trochu slabší. Např. celá poměrně dlouhá a repetitivní scéna hádky hrdinky s vlastním alter egem; objevný výraz "přednasraná"(pokud byl vůbec nutný) by mně osobně stačilo slyšet jednou a ne snad osmkrát. Celkově ale představení baví, zvlášť v první třetině nadchne přímo vodotrysk inscenačních nápadů, které jsou ve své jednoduchosti úžasně trefné (celá část s jezerem, pravěká potvora atd.) Také nápad s hrdinčiným druhým já se mi líbil. Obdiv Jenovéfě Bokové a všem hercům, dlouhou děkovačku si víc než zasloužili.
Koeman2  90 %
28.1.2019 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Úžasná souhra dvou špičkových souborů ve svém oboru - novocirkusové La Putyky a Dejvického divadla. Rozdíly se stírají - herci akrobatí a tančí (Neužil, Polívka, Plesl, Krobotová, Boková, Holcová) a akrobati hrají a zpívají (vyzdvihnout musím úžasně všestrannou Annu Schmidtmajerovou). Láska má mnoho podob a toto představení mnoho prostředků k jejímu vyjádření. Každá scéna jiná a originální a jako celek naprosto podmanivé. Nesmím opomenout všestrannost hudebníka Jana Balcara. Geniální představení.
Fedorocko  20 %
28.1.2019 | 750 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Opravdu představení o ničem. Tohle mě minulo a nějaké procento jen za Pavla Šimčíka a Jenovéfu Bokovou.
Dramaholik  70 %
6.10.2018 | 135 hodnocení
+ souhlasím
65%
Michvon  60 %
6.8.2018 | 195 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Málo činohry i málo cirkusu. Stojí za to kvůli Jenovéfě Bokové, na té pánbůh s různými talenty skutečně nešetřil!
Mkrat  60 %
5.6.2018 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Vlastně se stále neumím rozhodnout jestli "jo" nebo "ne" a to je možná dobře. Hlavním problémem asi bylo vlastní obrovské očekávání od toho, co může přinést spojení těchto dvou souborů.
Nakonec jsem se neubránil pocitu, že je to né uplně ideální kočkopes - ani skvělá činohra (očekávaná od DD) ani skvělé akrobatické, výrazové představení (očekávané od La Putyka)...
Ale nakonec asi "jo" - představení za to stojí, je něčím zajímavé... Kdybych lépe řídil své očekávání, byl bych snadno mile překvapen
Lenkad  60 %
4.6.2018 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavé nápady, skvělé hereckoakrobatické výkony, ale ztrácela jsem se v dějové lince až do pandí scény.
IvaRoubova  100 %
4.6.2018 | 23 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Respekt!
Myslela jsem si, že herci z Dejvického divadla budou "hrát" a akrobaté z Cirk La Putyka budou dělat ty svoje psí kusy, ale to, co dokázali v Honey naprosto všichni, co v něm vystupovali, mi nedovolilo po celou dobu představení zavřít pusu. Dech beroucí, díky!
MikulaF  30 %
8.2.2018 | 55 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Výkony herců obdivuhodné, ale bylo to o ničem. Tak moc o ničem, až bylo absurdní, že se na to dívá plné divadlo a to byl vlastně nakonec důvod k pobavení..
Terezak  80 %
29.1.2018 | 73 hodnocení
+ souhlasím
V první řadě nelze než vyjádřit obdiv hercům z Dejvického za to, na co všechno si - z hlediska akrobacie - troufli, a že to všechno předvedli s takovou lehkostí (za mě byla top Lenka Krobotová).
Samotná hra měla ideální délku, spád i napětí (pro mě z nějakého důvodu nejvíc v první akrobatické scéně). Některé scény jsem sice úplně nepochopila, některé mi došly až později, i tak ale byla základní linka příběhu srozumitelná.
Velmi zajímavý projekt, doporučuji!
Papirek32  100 %
25.1.2018 | 168 hodnocení
+ souhlasím
Chvílemi to bylo delší, ale závěrečné wow se dostavilo, režie úchvatná. Zaujal Polívka a živý hudební doprovod.
Divačka  90 %
20.11.2017 | 42 hodnocení
+ souhlasím
S hodnocením ostatním nesouhlasím a dávám 95%. Přijde mi, že k představení přistupují moc intelektuálně a neberou jej jako vizualizovanou výpověď Hany u psychologa. Možná u mne pomáhá to, že dokážu dívku a její duševní pochody pochopit a děj je pro mne dosti přehledný.
Spojení Jenovéfy Bokové a Anny Schmidtmajerové do role Honey byl skvělý krok. Jenovéfa mne opravdu jako divadelní herečka, zpěvačka, houslistka i akrobatka uchvátila.Dále bych velice kladně hodnotila výkony Vladimíra Polívky a Václava Neužila.
Dzaamek  50 %
19.11.2017 | 77 hodnocení
+ souhlasím
Ze začátku jsem se v příběhu docela ztrácel, od pandí scény mě to i bavilo, ale víc jak 50% nedám.
Lucilla  60 %
19.11.2017 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Priklanim se ke komentari Denisy, jen to hodnoceni davam nizsi. Nasazeni hercu i akrobatu bylo velike, netradicni spojeni cinohry a cirkusu byl zajimavy napad, ale pro me zustalo jen u toho napadu. Rozporuplne pocity z konce predstaveni zatim pretrvavaji. Co musim pochvalit je citelnost dejove linky a pribehu, co je pro me velke minus, obcas se mi predstaveni vleklo.
Petikakika  70 %
13.11.2017 | 95 hodnocení
+ souhlasím
Denisa to vystihla, v momente keď predstavenie skončilo som mala rozporuplné pocity, ale spätne hodnotím, že to bolo zaujímavé spojenie činohry a nového cirkusu.
Najviac ma zaujali Václav Neužil a Vladimír Polívka.
Denisa H.  70 %
10.11.2017 | 380 hodnocení
+ souhlasím
(+4)
65 %. Přiznávám, že toto nebyl zcela můj šálek. Největší dojem, který přetrvává, je ten, že představení chtělo ukázat, co všechno se kdo naučil, co umí... Pochopit význam toho kterého obrazu/výstupu občas trvalo - a ani ne tolik na myšlení, jako skutečně na čas. Přesto najít v tom všem mumraji dějovou linku nebylo vůbec těžké, což oceňuji; myslím, že právě tam byla nejvíc znát činoherní režie.
Prvotní úžas mě bohužel poměrně brzy opustil a již se nevrátil. Humor byl vytrvalejší a opravdu povedený. Speciální procenta putují DD za odvahu se do takového projektu pustit. A všem za nasazení!
Linsang  70 %
21.11.2017 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Zajímavé spojení dvou skvělých souborů. Obdivuju dejvicaky, jak zvládli fyzickou stránku představení, klobouk dolů. Některé scénky skvostné, některé pro mě méně čitelné, ale děj jsem stihla sledovat bez problémů. Líbilo se mi to, ale přece jen mám své oblíbené herce radši v komorním prostředí činohry v Dejvicích.
Evie  60 %
6.6.2023 | 15 hodnocení
MrMM  30 %
13.11.2022 | 19 hodnocení
Petaz  40 %
11.11.2022 | 103 hodnocení
Moonek  50 %
23.5.2022 | 100 hodnocení
Davidkovatinka  100 %
13.4.2022 | 6 hodnocení
Pigeon  60 %
13.4.2022 | 19 hodnocení
Addk  70 %
2.1.2022 | 134 hodnocení
Saviour1  70 %
19.12.2021 | 51 hodnocení
Honza Vošahlík  70 %
10.12.2021 | 31 hodnocení
Amelieboricka  70 %
27.11.2021 | 52 hodnocení
Nikoss  50 %
30.9.2021 | 112 hodnocení
Semtamťuk  70 %
15.6.2021 | 97 hodnocení
Lenka K.  60 %
23.4.2021 | 101 hodnocení
Kokosbaba  50 %
18.11.2020 | 125 hodnocení
Anca.rambo  70 %
8.4.2020 | 111 hodnocení
Zapina  100 %
11.1.2020 | 21 hodnocení
Stolistr  70 %
7.11.2019 | 52 hodnocení
Studený Čumáček  60 %
8.4.2019 | 415 hodnocení
ToPe  70 %
26.3.2019 | 45 hodnocení
Ttie  40 %
2.2.2019 | 26 hodnocení
Cujo  20 %
27.1.2019 | 80 hodnocení
Lapte  50 %
13.11.2018 | 45 hodnocení
Kfunky  70 %
11.11.2018 | 28 hodnocení
Alienable  30 %
3.10.2018 | 24 hodnocení
Michalmusek  70 %
7.7.2018 | 318 hodnocení
Pavel.Tomas  60 %
18.6.2018 | 158 hodnocení
Stan  60 %
12.6.2018 | 49 hodnocení
Elbrody  60 %
5.6.2018 | 47 hodnocení
Martuska17  60 %
3.6.2018 | 82 hodnocení
Mraki  80 %
2.6.2018 | 106 hodnocení
Mikulin  100 %
30.5.2018 | 75 hodnocení
Julii  60 %
13.4.2018 | 36 hodnocení
Borboleta  70 %
4.2.2018 | 16 hodnocení
Frankovka  80 %
31.1.2018 | 281 hodnocení
HawkeyeSaw  70 %
29.1.2018 | 224 hodnocení
House Pachodi  50 %
28.1.2018 | 73 hodnocení
Veronikaw  80 %
12.1.2018 | 70 hodnocení
Tarbík  70 %
25.11.2017 | 165 hodnocení
Marťus  70 %
20.11.2017 | 129 hodnocení
Janas  30 %
20.11.2017 | 17 hodnocení
Mata1211  90 %
20.11.2021 | 2 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.